Téma: Szülõföld

Kárpáti Éva 2011 márc. 22. - 10:50:52
(15/35)
Szerintem semmivel sem fanatikusabbak, mint bármilyen nép. Az izraeliek nem vettek el senkitõl semmit. Egyszerûen a nagyhatalmak anno egy senki-földjén (ahol különbözõ arabok is éltek és a földrõl nevezték el õket késõbb palesztineknek)jelölték ki Izrael államot. A zsidó menekültek (fõleg Európából a nácik elõl menekültek oda sokan, de a Szovjetunióból is, Magyarországról is sokan menekültek oda) ott a sivatagban virágzó államot hoztak létre, amit megirigyeltek az ott élõ arabok és azóta folyik a harc. A megoldás a békés egymás mellett élés lenne/lehetne, ha nem hergelnék a fanatikus arab államok az ott élõ arabokat. Nem vagyok zsidó, de tisztelem õket, mert szorgalmas, tehetséges nép, rengeteg tudóst, mûvészt adtak a világnak. Az arabokkal sem lenne baj, ha kicsit alkalmazkodnának a modern világhoz, tanulhatnának és lehetõséget kapnának dolgozni, a gyerekeket pedig iskolába járatnák és nem élõ pajzsként használnák a harcban.
A film tetszett, csak sajnálom, hogy a végén nem maradtak Amerikában és nem maradtak együtt a fiatalok. Szerintem lehetett volna. Hiszen a lány apja pont azért ment Amerikába, hogy lehetõséget adjon a gyerekeinek egy normális életre.
4/10
pneklara 2011 márc. 22. - 06:19:21 4/10
(14/35)
Ritkán van az, hogy végignézek egy filmet, s azt mondom rá, hogy nem tetszett.Mert félidõben átkapcsolok, ha nem nyeri el a tetszésemet. Most megnéztem a végéig, s így monom, hogy a film nem tetszett.
Kicsi vagyok ahhoz, hogy tudjam, mi zajlik a politikában, nagyobb hatalmak sem tudnak békét teremteni a két fél között.SPOILER! SPOILER! De egyoldalúan gondolkodik ez a film, mikor csak az arab fiatalokat állítja be vallástól megvadított, felszított állati ösztönnel apát is gyilkoló fanatikusoknak.
Nem voltak szimpatikusak a szereplõk sem: a lány kezdeti, meggondolatlan rámenõssége,erõteljes szinkronhangja, az anya szinkronja meg olyan volt, mint ha egy indiai filmbõl szalajtották volna.
Szóval nem tetszett a film, mert ilyen horderejû problémát nem lehet mesébe ágyazva, mégis tárgyilagosan bemutatni.
Sárkányölõ 2011 márc. 22. - 00:25:33 Előzmény fzoltan
(13/35)
Felesleges lenézned. Lényegesen komolyabb ismeretekkel rendelkezek a Közel-Keletrõl és lényegesen objektívebb a látásmódom mint a tied. Amit írtam az lényegében a legrealistább és legobjektívebb vélemény amit hallottam az egész közel-keleti eseményekrõl.
géGyula 2011 márc. 21. - 23:52:26
(12/35)
Elõször azt akartam írni, hogy inkriminált két hozzászólónk IQ-ját nem kellene azzal a gyök kettõvel túlbecsülni.
Aztán meg olyasmit, hogy a két nép, meggyõzõdésem, semmivel sem fanatikusabb, mint -, na ezen gondolkodnom kellett –, pl. a magyar és az osztrák(melyek szintén szomszédok).

Aztán kiderült, megnézve a mûsort, hogy ez a tisztességes és szép film ennél többet érdemel.
Nem is értem, mi az, hogy “Mindkét nép, fanatikus és terrorista”. Én fanatikus és terrorista szereplõket csak az egyik térfélen láttam: mind a lány, mind a bátyja valami „túlnyomással” rendelkezett. A másik oldalt egyedül a fõszereplõ fiú képviselte valamint barátja, a „bõrfejû” zsidó fiú. Hát az utóbbi a frizurájának megfelelõen nem kicsit lököttnek tûnt, engem némely hazai egyedekre emlékeztet mentalitásában(pl ZagyvaGyörgyGyula képv. úr).

