kramerallrad 2009 jún. 23. - 14:50:51
(37/577)
"...gyere mán..." - "a kultúra úgy hull le rólad, mint ruha másról a boldog szerelemben."

gondolom nem érted

paréj
Naphinel 2009 jún. 23. - 14:34:16
(36/577)
Ki kap magas nyugdíjat??? Te nem vagy eszednél! Mindegy.

A filmet még mindig nem láttam, de tényleg felháborító, hogy "nincs cigánybûnözés". Egy fenét, ha véletlenül nekimegyek egynek, már retteghetek, hogy mikor vernek, erõszakolnak, gyilkolnak meg! Õ ellenben nyugodtan megtehet bármit (és itt NEM CSAK Cozmára gondolok).
Milyen dolog, hogy késsel szórakozóhelyre bemehet valaki?
Én tenném, kábé fél perc múlva a hûvösön csücsülnék, õk meg...
Á, ezt inkább hagyom, mert csak felhúzom magam rajta.
Szánalmas, ami a cigányokkal van manapság!
annuska88 2009 jún. 16. - 16:14:46
(35/577)
igen sajnos ez igaz de ott van a mûfajnál..de mind1 a lényeg hogy dokumentumfilm
10/10
zoomid 2009 jún. 15. - 20:53:00 10/10 Előzmény szakyfiu
(34/577)
Teljesen egyet értek veled, én is leadtam 10-es voksom a filmre. Szebb jövõt!!!!
szakyfiu 2009 jún. 14. - 23:54:32
(33/577)
Undorító hogy a pártok mit meg nem tesznek azért,hogy hatalmon maradjanak...Csak a cigány meg a nyugdíjas miért mert sokan vannak. Õk kapnak sok segélyt meg magas nyugdíjat én meg leadózom a fizetésem felét...miért,hogy elvileg ez az ország jól mûködjön...hogy legyen rend és rendvédelem...Olaszliszka,Ózd,Enying,Miskolc...röhög a vakbelem...10-es a film !!!!!Tenni kell és beszélni kell...aki más mond az hülye liberalista geci
annuska88 2009 jún. 12. - 12:14:00 Előzmény carolinah.
(32/577)
kezdjük ott ugye hogy ez nem holmi mozifilm hanem fikciós dokumentumfilm.
szomorú hogy vannak olyanok akik így vélekednek errõl az egész helyzetrõl..milyen dolog már az hogy ilyet mond valaki hogy senki se hívta ide? csak abba gondoljon bele az ilyen ember hogy ha az õ családjával vagy környezetében történne hasonló akkor mi lenne? õ lenne a legjobban felháborodva és sorolhatnám..nem semmi az hogy egy apa a fia elvesztése után így viselkedjen meg a szurkolók csapattársak és mindenki.
a film az nagyon jó.csak akik nem így látják azokkal az a baj hogy magát a problémát se látják ami itt folyik.
amikor a filmben a védõügyvéd beszél az nagyon durva..jó az a dolga hogy védje de akkoris..
meg ha nincs cigánybûnözés akkor miért egy 25 fõs társaság akik cigányok voltak ölték meg és sebesítették meg 2társát is életveszélyesen.tönkretették az életüket és a családjuk életét is ezzel. de ha ezt egy magyar tette volna...
a védõügyvéd ugye azt mondta hogy lökdösõdébõl indult az egész..most akkor elmegyek holnap egy diszkóba ami tömve van és leszúrnak mert nekimegyek véletlenül valakinek? nevetséges..és azok az emberek is akik olyat mernek mondani hogy minek jött ide..felháborító..
meg hogy mehetnek be egy szórakozóhelyre késsel;nekik mindent szabad?
carolinah. 2009 jún. 09. - 23:11:11
(31/577)
Nem az a lényeg, h mozifilmként megállná-e a helyét a Szíven szúrt ország, sokkal fontosabb, h milyen céllal készült és ha azt nézzük, akkor igenis 10/10...
1/10
cashpoint 2009 jún. 09. - 17:45:11 1/10
(30/577)
Hát ,hogy õszinte legyek,egy forintot nem ér a film.
10/10
laca0947 2009 jún. 07. - 21:36:51 10/10
(29/577)
Rengeteg magyar sportol külföldön, ha õket ott megölnék, nem tudom milyen lenne, ha azt mondanák, "nem mi hívtuk ide sportolni"...De mindegy...
10/10
zoomid 2009 jún. 07. - 18:10:03 10/10
(28/577)
Teljesen igazad van, szánalmas, hogy van aki így gondolja,hogy csak felhajtás, meg, hogy "senki nem hívta ide", magyar csapatunkban játszott szívvel-lélekkel, és segítette a csapatot, akkor meg mirõl beszélünk. A retek cigány védõügyvédjét meg fel kellene akasztani. Nagyon felháborított ez az egész, na meg az itteni bunkó emberek is.
aliben 2009 jún. 07. - 14:03:13
(27/577)
Felháborít és elkeserít egy-két korábbi hozzászólás. Hogy lehet azt mondani, hogy nagy a felhajtás a Cozma ügy körül,hogy túl van lihegve???Veszprémben élek és minden nap ott megyek el, azelött a hely elött ahol a tragédia történt.Szomorú hogy egy sportoló halála kell ahhoz hogy az emberek rádöbbenjenek ,hogy milyen világban élnek.(bár mellékesen megjegyzem van akinek ez sem elég és csak a nagy felhajtást látja benne)Ember szállj magadba és gondold végig.
A film perfect.
10/10
laca0947 2009 jún. 06. - 14:03:12 10/10
(26/577)
érdekes, hogy elvileg a szólásszabadság jogát bárki fenntarthatja!!! hááát ...
10/10
zoomid 2009 jún. 05. - 23:10:34 10/10
(25/577)
Ez mellett nem lehet elmenni, felháborító eset, a film nagyon jó, de persze cigánybûnözésrõl még mindig nem lehet beszélni, na meg cigányozni se lehet, holott õk magyarnak hívnak minket, mert azok vagyunk, õk cigányok, akkor miért ne hívhatnánk õket cigánynak?! Lesz ez még máshogy is. De nem politizálok tovább, jó film, mindenki nézze meg, szívszorítóan jó...
Jani_20 2009 jún. 05. - 17:17:12
(24/577)
Sziasztok!
Laca szerintem teljes mértékben igazad van. A filmet még sajnos nem láttam, de az azért felháborító, hogy ennyire védik a cigányokat. Azt mondják, hogy nincs cigány bûnözés. Én meg erre azt mondom, hogy el kell menni a börtönbe és kicsit körbe kell nézni, és akkor még nem is beszéltünk azokról a bûncselekményekrõl, amiért nem jár börtönbüntetés ( lopás, könnyû testi sértés). A filmet most fogom megnézni, de a fórumot olvasva, magyaroknak szól, szóval biztos nem lesznek kritikáim.
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 05. - 13:48:33 Előzmény tomika89
(23/577)
Ááááh, bázmég!
Emelett a "vunk" mellett nem tudok (bocs: tok!) elmenni, mert ez azért odabasz rendesen! :D
De két szóval arrébb mi az, hogy "szerintem"? Ilyen szó nem is van, az "sztem"! Nahát, hogy hová süllyed a mai ifjúság, még ezt sem tudják... :)
10/10
laca0947 2009 jún. 05. - 13:24:20 10/10
(22/577)
Szerintem nagyon remek film és megindító film, mondhatjátok, hogy miért készítettek filmet róla, mert nem érzitek, hogy valahogy fel kell hívni a figyelmet erre a problémára!!! Összehasonlítjátok a Móri és a Simon gyilkosságokkal , de a lényeget nem látjátok!!
Csak egy kérdés: Magyarok hányszor mertek nyílvánosan leszúrni romákat, és mi lenne ha ilyesmi megtörténne???
és egy másik: A cigánytámadásokra van valami bizonyíték, hogy magyarok tették??? Magyarok egy romatelep közepén, házakat dobálnak molotovval... hááát
tomika89 2009 jún. 04. - 10:48:51
(21/577)
Veszprém magyar város, mindez Magyarországon történt. A felelõsök magyarok. Az áldozatok szerettek minket, magyarokat.

