olahmiki1959 2013 nov. 16. - 10:59:08
(253/1173)
Hát igen.
A régi "Ki Mit Tud"-ok...
Azok az adások végig élõben, egy egész ország szeme láttára zajlottak, - lévén, csak egy csatorna volt, tehát mindenki ezt a mûsort nézte, - és azokban a zsûri a magyar kulturális élet krémjébõl került ki, megkérdõjelezhetetlen szaktekintélyek és mûvészek alkották, akik a presztízsük miatt, és a saját emberi tartásuk miatt sem engedhették meg maguknak, hogy rosszul döntsenek.
Ott nem fordulhatott elõ, hogy egy tehetségtelen embert szimpátia, vagy ismeretség alapján továbbengedjenek, - mint mostanság, amikor ismert emberek gyerekeit, szerkesztõk rokonait, a zsûritagok régi szerelmeit nyomják elõre, ameddig csak lehet, - és ugyanakkor kitûnõ produkciókat kiejtsenek a versenybõl.

A most divatos, sms-ekben történõ szavazás pedig végtelenül igazságtalan, és manipulációkra lehetõséget biztosító, ugyanis akkor lenne tiszta és megkérdõjelezhetetlen, ha egyrészt valóban közjegyzõ elõtt, nyilvánosan történne, - ezt sokszor elmondják, de még soha nem mutatták meg, hogy a közjegyzõ tényleg ott van-e a helyszínen, - másrészt EGY TELEFONRÓL CSAK EGY SZAVAZATOT FOGADNA EL A RENDSZER!
Mennyire becsületes, és valódi képet mutató szavazás az, ahol mindenki annyi szavazatot küldhet a versenybe, amennyit csak akar, és amennyire a pénzébõl futja???

És mennyire ad reális képet a versenyzõk teljesítményérõl, hogy már akkor, a mûsor elején el lehet kezdeni szavazni rájuk, amikor még el sem kezdõdött egyetlen produkció sem???

Ezek a dolgok a "régi, szép idõkben" elképzelhetetlenek lettek volna.
Többek között ennek is köszönhetõ, hogy a régi "Ki mit tud"-okban olyan mûvészeket fedeztek fel, akik immár több évtizedes pályát futottak be, és a mai napig ismertek és népszerûek, - Kovács Kati, Kern András, Gálvölgyi János, vagy a Benkó Dixieland Band, és még sokan mások, - míg a mostaniak nagy többségére egy fél év elteltével már a kutya sem emlékszik...
10/10
stenmore 2013 nov. 16. - 10:21:28 10/10
(252/1173)
Szinetár valóban frenetikus volt,a végén még megfejelte a kolbásszal meg a sörrel:)A kolbászba is olyan Nagy ferósan harapott bele.nem tudom hogy apapa szokott e neki tanácsot adni ,de feltûnõ hogy mennyire profi minden szerepben,még abban is pl amirõl Majka még nem is hallott(Piaf).Egyébként az origón van egy cikk,és ott azt írja a zseniális szerzõ hogy Nagy Ferót nem lehetett felismerni olyan rossz volt a smink,muhahaha.
Egy szó mint száz ez amûsor nézhetõ és szórakoztató míg a moslék Gázfaktor kifejezetten unalmas a silány számaival és a hülye zsürivel,ha nem lenne a kiesés dobpergéssel fûszerezve senki nem nézné mint önálló mûsort ,ezért a régi Ki Mit tudoknak még a nyomába sem léphet.
olahmiki1959 2013 nov. 16. - 09:19:56
(251/1173)
Ebben az adásban azt ejtették ki, aki az este folyamán magasan a legjobb volt.

Nikát.
Vegyük sorra.
Elõször is, Nika maszkja tökéletes volt.
A feketebõrû Stevie Wondert így megidézni, ez a sminkesektõl, maszkmesterektõl egy olyan elképesztõ teljesítmény volt, amit azóta sem tudok hová tenni, hogy hogy sikerülhetett.
Aztán Nika mozgása, Stevie Wonder jellegzetes, kissé feltartott fejével, a testét a vak emberre jellemzõ, a zene ritmusára való ide-oda ingatásával, megint csak hibátlan volt.
Ha valaki a nézõk közül nem tudta volna, hogy ez csak imitáció, azt hihette volna, hogy maga a híres mûvész jelent meg a TV2 stúdiójában.
És a lényeg, az éneklés!

