Téma: Szikraváros

AvatáR Gil Maerth 2009 máj. 29. - 20:10:48
(21/81)
vkond? lepke?
az eredeti történetben ilyesmi nem volt.
sokkal inkább egyfajta pozstapokapiktikus
kaland.
a könyv tetszett.
10/10
szabimc 2009 máj. 29. - 19:55:11 10/10
(20/81)
Nagyon yó kis film.Ajánlom mindenkinek aki szereti a fantasy-kalandfilmeket!:DDDD
Nykol 2009 máj. 27. - 16:51:25
(19/81)
A film története egészjó, sõt a film sem elenyészõ.
Viszont...ami lényegesen nem tetszett, hogy a lepke és a vakond, mért kellett hatalmasnak lennie. ezt kihagyhatták volna, vagy max "normál" lepke és vakond méretre tették vna bele.
A másik hogy keveseltem az efektek szépségét, pár milkót még bele lehetett vna adni... és egész kapós lett volna.
Szóval aki unatkozik, és szereti a fantasyt nézze meg, érdekes kis film :)
8/10
K.Lilla 2009 máj. 22. - 16:26:38 8/10
(18/81)
Egyértelmûen könyve jobb volt!
az alap történet ugyanaz de minden más különbözik!
ráadásul az egész film alig másfél órás
kisinyov 2009 máj. 20. - 18:19:14
(17/81)
hát nem tudom,a sztori elég bugyuta
8/10
dodszy 2009 ápr. 23. - 22:18:29 8/10
(16/81)
Ez egy nagyon jó kis film! Abból, amiket hallottam/olvastam róla, arra számítottam, hogy nagyon gyerekes lesz, de nem az! Az elsõ fele talán jobban sikerült, mint a második (a vége felé már tényleg olyan gyorsan történnek a dolgok, hogy néha nem lehet követni), különösen tetszett az elején a város bemutatása, jó ötletek voltak benne, és a vége szép szerintem. Bill Murray nagyon jó, és végülis a gyerekek is.
Egyébként pedig nagyon jól festi le a mai világot: a vezetõk dõzsölnek, mialatt az embereknek egyre kevesebb jut, és ha tudnak is, mégsem tesznek semmit a környezet és a világ pusztulása ellen, csak maguknak gyûjtögetnek.
5/10
nyenye 2009 febr. 25. - 22:03:38 5/10
(15/81)
Még egy ilyen értelmetlenül logikátlan filmet.(SPOILER)...Valaki árulja már el,hogy mi a fenétõl voltak ilyen nagyok azok a bogarak?Miért építették a kijutási útvonalat olyan veszélyesnek amit csak 100 emberbõl 1 élhet túl?Vagy,hogy a város felett van egy bazi nagy lyuk és nem tûnik fel senkinek mikor esetleg elered az esõ.Az emberi civilizáció utolsó korszakában(mert elvileg világvége volt)semmilyen találmányt nem örököltek gondolok pl a telefonra,hanem holmi hírnökök üzengetnek teljesen felesleges dolgokat és még rengetek ilyen abszurd hülyeség van a filmben.Semmi magyarázat,semmi logika.Ahogy esik úgy puffan.12 év alatt nem ajánlom senkinek és nem azért mert nem szeretem a fantasy-t vagy a meséket...sõt imádom ezt a mûfajt de ez egy 1x nézhetõs bugyuta film amit az ember pár óra alatt elfelejt.Nálam 10/5
DRA 2009 febr. 07. - 20:53:10
(14/81)
Szerintem is elég csúnyácska Lina, Nanny McPhee-re emlékeztetett a varázsdadából, maga a film meg olyan mint A sziget c. film és Az emlékek õre c. könyv keveréke. Egyszer nézhetõ, de semmi jó nem történt a filmben, mikor meg Poppy-t hivogatták olyan volt, mintha egy kutya lenne. de azért aranyos, bár elég sötét... ja, meg a kõnek, amit bedobnak nem kéne nagynak lennie?? mint a vakondnak meg a lepkének???
Fõturujás 2009 febr. 02. - 16:20:08
(13/81)
Érdekes amiket írtatok. Nekem a film annyira nem tetszett, lehet hogy azért mert a könyvhöz viszonyítottam, mindenesetre egyszermegnézhetõ (szerintem). Az biztos hogy se a könyvben se a filmben nincsenek megmagyarázva egyes dolgok például, hogy ha nincs fény hogy van élet?
Viszont elvileg lesz folytatása. Poppyt szerintem még aranyosabbra lehetett volna csinálni és engem pont zavart hogy mindenki milyen csúnya( Lina, nagyi). Lehet hogy ez a film Bill Murray nékül nem ért volna el sikereket.
10/10
axl3ok 2009 jan. 29. - 10:32:23 10/10
(12/81)
Tényleg zavaró, hogy nem tudni miért kerültek le és mi vár még rájuk fent..akkor még jó sci-fi is lenne a filmbõl. Érdekes film. Iletve hátborzongató belegondolni, hogy ez megtörténjen.
Lina helyes csaj:D
2/10
creative27 2009 jan. 27. - 21:07:50 2/10
(11/81)
Sztem meg lehe nézni láttam már rosszabbat de elég gyenge volt, meg utálom ha nincs befejezve a történet, eleve azt se tudtuk h mi történt és nem is tudtuk meg.Lehetett volna még egy kicsit továbbpörgetni a filmet azért..
