Téma: Sztálingrád

csabi96 2011 jan. 02. - 14:12:34
(202/242)
Ismersz olyan oldalt ahol meglehet?
És ha ismersz megmondanád légyszi?
Shanks 2011 jan. 02. - 14:11:40
(201/242)
Sajnos nem tudod.
csabi96 2011 jan. 02. - 14:10:59
(200/242)
Ezen a weboldalon nem tudom megnézni?
Shanks 2011 jan. 02. - 14:10:04
(199/242)
Tévében, de akár a számítógépen is.
csabi96 2011 jan. 02. - 14:06:54 Előzmény peti2006
(198/242)
Hol tudom megnézni?
9/10
peti2006 2010 okt. 13. - 23:50:18 9/10
(197/242)
Magát a filmet tényleg csak azért néztem meg, mert rémlett történelembõl, hogy az egyik legpusztítóbb harca volt a második világháborúnak.
No nemcsak a harc miatt, hanem a kemény orosz tél miatt.
Ehhez képest csalódás volt, mert nem az a kimondott háborús film.
Ugyanakkor a különbözõ tisztek személyes tragédiája miatt csak ajánlani tudom mindenkinek.
A legjobban a film vége tetszett.
10/10
offtopic
toshiba321 2010 okt. 01. - 05:21:04 10/10 Előzmény babrafax
(196/242)
ááá igen egy 14milliós ország a maga kb. 1 milliós seregével legyõz egy 200 milliós országot és elfoglal 20millió négyzetkilómétert erre a magyar Honvédségnek tényleg volt esélye ne legyünk már nevetségesek. És ha már valaki valamit is ír az én hozzászólásomhoz akkor tegye már meg hogy figyelmes elolvassa azt amit írtam és értelmezi köszönöm. Ja és jó lenne ha a sértegetéseket hagynánk. Szeretem amikor történelemhez nem értõ emberek okoskodnak nagyon tudom értékelni.
vilmos79 2010 szept. 28. - 22:58:09
(195/242)
Megrendítõ film, valódi dráma. Nem a háború õrületét, poklát mutatja be, mint annyi háborús film (fõleg az - amúgy szintén nagyszerû - amerikai vietnám-filmek), hanem inkább a személyes tragédiákat.
10/10
Bazooka Joe 2010 szept. 26. - 15:37:31 10/10
(194/242)
A pokol 146 napja egy könyv alcíme.
rudii 2010 szept. 26. - 10:41:30
(193/242)
A pokol 146 napja. Ez egy nagyon jo film, amely a Sztalingradi csatat mutatja be a nemetek szemszogebol. Talan ez kevesbe ismert mint az "Ellenseg a kapuknal" ahol a szovjetek szemszogebol mutatja be, de messze van ilyen jo ez a film is. Csak ajanlani tudom!
babrafax 2010 szept. 25. - 23:56:24 Előzmény toshiba321
(192/242)
Egy újabb stratégiai zseni!Nem volt sok választási lehetõsége a Horty kormánynak!Vagy szövetségesként mellettük és visszakapunk területeket ,vagy ellenségként újabb terület veszteség Románia javára.Teljes megszállás satöbbi.Trianon után tudod nem volt miért megbízni a nyugatiakban és akkor nem is igen tûntek erõsnek!A nyugat semmit sem ígért nekünk!Sem védelmet sem terület revansot!Remélem ezt felfogtad!A nyugatiak ill az oroszok óriási emberáldozattal és anyagi befektetéssel tudtak csak gyõzni.Voronyezsnél a magyar csapatok 1942 januárjában 35 000 halottat és 60 000 ezer sebesült veszteséget szenvedtek el igen csak hiányos felszereléssel.A szovjetek vesztesége 60 000 halott és kábé 85 000 sebesült volt.Ennyit arról ,hogy mi magyarok mennyire nem voltunk szarok!Kicsit ki lettek fingatva az orosz bakák.De csak nyald a Gyõztesek seggét akik agyon bombázták a városainkat megölve több tízezer magyar civilt!A háború így is úgy is kirobbant volna akármit hadoválsz össze hogy hová kellett volna állnunk.Jó stratégiával bármi lehetett volna,de ebbe kár belemenni.
babrafax 2010 szept. 25. - 23:43:22 Előzmény gerhajdu
(191/242)
Okoska!
Ez nem ilyen egyszerû!Vagy Hitler támad vagy Sztálin!A röhögõ 3-dik persze amerika volt.Amerika tonna számra szállította a fegyvereket az Oroszoknak és Kínának.Az árát meg behajtotta a hülye Európaiakon.Szerinted az addig jól mûködõ gyarmati birodalom miért omlott össze a világégés után?Amerikának új piacok kellettek.És az ex gyarmatok 10 éve vissza sírják volt uraikat.Vajon miért?Mert amíg ott voltak béke és biztos megélhetés volt.Most meg mi van ?Egymással handabandázó és a lakossággal kegyetlenkedõ hadurak,vagy idióta rezsimek akik vagy az amcsiktól vagy az oroszoktól kapnak fegyvert bányászati és egyéb koncessziókért.

