Téma: Telesport

fredi60 2009 máj. 28. - 09:31:56
(179/699)
Tegnap is a Manchasternek kedvezett a kapufa. Bár most nem sokra mentek vele! :)
8/10
offtopic
damienisback 2009 máj. 28. - 08:38:53 8/10
(178/699)
ja és a kapufás dologra meg annyit, hogy van amikor segít van amikor nem. ez egy ilyen "szakma"...
8/10
offtopic
damienisback 2009 máj. 28. - 08:37:49 8/10
(177/699)
khmmm, pár dolog:

1. a United pontosan annyi gólt rúgott, mint a cselszkij és pontosan annyit is kapott(68-24). úgyhogy tájékozódj egy kicsit, mielõtt szidsz egy olyan csapatot, ami azonos rúgott és kapott gólból héttel több pontot hozott ki, mint a dinamo london, különben csúnyán beéghetsz.
2. azt az elõdöntõt el kellene felejteni, mert nem csak egy visszavágó volt, hanem volt egy elsõ meccs is, ahol a játékvezetõ bõven a cselszkijnek kedvezett...
mushi 2009 máj. 28. - 01:10:42
(176/699)
Félretettem egy idõre a Barca iránti utálatomat (azért azt az elõdöntõt nem felejtjük el..), azt kell mondanom, hogy megérdemelten gyõztek. Szép focit játszottak, szinte már örömjáték volt. Ráadásul micsoda boldogság volt látni, hogy a Manchester csak bénázik és keresi a helyét.. xD Bár volt pár jó helyzetük nekik is. De azért a vége mindent megért.. Látni, hogy a buzeráns Ronny képe hogy lelaffant, amiért nem õk gyõztek.. xD Maga a tökély. Küönben is, az egész szezonjuk (mint úgy általában az összes) megint csak a szerencsérõl szólt. Egy gólos gyõzelmekkel bekkelték ki a bajnokságot, tavaly meg a döntõt is csak azért nyerték meg, mert Terry büntetõje kifelé pattant arról a kib...ott kapufáról, és nem befelé.. A Barca most igazán megmutatta, hogy tényleg õk jelenleg a legjobbak.
yamato80 2009 máj. 27. - 16:25:32
(175/699)
hát sztem meg nem lett volna jó idén is angol döntõ......... sajnos olyan helyzetben vok h a 2 kedvenc csapatom jáccik a döntõbe és nem tom h kinek szurkoljak(Barcának megvan az esélye a triplázásra és meg is érdemlik de a MU meg történelmet írhat azzal h a BL-ben 1.-ként zsinórban 2x megnyerik a kupát és õk is megérdemelnék)...megvan a góloknak xD remélem sok gól fog esni és gyõzzön a jobbik!!!!

!!!!!Glory, Glory Man United!!!!! & !!!!!GO, GO Barca !!!!!
scoobylee 2009 máj. 27. - 13:18:13 Előzmény mushi
(174/699)
Hááááááááááát..

Én nagyon örülök, hogy Barcelona-Manchester
lett a döntõben!!!!

Végre megverheti a BARCA a Manchestert!!!!!
mushi 2009 máj. 19. - 11:52:33 Előzmény petidevil
(173/699)
Pedig milyen jó lett volna újra egy Chelsea-Manchester a döntõben... :) Egy jó kis visszavágó a tavalyiért.. És talán még az esõ sem esett volna.. :P
PeterG 2009 máj. 17. - 13:44:16
(172/699)
Moto GP:
Fel vagyok háborodva!
Idióta közvetítõ ember, (Szándékosan nevezem így, és nem kommentátornak)
már megint súlyos szakmai hibát követett el.
Ha tudja hogy a 125-ös futamot felvételrõl vetítik, akkor mi a fenének beszél annak az eredményérõl? Miért nem azt közvetíti amit látunk?
Annyi esze van mint a döglött hintalónak. Megjegyzem nem hibás. Hibás a fõnöke aki nem küldi el a francba a mikrofon mellõl.
norton15 2009 máj. 13. - 18:00:23 Előzmény petidevil
(171/699)
A kemény, masszív védekezést is lehet szépen csinálni, a kézilabdában is meglátszik, pedig ott minden meccsen van 3-4 kiállítás biztosan.