Emberek, és botfülû, szerencsétlen fatökû zsûri!
Nika olyan hihetetlen tökéletességgel "vette le" Stevie Wonder hangszínét, a dögös éneklési stílusát, - még a kiejtését is! - és olyan kristálytisztán énekelte ki a baromi hangmagasságokat, hogy csak kapkodtam a levegõt!
A "Sztárban sztár" egész eddigi mûsorfolyamának talán legjobb elõadását láthattuk, az elõadó tökéletes azonosulását az eredeti elõadóval, amire fejenként nem 10, hanem 12 pontot kellett volna adni!!!
(Oké, ketten megadták, de például Majka fanyalgását hallgatva csak azért nem nyílt ki a bicska a zsebemben, mert nem hordok magamnál zsebkést...)

Nika tegnapi teljesítményéhez egyedül a régebbi adásokból Varga Viktor Amy Winehouse-t elénk varázsoló produkcióját lehet mérni, ami mind megjelenésében, mind hangszínben, éneklési módban gyakorlatilag 100 százalékban elénk hozta a meghalt sztárt, és Berecki Zolinak a Mick Jagger utánzását, ami valóban elképesztõen jól sikerült.
Ennyi.

Egyébként a közönség szavazása, - már rájöttem, nem kellett hozzá sok ész, - teljesen kiszámíthatatlan, észérvek, pláne, szakmai szempontok (hahaha!) a világon semmit nem számítanak, - nem csak itt, az összes tehetségkutató mûsorban, - pofára, szimpátiára, külsõ megjelenésre megy az egész. (lásd: az X Faktorban a szupertehetségtelen Fat Phoenix menetelése fordulóról-fordulóra...)

.....

A szûri logikáját, - ha van neki egyáltalán, - még nem sikerült megfejtenem.
Bigát elkezdték cikizni, hogy miért úgy jelenítette meg Geri Halliwell-t, ahogy.
"Gusztustalan", "nem kéne", "ez már sok", - ilyeneket mondtak.
Lehet, csak ezt a szöveget nem Bigának kellett volna címezni, tisztelt(?) zsûri, hanem annak, aki kitalálta, hogy a csajnak pont ezt a klipjét, ezt a számát adassák elõ Bigával, nemde???
Hiszen õ nem tehetett róla, hogy ezt a feladatot kapta!
Biga mindent kihozott ebbõl, amit tudott, és azt kell mondjam, férfihoz képedt egész formás lábai vannak a srácnak.
Képzeljük el, ha mondjuk a kissé túlsúlyos Feke Pálnak kellett volna kiröhögtetnie magát egy fekete bugyiban, és egy kis topban. Akkor mit mondtak volna?
Na az tényleg olyan lett volna, mintha egy transzvesztita elõadót hívtak volna meg a mûsorba vendégfellépõnek...

Zámbó Jimmy nem volt kreolbõrû, tisztelt sminkesek!
(És ezt most mindenki értse úgy, ahogy akarja, a mondat többrétegû jelentésének felfejtését rábízom a nyelvész, meg a szociológus kollégákra...)
Amilyen jól sikerült Nika maszkja, olyan rossz lett Varga Viktor megjelenése, mint Zámbó Jimmy.
A dalválasztás is nagyon elhibázott lett, Jimmynek sokkal jobb, nagyívûbb, dallamosabb számai is voltak, mint ez, - "Egy jó asszony mindent megbocsájt" - aminek az eleje halál unalom, semmi nem történik benne, aztán a refrénnél beindul, és átvált egy ritmusos, énekelhetõ, tapsolható, teljesen kommersz dalra.
Viktor jól énekelt, de persze Jimmy páratlan hangját nem tudta megidézni, - mert nem is lehetett...

Feke Pál Komár Lászlója felemásra sikerült.
Komár soha nem hordta így a haját, ilyen félhosszú, homlokba belógó módon, a hangszíne sem hasonlított az eredetihez, de ezzel a mackós testalkattal a mozgása elõtt le a kalappal, az "elment".

Nótár Mary produkciója aranyos volt, - a mûsor többek között arra is jó, hogy bizonyos elõadók az egyéniségüktõl teljesen távol álló zenei stílusokkal is megismerkedjenek, - a lakodalmas zenét éneklõ Mary egészen jól helytállt ebben a szvinges, ritmusos dalban, és a külseje is jó lett.
Ha ez így megy tovább, mire az adássorozat véget ér, Nótár Mary zenei repertoárja egészen gazdag lesz...

