Ivy66 2015 nov. 09. - 21:18:56
(773/1173)
De igen, feltûnt (érdekes a stílusod). S igen, eddig még mindig jól megoldotta ezeket a feladatokat (amit azért nem lehetett elõre tudni), de én arra gondoltam, hogy azért ezek elég nehezek, míg mások jóval többször kaptak testhez állóbb karaktereket.
8/10
Semprini 2015 nov. 09. - 15:40:12 8/10
(772/1173)
"szegény Gáspár Lacival megint rendesen kiszúrtak Donna Summerként. Úgy tûnik, a stáb szereti nõként látni."

Úgy látszik, mi nem egy mûsort nézünk. Kiszúrtak Gáspár Lacival??? Eddig a legesleg-övönalulibbnak, megoldhatatlannak tûnõ feladatokból is rendkívül jól jött ki, ha nem tûnt volna még fel. A zsûrinél és a nézõknél is a TOP3-ban - sokszor az elsõ helyen - foglal helyet, szerintem neki van a legnagyobb esélye, hogy megnyerje, ezenkívül magasan az egyik legjobb hangú énekes a mezõnyben. A hangfekvése elég magas, ami lehetõvé teszi számára, hogy akár falzett (fejhang) nélkül is utánozhasson nõi elõadókat. Whitney Houston és Cher után már ez nem feladat neki.
De vegyük az elõzõ széria gyõztesét, Pál Dénest: neki kimondottan mély hangja van, vele talán kiszúrtak a sok nõi elõadóval (Karády, Zséda, Szinetár Dóra)? Nem, hiszen remekül helytállt, sõt meg is nyerte. Az elsõ szériában pedig Varga Viktor akkor volt a legjobb(!), amikor nõi elõadók bõrébe bújhatott (Lady Gaga, Amy Winehouse), akármennyire is úgy tûnt, hogy nem akaródzott neki elsõre.
Persze odaadhatták volna mondjuk Stevie Wondert is Gáspár Lacinak, nyilván tökéletes lett volna, hiszen habitusban és hangban is már eleve hasonlít rá. De az neki TÚL könnyû feladat lett volna, márpedig nem arról szól a mûsor, hogy megkönnyítsék a versenyzõk dolgát.
Szóval szerintem ez abszolút nem kiszúrás, ez a mûsor lényegéhez tartozik, és mivel ez már a 3. évad, aki elvállalta, hogy szerepel benne, tisztában van vele, mire számíthat.
8/10
Semprini 2015 nov. 09. - 09:12:30 8/10
(771/1173)
Két érdekesség a tegnapi adáshoz:
1. Miután Rácz Gergõ kiesett - tegyük hozzá, abszolút megérdemelten, hiszen a tegnapi adásban egyértelmûen a leggyengébb volt, és a még bent lévõ versenyzõk közül õ énekelt legrosszabbul, elmondta Tillának, hogy igazából csak annyi volt a célkitûzése, hogy lehetõleg ne az elsõ három adás valamelyikében essen ki, azt pedig a legmerészebb álmában sem gondolta, hogy a hetedik adásig el fog jutni. Miután ha jól számolom, Baby Gabi és Varga Gyõzõ után Rácz már a harmadik ebben a szériában, aki kiesésekor hasonlóan így nyilatkozott, elgondolkodtató, hogy a versenyzõk maguk mennyire nem versenynek fogják fel ezt az egészet, és szó sincs arról, hogy tényleg meg akarnák nyerni. Bár legalábbis hárman - Gáspár Laci, Tóth Gabi és Wolf Kati aligha mondanának olyat, hogy ne gyõzni mentek volna a mûsorba, de úgy tûnik, többeknek ez a mûsor csak egy jó móka, kirándulás más mûfajokba, a határaik feszegetése, és nem egy komoly verseny. Ennek fényében a zsûri teljesen inkompetens és zagyva értékelése-pontozása már nem is tûnik annyira nonszensznek.
