Téma: Szulejmán

taichi44 2013 jan. 23. - 16:15:58
(130/3430)
sehol sem szeretik rossz szinben feltuntetni az uralkodokat vagy a nemzeti hosoket,legyunk komolyak,ez nem torok ugy, ugyanugy a szerbek vagy a romanok stb. sem ismerik be uralkodoik rossz tulajdonsagait es ugyanugy mi magyarok sem,lasd a hortyrol szolo dicsereteket stb.,vagy nem lattatok a makedon sandorrol szolo filmet ahol tisztan kimondtak hogy a nagy hodito meleg volt,mikor megjelent a film a gorogok majd fraszt kaptak,ez van ,a nepeket igy is lehet manipulalni,a legtobb embernek nincsen alapveto tortenelmi ismerete tehat nem nehez elhitetni veluk akarmit plusz kihasznaljak maximalisan a hazafias erzelmeket,es majd isteni szinben tuntetik fel ezeket az uralkodokat,ez van es ez igy is lesz mindig,egy a sok manipulacio kozul
bodzás 2013 jan. 23. - 13:53:36
(129/3430)
Bocsesz, közben rájöttem.
bodzás 2013 jan. 23. - 13:52:31
(128/3430)
Elsõ vagy második Szulejmánról szól a film?
offtopic
orgyen 2013 jan. 22. - 17:06:22 Előzmény Malarki
(127/3430)
Belgrád mindíg is délszláv város(vár) volt. A határfolyónak számító Száva déli, jobb partján terült el. A magyar oldalon Zimony városa volt.
Csak a szerb fejedelemség összeomlása idején került kölcsönbérlet formájában magyar birtokba. 96 évig volt csak magyar végvár, 1427-1521 között. Ekkor fordították magyarra Belgrád nevét Fehérvár-ra, de mivel volt már néhány Fehérvár elnevezésû városunk, megkülönböztetésül Nándorfehérvár nevet kapta.
Mindenütt Belgrád néven ismerik, a 96 éves magyar megszállástól eltekintve mindíg is fontos tartományi székhely ill. fõváros volt. Tehát ITT nyugodtan fogadhatta egy oszmán uralkodó más ország követeit, ha éppen ide szólította valamelyik hadjárata.
fredi60 2013 jan. 22. - 11:42:31 Előzmény aluar
(126/3430)
"Tudjuk, Szulejmán gyászos szerepet játszott a magyar történelemben: õ verte szét a magyar királyság seregeit Mohácsnál, õ foglalta el Budát, tette hódoltsággá az ország egyharmadát. Errõl azonban alig esik szó a sorozatban. Recep Tayyip Erdogan török kormányfõ, aki nagy híve az oszmán birodalmi szellem reneszánszának, egy minapi beszédében ki is kelt a szappanopera ellen. Azt mondta, bepereli az alkotókat, mivel rossz színben tüntetik fel a nagy törvényhozót. „Mi csak azt tudjuk róla, hogy harminc évet töltött lóháton, és elfoglalta Magyarországot, kiverte a lovagokat Rodoszról. Olyasmirõl, amit a tévében látunk, nem hallottunk”.