Szandi nagyon jól "hozta" Pataki Attilát, - fõleg sminkben, - a hangjával már voltak problémák, de hát a betont átütõ-hangú Patakit amúgy sem tudta volna senki jól leutánozni, hát még egy nõ!
A nézõtéren ott ülõ Pataki azért nem bírta ki, hogy produkció közben fel ne menjen Szandi mellé a színpadra...
Maga a dal nem volt az EDDA legismertebb száma, ennél vannak sokkal jobbak is, de a hangzás elsõosztályú volt, erõs, dinamikus, és Szandi mellett ott bûvölte a húrokat fekete bõrcuccban a szõke, nagyhajú Alapi István, aki mellesleg a világ egyik legjobb rockgitárosa...

Bereczki Zoltán ma nem tetszett annyira, mint máskor.
Neki Michael Jackson az egyik kedvenc elõadója, elképesztõen jól tudja utánozni a mozgását, a gesztusait, a fejtartását, a hangját, és ma mégsem volt olyan tökéletes, mint máskor.
Egy másik mûsorban régebben láttam egy másik Jackson számot Zolitól, na, ott tátva maradt a szám, annyira milliméterre pontos volt az elõadása, a mozgása, minden lélegzetvétele.
Itt most a hangja sokszor kifejezetten gyenge volt, - lehet, hogy a mikrofonja nem volt tökéletesen beállítva, - érezhetõen a táncra koncentrált, ami persze nagyon jó is lett, de a ruhája például már nem volt annyira jó, a nadrágját túlságosan, a melléig felhúzta, emiatt a nadrágja alul nevetségesen rövid lett, és az egész inkább egy Michael Jackson paródiára kezdett hasonlítani, mintsem egy igazán komoly produkcióra.

Szinetár Dóra, és Nagy Feró...
Letettem a kistáskát, dobtam egy hátast, és hol a hasamat fogtam a röhögéstõl, hol elborzadva, hitetlenkedve néztem a tv képernyõjét.
Eszméletlen volt!
A tízes skálán húszas - ahogy mondani szokták!
Ilyen maszkot, ilyen mozgást, ilyen testtartást, a figurával való ilyen tökéletes azonosulást az este csak Nikánál éreztem, - de arról már volt szó.
Soha meg nem mondtam volna, hogy ez az elképesztõ maszk Szinetár Dórát takarja!
De a hangja, az elõadásmódja, az eredetit megidézõ, darabos mozgása mind-mind hihetetlen volt.
Az este legszórakoztatóbb, legmulattatóbb, leghevesebb reakciókat, és a legnagyobb tetszésnyilvánítást kiváltó produkciója lett Szinetár Dóra elõadása, - méltán.

Az "Ének iskolája" gyerekszereplõinek elõadása bájos volt, és ezzel nagyjából mindent el is mondtam róla.

A pontozás, és a közönségszavazatok ismertetése viszont a jó hangulatból egybõl visszarántott a valóság talajára, sokkal szívesebben hazaküldtem volna Bigát, vagy Feke Pált, mint Nikát, - bár Bigát nagyon tehetségesnek tartom, nem õ tehetett róla, hogy egy ilyen számot adtak neki.

A mûsor egyébként minden hibájával együtt, sokkal szórakoztatóbb, mint az agyonsztárolt X faktor.

Ja, még egy utolsó gondolat.
Olvastam a neten, hogy az RTL Klub nem engedte, hogy Nagy Feró meglátogathassa a mûsort, és személyesen adhassa át Szinetár Dórának az ajándékokat, és beszéljen vele két szót, mert - úgymond - Nagy Ferónak a szerzõdése tiltja, hogy egy konkurens csatornában megjelenjen.
Ti értitek ezt?...
Nagy Feró nem fellépni akart a TV2-n, csak szeretett volna néhány emberi szót váltani Szinetár Dórával, és nem lehetett.
Ennyit a kereskedelmi tv-k szellemiségérõl, mentalitásáról, hozzáállásáról...
8/10
napraforgó 2013 nov. 16. - 06:50:53 8/10
(250/1173)
Szegény Bigának nem volt jó a maszkja, borzasztó mûanyag parókát kapott, olyan icipici rucit, ami férfinak nyilván nem áll jól. Miért kellett a hasát kitenni?
Szegény Szandi elveszett Pataki Attila hatalmas dzsekijében, Feke Pál meg szinte mindenki szerepét kihízta. Na jó Pavarottiét nem, oda még sovány is volt, dehát az operaénekes mûvész másfél mázsáját nehéz utolérni.
Szinetár nagyon jól levette Nagy Feró mozgását és a maszkja is kitûnõ volt. Varga Viktor is hitelesen hozta Jimmyt
Nótár Mary nagyon bájos volt, õ mindig jó szerepeket kap. Bereczky meg roppant tehetséges, neki minden jól áll.

