10/10
leviske 2008 jan. 02. - 20:11:23 10/10
(31/151)
Sajnos lemaradtam róla! :(
Nem tudjátok, esetleg megismétlik? vagy nem vette fel valaki, aki el tudja juttatni?
10/10
livcsi78 2008 jan. 02. - 19:14:22 10/10
(30/151)
Én megnéztem a filmet, aztán gyorsan kiolvastam a könyvet, és szerintem ahhoz képest, hogy csak egy estés film, nem lett annyira borzalmas. Persze a levéllel kapcsolatos részt valahogy a könyvhöz hûebben kellett volna megcsinálni, én nagyon szépnek találtam a regényben magát a levelet és azt ahogyan a Kapitány a beszélgetést kihallgatva megírja, átadja, ez tényleg hiányzik belõle.
Vessetek rám követ, de nekem a nõi fõszereplõ is tetszett, én láttam benne, ahogy újra kivirul és vonzóvá, izgalmassá válik, ok nem egy tipikus szépség, de volt benne valami, a Kapitány viszont tökéletes:)
nofrit 2007 dec. 31. - 15:08:55 Előzmény Mysticgirl
(29/151)
Azért megnézném azt a filmet, ahol Austen szerelmeit nem tragikusan mutatnák be. Hmmm, szeretõsdit játszanának? Vagy éppenséggel vad házasságot?
kisemes 2007 dec. 31. - 15:00:52
(28/151)
Egyetértek az elõttem szólóhoz,tényleg idétlen,ez a rohangálás.A könyvben,kifejezetten szépnek irják le Annet,akin kicsit fog ugyan az idõ,na meg a boldogtalanság,de a történet közben fokozatosan visszaváltozik,itt a filmben végig az az érzésem volt,hogy a kapitány csak megsajnálja.A leveles részt is átirták,az eseményeket,meg összekeverték,igy teljesen átértelmezõdõtt az egész.Azért ,jó hogy tudunk végre egy filmrõl vitatkozni.
4/10
minervamcg 2007 dec. 29. - 23:56:41 4/10
(27/151)
Mellesleg lotte, nem tudok veled egyetérteni, mert a 95-ös Persuasion pont olyan rossz mint ez, csak más szempontokból. Pl. borzalmas a nõi ÉS a férfi fõszereplõ is. Mint itt sokan említették, az új verzióban legalább a kapitány el lett találva... Az elõzõben szintén nem regényhû a film, és még a szereplõk is rosszul lettek kiválasztva: az az Elizabeth pl. csúnya és teljesen lököttnek látszik... a viselkedése pedig egy mai 14 éves csitriének felel meg kb..., nem egy "Elliot kisasszonynak", aki csak a látszatra ad...
4/10
minervamcg 2007 dec. 29. - 23:50:39 4/10
(26/151)
Ez az elsõ hsz-em a porton, de e film kapcsán nem bírom ki, annyira szívem csücske ez a könyv különösen, Jane Austen pedig úgy általában, és megint totál kiakadtam, hogy hogy lehetett ennyire elb...ni. Pont mint a Mansfield Parkot, amit szintén az idén csináltak, az is katasztrófa: nem könyvhû, nem korhû, stb... Hogy csak néhány dolgot említsek ebbõl: Anne szándékoltan puritán, pocsék ruhákban, pocsék hajjal (holott errõl szó sincs a regényben!)emellett a többi szereplõ divatos, ..egy darabig azt reméltem, mindez azt szolgálja, hogy majd úgy a közepe táján látványosan újra megszépül, mint a regényben, dehát a forgatókönyvíró nem az én fejemmel gondolkodik! A vége: magamban csak úgy emlegetem "a nagy rohanás", melynek végén ott a filmtörténelem legsikerületlenebb csókja... - amikor a 19. sz-i Angliában egy úrihölgy 1 órán keresztül fut (kísérõ és kabát/kalap nélkül) egy pasi után, aki szívszakadva várja döntését hogy felesége lesz-e az imádott nõ, majd amikor megtudja az igenlõ válszt, és a csaj majd rámászik a szájára, alig-alig akarja megcsókolni....Brrrrr!!!