Na ennyi.Sztálingrád névtelen hõsei elõtt pedig meghajtom fejem bármelyik oldalon is estek el katonaként.
hmjt 2010 szept. 25. - 13:26:50
(190/242)
Leszarom Hitlert, meg Sztálint, milyen aljas gané volt egyik-másik, a lényeg hogy ez egy nagyon jó film!
10/10
Bazooka Joe 2010 szept. 24. - 22:54:50 10/10
(189/242)
Egyébként a filmben helytelenül rohamutászoknak (Sturm-Pionier) nevezik a katonákat, holott a fõszerepben lévõ 336. zászlóalj, csupán utász-zászlóalj (Pionier-Bataillon) volt.
Commodus 2010 szept. 06. - 23:18:14
(188/242)
:DDDD
offtopic
ibacs 2010 szept. 06. - 23:17:20
(187/242)
Ribbentrotty :)
Ne vedd el a kedvét a lelkes amatõrnek:)))
Commodus 2010 szept. 06. - 22:52:37
(186/242)
Ribbentrof, az ki ? :))))
A város pedig Katyn, vagy Katiny...
Joachim von Ribbentrop!
starvilden 2010 szept. 06. - 22:32:08
(185/242)
Az elsõk hozzászollásaiban olvastam meg a 2007-es hsz-ekben,hogy Hitler milyen mocskos ember volt,és hogy lesz*rta a a civileket,DE EZ NEM ÍGY VOLT !!
Kezdjük az elején!Hitler gondolta megoldja Lengyelországgal is a gondokat(mint a Csehszlovákiával is) háború nélkül ..Igen háborút írtam nem vh-t . Ribbentrof es Molotov a Moszkvai találkozón mnt-t(megnemtámadási egyezményt kötött)és felosztották keletet.
Amikor a németek elindultak rá 3 napra elindult szovjetunió .Sikerült elfoglalni LO-t.Mint Hitler Sztálin is küzdött az 1vh-ban,és visszaemlékezett a vereségre a lengyelek ellen ,ezért most meg akarta elõzni a felkelést , mind a 22.000 tisztet megölte az NKVD,majd (pontosan nem tudom melyik város közelében az erdõben 4.000 embert meg is ölt).Szovjetunió(legyen SZU)amikor elfoglalta Lo-t,a tisztek a szép házakat lefoglalta és az embereket kiköltöztették onnan.Na mindegy visszatérve a tisztek meggyilkolására a tisztek családját keletre vitték ,egy instálóba ahol 6 család élt egy instálóban,és figyeljetek(!!!) télen nem volt fûtés és nem szabadott kijönni az instálóból ,szóval ha egy ember megfagyott ott bent az ajtóhoz rakták és egy hullával voltak együtt egész télen,és ételt is akkor kaptak ha valakinek eszébe jutott,hogy ételt kell vinni . Amikor a németek megtámadták szu-t Sztálin annyira meglepõdött,hogy 1 hétig,ki sem jött a Kreml-bol . Új szövetségesek kellettek ,ezert NBR-val kölcsönös segítségi egyezményt kötött,majd a német-olasz-japán paktum miatt,usa a szövetségesekhez csatlakozott (a pearl harbor után) . Sokan azt mondták,amikor a németek elfoglalták lo-t,hogy nem éheznek,és emberi módon viselkednek velük . Mivel a hideg , a fáradt és az utánpótlás hiányában lévõ németeket az oroszok kezdtek visszatámadni,akkor nem