Amúgy meg ki dönti el, hogy a következõ alkalommal kinek a bõrébe kell bújniuk?
Néhányan igen testhezálló szerepet kapnak, másokkal meg csúnyán kitolnak, mert az alkatuktól, habitusuktól merõben eltérõ figurát kell megszeményesíteniük.

És igen, igaz, hogy a zsûritagok megközelítõen sem tudnák ugyanezt hozni, de hát pontozni mindenki tud....
Deichler 2013 nov. 16. - 02:39:30
(249/1173)
Majkának be is tett Edith Piaf, mert azt sem tudta, hogy eszik, vagy isszák. Az LSD bélyege sem segített rajta, mert ott szenvedett, hisz nem tudott a helyzettel mit kezdeni. Persze nem is az intelligenciája, vagy a tehetsége miatt van képernyõn. Borzasztó, hogy ezeket az embereket közönség elé engedik és ez az LSD duma is belefér. Feltenném azt az egyszerû kérdést, hogy a zsûri tagjai közül melyiket is fogják valaha bárhol megemlíteni!? Sehol, mert nullák. Ezek minõsítenek olyan elõadókat, akikkel labdába sem rúghatnak? Csodálkozom, hogy komoly elõadók elfogadták ebbe a hulladék mûsorba a felkérést. A pénz nagy úr...
10/10
mushi 2013 nov. 16. - 02:17:10 10/10
(248/1173)
ez különben is elég kényes kérdés, mivel nõ szó nélkül alakíthat férfit, senki se szólja meg, férfi viszont ha nõi ruhát ölt, vagy nõi szerepbe bújik (és most csak ezt a mûsort veszem), egybõl megy a felháborodás. hiszen még csak meg se mutatott semmit, sõt kevesebbet is, mint mondjuk egy testépítõ-bajnokságon a résztvevõk, ahol egy nõi tanga méreteivel vetekedõ fecskében pózolnak.. szerintem semmi baj se volt azzal, amit csinált, és még csak nem is egy százkilencvenszer nyolcvanas feke palit állítottak a helyére, ha az adottságait nézzük bigának. egyébként anyu a legnagyobb kritikus ilyen téren, de még õ se mondott rá semmit.

egyébként hogy valamiben igazat is adjak neked, feke pali ma tényleg az egyik legrosszabb volt, mind maszkilag, mind elõadásilag.
10/10
stenmore 2013 nov. 16. - 00:58:52 10/10
(247/1173)
Igazad van és Nika nem érdemelt kiesést,mert pl feke egy kivétellel(soltész) mindig rossz volt,és Varga Viktor is csakis a nõként való transzveszti jellegérõl emlékezetes .Puskásnak magasan bennt kéne még lenni mint az egyik legjobbnak.Soma pl arra hivatkozott hogy nem jó utolsónak lenni ,Nika most elsõ volt .De szerintem meg alegjobb olyan favorizáltnak lenni ,aki mindig jó szerepeket kap és ráadásul Még a liptai szerelmes is belé:)
mulao 2013 nov. 16. - 00:50:05
(246/1173)
Szerintem a maszkok a legtöbb esetben nagyon bénák, nem lehet felismerni az elõadót, akivé átakarják alakítani õket. Szerintem ma Bereczki Jekó maszkja volt az, amire azt mondanám, hogy fellehet ismerni kivé akarták az arcát formálni.

Akik elõadásban tetszettek, az Bereczki (igen, lehet mondani, hogy gyanúsan jó karaktereket kap), Mary (folyton olyan szerepeket kap, ami az eredeti stílusától nagyon távol állnak és mindig sikerül teljesítenie), Biga (arra jó volt, hogy röhögni lehessen egy nagyot), illetve Szinetár Ferója tetszett.

Talán aki hozta még a színvonalat, az Szandi volt, de szerintem Varga Viktor, Nika és Feke alul teljesítettek, persze lehet, hogy csak nehéz szerepeket kaptak, de szerintem nem különösebben tudták megidézni a legendás elõadókat, nem eléggé hasonlítottak rájuk (és most nem is a maszkra gondolok).

