hutizs 2008 dec. 08. - 10:55:55 Előzmény delamico
(772/1052)
Az elõzõ adás után egyik ismerõsöm kiszámolta, hogy Ramónáék csak úgy tudtak benntmaradni Dorottyáék ellen, ha pontegyezõség volt. Márpedig azt nem mondták, hogy pontegyezõség esetén ki marad, és ki megy. A tények azt bizonyítják, hogy az maradt, aki a nézõk szerint végzett elõrébb, nem pedig aki a zsûri szerint.
hutizs 2008 dec. 08. - 10:50:40 Előzmény Petrapetrus
(771/1052)
Akkor talán a pontosabb fogalmazás az lett volna: Cél, hogy jól táncoljunk, és ezzel bejussunk a döntõbe. Ebben nem lenne benne, hogy a döntõbe jutás már tény.
hutizs 2008 dec. 08. - 10:27:51 Előzmény Nafi
(770/1052)
Hát igen... Ízlések és pofonok...
Én pont Iringótól mászom falra. A paso doble kétségkívül jó volt, de ez a tánc szerintem eléggé kemény, egyenes tartást kíván. Iringó pedig néha úgy vonaglott, mint egy kígyó. Ebben azért a Katusék jobbak voltak.
Ráadásul Iringó nyafogó hangja... jobb, ha nem szólal meg.

Én egyébként egy naív ember vagyok, és remélem, hogy nincs az eredményben bunda. (Nóri is mondta, hogy közjegyzõ felügyeli a szavazást.)
A zene és a pár kiválasztása viszont tényleg befolyásolhatja az eredményt. Na és persze az is, hogy Iringóval készített reklámot vetítenek a mûsor szünetében, vagy a döntõ elõtti egy-két napban leadják a Meseautót, Bucival a fõszerepben.
hutizs 2008 dec. 08. - 09:54:33 Előzmény Tia
(769/1052)
Na, azért arra a zenére próbáltál volna táncolni! Megjegyzem, teljesen jogosan estek ki, de ha õszinték vagyunk, ezzel a zenével a másik párosok sem nagyon tudtak volna mit kezdeni.
Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy mindig az adott adás leggyengébb párosa esett ki. Most is. De hangsúlyozom, mindig az adott adás leggyengébbje!!
Ez azért fontos, mert szerintem Dorottyáék jobbak voltak Ramónáéknál, kivéve azt az egy adást, amikor kiestek. Mert akkor Ramiék a legjobb, Dorottyáék a leggyengébb formájukat hozták. Most viszont Ramóna határozottan gyenge volt, talán az eddigiek során az egyik leggyengébb. - Talán túl feszült volt a felkészülés során. - Viszont annyira nem volt rossz, hogy 10 ponttal lemaradjon a zsûrinél. Ez egyébként végig a versenyen látható volt, hogy a zsûri milyen nagyon lehúzza õket, sokszor aránytalanul.
Szerintem Stohlék nyernek, bár nekem messze nem õk a legszimpatikusabbak, akármennyire is tisztelem Stohl Andris munkabírását. A kisfilmeken látszott, hogy mindent beleadott a tanulásba. Jól is táncolnak, hangsúlyozom, hogy táncolnak, hiszen Katus Attilára sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy táncol. Most, az utolsó adásban - hála Andinak - kevesebb akrobatikus elem volt, mert végre a zsûri is besokallt, hogy show mûsort adnak tánc helyett. Egybõl ki is derült, hogy a párból csak Andi tud táncolni, Attila olyan messze áll tõle, hogy a táncuk szinte csak abból áll, hogy Andi körbetáncolja Attilát. Ennél még Rózsa Gyuri is jobb volt. Szóval, ha nincs akrobatika, Katus Attila nem tud semmit produkálni. Akrobatikában viszont verhetetlen. Csak az a baj, hogy ez egy táncverseny. Sajnálom, hogy Andi nem tud emiatt jobban kibontakozni. Szerintem õ egy nagyszerû táncos.
Nekem Dorottya volt a kedvencem, bár a tangójuk egyáltalán nem volt jó, és abban az adásban tényleg õk voltak a leggyengébbek. A szavazás viszont nem az addig összesen nyújtott teljesítményt értékelte, hanem az aktuálisat.
Nagyon csodálkozom, hogy egy táncversenyen Katus Attila hogyan tudott ennyi rajongót gyûjteni.
