whitedoor41 2015 nov. 08. - 19:16:00
(753/1173)
na Gabi még a tesóját se tudja (akarja) hangban leutánozni
10/10
mushi 2015 nov. 08. - 19:05:31 10/10
(752/1173)
a csajszi, aki az énektechnikát tanítja, tök aranyos és kedves, de a koreugráfus pasi roppantul unszimpatikus... túl nagy az arca, próbálja menõnek beállítani magát, de inkább az ellenszenv kategóriába kerül. aki legendás zenészeket nem tisztel, az a szememben senki. stevie wonderrõl úgy beszélni, hogy "a csávó is így csinálja", na az nulla. gyökér.

a zsûrit meg cseréljék le már.
LexH 2015 nov. 06. - 13:16:27
(751/1173)
A következõ adás elé:

Mivel van némi vita arról, hogy a fellépõknek tulajdonképpen mit is kell csinálniuk - hangot utánozni? parodizálni? sminket, ruhát lemásolni?-, magam részérõl azt ajánlanám, próbálják meg a maguk tudásával visszaadni mindazt, ami a másik elõadóban szerintük jó. Ne a technikát utánozzák, hanem tolmácsolják a példakép dalának, hangjának, elõadásmódjának üzenetét; azt, amivel az elõadó méltán meg tudta ragadni közönségét. A zsûri dolga pedig, hogy ezt mindenkinél pontosabban érzékelje, s maga is közvetítse.
Ivy66 2015 nov. 04. - 08:02:07
(750/1173)
"Ehhez képest tök jókat szórakozunk és nevetünk az egészen. Magyarán nem vesszük véresen komolyan."

Hát ez az!
Viszont azt becsülöm a versenyzõkben, hogy õk komolyan veszik a feladatokat, az esetek többségében keményen megdolgoznak a produkcióért, még a legextrémebb feladatoknál is.
offtopic
kaboca12 2015 nov. 03. - 17:06:05 Előzmény Semprini
(749/1173)
Semprini!

Off

Fehér zászlót lengetek priviben! :)

Off
kaboca12 2015 nov. 03. - 11:07:23
(748/1173)
Egyetértek veled! Annyit fûznék hozzá, hogy ez nem csak Gabi esetében van így. Itt talán azért, mert õ a legmegosztóbb személyiség ebben a mûsorban. Most jövök egy másik fórumról, és ott ugyanez megy (hozzáteszem ugyanattól, mint ezen a topicon :) ), hogy ha valakinek nem egyezik a véleménye az övével akkor egybõl az van, hogy nem ért hozzá. Pedig ott nem énekesekrõl folyik a vita. Fel nem foghatom, hogy milyen alapon mondhat ismeretlenül bárki bárkire olyat, hogy nem ért hozzá csupán csak azért, mert nem egyezik a véleményük?!
whitedoor41 2015 nov. 03. - 10:34:02
(747/1173)
Talán azért lehet Tóth Gabi ennyire felkapott mert van egy bizonyos réteg aki litániákat zeng róla míg egy másik aki pont ellenkezõleg lehúzza és az ellentétek mindig kiütköznek, de egyik fél se befogadó igazán arra amit a másik közölni szeretne ,- így mindig terítéken marad/lesz. Te a hangutánzás mellõzését letudod egy "szõrszálhasogatással" míg más esetben példálózol vele ,- de hát Csobot se volt Aradszky - de arról pl. elfeledkezel, hogy Csobot sem volt! Gabi viszont mindig Gabi, lehet hogy bravúrosan énekel, de akkor is csak Gabi. Mindegy ezt a vitát már pár hete letudtuk, teljesen felesleges belemenni, mert az eddigi hozzászólásokat alapul véve egyik fél se tudja meggyõzni a másikat a maga igazáról és csak személyeskedés és leteremtés lesz a vége. Én Gabitól sokkal többet vártam ezen a héten, azt hittem valamelyest képes lesz Cserháti hangját elkapni és pár másodperc erejéig szerintem sikerült is neki, szóval nem igaz az hogy képtelen az utánzásra, szerintem inkább arról van szó hogy minél többet ki akar hozni magából és ez jobban megy neki ha saját hangon énekel. Ennyi. Remélem ezzel a hozzászólással nem generálok újabb oldalakat a fórumon T.G.-rõl, csak már idegesített, hogy egyesek tényként közlik, hogy aki nem ismeri el, hogy T.G. jó az nem hozzáértõ. Különben attól még lehet az embernek véleménye, hogy nem hozzáértõ, mindenki el tudja dönteni mi tetszik neki és mi nem, mit tartott hasonlónak az eredetihez és mit nem.
