Téma: Szulejmán

abisztriczky 2014 dec. 18. - 20:36:07
(2850/3430)
Az én véleményem szerint a Valide-ék saját magukkal kerülnek ellentmondásba.
- Ha jól emlékszem, Szulejmán még csak trónörökös volt, amikor Musztafa megszületett. Akkor mért nem akarják hagyni, hogy Musztafának - aki a jelenleg a trónörökös - gyermeke szülessen?
- Aztán azt sem értem, hogy jóval korábban, amikor Szulejmán és Hürrem összeházasodtak, hogy föl voltak háborodva a Valide meg a többiek, hogy ez nem szokás, hogy a szultán nem szokott megnõsülni, hiszen ott a háreme, meg blabla. De Musztafát, a trónörököst, a jövendõbeli szultánt meg házasságra akarják kényszeríteni.
Biztos van még több is, de csak ennyi jutott most eszembe.
10/10
SecretKismet 2014 dec. 18. - 14:40:21 10/10
(2849/3430)
De "szépen" ért véget a tegnapi rész is. jelenet közben puff, vége. De legalább már kevesebb a reklám, ez is haladás :) Most két hétig újra szünet lesz...gondolom ezért is pont annál a jelenetnél szakították félbe.
Acbar sah 2014 dec. 15. - 23:11:35
(2848/3430)
Hát én, a történelmi érdeklõdést erõsíteném, kiegészítve azzal, hogy rengeteg magyar vonatkozású esemény van, ami szintén sok nézõt vonz.

Szerintem nem tudtok olyan példát mondani, ahol ennyiszer szóba (és képre) kerültek volna magyarok.

Ezért én is elmentem a Jedikula tornyaihoz, hogy a sok más látnivaló mellett.
offtopic
Petrapetrus 2014 dec. 15. - 09:17:36
(2847/3430)
Azért is gondolom így, mert adott témában igazán értékelhetõ, friss szakirodalom alig van, mondhatni nincsen. Már csak emiatt a kuriózum-mivolta végett is gondolom én úgy, hogy lenne erre nem kis érdeklõdés. Azt aláírom, hogy a történelmet szeretõ és a történelem iránt érdeklõdõ emberek általában húznak egy vagy néhány konkrét korszak felé, de ettõl függetlenül sokan vannak úgy, hogy szívesen olvasnak bármit, ami történelem, hogy ezáltal is bõvüljenek az ismereteik.

Szóval összességében szerintem többen vannak azok az emberek, akik ilyen vagy olyan megfontolásból, de érdeklõdnének a téma iránt, mint azok, akik csak a sorozatért rajonganak. Nyilván vannak átfedések (mint például én is, aki szereti a sorozatot, érdekel a hiteles háttér is, viszont nem csak az oszmán történelem, hanem pl. a brit is), de a többséget szerintem a történelem iránt érdeklõdõk alkotják inkább, ha a teljes lakosságot, illetve magyarokat nézzük. Beleértve a külföldre, határon túlra kényszerülõket is természetesen.
2/10
napraforgó 2014 dec. 15. - 08:54:56 2/10
(2846/3430)
Szerintem te túl optimista vagy... Vagy túl fiatal. Esetleg mindkettõ.
De bár legyen neked igazad és legyenek többen a valódi történelmi érdeklõdésû személyek a fanoknál...
offtopic
Petrapetrus 2014 dec. 15. - 08:13:24
(2845/3430)
"Szerintem többen vannak a rajongók, a fanok, mint a valódi történelmi érdeklõdésû egyének." -> szerintem meg pont, hogy nem. :) Az lehet, hogy hangosabbak a rajongók, de szerintem a történelem iránt érdeklõdõk még többen vannak. :) Nem kell messzire menni: hány, de hány olyan emberke van, aki a sorozatban csalódott, de egyébként érdekelné az úgymond lehetõ leghitelesebb háttér? :)

Szerintem egy eredeti Hürrem festménnyel a borítón nem lenne kevesebb a kiadó bevétele, épp ellenkezõleg. A célközönség a rajongótábor, tõlük meg lehetne a borító jó eséllyel egy sima fehér fedõlap is, rajta az oszmán zászlóval, vagy még azzal sem, mert megvennék "csupaszon" is... :)

Az én véleményem az, hogy az igényes történelmi érdeklõdésû személyek tábora nem olyan kicsi, mint azt mi hisszük, csak mivel sokunk nem mozog olyan környezetben / fórumokon, ahol õk vannak többségben... Rengeteg embernek a RUBICON magazin is tök ismeretlen voltpl. innen vagy a legnagyobb Szulejmán FB-oldalon, holott ennek ellenére meglehetõsen magas példányszámban eladott és igényes újságról beszélünk...

Amúgy a rajongók mentalitása engem olykor eléggé el tud borzasztani. Sokaknak annyira semmi önkritikája, hogy csak pislogok zavaromban. De ezt csak halkan és zárójelben jegyeztem meg és természetesen nem mindenkire igaz ez, de akadnak szép számmal... :)

