Yoshi-Hashi 2016 ápr. 19. - 10:30:30
(114/214)
Na, végül csak lezárták a sorozatot, elvarrták a szálakat. Szerintem a széria legnagyobb gyengesége, hogy a forgatókönyvíró(k) szerint csak a szerelmi háromszög lehet a nézõk számára élvezhetõ bonyodalom. Az elsõ évadban a felügyelõ, a menyasszonya, az állatorvosnõ, másodikban a felügyelõ, az állatorvosnõ meg a haverja, harmadikban a felügyelõ, a modell csaj meg annak a pasija... nem beszélve a mellékszereplõk hasonló történetszálairól. Kicsit nagyon unalmas volt már.

Az utolsó részben a westernes pisztolypárbaj Terence Hill karaktere és a maffiózó közt jó volt, kis kikacsintás a Nevem Senkire meg a többi spagettiwesternre. Amitõl viszont herótot kapok itt is és más filmeknél is, hogy a végén a szerelmi vallomás valami önostorozásba és megalázkodásba fordul. "Túl szép vagy, túl gazdag, brühühü, meg sem érdemellek, egy idióta vagyok, de azért járnál velem?" Nem azért, de a nõk nagy része értékeli, ha a férfira fel lehet nézni, és nem nyavalygós, bizonytalan, gyáva idiótának tûnnek.
balint.szabo91@me.com 2016 ápr. 18. - 20:52:56
(113/214)
Bár úgy tûnik ezzel a 3. évad utolsó részével le is zárták az egész sorozatot,ami logikus is lenne,viszont néhány olasz weboldalon vannak olyan hírek,miszerint lesz 4. évad is,azzal a különbséggel,hogy Terence Hill helyett Daniele Liotti lesz a fõszereplõ és valamikor 2017 õszével folytatódik.
Személy szerint én ennek ellenére is örülnék a folytatásnak,hogy Terence Hill már csak maximum 1-2 részben vagy annyiban se lenne benne,hisz a többi karakternek is érdekes a története.
Meg amúgy is ha folytatást nem is lehet ehhez már írni,akkor csinálnak egy reset-et,aztán jöhet újabb 3 évad új történetekkel.
7/10
napraforgó 2016 ápr. 14. - 05:06:03 7/10
(112/214)
Bocs, de a fiatalember balettáncosi múltját épp te hoztad fel, én nem tudtam róla. És a lõtéri kutyával együtt nem is érdekel, csak azért utaltam rá, mert ez a sorozat kissé erõltetetten ugyan, de megpróbál vicces lenni, vicceskedik néha, és ez a kitekintés a film mögé, a civil életbe az alkotók azámára nyilván humorosnak tûnt.
Én is viccesnek találnám, ha egy magyar filmben mondjuk Simándi Józsefet tanítgatnák énekelni, Lakatos Gabriellát balettozni, vgay Básti Lajost szavalni (Szándékosan írtam régi magyar elõadómûvészeket, akik már nem élnek, nehogy a maiak esetleg magukra vegyék).

Ha nem hívtad volna fel rá a figyelmet én bizony észre sem vettem volna és így nyilván észrevétel nélkül hagyom.
kkanai 2016 ápr. 13. - 21:10:54
(111/214)
ez szebb fordítás, nekem csak az olasz volt meg a wikipédiáról (ott tényleg minden megtalálható, még a sorozatbeli idézetek is)
10/10
papzo 2016 ápr. 13. - 20:51:27 10/10
(110/214)
Bocs, de ez egy film, benne a szereplõk színészek és köze nincs a szerepnek a valósághoz.
Miért is kellene ebben a filmben bárkivel is tudatni, hogy a Georgo-t alakító valaki amúgy nem színész, hanem táncos?
A filmbeli szerepe szerint nem tud táncolni, ez volt a szerepe, ezt kellett neki elõadni.
A rendezõt, a forgatókönyvírót, de a lõtéri kutyát sem érdekli jelen esetben, hogy táncos vagy sem a szereplõ, az számít, hogy a szerepét , amit itt ráosztottak játssza el. Eva sem modell a való életben, meg a gyilkosok sem a börtönbõl jönnek a filmbe szerepelni és az egyes részekben sem hal meg igazán, aki a hullát alakítja...

Vincenzo is elõadta, hogy nem tud táncolni, ami lehetetlen, mert a színi akadémián mindenkinek meg kell tanulni lovagolni, énekelni, szavalni, táncolni....van balett is.
syuzi 2016 ápr. 13. - 18:10:30 Előzmény kkanai
(109/214)
Köszi szépen:)
kornyezet 2016 ápr. 13. - 13:52:16
(108/214)
Épp írni akartam, hogy megtaláltam én is. A "Szívbéli jó barátok" végén volt:) Köszönöm szépen.
judith54 2016 ápr. 13. - 11:52:41
(107/214)
Válasz Környezet-nek erre:
"Amelyik rész végén volt az az apás idézet annak mi volt az alcíme? Megnézném online, mert úgy tûnik, hogy másképp hangzott el:) "

Pontosan ez hangzott el:
"Az hogy valaki nemzett gyermeket, még nem teszi õt apává
Apává az lesz, aki a gyermek nemzését követõen méltó lesz hozzá"

A film címe: Szívbéli jóbarátok 3 évad 2. rész
7/10
napraforgó 2016 ápr. 13. - 09:13:50 7/10
(106/214)
Szerintem egész Olaszország tudja, hogy a Giorgiot játszó személy balettáncos, így nemigen kellett (volna) szólnia a rendezõnek emiatt. Nyilván a forgatókönyvírók poénnak szánták, hogy egy hivatásos táncost mutatnak meg ügyetlenke szerepben. A rendezõnek meg tetszett az ötlet.
Van ilyen. Énekest tanítanak énekelni, színészt színészkedni. Nézõk ezrei szórakoznak az ilyen poénokon.