kaboca12 2015 nov. 03. - 09:49:49
(746/1173)
Bocsánat, rosszul írtam a nevét: Mary Zsuzsi.
kaboca12 2015 nov. 03. - 09:47:50
(745/1173)
De végül is eléri, hogy a fórum is szinte csak róla szól! :) Teljesen ez a cél. Egyébként bírom az olyan hozzászólókat akik sosem felejtik el megemlíteni, hogy nem nézik, mégis tökre képben vannak. :)
Gabiról pedig az a véleményem, hogy teljesen más személyiség, mint amit mutatni akar a nép felé. Szerintem az a botrányos viselkedés, amit mutat az csak egy takaró. Õ egy tök érzékeny csaj. Valaki írta, hogy nem áll jól a mû sírás. Az nem mû. Õ pont ilyen és azért tûnik mûnek, mert a sírás, mint olyan nem fér bele az általa felvett formához. Nem akar más elõtt gyengének mutatkozni, pedig igenis magával ragadják az érzelmek. Cserháti Zsuzsaként tényleg sok volt, túlzásba vitte, de én biztos vagyok benne, hogy nem akarattal. Kovács Katit pedig jól adta. Az, hogy nem a kapott elõadó hangján énekel, ez csak szõrszálhasogatás vele szemben. Egyrészt egyedi hangszíne van, másrészt Csobot Adél is rohadtul nem énekel Aradszky László, de még Mari Zsuzsi hangján sem. Liza Minelliként pedig tökre Csobot Adél volt. Õ is inkább az erotikát erõltette, mint a hangutánzást. Na ott viszont nálam is kilõtték a biztosítékot, hogy folyamatosan a terhességre célozgattak. A hirtelen magázást pedig nem is értem (igaz az értékelés alatt kiszaladtam a konyhába). Magam részérõl Tóth Gabi tehetséges. Nekem jobban, mint Vera. Csak az a baj, hogy egy idõ után tönkre fogja õt tenni ez a kényszeredett megfelelni akarás.
A zsûrivel nekem nincs bajom. El kell tudni fogadni az embereket, ennyi a történet. Az, hogy én nem kedvelem Majkát (ami egyébként nem igaz) nem jelenti azt, hogy tehetségtelen. Ahhoz képest, hogy nincs még érettségije sem és sokan (nagyon sokan) nem szeretik, elég sokat letett az asztalra, hiszen rengeteg koncertje, fellépése van. Az már egy egészen más történet, hogy akik szapulják, azoknak nem tetszik ez a fajta stílus. Az megint egy más kérdés, hogy ezzel a rappel milyen példát mutat a fiatalabb generációnak. A másik pedig, hogy azért, mert nem tudok felhozni Rácz Gergõtõl egy számot sem az azt bizonyítja, hogy nem követtem a munkásságát de még csak a fáradtságot sem vettem, hogy utánanézzek. Ezt általánosságban mondom, mivel én éppen tudom ki õ. De én -és ez legyen az én szegénységi bizonyítványom- rohadtul nem tudok például Karel Gott-tól -aki állítólag egy ismert énekes- még egy ismert dalt felhozni. Attól még nem mondom azt, hogy Karel Gott egy tehetségtelen énekes. Ez egy nem túl komoly szórakoztató mûsor, nem túl komoly zsûrivel. Érdekes is lenne, ha egy ilyen fajta mûsorhoz mondjuk Balázs Fecó vagy Illényi Katica adná a nevét. Na én azon akadnék ki. A másik dolog, hogy a zsûri pont azért lett így összeszedve, hogy többféleképpen, mindenki más szemszögbõl elemezze az elõadást. Egy idõ után meg oly mindegy, hogy milyen pontot ad a zsûri, mivel ki lehet nagyjából következtetni, hogy kinek mekkora a rajongótábora, mivel általában mindegy, hogy milyen teljesítményt nyújtanak, úgy esnek ki sorban, ahogy a nézõi szavazatokat mutatják. Szerintem ez is azt a kérdést veti fel, hogy ki melyik fajta humorra vevõ. Van aki a L'art pour L'art "humorára" vevõ, vagy a Sas-kabaréra, engem azoktól ráz a hideg. De akkor nem nézem, ennyi.
