Shaba 2009 aug. 16. - 21:09:11
(147/587)
Ha fárasztalak, azt magad provokálod. Sorry, öregem. De a tekintetben kíváncsivá tettél, hogy most akkor te minek is gondolod a '84-es Terminátort. Rendõri aprómunkát a köz elé táró dokumentumfilmnek? Mert ha annak, úgy tök igazad van az észrevételeddel. Máskülönben nincs.
Shaba 2009 aug. 16. - 17:09:17
(146/587)
Ha azt mondják, hát jól mondják, hisz' ott van, és ez tény. Nem vitatható. Árva szóval sem állítottam amúgy, hogy a nadrág eltulajdonlása miatt vetnék magukat utána, mint te azt sugallod, noha épp szavaim nyomán ezt aligha tehetnéd. (Olvasni, érteni.) Hanem mert egy szemetes sikátorban, mikor megpillantják, pont egy szál fanszõrzetre rángat fel egy szál nadrágot - egyéb semmi -, és mert a rendõrök számára ez egy kissé furcsa pedigré, ha nem éppen gyanús. Mint mondám az elõzõekben, a mi szegény Reese-ünk akkor és ott nem éppen mintapolgár kinézet. Ezt bárki konstatálhatja, aki megnézte a filmet, a jelenetet. Ha zsaru volnék, sötét éjszaka talán én is ugranék rá. Mit tegyünk? Ilyen a kopóvér.
Shaba 2009 aug. 16. - 10:16:49
(145/587)
Errõl jut eszembe! Ha már mindenáron az életszerûség momentumait kérjük számon egyes filmbeli jeleneteken, vagy épp a történet logikai felépítésében kutatjuk az itt-ott tetten érhetõ megbicsaklásokat, úgy mit kell szóljunk ehhez a Reese-i megoldáshoz, mikor ebben a legelemibb higiénés elvárásokat messze alulmúló nadrágban flangálja végig a filmet, holott a fószer, akitõl megkaparintja a ruhadarabot, elég sok mindennel befertõzhette azt... Vegyük csak végig! Az áruházban csupán egy kabátot emel el, azután fegyvert szerez, majd magához veszi Sarah-t, bújkálnak, menekülnek, elkapják õket, jön rendõrségi kihallgatás, a szökés... De valahogy egyszer sem öltözik át ez a mi hõsünk. Alsónemû kizárva, azt ugyanis nem szerzett, közvetlenül bújt abba redvába, amit még a hajléktalan apótól szedett el. S ilyen kondíciók mellett szeretkezik aztán egy olyan eksztatikus-frenetikusat Sarah-val, s ezáltal megajándékozza õt... mivel is? Egy új élettel, a jövõvel, egy megfogant próféciával. Kész Mátrix, tökéletes elõkép. Pedig ha reálisan belegondolunk, legnagyobb eséllyel mit aggathatott volna az imádott lányra? Valami tetves gatyabajt.
Shaba 2009 aug. 16. - 09:57:48
(144/587)
Jópofa megfogalmazás ez a "sikátorban téblábol", szó se róla, ám ha visszarémlik neked, mikor a zsaruk fénycsóvája befogja Reese-t, pont egy toprongyos csövi matuzsálemrõl lehámozott húgyszagú pantallót rángat fel magára a legnagyobb átéléssel... Szóval kinéz õ akkor ott sok mindennek, épp csak egy a nagykönyvben megrajzolt adófizetõ polgárnak nem. Hát ezért a rendõri érdeklõdés, majd a hajsza utána, mikor megpattan.
10/10
Bsmarcona 2009 aug. 16. - 09:22:01 10/10
(143/587)
Ez a jelenet kellett bele. A rendõrökkel összetûzésbe keveredett és õk nem hittek neki. De amikor megérkezett a másik terminator és lemészárolta a rendõröket akkor már hittek neki de késõ volt. A kimaradt jelenetben benne is van hogy Lt Traxler hadnagy haldokolva mondja Kyle Reesenek hogy vigyázzon Sharára.

Én még nem értek pár dolgot. Tudták hogy a terminator golyóálló, mivel az elsõ és második részben is lõttek rá de nem lett semmi baja. Ez a 3. részben is így volt, pedig már biztosak lehettek benne hogy úgyse lesz semmi baja. Ha reálisan nézzük ilyenkor már a katonaságot is bevetették volna.