Hogy valami jót is említsek: 3 napja láttam a Northanger Abbey-t (gyk: A klastorm titka), és az egyszerûen szuper!!!! Nem véletlen, hogy ugyanaz írta a forgatókönyvet (Andrew Davies) aki a 95-ös Büszkeségét, vagy pl. az Édesek és mostohákét. És az IMDB-n láttam, hogy jövõre kész az Értelem és érzelem is az õ tollából. MIndig azt remélem, hogy egyszer elkészíti a Persuasiont is...
Nem tudom, ezt ide lehet-e írni, de végül is nyílt oldalról van szó: aki töltögetni szeretne, annak a mininova-t ajánlom, én is onnan néztem meg mindent, igaz angolul, de már mindenhez van felirat, ügyes fordítók jóvoltából...
Noncsa 2007 dec. 29. - 16:36:05
(25/151)
Én a filmet elõbb láttam, de most hogy végeztem a könyvvel, tuti hogy a könyv jobb! nekem is probléma volt a filmben, hogy nem tudtam ki Elizabeth, és a könyvben sztem a levél sokkal jobban van megoldva.
A film pozitívuma a férfi fõszereplõ:)
**moderálva**
1/10
lotte 2007 dec. 29. - 16:08:41 1/10
(24/151)
Aki csalódott a feldolgozásban, annak érdemes megnézni az 1995-ös Persuasion-t Ciarán Hinds és Amanda Root fõszereplésével.

http://www.imdb.com/title/tt0114117/

Szerintem ez az egyik legjobb Austen feldolgozás
Mysticgirl 2007 dec. 29. - 15:19:12
(23/151)
Hello! Látta már valaki a Becoming Jane-t? Tegnap megnéztem, annyira jó volt! Jane Austen életét dolgozza fel, csak sajnos tragikus...azért ajánlom mindenkinek! Remek lett, igaz James McAvoy nem egy álompasi, de tökéletes a szerepre. Tényleg nagyon nagyon ajánlom!!!
9/10
hallatlan 2007 dec. 28. - 17:09:08 9/10 Előzmény Snowwhite
(22/151)
Ez vicces, mert számomra is csak a film vége felé derült ki, hogy Elizabeth a lánya Sir Elliotnak, pedig én még a könyvet is olvastam, és hiányoltam is a harmadik nõvért. Tényleg nem derült ki, hogy õ kicsoda
1/10
Snowwhite 2007 dec. 27. - 23:50:09 1/10
(21/151)
SZámomra katasztrófa volt a film! Ezt a regényt sajnos még nem olvastam, sok más Austent igen, úgyhogy ilyen mércvel nem mérhetek, de a film maga szánalmasan gyenge volt. Hogy Elisabeth Sir Elliot lánya és nem Anne mostohaanyja, arra igencsak késõn jöttem rá, egyszerûen nem lehetett tudni, hogy akkor most ki kicsoda.... (Jó, lehet, az én névmemóriámmal van baj, de azért mégis....) Az Anne-t játszó színésznõ pedig egyszerûen egy csúf kis penészvirág, egyenesen degenerált külsejû a filmben (igencsak rossz külsõt kreáltak neki, bár fáj, h ezt kell mondanom egy nõtársamról), mindenesetre az Elisabeth Bennetet alakító, modelli szépséggel nem, de karizmával annál inkább rendelkezõ Jennifer Ehle-vel egy napon, sõt egy évben sem lehet említeni. A film nem kerek, leginkább valami borongós Dickens-adaptáció érzetét kelti. Sajnos.
10/10
bcs 2007 dec. 27. - 11:52:48 10/10
(20/151)
Sziasztok!

Én sajnos lemaradtam róla, fogalmam sem volt, hogy ilyen hamar játssza majd nálunk is a tv (2007-es film, ha jól tudom).
Legalább két hónapja szeretném megnézni, sok rész láttam belõle a youtube.com-on, ajánlom figyelmetekbe. (pl: http://www.youtube.com/watch?v=zIDag9KeA9U&feature=related)

Ha valaki netalán felvette, szívesen alkudoznék egy másolatról.