Ami engem "zavar", hogy egy elõadó azért kap kevesebb pontot, mert külsõleg nem hasonlít a megformált karakterre. Rohadtul nem az õ hibája!
Összességében én azt hittem errõl a mûsorról, hogy olyan Való Világféle. Mérges is voltam, hogy na már megint. Ehhez képest tök jókat szórakozunk és nevetünk az egészen. Magyarán nem vesszük véresen komolyan.
10/10
kazsagx 2015 nov. 02. - 21:04:20 10/10
(744/1173)
Lassan ott fogunk tartani,hogy a müsor neve:Sztarban sztar es Toth Gabi.... Pfuuu most a tesojat kell utanozni majd...
Most komolyan ki nyomja ezeket? Nincs bajom velük,de mar kezd unalmas lenni.
Az a baj,hogy Gabi az egesz müsor folyaman olyan görcsös,hogy iszonyat...most is ez tükrözödött.
8/10
Semprini 2015 nov. 02. - 17:23:38 8/10
(743/1173)
Tisztában vagyok vele, hogy ez nem tehetségkutató - ha az lenne, Csonka Andrást már az elsõ körben kiszórták volna az tuti -, csakhogy a zsûri bizony nem dísznek van ott, hanem komoly gázsit vesznek fel, amiért enyhén szólva nem dolgoznak meg. Az a rendkívül erõltetett jópofizás meg egymás heccelése amit zsûrizés címszó alatt véghezvisznek, egyenlõ a nullával. Ugyanakkor meg 7-10-ig pontoznak. Egyiknek sincs vér a pucájában, hogy azt mondja egy tényleg gyatra produkcióra, hogy "öregem, ez most botrányosan rossz, volt, két pont!"-, hanem vattába csomagolnak mindent, vagy épp ömlengenek a közepes vagy gyenge produkciókról. Eddig a 3 szezon alatt a legjobb (sõt, egyetlen igazán jó) zsûritag Hajós András volt, és sajnos már õ sincs benne a zsûriben. Ez a mostani zsûri együttvéve nem ér egy hajítófát se, Majka pedig még ezen belül is külön ciki, hogy egyáltalán ott van, hogy odaengedték!
tortura 2015 nov. 02. - 16:58:37
(742/1173)
Nagyjából egyetértünk. Én is titkon azt remélem, Laci nyeri meg. Nemcsak azért, mert jó, hanem ha meglátom az ogre testalkatát, már röhögnöm kell.... Szerintem is jó Tóth Gabi, a múltkor Kovács Katit jól hozta. Most a Cserháti-dal valóban nem sikerült olyan jól, mint ahogy eddig szerepelt. Azon nem lepõdtem meg, hogy legközelebb a testvére bõrébe kell bújnia (valaki alant megjegyezte), ugyanis legutóbb - mikor Vera versenyzett - õ meg Gabi egyik dalát adta elõ. Ugyanez volt a Vastag-fivérekkel is. Én kíváncsian várom, szerintem nem lesz nehéz dolga, mert sok hasonlóság van a hangjuk között, csak Verusé mélyebb.
Örülök, hogy Varga Gyõzõ hazament. Szegénynek semmi hangja nincs, meg mindig olyan semmilyen volt. Amilyen jó a Mirigyben, itt olyan gyenge volt. Igaz, ha Wolf Kati ment volna haza, õt sem sajnáltam volna, mert nekem õ is olyan se hús, se hal ember. Még ahhoz is kevés, hogy leszóljam.
A közös produkció érdekes volt. A Go Westet nagyon gyengén nyomták a fiúk. Viszont a fûszeres lányok nagyon jók voltak, legfõképp Laci és Gabi vitték a hátukon a produkciót. Adél nagyon hasonlított tényleg Vic-re, épp olyan csontos.
Engem még a rossz produkciók sem zavarnak egyébként annyira, mint ahogy lopják az idõt. Mert ugye egyre kevesebb a versenyzõ, a mûsoridõt meg ki kell tölteni. Lehetne akár 3 feladatuk is, vagy legyen rövidebb a mûsoridõ. Mert az egy kabaré, ahogy perceken át ragozzák a semmit, utána ismét reklám. Majd megint ragozzák a semmit... Ehh... ekkor vesztem el a türelmem általában.