2. A tegnapi mûsor után az after partiban a még bent lévõ versenyzõk maguk választhatták ki, hogy kinek a bõrébe szeretnének bújni a következõ adás második fordulójában. Az eddig mások által alakított személyek közül választhattak szabadon, de persze azt a számot ami egyszer már volt, nem énekelhetik. Ez lett a végeredmény:
Tóth Gabi az "intuíciójára hallgatva" Madonnát választotta, Csobot Adél Dollyt, Wolf Kati Beyoncét, Peter Sramek - "meglepõ" módon - Zámbó Jimmyt, Gáspár Laci Pedig Horváth Charlie-t. Szerintem talán Wolf Kati adta a legnehezebb feladatot magának, de kíváncsi leszek az eredményekre.
8/10
napraforgó 2015 nov. 09. - 07:38:28 8/10
(770/1173)
Rácz Gergõ Rick Astleyként igen halovány volt, ahogy Claudia mondta, nyomokban sem emlkeztetett rá. Wolf Kati Koncz Zsuzsaként jobb volt, de nem az igazi. Koncz Zsuzsáról gyakran mondják, hogy csak egy oktávnyi a hangja - azt viszont remekül csinálja. Wolf Katinak sokkal jobb hangja van, de most valahogy magasabb hangfekvésben énekelt és gyorsabb tempóban is, mint K Zs., így nekem nem hozta azt a melankólikus érzést, mit az eredeti.
Peter Srámek László M. Miksaként nagyon szórakoztató volt, õ bezzeg tudja lazán riszálni magát, nem úgy, mint Rácz Gergõ.
Taylor Swiftet nem ismerem, de Csobot Adél nagyon helyes volt a tütüben. Tóth Gabi Veraként szintén nem volt olyan jó, mint a nõvére az õ szerepében, és ezt a zsûri is látta.
Gáspár Laci Máté Péterként jó volt, bár én hiányoltam a mély hangokat.
A duettek: Péter Sramek itt halovány vot a Roxetteben Wolf Kati mellett, a hangját alig lehetett hallani - ezen talán a hangtechnikusok segíthettek volna...
Csobot Adél és Rácz Gergõ a Coco Jumboval szenzációsak voltak, Gergõ felsõteste megér plussz egy pontot. A legjobb Gáspár Laci és Tóth Gabi duettje volt, Gabi kivételesen nem tolakodott elõtérbe és nem a saját hangját nyomatta.
Sajnálom, hogy Rácz Gergõ esett ki, és nagyon idegesít, hogy Wolf Katit állandóan meg kell menteni. Minden adás azzal végzõdik, hogy a zsûri utólag mindig felpontozza. Vagy adjanak neki könnyebb feladatot, vagy hagyják már kiesni végre! A hang egy dolog, de ha a többi hiányzik, ne erõltessük már annyira.
LexH 2015 nov. 09. - 07:18:48
(769/1173)
Jav. Tóth Gabi (bocs)
LexH 2015 nov. 09. - 07:11:21
(768/1173)
Szerintem Havasnak igaza volt: lehet, hogy hordott ilyen ruhát Koncz Zsuzsa, az is lehet, hogy ez megint divat lesz, de attól még nem ez volt az õ stílusa. Pedig Wolf Kati egyéniségéhez illett a feladat, bár magasabb fekvésben énekelt, mint Koncz. Duettjében Srámekkel viszont a fiúnak túl mélyen kellett énekelnie, amivel elrontotta a számot. Tóth Vera szerintem is most volt a legjobb Diana Ross bõrében és már-már hangján. Gáspár Laci jó volt mint Lionel Richie s hatástalan mint Máté Péter. Úgy tûnik, az õ átváltozásai humor nélkül nem az igaziak. Rácz Gergõ mintha unta volna az egészet, kényszermosollyal adta elõ a feladatokat, s nem is énekelt jól.