A miniszterelnököt az bosszantotta fel, ahogy a film a háremben dúló intrikákat, szerelmeket, összeesküvéseket ábrázolja. Van benne szex és – Allah bocsássa meg! – alkoholfogyasztás. Ez pedig nem illik bele Erdogan ideológiájába. A török irodalmárok, újságírók tiltakoznak, aláírást gyûjtenek a beavatkozás miatt, de egyelõre még nem állították bíróság elé a filmkészítõket."
http://nol.hu/kult/20121207-hodit_a_torok_borgia
2/10
aluar 2013 jan. 20. - 17:30:58 2/10
(125/3430)
Szíved joga,hogy azt nézd,ami neked tetszik.
Azok a filmek,amikrõl írtam,teljesen más kategória,más fajsúly.
Tul.képp a Szulejmán az,ami kosztümös,történelmi filmként többet kéne hogy nyújtson azokhoz képest.
Én eddig egy limomádé történetet láttam két részben,és a harmadikat már nem fogom megnézni.
Amúgy tiszteletben tartom mások véleményét,így a tiédet is.
Mindenki nézze,akinek tetszik,csak ne azért,mert az RTL felfújta.
Egyébként valószínûleg a Szulejmán viszonylag nézhetõ film,ahhoz a színvonalhoz képest,amit a kereskedelni csatornák
általánosságban produkálnak.Csakhogy én nem nézem azokat sem,az utóbbi években azt a néhány filmsorozatot néztem
végig,amit felsoroltam.
2/10
napraforgó 2013 jan. 20. - 16:55:08 2/10
(124/3430)
Nem tudom. Azokat nem nézem egyáltalûán.
2/10
aluar 2013 jan. 20. - 16:48:06 2/10
(123/3430)
Nagyon gyenge ez a történet,a rendezés,minden,nekem egyáltalán nem keltette fel az érdeklõdésemet.
Már a második résznél eldõlt,hogy ez engem nem érdekel.Csak azért vagyok megdöbbenve,mert eddig minden egyes török sorozatot néztem,bármelyik adón ment,és imádom õket.Szóval én azokhoz viszonyítok és mondhatom,hogy mindegyik egy remekmû ehhez képest.
Kedvencem az Ezel,de a Szív útjai is egy varázslatos film volt,minden nap,alig vártam,hogy nézhessem.
De jó volt a Tiltott szerelem is,amit csak nagyjából követtem figyelemmel,mert nem igazán az én esetem,de alapból egy jó film volt.A Seherezádé sem volt rossz.
Szégyen,hogy pont ezt az ócska Szulejmán kapta azt a megtiszteltetést,hogy az egyetlen a török filmsorozatok közül,amit fõmûsoridõben adnak.
Biztos nem véletlen:így lesz valami nézettsége,mivel a legtöbb ember szinte csak este tud tévét nézni.
Ha ezt délután adnák,vagy ne adj isten,13 órakor-mint pl.a Szív útjai-t, ezt nem nézné a kutya sem.
Ennyit az RTL kiváló és rafinált mûsorpolitikájáról...Ami persze csak azért tud mûködni,mert a legtöbb ember azt nézi,és attól ájuldozik,amit jól beharangoznak neki és fõmûsoridõben adnak.
Én ezt nem eszem meg,és mindenkinek azt tanácsolom,hogy ha már nézi a Szulejmánt,akkor nem sajnálja az idõt arra,hogy utánanézzen a többi török filmsorozatnak,hátha kiderül,hogy azokat érdemes nézni,ezt meg nem...
Mindegyik fenn van valamilyen filmes oldalon,nem nehéz õket megtalálni.
Én most a Végsõ akaratot nézem-egy szuper jó kis film-amit az RTL II termászetesen délután vetít,nehogy isten õrizz,ütközzön Szulejmánnal.
2/10
napraforgó 2013 jan. 20. - 07:11:18 2/10
(122/3430)
Ugye ez a 80 valahány részes sorozat nem arról fog szólni, hogy ma épp melyik háremhölggyel fekszik le a szultán? A háremhölgyek civakodása sem túlságosan érdekel. És az ortodox pap 15 éves szûz leányát sem ilyen élveteg nagydarab vörös tramplinak képzeltem el.
Még egy-két részt megnézek próbaképpen, de ha nem változik, hát elfelejtem ezt a sorozatot is.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 18. - 14:38:14
(121/3430)
Természetesen. Ruhaszárító kötélrõl szóltak. Zúzmara.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2013 jan. 18. - 13:25:26
(120/3430)
Ha Galíciából nem érkezik annak idején bevándorlók formájában segítség, ma már nem is létezne Magyarország, csak a bõ gatya. Szerencsés nemzet vagyunk.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 18. - 12:50:21
(119/3430)
Egy kis identitásépítés:

http://www.youtube.com/watch?v=Z4kXaV4hvik
offtopic
fredi60 2013 jan. 18. - 12:40:59
(118/3430)
fredi60 2013 jan. 18. - 11:33:24
(117/3430)
Szulejmán - mint a történelem 23 nagy törvényhozójának egyike - márvány dombormûve az Egyesült Államok képviselõházában, a Capitoliumban.
fredi60 2013 jan. 18. - 11:25:24
(116/3430)
Ha érdekel valakit a szultán életmûve, inkább az angol nyelvû wiki-t ajánlom a magyar helyett (ami szinte kizárólag a magyar történelem oldaláról közelíti meg):
http://en.wikipedia.org/wiki/Suleiman_the_Magnificent
Petrapetrus 2013 jan. 18. - 08:15:36
(115/3430)
Nem csak a magyaroknál volt Nándorfehérvár Nándorfehérvár? Mintha egyszer olvastam volna valahol, hogy csak mi hívtuk így, mások meg nem... ???

