malvinkicska 2014 okt. 27. - 11:00:32
(573/1173)
Tetszett az egész mûsor a döntõ jóra sikeredett nem Pál Dénesnek szurkoltam de a fiatal lányok döntik el a szavazataikkal, úgysem lehet mindenki kedvére tenni valakinek nyerni kellett.
8/10
napraforgó 2014 okt. 27. - 05:49:21 8/10
(572/1173)
Jó volt a döntõ, tetszett.

Kökény Attila kezdett Király Viktorként a nõvér mellett egy duettben, amit nem tudok hová tenni. K.Linda valami kobrakirálynõként, abroncsszoknyában, aminek nem volt eleje... Úgy vagyok, mint Hajós András, aki vagy nem ismerte, vagy nem szerette némely számot. Én itt egyiket sem. A számot amúgy Linda énekelte, "Viktor" csak asszisztált neki, Kökénybõl mindenkinek csak annyi maradt meg, hogy nem tud angolul.
Tóth Vera Janis Joplinként hangilag nagyot alakított, habár küllemre nem hasonlított a nyiszlett kábszeres Joplinra.
Pál Dénes és Koós János Macskaduettje - hülye volt, aki kitalálta - nem sikerült túl jól, habár Dénes mindent megtett a maga részérõl, amit egy hét alatt lehet. A maszkja nekem tetszett, sokkal jobb volt, mint sok más maszk, habár Dini fejére tényleg nem egyszerû bármilyen maszkot készíteni.
Vastag Tomi Israel Kamakawiwo'ole-ként egy vicc volt, de vajon hogy is képzelték, hogy egy normál testalkatú fehér férfi bele tudna bújni egy végzetesen elhízott polinéz bõrébe. Nem hasonlított a maszk, mert a polinéznek pici, széles pisze orra volt, Tominak meg nem... Még a haja sem stimmelt, a fejére tettek valamit, ami inkább egy karibi R'n B énekesnek felelt volna meg.
Hevesi Tamás és Balássy Betty duettje jól sikerült, Hevesi éppúgy riszálta magát, ahogy Varga Feri szokta, sikerült hangilag és külalakilag is megközelíteni az eredetit.
Kökény Attila megint nõként - hozta a szokásos formáját, engem erõsen emlékeztetett Natalia Oreirora, talán még a paróka is ugyanaz volt.
Tóth Vera és Oláh Ibolya kettõse jó volt, teszett, Pál Dénes Somló Tamásként már kevésbé. Hangilag ugyan jó volt, de a külleme... Túl jólfésült volt, nem volt annyira loncsos-lompos és bozontos, mint Somló szokott lenni.
Vastag Tomi és Bódi Margó Aranyesõje üde színfolt volt, gondolom nem volt túl nagy énekesi feladat Tominak.
Végül Hevesi Tamás zárt, mint egy igen lesoványított Demis Roussos. Amikor megláttam a fejét, nekem gyerekkorom május 1-ei felvonulásai ugrottak be, ott hurcibáltak a felvonulók ilyen Marx Károly fejeket a táblákon (idõsebbek talán még emlékeznek a Marx-Engels-Lenin hármasra). Majkának a reklám-Zeusz jutott eszébe róla, de ahhoz szerintem nem volt elég ápolt, göndörített a haja.