Ugyanígy említettétek a Kockán nyert szerelmet. Régóta vadászom rá :)
Köszönöm elõre is
10/10
antill 2007 dec. 26. - 19:55:35 10/10
(19/151)
Engem is érdekelne a dvd, ha van.
Ninimusa 2007 dec. 26. - 10:58:49
(18/151)
Nekem tetszett a film,de természetesen a könyv jobban...ott szúrták csak el a filmmel,hogy egy egész estésbe próbáltak mindent belesûríteni...és ez lehetetlen..a Büszkeség és balítéletnél az volt a jó,h 6napon át gyöngyörködhettünk,és volt 6 napunk,hogy a szívünkbe zárjuk a szereplõket...Lizzy sem volt vmi meseszép..még is a 6. nap végére teljesen oda meg vissza voltam tõle...szerintem ha több részesre csinálják ezt is a végére fel sem tûnik,h Anne sem vmi szupermodell...De Frederick maga volt az álom:D róla kapásból elhittem,h nagyon szenved:) jó lenne ha kiadnák dvdn...de olyan sok jó film van,amit nem adtak/adnak ki..pl..Kockán nyert szerelem(ha ez a pontos címe),Anne Shirley..stb..:( presszonálni kéne egy kicsit a dvd kiadókat:(
Pepike87 2007 dec. 26. - 10:58:31
(17/151)
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy megjelent-e már a film dvd-n? Vagy esetleg honnan lehet letölteni magyarul? Elõre is köszönöm a segítséget!!
7/10
sppj 2007 dec. 26. - 10:18:11 7/10
(16/151)
Sziasztok. Sajnos lemaradtam a film elejérõl, de a könyvet természetesen ismerem. Szívesen megnézném. Jó lenne, ha valaki tudna segíteni.
9/10
hallatlan 2007 dec. 26. - 09:43:13 9/10
(15/151)
Anne valóban nem túl sikeres választás szerintem sem. Amikor elkezdtem nézni, elgondolkodtam, hogy nézzem-e tovább, mivel emlékeim szerint Anne a könyvben szebb volt. De mint megrögzött J.A. fanatikus természetesen tovább néztem, annál is inkább, mivel érdekelt az a bizonyos levél.
Nekem attól függetlenül, hogy Anne nem tetszett átjött minden érzelem, vívódás... Frederickünk meg egyszerûen csodás... :)
Ha valakinek megvan, engem is érdekelne!
5/10
Lizzy 2007 dec. 25. - 23:45:20 5/10 Előzmény borzi84
(14/151)
Tökéletesen egyetértek minden szavaddal. Számomra ez a film kifejezetten csalódást jelentett, bár természetesen nem vártam, hogy akár csak meg is közelíti a '95-ös B&B-et, mert az utánozhatatlan. Nagyon nem jött át az a hangulat, ami a regényt, meg úgy általában Jane Austent jellemzi. Az Anne-t játszó színésznõ igencsak halovány alakítást nyújtott, és az egész filmet nagyon borongósra kerekítették, pedig a regényt olvasva eszembe sem jutott depressziósnak lenni:) A zene is ezt a túlzottan tragikus felfogást tükrözte, ami engem borzasztóan zavart. Amolyan jó lehangoló Bronte-adaptációt készítettek egy Jane Austen mûbõl. Félreértés ne essék én több Bronte regényt is olvastam, és tetszettek, de Austent másért szeretem, és ebben a filmben nem találtam meg azt, amiért...
sybille 2007 dec. 25. - 22:32:51
(13/151)
Hát én is láttam már jobb kosztümös filmet, de csatlakozom az elõttem szólókhoz, manapság tényleg nagyon sok a klisés tömegfilm. Ezek mellett felüdítõ 1-1 BBC feldolgozás.:) Ha lehet engem is érdekelne a felvett film, beszállnék az alkudozásba:)
bemaria 2007 dec. 25. - 20:57:01
(12/151)
Na igen, Anne nekem se, a magyar hangja meg rosszabb lett mint az eredeti, de már az is rémes. Na mindegy, minden nem lehet tökéletes, de köszönjük, hogy leadták és még sok ilyet szeretnénk!!!!