Amúgy meg Vincenzo holt ügyetlen volt, amikor Sylvia I. táncversenyre ráncigálta el az 1. évadban, 2 évaddal késõbb meg azt mondja Evanak, hogy néha eljár táncolni....Ja, megszerette, úgy 40 éves korára...
Na ezekrõl csak ennyit.
kornyezet 2016 ápr. 13. - 08:55:30 Előzmény kkanai
(105/214)
Amelyik rész végén volt az az apás idézet annak mi volt az alcíme? Megnézném online, mert úgy tûnik, hogy másképp hangzott el:)
10/10
ponca 2016 ápr. 12. - 15:11:15 10/10
(104/214)
Mondjuk nem mondhatta Georgo a rendezõnek, forgatókönyvírónak, hogy nem vagyok színész, de táncos ogen, ezért ne oktassatok arról, hogy parkettán mit és hogyan kell csinálni.
Itt ez a szerepe, amit aránylag gyengén, de alakít. Sokszor nem is tudom, hogy a színész játéka vagy gyenge szinkronhangja miatt tûnik alkalmatlannak a szerepre. Igaz a többi szereplõ sem áll sokszor a helyzet magaslatán.
Egy akiben eddig nem csalódtam ebben a sorozatban, bár egyre kevésbé szerepel, az maga a FARKAS.
7/10
napraforgó 2016 ápr. 12. - 06:52:29 7/10 Előzmény kkanai
(103/214)
Annak fényében, hogy leírtad, a Giorgiót játszó színész valójában táncos, kicsit idétlen a jelenet, hogy Manuela tanítgatja az "ügyetlen" Giorgiót táncolni. És az is hülye ötlet, hogy tegyük Chiarát féltékennyé, hiszen Chiara nem látja, kivel jött Giorgio a cowboy partyra. Arra meg nem lehet 100%-ban számítani, hogy megmondják neki, és pláne tudósítják is, épp mit csinál a másik lánnyal.
kkanai 2016 ápr. 10. - 21:26:04
(102/214)
syuzi 2016 ápr. 10. - 18:07:56 Előzmény Frony
(101/214)
Nekem is tetszik nagyon ez a sorozat úgy a hogy van:)
Én is nagyon szeretem Terence Hill filmjeit, sorozatait a Don Matteoban is nagyon szeretem

Giorgio játszott a Don Matteoban? Melyik évadban volt bennt? Mert én nem emlékeztem õrá

Viszont Rocco a Bûvõletben játszott , és a Don Matteoban is feltünt

Várom már a következõ részt :)
10/10
Frony 2016 ápr. 09. - 18:27:32 10/10
(100/214)
Nekem úgy tetszik - ahogy van...a tájakkal - az állatokkal és fõleg Terence Hillel együtt!!! IMÁDOM!!
10/10
Frony 2016 ápr. 09. - 18:24:39 10/10 Előzmény kkanai
(99/214)
Én már láttam táncolni a Don Matteóban - Krisztián szerepében.....ragyogó volt!!! De nekem Mint Georgió is nagyon jó volt itt az Alpesiben !+!!
10/10
papzo 2016 ápr. 09. - 12:11:31 10/10
(98/214)
Ja, vagy olyan, mint a minap, hogy elindultak (ráadásul nagyon sietõs volt )a platós erdészeti autóval a-ból b-be és a kombi volvoval érkeztek meg.
Na mindegy ez egy film, csak tényleg bosszantó, hogy vagy a forgatókönyvíró(k) nem következetesek vagy a fordítás nem sikerül mindég megfelelõen.

Tegnap mi volt ezekkel az 500 eurosokkal?
Tomaso volt nõjétõl mikor, hova és hogyan került? A bicikliseknél ez a lóvé volt? És akkor a Rico honnan jutott egy ilyen rablásból származó pénzhez? Valahogy nem volt kerek a sztori, bár lehet én nem figyeltem eléggé.

Amúgy ennyi bugyuta, baromságot, mint ebben az évadban!
7/10
napraforgó 2016 ápr. 09. - 12:08:38 7/10
(97/214)
Igaz, igaz. Tegnap, vagy tegnapelõtt a felügyelõ épp azt mondta Evának, aki szerint megváltozott a frizurája, hogy fodrászt váltott, és tényleg rendezett, rövid haja volt. Aztán elment valahová, az irodájába, vagy mit tudom hová, és újra hosszabb volt a haja és a szemébe hullott.
fáncsi28 2016 ápr. 09. - 09:11:54
(96/214)
Elvileg három év, mert épp tegnap mondta a felügyelõ, hogy három éve van San Candidoban. De hát már megszokhattuk, hogy ilyen kicsiségekre nem adnak a sorozatokban, mint az idõ. Sokszor egy epizódon belül úgy vágják össze a jeleneteket, hogy az egyikben virágok vannak, a másikban térdig érõ hó. Ezt nem csak erre a sorozatra írom, sajnos a legtöbbre érvényes.
7/10
napraforgó 2016 ápr. 08. - 18:15:14 7/10
(95/214)
Gyorsan múlik az idõ ebbben a sorozatban. Az elsõ évadban, amikor feltûnik Giorgio, kb 18 éves, mindenesetre még kiskorú. Chiara is csak 17 lehet, most meg a harmadik évadban az eltûnésekor 25 évesnek mondják. Valóban eltelt volna 7-8 év?