Megintcsak nem tudom eldönteni, hogy valóban Nika érdemelte-e meg a kisesést, de az mindenképpen érdekes, hogy elsõnek lépett fel, és azt szokták mondani elsõnek nem jó fellépni, mert mire az egész fellépõ turnus lemegy senki se emlékszik az elsõre. Esetleg ez is lehet az oka, hogy kevés szavazatot kapott? Ugyan nem tudom ezért, vagy ezért is esett-e ki, de azért érdekes.
10/10
stenmore 2013 nov. 16. - 00:19:05 10/10
(245/1173)
Nem köll ahhoz pl Carusonak lenni ,hogy valaki értsen az operához ,pláne egy ilyen mûsor zsürizéséhez.
10/10
stenmore 2013 nov. 16. - 00:16:49 10/10
(244/1173)
Nekem is gusztustalan volt Biga,egy jó nõ pedig ha riszálgat az nem gusztustalan.
10/10
stenmore 2013 nov. 16. - 00:15:00 10/10
(243/1173)
A Liptói meg a lófejû Feka ill Feke legyenek egymáséi.Átlátszó hogy bereczki és feke mindig nyerõ szerepet kap ,míg szandi pl Patakit kapta ,aki eredetileg is semmilyen ,hogyan lehetne akkor karikírozni.Vagy pl Biga kedvéért akit még a helyszinen hallhatóan is a sok kis tini favorizál valamiért, világsztárok helyett mester tamásokat hoznak be mûsorba.
10/10
mushi 2013 nov. 16. - 00:05:14 10/10
(242/1173)
azért geri halliwellnek magasan az it's raining men a legismertebb száma, ha meg nem csinálják meg hozzá a koreográfiát klipesre, akkor meg az lett volna, hogy nem jött át, vagy nem ismerték fel... liptai a sonkáival húzzon telelni inkább, nem bírta nézni, de azért nézte.. nem tudom, mennyivel különb egy csaj, aki mindent levetve pózol a kamerának és mindent meg is mutat, mint egy (talán) hetero pasi, aki felvett egy bugyit meg egy sportmelltartót, és még annyira nem is riszált hozzá..
bereczki meg egy állat, mindent maximálisan teljesít, megérdemelte volna a max pontot, ahogy szandi is egy kicsit többet a kapottnál..
10/10
white_angel 2013 nov. 15. - 23:38:22 10/10
(241/1173)
Egyébként számomra nagy rejtély, hogy miért ezek az emberek ülnek a zsûriasztal mögött? Közük nincs a zenéhez, egyikük sem tudna helyt állni versenyzõként.
10/10
white_angel 2013 nov. 15. - 23:33:52 10/10
(240/1173)
Itt is pofára megy minden. Bereczki nem kap maximumot, holott toronymagasan veri minden héten a mezõnyt? Ez mi? Márknak meg ragyogott a szeme Geri Haliwell transzveztita másától... Én nem bírtam nézni sem, ez már gusztustalan volt.
metan 2013 nov. 15. - 23:16:16
(239/1173)
Bereczki fényévekkel...
vondermonarchi 2013 nov. 15. - 22:18:09
(238/1173)
Potyogtak a könnyeim Biga produkcióján, bár való igaz nem a kifigurázás lenne a mûsor lényege.
offtopic
robicsek2 2013 nov. 15. - 22:10:11
(237/1173)
ÁÁÁÁ szegény Biga ! A lakatosnak meg már csorog a nyála. :(
offtopic
robicsek2 2013 nov. 15. - 21:54:14
(236/1173)
Na kala majkának elõbb leadták a drotot :)
10/10
stenmore 2013 nov. 09. - 23:14:27 10/10
(235/1173)
Ne viccelj ,állandóan ömleng hogy mekkora tehetség , és kifejezetten gyenge Adéljára is kilenc pontot adott,miközben 7eket ad Szandinak és igazán jóknak is.Majka meg egy tahó ,kár hogy elárulta hogy neki unalmas Piaf ,és akkor ez egy zsüritag .
10/10
mushi 2013 nov. 09. - 23:10:00 10/10
(234/1173)
pacal :D hát de mondjuk annyira nem látszik meg, hogy kivételezne vele. vagy nem tudom..

de ez már csak így szokott történni, aki nem esik ki, még versenyben van. mûködik a logika..