És tényleg eljutottam arra pontra, hogy a legtöbbször már tényleg kínosan élem meg, hogy szeretem és nézem ezt a szériát... :)
offtopic
Petrapetrus 2014 dec. 15. - 07:54:54
(2844/3430)
Amúgy én is voltam már 2x is úgy, hogy majdnem megvettem egy könyvet, de aztán mégsem... Borítóilag mindkettõ viszonylag komoly hatást tükrözött, viszont elolvastam a tartalmát meg a róla szóló véleményeket, kritikákat és inkább úgy döntöttem, hogy mégsem kell. Az egyik ilyen volt a már említett Hárem címû "csoda", a másik pedig egy angol nyelvû könyv (Roxelana and Suleyman), ami szintén egy fiktív könyv, szóval maradt a boltban... :)
2/10
napraforgó 2014 dec. 15. - 07:52:23 2/10
(2843/3430)
Szerintem többen vannak a rajongók, a fanok, mint a valódi történelmi érdeklõdésû egyének. Akárhogy is, így tuti több könyvet lehet eladni és többet is lehet vele keresni. És vajon mi a könyvkiadó érdeke? Hogy a bevételét növelje, vagy hogy gyarapítsa az igényes történelmi érdeklõdésû személyek amúgy elég gyér táborát?
offtopic
Petrapetrus 2014 dec. 15. - 07:46:50
(2842/3430)
Szívesen. :)
offtopic
Petrapetrus 2014 dec. 15. - 07:46:20 Előzmény napraforgó
(2841/3430)
Szerintem fordítva sokkal jobban mûködne a dolog. A fanatikus Szulejmán-rajongó megveszi ígyis-úgyis, tökmindegy, mi van a borítóján. Viszont akit nem érdekel a sorozat, vagy nem szereti a sorozatot, de maga a történelem és a hitelesebb történet érdekli, az valószínûleg megvenné eme könyvet, ha komolyabb hatású lenne a fedõlapja. Így viszont meglátja a borítót és egybõl riad is, hogy á, ez valami limonádé, kell a francnak. :D Tényleg inkább valami mese, illetve fantasy-borítót sikerült kreálni neki... Ami szerintem nem olyan szerencsés választás volt. :)

Rengeteg embernél a borító is rengeteget számít ám, hogy kézbe veszi-e vagy sem az adott mûvet. Az egy dolog, hogy ez a témájú könyv, amit a borító inkább sugall, népszerûbb, mint a szakirodalom, viszont ahogy már mondtam, a sorozat rajongói másik borítóval is megvennék, mert tudják, hogy ez mi. Aki viszont nem, az meg le sem emelné a polcról jó eséllyel...
Acbar sah 2014 dec. 13. - 22:13:32
(2840/3430)
Ja, bocs!
Látom 2+1.

3.900 Ft-ért megveszem.
Acbar sah 2014 dec. 13. - 22:12:01 Előzmény Petrapetrus
(2839/3430)
Köszönöm, de 8.980 Ft? Ennyiért a nõt is adják vele?
2/10
napraforgó 2014 dec. 13. - 13:04:43 2/10
(2838/3430)
Viszont ezzel a borítóval azok is meg fogják venni, akik romantikus limonádéra számítanak. És miért baj, hogy õk is egy igényes, történelmileg hiteles mûvel fognak találkozni?
offtopic
Petrapetrus 2014 dec. 13. - 08:23:57
(2837/3430)
Az a baj ezzel - az állítólag komoly háttértudást tartalmazó és meglehetõsen hiteles - könyvvel, hogy olyan borzalmasan ronda borítót csináltak neki, hogy elképesztõ. Nem elég, hogy valami másik, itthon korábban megjelent romantikus regénynek is szinte ugyanez van az elején, de a borító még véletlenül sem sugallja, hogy a beltartalom igényes. Elsõ ránézésre én azt mondanám, hogy ez valami limonádé, ami csak ihletésû és tele van történelmileg nem igaz dolgokkal. (mint például az itthon agyonsztárolt Hárem címû könyv, amit sokan ezen sorozat alapjának tartanak, pedig marhaság, semmi köze hozzá) Szóval én inkább egy igazi portrét tettem volna a borítóra, valamelyik festményt, amit az igazi Hürremrõl csináltak. Ez valami förtelmes borító... Mint valami mesekönyv.

A napraforgó által belinkelt cikk elsõ pár mondatában mindjárt van egy orbitális hülyeség: "Szulejmán és a szépségérõl, intrikáiról hírhedt Hürrem" - pont, hogy nem volt kifejezetten szép nõ Hürrem, de nem probléma... :D (az általam sokat kritizált borító többek között ezért IS röhejes)
offtopic
Petrapetrus 2014 dec. 13. - 08:18:37
(2836/3430)
Úgy tudom, a Szulimán név a mai napig benne van a naptárban is. De hogy pontosan mikor..? :)
Petrapetrus 2014 dec. 13. - 08:17:11
(2835/3430)
Acbar sah 2014 dec. 12. - 22:44:48
(2834/3430)
Igen, csak nem lehet kapni, én is meg venném az asszonynak, mert sorozatfüggõ.
2/10
offtopic
napraforgó 2014 dec. 12. - 15:37:57 2/10
(2833/3430)
OFF
Kíváncsi vagyok, hogy hány kisgyermeket fognak Szulejmán és Hürrem néve anyakönyvezni a közeljövõben....
pimpampuli 2014 dec. 12. - 15:11:46 Előzmény napraforgó
(2832/3430)
Biztos 10 évesen rabolták el a családjától és 2 évig furulyázott a ráérõs idejében...
Minden esetre meseszerûen van leírva, , de igaz történeten alapuló "Történelmi ihletésû" Minden esetre szórakoztató, csak ne lenne ilyen késõn...
Meg nézhetném a NÉZZD ÚJRA MOST on, vagy felvételrõl másnap, de úgy vonz még aznap, hogy inkáb bosszankodom e reklámok miatt..
2/10
napraforgó 2014 dec. 12. - 15:07:52 2/10
(2831/3430)
Jó hír a Szulejmán rajongóinak. Megjelent egy könyv Hürrem életérõl:
http://www.nlcafe.hu/szabadido/20141212/hurrem-szulejman-agyasa-konyv-reszlet-sorozat/#sl