whitedoor41 2015 nov. 09. - 07:08:45
(767/1173)
Igazán érdekelne, hogy ki milyen szempont szerint választja ki kinek mit kell énekelnie. Csobot Adél megint egy testhezálló feladatot kapott, anno az X faktorban már énekelt egy számot attól az elõadótól akit most választottak neki, Tóth Gabi már így látatlanban/hallatlanban kijelenthetõ, hogy bele fog bukni A vén Európába (mármint az utánzásba, azzal így is tisztában vagyok, hogy "világszínvonalon" fogja elénekelni), szerencsésebb lett volna ha Gáspár Laci kapja Varga Miklóst, Gabi meg Donna Summert. Katira Céline Dionként kíváncsi leszek, már rég meg kellett volna lépniük ezt a párosítást annyira adta magát.
Ivy66 2015 nov. 09. - 07:00:46
(766/1173)
Az egyéni produkciókban nekem most nem tetszett annyira Gáspár Laci, aztán utóbb, amikor ismételték, és pont csak hallgattam, már jobban éreztem a hasonlóságot az énekben Máté Péterrel. A duettben nagyon jó volt megint, és ott szerintem most Tóth Gabi is sikeresen visszafogta magát. Jó kis duett lett belõle, fóleg, ha az ember figyelmét sikerült elszakítania a röhejes kinézetrõl. Szegény Laci le is izzadt a masszív paróka alatt. :)
Nekem is az volt a benyomásom Tóth Gabi egyéni számánál, hogy most sokkal jobban hozta Cserháti Zsuzsát, mint mikor az volt a feladat.
Eddig többször éreztem úgy, hogy Wolf Katit túlpontozzák kicsit, most azonban keveselltem a pontokat a zsûritõl. Nekem ez az utánzása tetszett eddig legjobban. Ha hangban nem is volt tökéletesen azonos (hogy is lehetne?), az összes allûrt, mozgást, mimikát nagyon jól eltalálta. Volt alkalmam elég sok felvételet látni Koncz Zsuzsától, és tényleg ilyen. Viszont Kati Roxette-elõadása nem volt az igazi, valahogy a rockosabb éneklés még nem megy olyan jól neki.
Csobot Adél jó volt, bár kevéssé ismerem az utánzott énekesnõt, a duettben is tetszett, ugyanígy Peter Sramek.
Rácz Gergõ valóban nem volt jó Rick Astley-ként, bár az énekstílust helyenként eltalálta, de gyenge a hangja ehhez, Astley-nek egyébként is olyan egyéni, telt hangja van, hogy nehéz utánozni. A mozgás inkább paródia volt. A duettben jobban tetszett Gergõ, de mindez együtt kevés volt. Sejtettem, hogy ma õ esik ki, ahogy néztem, õ is tudta.
Nem vártam meg tegnap, most megnéztem a jövõ heti feladatokat. Hát, kicsit kedveztek Wolf Katinak, szeintem Celine Dion testhez álló szerep lesz neki. Csobot Adél feladatát nem ismerem, utána kell néznem. Tóth Gabinak Varga Miklós nem lesz egyszerû, nem azért mert férfi, hanem mert nagyon eltérõ hang. Sramek szerintem jó lesz Péterfy Boriként, de szegény Gáspár Lacival megint rendesen kiszúrtak Donna Summerként. Úgy tûnik, a stáb szereti nõként látni. :)
8/10
Semprini 2015 nov. 08. - 21:00:53 8/10
(765/1173)
Persze, tisztában vagyok vele, hogy Tóth Vera hangja már elve olyan mint a Cserhátié, akkor is, ha nem akar rá hasonlítani. Tóth Gabi viszont eddig minden adásban kizárólag a saját hangját hozta, viszont a mai adásban elõször - és talán utoljára - csillant meg valami olyan, hogy más hangszínnel énekelt. A duettben egyébként szintén véltem felfedezni egy kis Diana Ross-t a halkabb részeknél. Aztán fortéban már megint egy az egyben Tóth Gabi saját hangját hallottuk.