Végül Pál Dénes lett a gyõztes, többé-kevésbé megérdemelten, bár a sok szavazat nyilván a rajongó tini-lányoknak köszönhetõ. Ez végül is érthetõ, Dénes tényleg jóképû fiú és most már azt is megtanultuk, hogy nem kék, hanem zöld szeme van.
8/10
Semprini 2014 okt. 26. - 22:09:08 8/10
(571/1173)
Engem nem igazán lepett meg, hogy Pál Dénes nyerte ezt a szériát, bár én Kökény Attilát szívesebben láttam volna az elsõ helyen, Hevesi szerintem is második legjobb volt. Pál Dénesnek voltak nagyon jó produkciói, viszont talán soha nem õ volt a legjobb, egyik adásban sem. Az õ esetében a testhezálló és övön aluli feladatok kb. egálban voltak, és fura módon olykor a legnehezebbnek tûnõ feladatokból hozta ki a legtöbbet. Például meglepõen jó volt Karády Katalinként vagy Szinetár Dóraként is. Gergely Róbert pontosan passzolt a hangjához, de Psy Gangnam style-ját is egész jól adta elõ ékes koreai nyelven. A mai döntõben is volt egy nagyon rossz és egy nagyon jó produkciója: Hofi Géza jellegzetes stílusát egyáltalán nem kapta el, persze a partner is eléggé lehúzta, viszont Somló Tamásként nagyon jó volt (hozzátéve, hogy a dalt nem az eredeti hangnemben énekelte, ami bizony elég jelentõs könnyítés volt).
Kökény Attila végig hozott egy egyenletesen magas színvonalat, és több adásban is a legjobb volt szerintem. A három legjobb produkciója talán Lagzi Lajcsi, Eros Ramazotti és Freddie Mercury volt. Natalia Oreiro-ként nem tetszett, de ez nem az õ hibája, hanem azé, aki kitalálta ezt neki.
Hevesi Tamáson látszott, hogy mindig nagyon komolyan veszi az adott produkciót, de kétszer is nagyon rosszul sült el a dolog: Ruzsa Magdi- és Susan Boyle-alakítása egyaránt mélypontnak számít. Mindez még így is elég volt a második helyhez.
Vastag Tomi volt számomra talán a legnagyobb meglepetés. Bevallom, hogy nem sokat néztem ki belõle, mégis, legalább három frenetikusan jó produkciót láttunk tõle. Kiemelkedõen szuper volt az Apostol énekeseként, de Frank Sinatraként is remekelt, valamint a döntõben a hawaii Israel Kamakawiwo'ole Ower the Rainbow-feldolgozását is kifogástalanul adta elõ.
Tóth Vera volt a döntõ egyetlen nõi résztvevõje - hát, azt hiszem, ezt a mûsort nem neki találták ki. Már alkatából adódóan sem lehetett hiteles a különbözõ, kifejezetten filigrán, vékony elõadók bõrébe bújva, emellett nem rendelkezik hangutánzó képességgel sem, így két esettõl eltekintve mindig a saját hangján énekelte el az adott dalt. A két kivétel Aretha Franklimn "Think"-je a Blues Brothers-bõl illetve a döntõbeli Janis Joplin-szám, ami talán a legerõsebb produkciója volt, a zsûrit is õszintén meglepte vele.
Jó kis mûsor volt ez, ha lesz harmadik éved, én biztosan nézni fogom.
Towner 2014 okt. 26. - 20:31:40
(570/1173)
Azt kell mondjam: egyetértek
1/10
loma06 2014 okt. 26. - 20:14:25 1/10
(569/1173)
Én pont azon röhögtem a legnagyobbakat! :)

(Azt a két nagy mellet minden vendég mögé odateszik?)
8/10
Semprini 2014 okt. 26. - 20:07:41 8/10
(568/1173)