Nafi 2008 dec. 08. - 09:28:26 Előzmény delamico
(768/1052)
Azért szavazták ki az Udvaros Dorottyát, mert "öreg" és túl éles lett volna a verseny..Gondolj csak bele! Milyen ciki volna, ha a Stohléknak vért izzadva kéne küzdeni az elsõ helyért... Én szívesen megnéztem volna:)...Ramónának meg nem volt esélye a fiúkkal szemben.
Nafi 2008 dec. 08. - 09:10:57
(767/1052)
EZ AZ!!! Láttam azt is..Vajon mit szól ehhez Ancsika, aki a nemrég született lányukkal otthon van?! Amúgy sem kedvelem Stohlnak az életvitelét, olvastam miket csinált, és még ez a lelkes összebújások..báh..Ilyet haverok sem csinálnak. A férjem és én fogjuk egymás kezét, és ez normális.
könnycseppek 2008 dec. 08. - 09:03:06
(766/1052)
Hááát egy kõ esett le a szívemrõl, hogy nem Ramónáék jutottak tovább. És sajnos, hogy ezt "kell" mondanom...

Egyébként a zeneválasztáson nagyon sok múlik (az elmondottak alapján persze nem õk -mmint a táncosok- választanak zenét, hanem kapják... hmmm), merthogy pl. Stohlék milyen látványos és pörgõs koreográfiát készítettek volna mondjuk Katusék zenéjére...?...!... (amelyik nekem pl. nagyon is tetszett:-) és ha Bõhm unatkozott, akkor az tényleg a slowfoxnak szólt, nem a párnak)
Egyébként nekem azért nem tetszett Stohlék slowfox koreográfiája, mert nekem éppenhogy kevésnek tûnt benne a slowfox.


Úgyamúgy pedig, mivel ez egy TÁNCverseny (bár néha a show tényleg fontosabbnak tûnik), szerintem egy-egy tánc értékelésénél nem kellene befolyásoló tényezõnek lennie senkinél (mint ahogy itt némely hsz-ból éreztem), hogy az illetõ Kossuth díjas, vagy "csak" a barátokköztben szerepel; itt a tánctudást, pontosabban a táncos produkciót kell(ene) összemérni, nem az egyéb érdemeket.
Petrapetrus 2008 dec. 08. - 08:10:21 Előzmény delamico
(765/1052)
Én imádom a Bereczki Zolit. Õ bakizni is aranyosan tud. :-) Szerintem jó választás volt. Nekem lassan már fel sem tûnik, vagyis inkább megszoktam, hogy bakizik, és az volna furcsa, ha nem tenné. :-) A mûsor (szórakoztató) része lett számomra a mûsorvezetõ. :-)
Petrapetrus 2008 dec. 08. - 08:09:03 Előzmény delamico
(764/1052)
Semmi, csak nem emlegetem állandóan azt, ami "utópia". :-)
Petrapetrus 2008 dec. 08. - 08:08:03 Előzmény delamico
(763/1052)
Azért a slowfox-zenéjük (Stohl) sem volt igazán slowfox zene. Egy Bon Jovi-It's my life átdolgozás... Hát, nem tudom... :-/
delamico 2008 dec. 07. - 20:43:44
(762/1052)
Bizony, Csonka Bandi is RTL-es volt és csodák csodájára õ nyert az elõzõ szériában. Egyébként mit csinálnak, ha nem nyomják Stohlt? Most nem gépelem le újra a nem-is-slowfox-slowfox meglátásomat. A lépéseket Stohl se tudja elsajátítani tökéletesen. Van, amikor átlagban jobban táncol Katusnál, de Katus csúcsát nem tudja überelni.
Mellesleg minden zsûritag mást nyom. Nem lehet elmondani, hogy a zsûri egységesen xy-t nyomja. Tény és való, hogy zsámboki valamiért Katust nyomja, de Pálinkó Lujza meg Ramónát nyomta az utolsó 2 adásban. Böhm meg Dorottyát nyomta, most meg hogy kiesett, Stohlt. Ilona meg nem tudja eldönteni, hogy Stohl vagy Katus tetszik-e neki jobban.
Dorottyával kapcsolatban pedig: elõször kitért a válasz elõl, Bereczki ragaszkodott, hogy válasszon. Tényleg nem volt fair dolog, hogy elmondta, de nem nagyon volt választása, és eleve a kérdés sem volt fair.