Jó, de Terry egész meccsen egyszer ment oda felfokozott állapotban reklamálni, aztán inkább abbahagyta (ki tudja, lehet hogy látta, hogy a spori hülye:)). Ballackot akkor is nehéz magyarázni. Ilyet a bohócligánkban látni idehaza.
Cameliana 2009 máj. 13. - 08:38:31
(170/699)
Annyi volt a taktikájuk, hogy minél jobban megfojtsák a Barcelona játékát. Lényegében 179 percig sikerült is. Egyszer hibáztak, kaptak egy gólt, mehettek haza. Ha a végeredményt nézzük megérte így játszaniuk? Nyilván nem.
Egy forma 1-es pilóta sem követelheti magának a gyõzelmet ha az utolsó körben és az utolsó kanyarban elõzik meg. Nem mehet oda a versenybírókhoz, hogy "na de kérem én 60 körbõl 59 és félen vezettem, miért nem én vagyok a gyõztes"?
petidevil 2009 máj. 12. - 23:47:07 Előzmény norton15
(169/699)
A rugdosódás sajnos benne van, ha egy csapat keményen védekezik, tisztelet a katalánoknak, hogy nem teszik!
Drogba valóban szégyenletesen viselkedett, ez a hisztizése undorító...
A dührohamok miatt igazából nem hibáztatnám a játékosokat(Terry is reklamált a meccs végén rendesen), mert az adott körülmények közt megérthetõ, szerintem nekem is elszállt volna az agyam, ilyen szituációk után. Nem egyszerû a pályán felfokozott hangulatban feldolgozni, hogy a fekete ruhában futkározó sporttárs nem látja azt a kezezést, amit a tizenhatossal szemközti szektorból is látnak...
petidevil 2009 máj. 12. - 23:38:50
(168/699)
Az elsõ meccsen a Chelsea megtette amit akart, nem kapott gólt, a cél pedig szentesíti az eszközt!
A második meccsen pedig továbbra sem értem, hogy miért a Barcelonát mondjuk támadó csapatnak, amikor a Chelseanek voltak helyzetei, õk támadtak nem a Barca! Az, hogy az angolok jól védekeztek, labdát szereztek és támadtak nem lehet a szemükre vetni szerintem, hiszen ez a foci lényege!
Ne értsetek félre, fantasztikus amit a Barcelona a bajnokságban mûvel! Több mint 100 gól...eszméletlen! De támadófoci ide, csodacsatárok oda, aki pártatlanul a Barcelonát látta jobbnak a 2 meccs alapján, az nem ezt a párharcot nézte!!!
Cameliana 2009 máj. 12. - 21:12:16
(167/699)
Tény, a védekezésüknek köszönhetõen kihúzták az elsõ meccsen gól nélkül. De mit értek el vele?? Annyit, hogy a Barcelonának a visszavágón elég legyen egy döntetlen is. Szép ajándék, meg is köszönte az ellenfél.
Ami a Barcelona félelmetes támadójátékát illeti, még a legnagyobb csapatok is olykor tehetetlenek ha a támadósoruknak egy 11 fõs védelemmel kell szembenézniük. (Gondolj csak bele mi volt az EB-n a spanyol-olasz meccsen, az olaszok 120 percig csak ölték a spanyolok játékát és mit értek el vele? Semmit. Buktak a tizenegyespárbajon. Az, hogy ott a spanyolok jutottak tovább ugyanolyan igazságos volt mint az hogy itt meg a Barcelona ) A Chelsea-nél láttad az akaratot? Az mióta a gyõzniakarás jele, ha úgy megyünk ki idegenben a pályára, hogy jajj csak gólt ne kapjunk? Tudod mit kellett volna csinálniuk? Egy "itt az alkalom hogy szétrúgjuk a katalán hátsójukat" felkiáltással összeszedni minden futballtudásukat és a hazai közönsége elött feltörölni a Barcával a gyepet. Na ha így fociztak volna az lett volna csak igazán a gyõzniakarás jele. De tudod miért nem így csinálták? Mert tudták hogyha mindkét fél a saját játékát játsza akkor esélyük sem lett volna a Barcelonával szemben. És végül: az eredményjelzõn nem a helyzetek száma jelenik meg hanem a góloké. 1-1. Idegenben lõtt több góllal továbjutott a Barcelona. Ennyi.
norton15 2009 máj. 12. - 20:22:18
(166/699)
Na várjunk csak. A Barcelonánál olyat nem láttam, hogy minden áron megpróbálták az összes támadó játékost szabálytalanul visszafogni. Az odavágón Ballack lazán kaphatott volna az ocsmány megmozdulásáért egy pirosat pl. A visszavágón is voltak érdekes szerelései, ami néha-néha Materazzi szintjét célozták meg, azaz bármi áron elkaszálni az ellent, lehetõleg úgy, hogy minél jobban fájjon neki. Ez nem védekezés, hanem rombolás. Aztán az is jelent valamit, hogy sokszor 11 emberrel a saját térfelükön álltak, és ki nem mozdultak onnan sokáig. Ezekért vált számomra a tavaly szimpatikus Chelsea antifutballt játszó, majmoló csapattá, ami nem érdemelte meg a továbbjutást, a Barca annál inkább.

Aztán ott van még Drogba meccs közbeni mûveletei, amivel lejáratta a focit. Hisztizett, fájt mindene, két perccel késõbb dühösen felpattant, ordibált egy sort a bíróval, majd a legvégén teljesen elment az esze. Ballack úgyszintén, az egész meccsen épphogy csinált valamit, majd jó hogy nem vágta nyakon a bírót. Közben Terry csak egyszer ment oda reklamálni, vissza is futott mindjárt a helyére.