Szerintem Kökénynek kéne megnyernie, talán a Natalia Oreiro kivételével minden produkviója minimum jó volt, de többször volt egészen kiváló. Pedig azért kapott övön aluli feladatokat jócskán.
1/10
loma06 2014 okt. 26. - 20:06:05 1/10
(567/1173)
Kökény Attila az egyetlen, aki számomra nézhetõvé teszi a mûsort, nagyon nagy figura! :)
1/10
loma06 2014 okt. 26. - 20:00:14 1/10
(566/1173)
Elég durva volt...
8/10
Semprini 2014 okt. 26. - 19:33:07 8/10
(565/1173)
Hát ez a Macskaduett valami egészen vérlázítóan minõsíthetetlenül pocsék volt! Pál Dénes se volt jó, se maszkban, se hangban nem is hasonlított Hofira, de amit Koós mûvelt, az elképesztõ volt. Gyakorlatilag egyfolytában csak bakizott, elfelejtett belépni, mást énekelt, stb. Ezt így nem lett volna szabad színpadra engedni.
10/10
Seven7Crown 2014 okt. 21. - 18:27:00 10/10
(564/1173)
Na végre egy normális ember, akinek nem az volt a lényeg, hogy egy-egy elõadó a színpadon mennyit halandzsázott, hanem az, hogy a ráosztott személyt miként személyesítette meg. Viszont ha valaki nyelvészkedni akart, inkább ment volna el egy nyelviskolába, de ha esetleg valaki szórakozni akart, ahogy ezt még a szereplõk többsége is megtette a zsûrivel, és a mûsorvezetõvel, azok élvezték, és nézték ezt a mûsort.
8/10
Semprini 2014 okt. 21. - 13:41:01 8/10
(563/1173)
Nagyon fordítva látjuk a dolgot: Kökény és Hevesi szinte végig kiemelkedõen jók voltak (Hevesi Susan Boyle-ja kivétel volt, az tényleg nem sikerült). Szerintem Tóth Vera az aki összvissz kétszer volt valóban jó, az Aretha Franklin-ja pedig tényleg nagyon ütõs lett, de az volt a pozitív kivétel, a többi esetben még nyomokban sem hasonlított az eredetire (pedig elvileg ez lett volna a cél), hanem eltolta a számot saját hangján, saját stílusában, oszt' csókolom, a maszkja pedig általában nagyon rossz lett, és alkatából adódóan nem is tudott hasonlítani a eredetire. (Az elsõ szériában Feke Pali volt ilyen, de õ ki is esett viszonylag hamar.)
Ami Pál Dénest illeti, könnyen lehet hogy megnyeri ezt a szériát, tényleg jól teljesített szinte mindig, sõt a férfiak közül EGYEDÜL õ volt jó nõként IS, viszont talán egyszer sem volt valóban õ a legeslegjobb. Igaz, a legrosszabb se, ezért nálam õ csak a harmadik. Vastag Tomi pedig Sinatrát és Mezõdit parádésan hozta, a többiben meg so-so, tehát õ a negyedik, holtversenyben Tóth Verával.
Tegnap visszanéztem a mûsor weboldalán jópár tavalyi produkciót, hát bizony az a széria jobban sikerült, fõleg a nõi elõadók voltak sokkal jobbak, mint ebben a mostaniban, Bereczki és Biga pedig kiemelkedett a mezõnybõl.
teardrops 2014 okt. 21. - 12:22:39
(562/1173)
Remélem, Pál Dénes nyeri meg ezt a második szériát, mert szerintem nagyon megérdemelné. Minden apró részletre próbál figyelni és meg is tudja valósítja azokat (egy fejmozgás, arckifejezés, mozdulat...). Nem beszélve arról, hogy mennyire "kilépett a komfortzónájából" (de nem szeretem már ezt, pedig jól leírja a dolgot:-)) és megmutatta, hogy tudna õ sok mindent. A mélybúgó hangját pedig remélem, minél többször használja majd!;-)