A duettek egyébként sztem sokkal jobban sikerültek ma mint az egyéni produkciók. Csobot Adél frenetikusan hozta a Mr President énekesnõjének "Cher-imitátor" hangszínét, teljesen elterelve a figyelmet Rácz Gergõ nívótlanságáról. Wolf Katiék is egész jók voltak, de a három duett közül az volt a leggyengébb. Gáspár Laci pedig számomra máris megnyerte ezt a versenyt. Ezután már bármi történik, ha abbahagyja a versenyt, akkor is magasan a mezõny legjobbja. Nincs mese, neki kell nyernie.
Rácz Gergõ meg essen ki!
Rövid G. atya 2015 nov. 08. - 20:54:42
(764/1173)
Cár? Igen, az kellene rájuk (gyk: a valaha felrobbantott legnagyobb atombomba ;) )
nanorobot 2015 nov. 08. - 20:48:16
(763/1173)
Gáspár Laci + Tóth Gabi eddig a legjobb! Majka meg be van drogozva!
xdm 2015 nov. 08. - 20:43:19
(762/1173)
Ez véresen komoly.
10/10
mushi 2015 nov. 08. - 20:31:05 10/10
(761/1173)
tóth gabi most úgy hangzott, mint tóth vera amikor cserhátit énekel. alapból a dal (tóth vera dala) cserhátis beütésûre sikerült, de amúgy is cserhátival robbant be, mindenki hozzá hasonlítgatta, amikor feltûnt a tehetségkutatóban
Rövid G. atya 2015 nov. 08. - 20:27:00
(760/1173)
Most meg valami a Roxette-et próbálta majmolni. De ha ennyire durva a magyar akcentusa, mijafaszé erõlteti az angolt?
Rövid G. atya 2015 nov. 08. - 20:24:36
(759/1173)
Sramek elfogadható? Milyen lehetett a többi? Ahogy kapcsolgattam, pont az õ vonyításába botlottam. Ladánybene 27 vajon mit szól hozzá?
8/10
Semprini 2015 nov. 08. - 20:18:03 8/10
(758/1173)
Örülök, hogy mind a nézõk, mind a zsûri szerint a legalján van Rácz Gergõ, tényleg neki kéne kiesnie.
nanorobot 2015 nov. 08. - 19:56:23
(757/1173)
Majka mia faszt keres a zsûriben? Még okoskodik is mintha neki qurva jó hangja lenne, közben meg egy senki, egy nulla!
8/10
Semprini 2015 nov. 08. - 19:49:32 8/10
(756/1173)
Eddig mindegyik elvérzett a mai adásban, senkinek sem sikerült elkapni az eredeti elõadó hangját, énekstílusát még nyomokban sem. Viszont még így is kirívóan a legrosszabb volt Rácz Gergõ, aki külsõleg sem emlékeztetett abszolúte. Ha nem ismerem a számot, tippem se lett volna, kit akar utánozni, pedig ha van jellegzetes hang az Rick Astley. Wolf Kati külsõre oké volt, a hang viszont inkább Vincze Lillára emlékeztetett, nem Koncz Zsuázsára. Tóth Gabi meg furcsa módon most inkább elkapta Cserháti hangját, mint múltkor a Cserháti-dalban - igaz, most meg nem az volt a feladat.
whitedoor41 2015 nov. 08. - 19:45:08
(755/1173)
Szerintem Lajtai Katira gondolsz, a Crystal együttesben énekelt Kasza Tibi jóformán neki köszönheti a hírnevét.
1/10
ceia 2015 nov. 08. - 19:17:09 1/10
(754/1173)
Jujj belenéztem ma és nagyon gáz ez a mûsor! Egy balfék próbálta Rick Astleyt utánozni, te jó ég.. fényévekre volt tõle. Humornak is felfoghattam volna, de valahogy nem ment, csak néztem döbbenten. Na és a zsûri! Mondjuk ilyen produkciókhoz úgyis mindegy, legalább õk is passzolnak a színvonalhoz.