Mellesleg nem lerágott csont ez? Már eldõlt minden.
petidevil 2009 máj. 12. - 20:14:50
(165/699)
Mint az az üzenetem végébõl kiderül, Manchester United szurkoló vagyok! Én is semlegesként (sõt...) ültem le meccset nézni, és azért kezdtem el szorítani a Chelseanek (a 2. mérkõzésen), mert jó volt látni, hogy a Barcelona rettegett támadó gépezete mégsem annyira félelmetes, és egy fegyelmezett Chelsea képes úgy lehozni 90 percet, hogy alig jár katalán a tizenhatosukon belül, nincs helyzete a Barcának! Ez így is volt 90 percig....
És hogy miért érdemelte volna meg a Chelsea a továbbjutást? Azért, mert veled ellentétben én az akaratot náluk láttam, a Barca csak szenvedett. Helyzetei csak egy csapatnak voltak, és akkor még ugye nem ejtettem szót Övrebö sporttársról....
Cameliana 2009 máj. 12. - 16:17:34 Előzmény petidevil
(164/699)
Egyetlen szóval sem magasztaltam a Barcelonát, még csak a szurkolójuk sem vagyok, de szeretem a focit, és pusztán csak egy jó meccs reményében ültem le a két, számomra teljesen közömbös csapat találkozójára. Ám egy idõ után az ember ha meccset néz önkéntelenül is elkezd szurkolni valamelyik csapatnak, általában annak amelyik szebben, meggyõzõbben, szimpatikusabban játszik. Azt hiszem nyilvánvaló, hogy a meccseket látva nem a Chelsea-re esett a választásom. Annak a csapatnak kezdtem el szurkolni amelyiken láttam az akaraterõt, a gyõzniakarást, a próbálkozást, hogy ne egy élvezhetetlen 0-0-ás meccs legyen a vége. Az lett...a Chelsea-nek köszönhetõen. Oké, ez volt a taktikájuk, elmondhatjuk, hogy bejött, gondoltam a második meccsen talán a futballtudásukat is megcsillogtatják a taktikai érzékük mellett. Nem így lett, utolsó percben kaptak egy gólt, kiderült: taktikájuk is csak annyira volt hatásos amennyire a játékuk. Semennyire... Egyetlen dolog írható a javukra: mindent megtettek azért, hogy ne kapjanak gólt, de még az se jött be, az egyetlen dolog sem amiben jók voltak. Kérdem én, akkor mi alapján érdemeltek volna továbbjutást??
petidevil 2009 máj. 11. - 17:04:55 Előzmény Cameliana
(163/699)
Kedves Cameliana!
Nem értelek! Annak a Barcelonának a támadójátékát magasztalod, amelynek helyzete nem volt a Stamford Bridge-en, a Nou Campban is csak egyszer játszották ki az angol védelmet, Eto helyzeténél.
A visszavágón legalább 5 nagy helyzete volt a Chelseanek, tehát elmondhatjuk, hogy az angolok jobbak voltak védekezésben és támadásban egyaránt, jobb csapatuk van, a Barca továbbjutása nem megérdemelt.
Hajrá Manchester United! Take me home, United road!
offtopic
kevinspéci 2009 máj. 10. - 14:09:18 Előzmény oregzold
(162/699)
Eh-eh. Milyen "jó taktikust"? Közlöm, hogy Hiddinknél nagyobb taktikus tán nincs is a világon.
oregzold 2009 máj. 08. - 09:37:27
(161/699)
Abramovics találhatna,valami jó taktikust,vagy egy új edzõt.Lehet,hogy jobban járna.Amit mutattak,az az anti foci fogalmát meritette ki.
Cameliana 2009 máj. 07. - 22:41:26
(160/699)
Egy olyan nagy csapat mint a Chelsea nem építhet arra, hogy rúgnak egy gólt a többit meg majd összehozza a vak szerencse. Ha nem nyüzsögtek volna a saját kapujuk elött 90 percen keresztül és nem vették volna ennyire félvállról a támadásokat akkor talán gólt is tudtak volna szerezni. Bebiztosíthatták volna a gyõzelmüket, elvégre a nagy Stamford Bridge-en ez elvárható lett volna tõlük, nem? Egy gólra hagyni a Barcelonát a továbbjutástól olyan hiba amit nem lett volna szabad elkövetniük. Semleges nézõként ültem le még 1 héttel ezelött az odavágóra, de a Chelsea akkori és a mostani "játékát" látva tegnap már azért szurkoltam hogy bárcsak a 89. percig mûködne csak a kis "stratégiájuk". Azért hogy az utolsó pillanatban kapjanak egy gólt és legalább 1 percre kezdjenek el úgy futballozni mint akik tényleg nyerni akarnak. És lám, a fociban olykor van igazság...