Vastag Tomi egyre jobb. Pákót nem tudom megbocsátani a szerkesztõknek, de azt is tök jól hozta, nekem az Ének az esõben is tetszett. A hangját alapból nagyon szeretem, még James Arthurként is (én kifejezetten örültem, hogy nem az Impassible-t énekelte, mert bírom ezt a számát JA-nak:-)).

Tóth Vera pedig baromi jó hanggal megáldott énekesnõ, aki szintén jól teljesített.

Én nem Hevesit juttattam volna a döntõbe, bár bírom és eszméletlen jó hangulatot tud hozni, de itt most nem volt annyira jó, sõt, voltak kimondottan rossz produkciói is. Sajnos.

Kökény hangja jó, de nem értem, miért tolják ennyire, nekem pl. kevesebb produkciója tetszett, mint nem (most belegondolva, kb 2).:-S

Az utolsó adásban a duettekre különösen kíváncsi vagyok, el sem tudom képzelni, kiket hoznak össze (remélem, nem lesznek nagyon gagyik). No, majd meglátjuk!:-)
9/10
zolee65 2014 okt. 21. - 11:29:24 9/10
(561/1173)
Nálam a sorrend:
1. Vastag Tamás
2. Kökény Attila
3. Pál Dénes
8/10
napraforgó 2014 okt. 21. - 06:35:39 8/10
(560/1173)
Engem kicsit sem érdekel, hogy X, vagy Y jól mondta-e a szöveget spanyolul, olaszul, koreaiul, vagy hottentottául. Teszek rá. A lényeg, hogy a produkció élvezhetõ volt.
Senki nem gondolja, hogy egyetlen hét alatt valaki meg fogja tanulni idegen nyelven tökéletesen a szöveget, a kiejtést, úgy mintha az adott nyelv az anyanyelve lenne. Akkor meg minek rajta számonkérni? Mi is elnézõek vagyunk az idegen nyelvû elõadókkal, amikor magyarul próbálnak gagyogni pár szót.
Szerintem csak az lenne ciki, ha a mi magyar elõadóink egy magyar szöveget nem tudnának bevágni, megjegyezni, elõadni.
Szóval lépjünk már túl ezen a hülyességen, hogy Kökény nem tudta bevágni Oreiro dalának szövegét. Nem fontos. De tényleg nem. Arra meg fütyülök, hogy megyik spanyol nyevû országban milyen tájszólások vannak, ki mit ért meg, meg mit nem. Miért kell, hogy ez minket érdekeljen? legyen az õ problémájuk. Engem pl. az se nagyon érdekel, hogy Gáspár Gyõzõ vakerját sem értem, valami olyan hihetetlen tájszólásban szokott ordítozni, amelybõl csak szavakat lehet elcsípni. Na és? ezt is túlélem. Nem érdekel.
1/10
Suziy 2014 okt. 20. - 21:01:46 1/10
(559/1173)
A moderátorok rövidre vágták.
thank you
1/10
Suziy 2014 okt. 20. - 19:15:42 1/10 Előzmény kazsagx
(558/1173)
Pedig Világsztárok!! Miért ne...? Van mire!
10/10
Seven7Crown 2014 okt. 20. - 16:06:20 10/10
(557/1173)
Petrapetrus biztos megírja, ahogy az eredeti szöveget is a barátjával!:-D
Castia 2014 okt. 20. - 11:15:28
(556/1173)
Én egyedül Kökény Attila Queen produkcióját láttam, meg utána az értékelések egy részét, aztán el is kapcsoltam, úgy felbosszantottam magam. Spanyolul egy szót se tudok, azzal meg lehet vezetni, de ebben a szövegben bizony több helyen is halandzsázott, illetve összekeverte a különbözõ versszakokban lévõ sorokat, amitõl a szöveg értelmetlen lett. Nyilvánvaló volt, hogy nem érti amit énekel, betanulta fonetikusan, aztán vagy eszébe jutnak a szavak, vagy nem. Azt hittem legalább valaki megemlíti ezt. Erre jött az ájuldozás, hogy az emlékkoncerten minden világsztár elvérzett, de bezzeg Kökény A., hát benne talán még újra is született Freddie Mercury. Én láttam azt a koncertet élõben (mármint a tv-ben élõben), voltak jobb és rosszabb produkciók, de az egy tiszteletadás volt az egyik legnagyobb popikon elõtt, és ezt mindenki komolyan vette, nem utánozni akarták õt, az úgyis lehetetlen. Nem azt mondom, hogy Freddie után nem lehet elénekelni egy Queen dalt, de az rosszul esik ha úgy érzem, nem kellõ tisztelettel nyúlnak hozzá. Ahhoz pedig a minimum, hogy az illetõ tudja a szöveget, és ne csak úgy csináljon, mintha. Vagy ha már úgy csinál, akkor ne nyaljanak be neki csontig érte.

Látom aztán Eros Ramazottit is énekelt, valaki majd biztos megírja, ha az olaszt is halandzsázta. :P
8/10
napraforgó 2014 okt. 20. - 10:59:58 8/10
(555/1173)
Jópofa dzsungelhangulattal kezdõdött a tegnapi adás, helyesek voltak mind a Roarban.
Aztán Keresztes Ildikó kezdett, a száma nem fogott meg különösebben, de a dal eredeti elõadója sem érdekel.
Pál Dénes Szécsi Pálként helyes volt, bár a ruhája (hiába hasonlított az eredetire) elég szegényes kiállítású volt.
Tóth Vera hozta a szokásos formáját. Kökény Attila is szépen megcsinálta Freddie Mercuryt, de én se voltam annyira elájulva tõle, mint Bereczky. Jó volt, jó volt, kétségtelen, de semmi extra.
Annál jobban tetszett Hevesi, aki szerencsés számot kapott. Nagy showt csinált, habár a haja engem is Tina Turnerre emlékeztetett.
Vastag Tomi helyében én inkább az Impossible-t választottam volna, az ismertebb, dallamosabb, népszerûbb. Nekem ez a szám, amit elõadott, olyan semmilyen volt.
A duetteknél Keresztes-Kökény nagyon jó volt, mind TT , mind Eros Ramazotti kiváló volt. Kökény megjelenésben, hangban is nagyon hasonlított.
Tóth Vera és Hevesi kettõse kicsit haloványabb volt, viszont Pál Dénes és Vastag T kiválóak voltak. Akárhogy is, nekem Dini jobban tetszik fiúként, mint nõként, én a csontos vállait nem tettem volna kirakatba, viselhetett volna vállas ruhát is, még akkor is, ha Dórán az eredeti videoban ilyen váll nélküli volt.
Mindent összevetve az egész este jó volt, szórakoztató, most már valóban csak a legjobbak vannak versenyben. Várom a döntõt.
Petrapetrus 2014 okt. 20. - 08:55:40
(554/1173)
Keresztes Ildikó: Lemaradtam a Twain-produkcióról, de amennyit láttam belõle a visszajátszásban: nem jött be. Lehet, hogy jól énekelt, de sem hangban, sem kinézetben nem volt Shania. (Ellenben a spanyolban pl. Edurne ugyanezzel a produkcióval tarolt: http://www.youtube.com/watch?v=SFShtOgR5Ak ) A második, Kökénnyel közös produkció viszont nagyon, de nagyon tetszett. Zseniálisan hozta TT hangját és külsõre is nagy volt a hasonlóság. Nem hiába, Keresztes "civilben" is ez a típus. Ez is áll neki igazán jól.