Ivy66 2015 nov. 02. - 16:53:01
(741/1173)
Igazad van, de szerintem túl komolyan veszed. Ez nem egy tehetségkutató, itt nincs tétje igazán a versenynek (hacsak nem függ a gázsi is attól, meddig marad bent valaki, no meg presztízs). Ezért nem igazán komoly a zsûri sem. Az értékelés, a szavazás, a kiesés, mind azért van, hogy egy kicsit izgalmasabb legyen (és gondolom, van bevétel a szavazás során). Mert amúgy meg lehetne csinálni mindezt zsûri nélkül, afféle show mûsorként, mint volt anno az a szilveszteri, amit már említettem.
tortura 2015 nov. 02. - 16:51:31
(740/1173)
Kösz a infót. A mûsor indulásakor tényleg fogalmam sem volt, kik õk (sõt, Rácz Gergõrõl is csak annyit tudok, hogy énekes, de egy számát se tudnék felsorolni). Viszont azóta már elég sok fórumot, cikket olvastam a mûsorról, szóval most már kezdek képben lenni....
horipapa. 2015 nov. 02. - 14:56:51
(739/1173)
Ha valaki nem ismeri el, hogy Tóth Gabinak nagyon jó hangja van, az bármit mondhat, nem hozzáértõ. Ugyanakkor a mûsor nem errõl szól, Tóth Gabi, mint Cserháti, nem volt jó.
Szerintem Gáspár Laci és Peter Srámek kiemelkedett a mûsorból, szórakoztatóak és jók voltak.
Ebben a szériában Lacinak kell nyernie, ez nem lehet kérdés.
malvinkicska 2015 nov. 02. - 14:20:04 Előzmény tortura
(738/1173)
Csobot Adél az X faktorban volt Romániából jött jelenben Istenes Bence a kedvese, Peter Srámek a Rising Stárban volt õ Szlovák, most tanul Magyarul.
8/10
Semprini 2015 nov. 02. - 14:09:20 8/10
(737/1173)
Félreérted: én pont azért idéztem, mert kiakasztott, hogy egy zsûritag ennyire nem tudja, mi a dolga, hogy igazából miért ültették oda. Nota Bene, a többiek sem tudják, nem értékelnek, hanem poénkodnak - már akinek megy, mert Havasnak pl. semmi humora, így csak ül ott faarccal és nosztalgiázik, annyira ciki, hogy hihetetlen. Az is nonszensz, hogy a tízes skálát makacsul csak 7-10-ig használják, holott voltak azért már 2-3 pontot érõ produkciók is szép számmal. Majkának meg már a puszta ottléte is merõ nonszensz - még hogy õt odaengedik más elõadókat kritzálni??? És ezek után még van pofája "szigorúnak" lenni! Komolyan mondom, röhej! Bereczki lenne az egyetlen alkalmas zsûritag, de õ is lement már békába, azaz a többiek szintjére.
Ivy66 2015 nov. 02. - 13:30:15
(736/1173)
Látod?
8/10
Semprini 2015 nov. 02. - 12:53:12 8/10
(735/1173)
Igen, beszólás volt, sõt mi több, annak ellenére piszkáltál,. hogy még TE IS(!!!) elismerted, hogy tegnap szerinted se volt jó TG. És nem csak te, hanem sokan mások. Úgy látszik ennyi idõ kellett, hogy észrevegyétek amit én már az elsõ adástól fogva látok, hogy semmi utánzókészsége nincs. Márpedig ebben a mûsorban az lenne a LÉNYEG, erre van kitalálva. Aki nem képes más elõadókat utánozni, az mehet a levesbe. PONT.
Apropó, Klaudia egyik tegnapi mondata megér egy misét: TG elõadása után ezt mondta: "lehet, hogy sok Tóth Gabi hang volt benne, de engem NEM ÉRDEKEL" - hát gratulálok! Egy olyan mûsorban, ahol az utánzás az EGYETLEN FELADAT, az egyik zsûritag közli, hogy õt NEM ÉRDELKI, hogy az elõadó nem tudta végrehajtani a feladatot, de annyira szereti (sic!) Tóth Gabit, hogy egyszerûen nem érdekli, hogy miért is ül ott a zsûriben, túlpontozza és passz. Na ez az elfogultság.
Ivy66 2015 nov. 02. - 12:45:30
(734/1173)
Beszólás volt? Nem annak szántam. Nyugi. Ez csak egy szórakoztató mûsor. :)