Szóval kemény, jól megcsinált, hatásos tanulságos történet az emberi hülyeségrõl.
Amint tovább olvastam, persze, hogy igazam lett, gyanúm beigazolódott: jobbikos aktivisták szállták meg a topikot.
Azon, hogy nyilvánvalóan funkcionális analfabéták, nem csodálkozunk, különben nem lennének ott, ahol, de ezek szerint nézni sem tudnak. Úgy értem egy filmet! Mert nem látnak a löttyös elhivatottságtól!
daniel.d 2011 márc. 21. - 22:58:26
(11/35)
Van egy sokkal jobb hasonló témájú film, a címe: Az ellenség nyelve
Itt a link: http://port.hu/az_ellenseg_nyelve_a_house_divided/pls/fi/films.film_page?i_topic_id=2&i_film_id=96547&i_city_id=3372&i_county_id=1 Nagyon komoly ez viszont!!!
1/10
antimason 2011 márc. 21. - 22:32:00 1/10
(10/35)
Erõszakkal elvették a Palesztinok földjét.
Õk a maguk egyszerû "fegyvereikkel" próbálnak ellenállni, az amerikai csúcstechnológiát használó országrablókkal szemben.
Ennyi.

Ok - okozat.

És mivel nem az arabok kezében van a nyugati sajtó egésze, ezért Te sem tudsz mást, mint majd beböfögöd az agy mosott (esetleg hazug?) véleményedet.

Terrorista vagy szabadságharcos?

Egyik oldalról nézve az egyik, a másikról a másik.

Nem írok többet, mert nem érdemes.
1/10
antimason 2011 márc. 21. - 22:24:46 1/10
(9/35)
Túl sokat is.
10/10
yoz007 2011 márc. 21. - 21:36:55 10/10
(8/35)
A hozzászólások alapján akár, még jó is lehet...
Majd meglátjuk...

Amúgy népekrõl nem ítélkezünk!
Fõleg nem tudatlanul!!
fzoltan 2011 márc. 21. - 20:26:47
(7/35)
Na, még egy gyök kettõ IQ-jú...
Sárkányölõ 2011 márc. 21. - 19:57:26
(6/35)
Két fanatikus nép, megérdemlik egymást.
fzoltan 2011 márc. 21. - 18:50:41
(5/35)
Nagyon szellemes vagy. Rómeóról és Júliáról hallottál már? A West Side Storyt ismered? Egyáltalán: tudsz te valamit a világról?....
1/10
antimason 2011 márc. 21. - 15:05:23 1/10
(4/35)
Arról nem is beszélve, hogy egymás népét ölik, de egymásba szeretnek.
"Szia kedves! Megöltem jó pár embert a népedbõl, de Téged szeretlek"
1/10
antimason 2011 márc. 21. - 15:03:07 1/10
(3/35)
Mindkét nép, fanatikus és terrorista.
Csak épp, nem mindegy kinek mi az indoka.
Tibag05 2011 márc. 21. - 13:32:05 Előzmény justfire
(2/35)
sosem fogom megérteni ezt a fajta gyilkos fanatizmust!
egyáltalán mindenféle fanatizmus távol áll tõlem!
justfire 2010 okt. 16. - 00:16:10
(1/35)
Nahh, több ilyen film kellene.
Tavaly megkérdeztem néhány ifjoncot, tudják-é milyen sál van a nyakukban, honnan ered, meg ilyenek. Sejthetitek az eredményt...
Persze itt most magáról a filmrõl illene eszmét cserélni, de nekem annyira bejön az palesztin-izraeli téma, hogy a fene sem figyelte a kivitelezést.