volt még semmi sem elveszve ,mert körbecsalták és visszatámadtak a németek ,de sajnos hiába mert nem jutottak elõrébb.Most visszatérve a lengyel tisztek holtestére a németek megtalálták és mindenkinek megmutatta bizonyítékul,de az angolok és az amerikaikat nem akartak többet megtudni,de már sejtették .Az amerikaikat erre azt találták ki ,hogy a németek hazudnak.42-ben hitlernek A csapata ment Sztálingrádra,B csapata az olajmezõkre Kaukázusra . Már-már porig volt rombolva a város Sztálin több mint 1M vörös sereget küldött oda ,persze,hogy a több százezres sereget legyõzték ,de 700.000 halott volt az ára (ennyi katona nem halt meg a 2.vh-ban NBR-ban). Sztálin nagyon akarta a második frontot ,de ez nem volt lehetséges . Eközben nagyon sok nyersanyagot küldtek szu-nak nbr és amerika . 1942-ben amerikában a sajtóban az év hõse Sztálin volt ,de a fehér ház nem akarta elmondani mit tudnak Sztálinról,hogy nagyobb gazember mint Hitler . Ja és Churchill és Roosevelt elnök barátsága a sajtó elõtt volt szoros és zárt ajtók mögött.Roosevelt Sztálinnak seg*nyaloskodott ,de csak azért,hogy üzenjen hadat japánnak.Az amerikai emberek akik nyersanyagot vittek szu-ba,nem mondtak semmit arról,hogy mit láttak ott ,csak annyit mondtak,hogy kínozzák az embereket . A német katonákat dolgoztatták ,de úgy,hogy szenvedjenek,szóval egy nap egy kevés ételt és italt adtak ,az egyik amerikai azt mondta,hogy látta ,amikor egy orosz félig elszívott szivart eldobott ,a nemet egy fél méterrel ki állt a sorból,hogy felvegye,erre fejbe lõtték,és a holtestet,ott hagyták több napig az út szélén. Amikor a Szu újra uralma alá vette Lengyelországot,minden embert megolt aki a németekkel egyet értett,és infókat mondott . A végén most eszembe jutott még valami . Teheránba Sztálin meghívta Churchill-t és Rooseveltet ,de a villa 42 szobájában ahol voltak minden le volt hallgatva.Amikor ezt megtudtak a háború végén,hogy a D-napra amikor készültek fel az egyik ember aki segített is kém volt nagyon fel voltak háborodva.Na hosszú lett ,nem muszáj elolvasni
10/10
Bazooka Joe 2010 jún. 13. - 15:53:09 10/10
(184/242)
Tiszteletem jeléül itt van 2 videó az elesett katonák emlékére!

Sleipnir - Unbekannter Soldat

http://www.youtube.com/watch?v=9PvdoTgZ36k

Dalszöveg: http://lyrics.wikia.com/Sleipnir:Unbekannter_Soldat

----------------------------

Sturmwehr - Stalingrad

http://www.youtube.com/watch?v=QEzgO9F_BhE

Dalszöveg: http://www.justsomelyrics.com/917287/sturmwehr-Stalingrad-Lyrics
10/10
Bazooka Joe 2010 jún. 13. - 15:35:45 10/10
(183/242)
Remek alkotás, az egyik kedvenc II. vh.-s filmem!