Téma: Szulejmán

offtopic
vénasszonyok -nyara 2013 jan. 17. - 17:38:44
(110/3430)
Ugye fidesz közeli? Íme, hogy jutunk el Szulejmántól a zorbánozásig.
vénasszonyok -nyara 2013 jan. 17. - 17:37:23
(109/3430)
Ott székelt ahová õ is gyalog jár.
9/10
ViKiwi 2013 jan. 17. - 17:33:09 9/10
(108/3430)
Nekem tetszik.Elösször a reklámja alapján nem jött be,de azért múlt héten mégis megnéztem az elsõ részt,és bejött.Jó,lehet,hogy sokan azt gondolják,hogy a magyaroknak miért kell olyan sorozatot leadni,amiben ponthogy a magyarokat "verik le",de nekem tetszik :)
sage 2013 jan. 17. - 16:21:07
(107/3430)
Ha 80 részes,akkor így hogy heti egy rész, meddig tart 2014 ig? pff Szánalom! És most olvastam nézettség 29% Na ja mert késõ este van + tele bax---ák reklámokkal. Csak nehogy ez is lekerüljön a mûsorról,mert szerintem ez lesz a vége. ÁMEN! :)
adamnagysweetmovie 2013 jan. 17. - 14:00:04
(106/3430)
Úgy látom, páran itt szívesen vennék, ha lejáratókampány indulna Szulejmán, mint a magyar identitás aláásója ellen az óriásplakát-cégbirodalom hírdetõfelületein:)
lady 83 2013 jan. 17. - 12:07:49
(105/3430)
Nekem tetszik.Nem untat,kifejezetten leköt.
vénasszonyok -nyara 2013 jan. 17. - 10:29:14
(104/3430)
Valóban egy teljesen más kultúra. Igazán talán abban különbözik a korabeli európaitól, hogy az uralkodót valóságos istenként tisztelték és gyakorlatilag senki nem érezhette magát biztonságban a környezetében. Hiszen még a saját anyját is megfenyegette.
Abban nem látok nagy gyakorlati különbséget, hogy egy ilyen nagyúrnak ágyasai voltak, hiszen ágyas volt pl. madame Pompadour is. Talán annyi, hogy a moszlimoknál a vallás sem tiltotta ezt. Bár Európában a pápának is voltak ágyasai (pl. VI. Sándor, a Borgia pápa).