Tóth Vera: Tetszett a szóló produkció, de én azért egy picit még mindig hallottam Verát ének közben... Ezt a dalt - akármilyen "tinglitangli", szeretem. Illett hozzá a feladat, nem volt magas labda, de jól teljesített. A duettben viszont nekem nem tetszett. Illetve nyilván jól énekelt, de a zsûri által annyira dicsért megjelenõ hangutánzást én egyáltalán nem vettem észre. A smink meg szörnyû volt: az arcát telekenték barna festékkel, de a nyaka, dekoltázsa sokkal világosabb volt, a kezére meg már fáradtságot se vettem, hófehéren világított a kamerába...

Hevesi Tamás: Nagyon tetszett az Europe, hatalmas volt, hozta a hangulatot, én a magam részérõl fantasztikusan szórakoztam. Külsõre is volt azért hasonlóság, de csak ha nem közelített a kamera. Közelrõl inkább Tina Turner ugrott be. XD A duett produkcióban lagymatag volt Hevesi, de ez nem baj, az eredeti sem túl energikus. Én amúgy szeretem Bonót meg a U2-t is, de ez a One címû sláger sosem volt a kedvencem... Unalmas volt a produkció, de ez tényleg nem a versenyzõk hibája volt, az eredeti is unalmas - legalábbis nekem.

Vastag Tamás: Jaj, egyem meg. Nagyon tetszett a srác. :) James Arthurt bevallom õszintén anglomán létemre nem ismertem még. Nem is volt így összehasonlítási alapom, szóval elõször Tomi elõadásában láttam/hallottam. Tetszett, bár egy kis energiát hiányoltam. Megnéztem aztán az eredetit és arra jöttem rá, hogy ez a dal nagyon jó és JA egy nagyon klassz énekes. Olyan hangja van a srácnak, hogy nem semmi... De visszatérve Tomira. Az abszolút kedvencem a duett-dala volt, eszméletlenül hozta Bereczkit... :D Az eredeti dalt ismertem, de a kisfilmet nem láttam, így, hogy a mozgás meg a gesztusok mennyire voltak meg, nem tudom. Viszont a produkció nagyon tetszett, Tomi lubickolt, vidám volt, laza, piszok jól állt neki ez a szerep. :)

Kökény Attila: Lehet, hogy én leszek itt a közellenség, de nekem a Freddie-s produkció nem annyira jött be. Nagyon jól énekel Attila és a sminkesek is megtettek minden tõlük telhetõt, mindezek ellenére hiányérzetem volt. Úgy, mint Freddie, nem tudja elõadni ezt a dalt más (esetleg még Tabáni István, akinek viszont a hangja tényleg kísértetiesen hasonlít a legendás Queen zenekar énekeséhez). Nem volt a produkciótól "katarzisom". Nem éreztem én ezt annyira brutálisan jónak. Rossz sem volt, de szerintem túlértékelték egy pöppet. A második, duett produkció elõtt azonban emelem kalapom, leesett a pici állam, hogy mennyire jól utánozta Ramazotti hangját. És a szöveggel is sokkal elégedettebb voltam, mint anno Oreiro kisasszonynál... (azt az egy elõadását sorry, de sosem felejtem el neki :D)

Pál Dénes: Szécsi Pálként és Szinetár Dóraként és nagyon, de nagyon tetszett. Paliként még búghatott volna kicsit jobban is, de így is telitalálat volt. Mind a hangulat, mind a smink és az énekre sem tudok rosszat mondani. Szécsi Pált egyébként nagyon kedvelem, a Liptai Claudia által emlegetett Violák lemez például nekem is megvan CD-n és szeretem. :) A duett pedig nagyon, de nagyon jól sikerült, Dini piszok jó csajnak is, ha örül ennek, ha nem. :) Egyedül a magassarkúban érzi magát nagyon idegenül, ami természetesen érthetõ.

Számomra a legjobb a tegnapi adásban Pál Dénes volt, a leggyengébb pedig Tóth Vera.

Hogy szerintem ki nyeri meg a versenyt? Én nem lepõdnék meg, ha Dénes... És nem is bántana ez az eredmény. :)