Viszont elfelejted, hogy Dammak Jázmin minden kérdés nélkül fejezte ezt ki Ramónával kapcsolatban. Õt meg sem kérdezték, kinek szurkol, amgától kezdett el ramikának kampányolni. Ha azt ítéled el ennyire, hogy Dorottya egy kínos kérdésre válaszolt, miután megpróbálta elkerülni a választ, akkor Jázminra mit mondasz?
delamico 2008 dec. 07. - 19:40:46
(761/1052)
Nem vagyuk kiakadva, megjegyeztük. És ha szerinted is így lenne korrekt, akkor mi a gond?
delamico 2008 dec. 07. - 19:39:38
(760/1052)
Igen, az tényleg kicsit fura. És a legrosszabb, hogy Bereczkit vonta maga után... annyira utálom azt a pasast...
fairydust 2008 dec. 07. - 19:06:16
(759/1052)
Nem vagyunk kiakadva, csak nem igazságos az egész. ^^
Természetesen értjük, hogy mi van a háttérben, ha nem lehetne szavazni a nézõknek, akkor nem csak az smsek árát vesztenék el RTL-ék, hanem a nézettség egy részét is.
Ennek ellenére az egész rangsorolás nem reális, mint ahogy szerintem az sem, hogy Stohl mint volt mûsorvezetõ egyáltalán megjelenhet táncosként a mûsorban.
offtopic
fairydust 2008 dec. 07. - 19:03:58 Előzmény delamico
(758/1052)
Haha, éljen! ;)) Ez számomra is ritka élmény, hogy valakivel teljesen egyetértsek. ;)
Petrapetrus 2008 dec. 07. - 19:01:35
(757/1052)
Nem értem, mit vagytok így kiakadva. Ez a mûsor is, mint oly sok más, a pénzrõl szól. Hogy minél több pénzt szedjenek be a szavazóktól. Naná, hogy a nézõkre építenek, meg a butaságukra. Ezen én már rég nem idegesítem magam.
Ha a nézõ szava nem számítana annyit vagy nagyon sokat vagy valami, akkor mindjárt visszaesne a szavazatok száma. Ami ugye rengeteg pénzkiesést jelentene.
Természetesen úgy volna korrekt, ahogy Ti is mondjátok, de hát attól meg nem lesz több pénz...
delamico 2008 dec. 07. - 18:46:32
(756/1052)
A legnagyobb baj tényleg az, hogy a rajongóknak annyi, sõt több szavazati joguk van, mint a zsûrinek. És igen...ettõl nem is táncverseny...
delamico 2008 dec. 07. - 18:42:14
(755/1052)
Odanézz, valaik a port.hu-n, akivel 100%-ig egyetértek... :D
fairydust 2008 dec. 07. - 18:36:13
(754/1052)
Eszemben sincs a fejedhez vágni, teljesen egyetértek. :)
Ramónának abszolút nem volt helye a top 3-ban, én helybõl a koncepcióval nem értek egyet, hogy a szakmailag igencsak alulképzett közönségnek pont annyi szavazati joga van, mint a zsûrinek. A mûsor innentõl kezdve elveszti a táncverseny jellegét, szimpátia-alapon esnek ki vagy maradnak bent a párok.
Ha Ramónáék bekerültek volna a döntõbe, felkötöttem volna magam. Pláne ha Katusékat szorítják ki emiatt.
Én teljesen bevallottan elfogult vagyok, minden voksom Katusékra megy, és még büszke is vagyok rá. ;)
delamico 2008 dec. 07. - 18:18:44
(753/1052)
Igazság szerint fogalmam sincs, hogy ki volt az a sok idióta, aki beszavazta Ramónát, de tényleg hatásuk volt. Az, hogy a rajongói eldöntötték, hogy mindenáron eljuttatják a dobogóig tényleg szép dolog. Viszont az, hogy egy csomó Barátok Közt mániás fanatikus tinilány miatt esett ki Udvaros Dorottya, aki minden tekintetben színvonalasabban táncolt, mint Ramóna. Ezenkívül az is fájó, hogy a tinilányok Ramónát szavazzák be (egy 20. rangú szappanoperában majomkodó, butácska szintén -talán túlkoros- tinilányt, aki még táncolni se tud), nem pedig egy intelligens, Kossuth-díjas színésznõt, aki annak ellenére, hogy 30 évvel idõsebb Ramónánál, rendre felülmúlta õt táncban. Ez a mûsor márpedig arról próbálna szólni, hogy válasszuk ki a legjobban táncoló hírességet, vagy tévedek?
(most a fejemhez lehet vágni, hogy Stohl az aki TÁNCOL, Katus emelget, de mindegy, nyugodtan...akkor sem tudok engedni a Stohl iránt érzett ellenszenvembõl. Tudom, ez elfogultság. Néha az sem árt.)