Lehet, hogy a fõszereplõt alakító színész egy kicsit túl idõs, de szerintem kitûnõ karakter szultánnak. Meg aztán, ahogy valaki már említette elõttem, egy hosszú idõn átívelõ történetben valahogy az idõs kort is el kell majd játszania.
Egyébként nálunk is sok szultán van: a Zoltán a szultánból ered.
Petrapetrus 2013 jan. 17. - 10:11:28
(103/3430)
Az elsõ részt nem láttam, de a tegnapira odakapcsoltam kíváncsiságból.
Hát... Még nem igazán tudom hová tenni... Arra számítottam - annak ellenére, hogy tudom, hogy e sorozat fõ célja a szórakoztatás - hogy valamivel több úgymond történelmi jelenet lesz benne. Mondjuk amik voltak, azok egész jók voltak, de még elfért volna benne 2x ennyi. A szerelmi szál pedig nem túl szokványos, de érdekes. Kétes érzelmeket vált ki. Egyrészt az ember nagyon sajnálja a jelenlegi asszonyt, együtt érez vele és megvan a véleménye errõl a rendszerrõl/kultúráról, másrészt meg ott van a szeretõ, aki meg bár kicsit idegesítõ néhol, valahol mégis egy egészen szimpatikus karakter. Vagy csak a többi szereplõvel való relációi teszik azzá (majdnem mindenki utálja). Amikor a szultánnal közös jeleneteiket mutatják, akkor valahol el lehet érzékenyülni és bele lehet képzelni magunkat abba a helyzetbe, amikor egy párkapcsolat még nagyon az elején tart és sok jóízû beszélgetés, nevetés van, valamint ott lappang az újdonság varázsa. Aztán megint mutatják a síró asszonyt és az ember kezdi magát rosszul érezni, hogy az elõbbi jeleneten mosolygott és elérzékenyült tán... Ezeket nyilván a kulturális különbségek okozzák, amik miatt szintén nagyon érdekes ez a sorozat. Nem is feltétlenül kell nekünk senkivel azonosulni, mert alapesetben nem is nagyon tudnánk. Nálunk más szokások vannak, emiatt nem is próbálom megérteni ezeket a kapcsolatokat, csak igyekszem elfogadni.
Sok kritika érte a szereplõk külsejét. Szerintem nem vészes. A lány kitûnik a többiek közül, más, mint a többiek. Én így értelmezem. A szultán pedig... Engem nem zavar, hogy 40 éves a színész. Nyilván a késõbbiekre is ki fog terjedni a sztori, ahol már idõsebb lesz, másrészt meg nem tartom elképzelhetetlennek, hogy valaki idõsebbnek nézzen ki a koránál, pláne arcszõrzettel és korán kopaszodva... Mindenesetre nekem sokkal jobban tetszik ez az érett pasi, mintha betettek volna valami kis nyikhajt helyette... Sokkal inkább tiszteletet és alázatot parancsoló megjelenése van így.
moni06 2013 jan. 17. - 08:12:55
(102/3430)
Egyet kell értenem...ez a film, valahogy olyan, mint egy rosszul nyújtott rétestészta. Ami lehetne jó is, de a "szakácsnõ" vhol nagyon elrontotta...Alig történik vmi, de az sem fontos.
Marcipáncica_ 2013 jan. 16. - 23:42:02
(101/3430)
No, hát ha ezt a fõszereplõ hölgyikét pozitiv, szerethetõ karakternek akarták beállítani akkor gratulálok: jellemábrázolás egyes... Szulejmán meg 26 éves férfi?? :D LOL. Így két rész alapján ez a sorozat nem képviseli számomra azt a színvonalat amit egy hasonlótól elvárnék. Azt hiszem a továbbiakban hanyagolom. 10/4
csanaklára 2013 jan. 16. - 23:19:48
(100/3430)
A stílusod lenyügözõ! Egyébként meg eltelt fél évszázad.Más , hódítókról / pl. Nagy Sándor stb./ is ilyen fenkölt gondolataid születnek.
manibani 2013 jan. 16. - 23:05:32
(99/3430)
Rettenetes, hogy az rtl klub minen filmet ketté vág!!!ennyire nincs mivel kitölteni a mûsoridõt?muszáj nyúzni húzni minden filmet a végtelenségig? valahonnan le lehe tölteni a szulejmánt? mert akkor nem nézném az rtl klubon, a máricsujt is agyon untam.
10/10
Anikó98 2013 jan. 16. - 22:29:11 10/10
(98/3430)
Te ez egy film...Nem kell rögtön a történelemmel jönni.. Szórakoztatásra van..Tudod nem kell mindent komolyan venni:):)
10/10
Anikó98 2013 jan. 16. - 22:27:26 10/10
(97/3430)
Szerintem nagyon klassz kis sorozat:) Sosem nézek sorozatot,és ebbe is véletlenül néztem bele,de nagyon kellemes csalódás volt:)Alig várom a következõ részt..:) Amúgy akinek meg nem tetszik miért nem néz mást...? Ez az egy csatornája van?...
Doktor Kotász 2013 jan. 16. - 22:23:16
(96/3430)
Ez nálunk kurva nagy bukta lesz. Van egy lófejû paraszt, akit jóképû szultánként akarnak eladni. Van egy jegypénztáros kinézetû átlagos nõ, akit a Galaxis szépének akarnak bemutatni.

Ha valaki nem járt általános iskolába akkor számára szpojler következik.

Ez a lófejû paraszt volt az, aki úgy szétkúrta a hazánkat, hogy azóta sem tértünk magunkhoz. Egy regionális nagyhatalomból világcsicskása mindenki gyarmata lettünk.

Hogy lehet valaki akkora fasz az RTL-ben, hogy ez elkerülte a figyelmét?
capt.nemo 2013 jan. 16. - 21:45:25
(95/3430)
tudnék mit írni, de inkább hagyjuk. már megbántam hogy szóba hoztam.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 16. - 21:38:16
(94/3430)
Nem látom be, egy török sorozat mennyiben veszélyeztetné a magyar identitást.
Legfeljebb, hogy a szappanopera (mert ahogy olvastam, sajnos az) még inkább elhülyít, ahogy a kertévé meg a közmédia is általában.
Na ez fenyegetõ, igen. De aki ezeket kajálja, annak úgyis mindegy...
capt.nemo 2013 jan. 16. - 21:29:31
(93/3430)
lényegében én is ezt mondom, veszett fejsze nyele, és annak is a legvége..
capt.nemo 2013 jan. 16. - 21:20:24 Előzmény adamnagysweetmovie
(92/3430)
jaja, hála a retek klub áldásos tevékenységének, az elcsökevényesedett magyar indentitástudat utolsó morzsái is kiölésre kerülnek ezzel a bóvli szulejmánsztárolással..
adamnagysweetmovie 2013 jan. 15. - 23:11:03 Előzmény Máriácska
(91/3430)
Sztem hasznos a történelmet a másik oldalról is megismerni.
Legalább megtudjuk, miért szereti úgy a török a madzsart:)