Egyébként a sorozat célja elsõsorban a szórakoztatás, szóval sokkal kevesebb szerelmet ne várj benne. Az megy a többi (harcok, hadjáratok, csaták, egyebek) rovására. Ennek én sem örülök, de lehet, hogy bele-belenézek majd ebbe a sorozatba, mert amúgy alapjáraton sosem vonzott a török kultúra, de azért érdekes, hogyan látják õk saját magukat...

Mellesleg nem kell felháborodni az ábrázolásokon. Mi is ki szoktuk "figurázni" az ellenségeinket. Minden népnek "teljesen természetes módon" a sajátjai az elõbbre valók, így ezen abszolút nem akadok fent. Az lenne a fura, ha nem így lenne. Mellesleg mi magyarok se panaszkodhatunk gerinctelenségbõl, genyóságból a történelem során, szóval szerintem csak fogjuk be a bagólesõnket. Ott van mindjárt például igazságos Matyi, aki ha valaki kicsit is jártas a történelemben, pontosan tudja, hogy micsoda szemét dolgokat mûvelt... És még lehetne sorolni sok magyar híres történelmi személyiséget. Én attól vagyok rosszul, hogy a magyar történelem alakjait mindenek fölé emeljük gondolkodás nélkül... Természetesen mindenkinek voltak jó, kevésbé jó és rossz húzásai, de hogy abszolút kikiáltsunk valakit pozitívnak vagy negatívnak, hát az nagy butaság.

Nyilván Szulejmán is kegyetlen volt és sok dologban nem túl szimpatikus, de neki is voltak pozitív tulajdonságai. Amiket meg nyilván a törökök még pluszban fel is nagyítanak. Mint ahogy mi is felnagyítanánk gyanúsan, ha egy saját nagy történelmi alak lenne a fõhõsünk. És ez egy szórakoztató (és nem dokumentarista) sorozat esetében nem számít fõben járó bûnnek. Akit a valódi, hiteles tények érdekelnek, az olvasson sok könyvet és inkább az ismeretterjesztõ csatornák adásait kövesse figyelemmel.
manibani 2013 jan. 17. - 22:56:02
(114/3430)
mármint hetente 4 óra
manibani 2013 jan. 17. - 22:55:18
(113/3430)
ha 80 részes, egy rész 2 óra kb, a RTL klub 1 órásra röviditette, illetve felezett egy részt, hetente egy fél rész, ha kiszámolom, ez a film 3 évig fog tartani? ezt komolyan gondolták???? más oszágban ezt a filmet egy héten kétszer tûzték mûsorra és összesen 4 órás.
Malarki 2013 jan. 17. - 22:04:06
(112/3430)
Érdekes sorozat ez, bár nekem kicsit sok benne a szerelmi szál, remélem késõbb ez visszább lesz fogva, mert engem nem nagyon érdekel még egy török love story. Kíváncsi leszek hogy minket hogy ábrázolnak majd benne. Valami egyszerû, leigázandó népnek, vagy egy európai nagyhatalomnak, a birodalom egyik legnagyobb ellenfelének. Mivel Sulejman a fél életét ellenünk hadakozva töltötte el, gondolom jó párszor szerepelünk majd benne. Mondjuk érdekes volt, hogy a 2. vagy 3. részben mondták, hogy Lajos király Belgrádban fogadt a török követet. Na most azt se értem, hogy miért hívják az akkor még magyar Nándorfehérvárt Belgrádnak, meg azt se, hogy miért fogadná a király egy másik ország követét egy végvárban? Hát ha a történelmi hûség továbbra is ilyen lesz, akkor az elég lehangoló lenne.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 17. - 18:33:25
(111/3430)
Én csak reagáltam a vérturulozásra...