7/10
Noncsa 2009 jan. 25. - 14:43:15 7/10
(10/81)
Nekem tetszett, elég izgi volt, hogy hogyan élnek, hogy tudnának kijutni, és egyáltalán mi várhat rájuk kint, ha kijutnak...
Viszont azt nem vágtam h. miért volt egyáltalán ez az egész leköltözés a föld mélyére, meg ezek az óriás állatok.
Poppy aranyos volt :)
10/10
Tanus 2009 jan. 18. - 15:14:01 10/10
(9/81)
Nos, elég gyatra hozzászólások voltak eddig:)
Nem tudtam én semmitsem errõl a filmrõl, majd megnéztem egy trailert, mint kiderült regény alapján készült, ám nem csigázott fel. Senkise higyjen valami óriási nagy filmet fog kapni. Ám szerintem hihetetlenül érdekes egy kicsit is belelátni, beleélni magunkat egy ilyen jövõképbe..:) Számomra nagyon jól elkészített film volt, tapasztalható egy kis lassúság a film elején, de egyáltalán nem probléma, hiszen az a bevezetõ rész, h ráhangolódjunk a filmre, pontosabban ezeknek a föld alatt élõ embereknek a sorsára. Aki a butyuta akció filmekhez szokott hozzá, h minden percben robbantanak, meg gyilkolnak, annnak mindenképpen unalmas lehet...
Egy szó mint száz, mindenkinek ajánlom hogy nézze meg, aki csak hall valamit is a filmrõl. Lehet h nem élete filme lesz ez, de nem fogja bánni hogy rászánta az idejét, ezt garantálni tudom!!! ;)
Mozibubus 2008 dec. 22. - 20:52:35
(8/81)
***SPILER***
B*sszus, lelöttem, hogy kijutnak:D
Mozibubus 2008 dec. 22. - 20:51:54
(7/81)
Az utóbbi idõk egyik legjobb (általam megnézett) filmje. Szerintem. (OFF: a Kvantum sem rossz, csak hát a második sorból...:). Az elején lassú, utána izgalmas, és úgy felgyorsul,
***SPILER***
hogy már kinn is vannak, mire az elrejtett 'kódokat' felfogjuk. Mármint hogy melyik hogy épül a másikra.
***SPILER VÉGE***
MIndezek ellenére jó film, és nagyon jó. Feliratos. ÉS??? Nem gyerekfilm, ráadásul jobb, mint a szinkron. 9 év alatt azért ne nagyon!
1/10
Balubocsi 2008 dec. 21. - 22:54:30 1/10
(6/81)
Filmiparunk, az nagy USA is beleértve, súlyps mélyponton van!!...
10/10
tomktom 2008 dec. 21. - 16:32:37 10/10 Előzmény Hörcsögg
(5/81)
Jó film volt, mindenkinek ajánlom.
7/10
Hörcsögg 2008 dec. 21. - 09:53:59 7/10
(4/81)
Okés volt a film, elgondolkodtató, néha unalmas.
10/7
Bigpapa 2008 nov. 19. - 15:15:47
(3/81)
Bill Murray az egyik kedvenc színészem, szóval nagyon várom a filmet. A sztori jónak ígérkezik. Remélem, a film is igényes és jó lesz.
A színészek ,ha hozzák a tõlük elvártakat 8Tim Robbins,Martin Landau,Murray) akkor olyan nagy gond már nem lehet vele! :)))))
http://images.netbag.hu/20081119/15092249146.jpg
sipka 2008 szept. 20. - 16:43:47
(2/81)
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Szikraváros. Ezen település már generációk óta létezett, amely sajnos nélkülözte a napsütést, a holdvilágot, illetve a nyaralási lehetõségeket. Hiszen nem máshol helyezkedett el eme lakóhely, mint a....földalatt. Egy villanykörtékkel megvilágított hatalmas metropolisz volt, amelybõl nem létezett kivezetõ út. De ettõl függetlenül nyugodt harmoniában és békességben éldegéltek az emberek....amíg el nem romlik az a tetves generátor!!!! Így tehát két fiatal tinédszer expediciót kezdeményez, (azon célt elérve) hogy kimenekitsék valahogyan a rejtélyes körülmények között kialakult város polgárait, mielõtt még a környezetük teljes sötétségbe borulna..

Tehát egy újabb fantasyvel van dolgunk, ami egyáltalán nem csak gyerekeknek készült. (Már azért is gondolom, mivel eddig még azt állítják a magyarországi filmes honlapok, hogy feliratos lesz. Tehát a kisebb életkorral rendelkezõ porontyok nem fogják tudni megtekinteni, hacsak nem tudnak olvasni, vagy angolul beszélni.)
Egyébként a stáblistán olyan ismertebb színészeket találunk, mint például: Bill Murray, Tim Robbins, Martin Landau, vagy a mostanában igencsak feltörekvõben levõ Toby Jones. Mondhatni izgalmasnak ígérkezik ez a bestseller-i státuszban elhelyezkedõ regény, filmváltozata :)
A hazai bemutató december 18.-án lesz.

Addig itt egy trailer:

www.youtube.com/watch?v=kkSFsbv6eUg

UI: Egyébként nekem a "Bioshock" nevezetû videójáték juttot eszembe az elõzetes megpillantásakor.. Nem tudom, hogy miért :D