ez a film leirásában van, közepe felé...a középsõ mondatot nem nagyon értem, mi is felelõsök vunk de szerintem nagyobb részben 1 bizonyos nép a felelõs...
Muya 2009 máj. 27. - 12:02:58
(20/577)
Nem olvastam végig az összes ozzászólást, ezért bocsánat ha már valaki leírta..
Van egy pár tippem, amirõl és akikrõl lehetne filmet készíteni..
Zámoly, Olaszliszka,
Kolonics... de elég hosszú listát lehetne összeirni...
Én sem értem miért lett ez az egy ennyire kiemelt...
Egon Bondy 2009 máj. 27. - 11:42:32 Előzmény bambina
(19/577)
"Mire gondolsz "hasonló bûncselekmények" alatt? Az éjjeli gyerekre való lövöldözéseket is ide sorolod?"
Szerintem errõl az NBH tudna mesélni. Tudjátok, mikor fog kiderülni, hogy kik állnak a cigányok elleni támadások mögött? Rögtön másnap, hogy megtudtuk, ki lõtte le Kennedyt. :(
Ami az indexes kritikát illeti: Elég necces szóhasználat, hogy a kézisek "belekeveredtek" egy ilyen ügybe. Aki belekeveredik egy ügybe az általában magának köszönheti a bajt. Nem túl elegáns ilyet sugallni. Másik: Kifogásolja a szerzõ, hogy a film szándékos gyilkosságot föltételez. Érdekelne, hogyan lehet véletlenül machetét vinni a dizsibe és véletlenül összeszurkálni vele másokat. Velem legalábbis ilyen véletlenek nem szoktak elõfordulni, lehet, hogy szerencsés csillagzat alatt születtem...
Itt valaki mondja, hogy legalább a Cozma-ügyben megvannak a tettesek. Pontosítanék: A 27 jelenlevõ bûnözõbõl hatan vannak elõzetesben. Ha egy tüntetésen valaki ranadlírozni kezd, és te jelen vagy - hiába nem csinálsz semmit - pszichikai bûnsegédletnek bizonyul a "tetted" és ugyanúgy ítélnek meg, mintha balhéztál volna. A 21 csávó viszont éli tovább a világát, õk biztos csak kólázni mentek le.
A magyar állam, a magyar rendõrség és a magyar igazságszolgáltatás egy abszurd drámához hasonlít, csak sajnos ezen nehéz röhögni, mert ahhoz túl sokan halnak meg vagy szenvednek el igazságtalanságot, és nemcsak a színpadon, hanem a színfalak mögött is, értsd: ahova a médiumok jelentõs része be sem világít, mert nekik is le van osztva a maguk szerepe. Én nagyon várom már a katartikus pillanatott, amikor ennek az egésznek vége lesz.
Yuliusz 2009 máj. 25. - 19:07:00
(18/577)
Egyetértek.
Tele vagyunk pótcselekvéssel.
Természetesen tragédia, ami történt, de gondolom az elmúlt évtizedekben voltak egy páran, akik rengeteget tettek Veszprémért, és nem lettek díszpolgárok.
Megoldások helyett jobban szeretünk "összeborulni".