Téma: Sziriana

graniti 2007 jan. 06. - 15:46:20
(16/76)
Ja igen, az Egy veszedelmes elme vallomásai-t is õ rendezte, én azzal sem tudtam igazán mit kezdeni. :)
graniti 2007 jan. 06. - 15:07:42
(15/76)
Persze, tudom. De az õ nevével adják el és õ a fõszereplõje. Tehát klúúnis film.
Newcastle United 2007 jan. 06. - 14:50:26
(14/76)
Sokkal jobb, de ezt nem is õ rendezte.
graniti 2007 jan. 06. - 14:42:52
(13/76)
Még nem láttam. Jobb ez a film Clooneytól, mint a Good Night, and Good Luck ?
Newcastle United 2006 júl. 18. - 00:17:54
(12/76)
Hasonlít a Traffic címû filmhez, csak ott a kábítószerkereskedelem világát mutatják be. Ez is egy jó film, igaz olyan túl sok újat már nekem se mondott, de nagyon precíz munka és csak a tényeket tárja elénk feketén-fehéren, nem olyan idióta hatásvadász Michael Moore stílusban.
Nefelejcs 2006 júl. 16. - 21:07:04
(11/76)
Emiatt a film miatt regiztem ide. :) Egyszerûen döbbenet az index kritikája, Király András, aki filmkritikusnak vallja magát, szégyen, amit összehordott a filmrõl. Valószínûleg egy vígjátékra akart beülni, de eltévesztette a moziterem számát... :-/
Azt csodálom, hogy egyáltalán engedélyezték ezt a filmet, és egy amerikai produkciót láthattunk. A film készítõi egyértelmûen nem szórakoztatásra, hanem felébresztés céljára csinálták a Syriánát:
Nyissuk már ki a szemünket, és ne csak nézzünk, hanem lássunk is! Ez a valóság emberek!
jaku 2006 jún. 17. - 14:37:13
(10/76)
Ehh, nem kapot tul nagy nyilvanossagot ez a film:( Pedig megerdemelte volna. Viszont julis 4-en jelenik meg dvd-n! Kotelezo darab.
jaku 2006 máj. 17. - 09:20:54
(9/76)
Szerintem nagyon jo film, kar lenne kihagyni barkinek is. En mar akkrovartam, amikor bejelentettek, hogy atraffickeszitoi uj faba vagtak fejszejuket. De nem hittem volna, hogy iylen jo lesz. A vege, meg egyenesen durva.
Mar csak azon csodalkozom, hogy nem kapott tul nagy erdeklodest. Itt arra gondolok, hogy egy-egy jobb filmnel, a csapbol is az folyik, ez meg rejtetten erkezett meg.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 02. - 17:19:44
(8/76)
Örülök, hogy tetszett nektek a film.
Én is megnéztem, de nem vagyok elragadtatva. Matt Damon csapnivalót alakított...sõt, még annál is rosszabbat. A film túl vontatott volt nekem, és semmi újat nem mondott, ugyan már, ki ne tudta volna ez idáig is, hogy az olajban mennyi pénz van, és hogy tulajdonképpen nem az úgynevezett politikusok az igazi fõnökök...ha értitek mire gondolok...
Átlagos film (6/10)...(de ez csak az én véleményem, a lényeg az, hogy kinek - kinek mit adott, nekem unalmat...)
Rekuli 2006 márc. 16. - 08:54:43
(7/76)
Azért az elég nagy büntetés a Syriananak, hogy a Michael Moore-féle filmekhez hasonlítják. Különbség: MM föleg az amerikaiakhoz szól, így szájbarágos, ezzel szemben a Syriana feltételez valamennyi intelligenciát a nézõben. Szó se róla, nekem is nagyon tetszett. Egyrészt mert nem merül el a részletekben, másrészt, mert rémisztõ, és ráébreszti az embert, hogy valójában akármi megtörténhet a "nagypolitikában", és az átlegemberek mennyire nem tudnak semmirõl.
mocimboa 2006 márc. 12. - 18:24:42
(6/76)
Már azt hittem az Amerikaiaknak nincs önkritikájuk(Csak Michael Moorenak). :)))
De a film után rádöbbentem, hogy ez nem csak róluk szól. Nekem is lehetne. Nekünk is lehetne. Nézd meg! Talán neked is lesz!
gorbics 2006 márc. 11. - 15:13:20
(5/76)
Emberek, hagyjuk a kritikusokat a francba.
A filmrol akartunk irni, mert ebben a hulye uj port-os rendszerben csak igy tudod elmondani masnak, hogy nezzek meg....

EZ EGY KOTELEZO FILM!!!!

igen, politikarol szol, de hogyan.
suritett, valosagos, partnernek tekinti a nezot, szakerto es eles.
amerikai ellenzeki film, ami remenyt ad, hogy bar tudjuk, hogy a birodalmak szorakoznak velunk, de ha abban az ellenzeki hang eleg publicitast kap, akkor az segit gatat szabni.
azert megrazo is, mert tudod egyre szelesebb kovetkezmenyei vannak annak, hogy isteneket jatszik egy-egy csoport, megszivod, de nem tudod, hogyan akadalyozhatnad meg Te?
elso lepes: nezd meg es razzon fel - lassunk tisztan, ha gondolkodni akarunk!
rajnaip 2006 márc. 02. - 20:42:18
(4/76)
Én se. Minden filmben csak a rosszat keresik, de a jót mindig kihagyják.
SzL 2006 márc. 02. - 08:21:46
(3/76)
nem meglepõ, az Index mindent csak fikázni tud. én még nem láttam tõlük pozitív megnyilvánulást semmirõl...
rajnaip 2006 febr. 28. - 14:57:57
(2/76)
Jó fim. De mikor a moziba mentem, elõtte azt hittem hogy Clooney megy, kinyír mindenkit, talál egy jó csajt és Happy End. De nem. Ez egy politikáról szóló film.
gorbics 2006 febr. 27. - 08:09:38
(1/76)
mi van, tegnap irtam ide egy hozzaszolast es nincs fent?
megegyszer irjam le, hogy ez egy kotelezo film?
megegyszer irjam le, hogy az index kritikaja csapnivalo?
Z.