De az is fura, hogy amikor a kommandósok lõnek rá nem lesz semmi baja, de amikor Reese Shotgunnal rálõ akkor egy pillanatra "kikapcsol"
9/10
zee944 2009 aug. 13. - 21:10:37 9/10
(142/587)
Bánom hát.
9/10
offtopic
zee944 2009 aug. 13. - 20:41:04 9/10
(141/587)
Jól van, én is ezt mondtam volna, na. Meg kell mondanom, nem tetszik, ahogy behúztál a csõbe. :)
9/10
zee944 2009 aug. 13. - 18:54:48 9/10
(140/587)
Van benne valami... de nem elég. Nagyjából tudnia kellett, mennyire hihetetlen lehet ez nekik. Tudta is elõtte, hogy bújkálnia kell a zsaruk elõl, hogyan kell elvegyülnie és sutyiban megtalálnia a nõt. Aztán elfogják, és hirtelen nulla realitásérzéke...? Akárhogy nézem, kicsit buta ez a jelenet.
K. L. 2009 aug. 13. - 10:09:37
(139/587)
nagyon jó film de a második rész a legjobb.
de nem értem a 18as korhatárt, mert szerintem ezt bárki megnézheti, vagy max. egy 12-es kéne.
10/10
Bsmarcona 2009 júl. 22. - 08:35:52 10/10
(138/587)
Ez a film így jó ahogy van. Szerintem ahhoz képest hogy elég kicsi a költségvetése és több mint 20 évvel ezelõtt készült fantasztikus.
Akkoriban nagyon jó filmnek számított. A lövések hangeffektei tényleg nem valami jók, de ez van nekem így tetszik. Nincs olyan sok kameranézet, de ez nem baj csak a mostani új filmeknél lett bevett szokás, hogy összevissza mozog a kamera és mindig nagyításból mutatnak mindent.
A filmben helyet kapott kedvenc színészem: Arnold Schwarzenegger, és Michael Biehn akiket többek között ez a film tett híressé.
Amikor elõször néztem már az ajánlóból tudtam hogy ez egy jó film lesz. Nem tudom miért. Ez a film különös hatással van rám. Azóta még 5-ször láttam magyarul és kb 15-20-szor angolul. Nem tudom megunni...

Ez a kedvenc filmem, számomra ez a 10/10.
9/10
zee944 2009 júl. 21. - 11:50:02 9/10 Előzmény lemezek01
(137/587)
Ezen borultam.
9/10
zee944 2009 júl. 21. - 11:49:30 9/10 Előzmény Geri23
(136/587)
Az 1. részben tényleg azt mondják, hogy T-101-es modell. Nincs 800-ról, 850-rõl.
9/10
zee944 2009 júl. 21. - 11:45:47 9/10
(135/587)
Ez a film még mindig rendben van. Sok szempontból persze elavult, de annyira érezni rajta az egyéni ízt, ami az alapötleten túl is klasszikussá tette, hogy ebben az elemelkedettségben már a bábu-Schwarzengger sem zavaró. Sõt, igazából hihetetlen, hogy mit hozott ki Cameron 6.4 millió dollárból, egy akkori blockbuster költésvetésének a harmadából. A jövõt bemutató képsorok most sem rosszak. A tizenötszörös költségvetésû T2-höz képest persze szegényesek, mert nem keltik háborús zsúfoltság látszatát, de ami a képre került, abban látszik, mennyi munka van. A fémcsontváz mozgása darabos, amikor teljes egészében látjuk, és már profi, amikor csak részleteiben.

A lövöldözések, akciójelenetek majdhogynem mintaszerûek, egy dolgot leszámítva. A hangmérnöki munka tényleg B-filmes színvonalú. Teljesen következetlenek a hangerõszintek. Bizonyos neszek túl jól hallhatóak, miközben ugyanabban a jelenetben a dialógusra koncentrálni kell. A lövöldözések és robbanásszerû hangok dobhártyarepesztõek minden máshoz képest, fel-le kell állítgatni a hangerõt, ha nem szeretnénk halláskárosultan végezni. Ugyanakkor az autók hangját, mechanikus zajait szinte nem is hallani, ami mellesleg agyonvágja a máskülönben mívesen kidolgozott üldözési jeleneteket is. Talán csak a DVD hangsávját cseszték el, de nem valószínû.

Érdekes, hogy mennyi mindent hasznátl fel újra a T2 ebbõl a filmbõl, pedig annyira másnak tûnik (és tulajdonképpen az is). Már itt elõkerülnek mindenféle nehézgépészeti eszközök, amikhez Cameron annyira vonzódik; kamion, tartálykocsi és leszámolás valami fémmegmunkáló gyárban.

Egy dolog zavart engem a cselekményben: Reese miért mond el mindent a rendõrörsön? Nincs az a bolond, aki ennek csak a töredékét elhinné, pláne, hogy az égvilágon semmit nem is tud bizonyítani, és inkább röhejes kifogásokkal szolgál. Nem passzol a film ésszerûségébe, talán ki kellett volna hagyni az egészet.

Ja, igen, a befejezés is éppen olyan, amilyen egy sci-fi akciófilmben lennie kell: nemcsak a végsõ akciójelenet dramaturgiája, hanem a zárókép is. A fénykép elkészülte és a dél-amerikai kietlen sivatag. Minden a helyén.
10/10
Bsmarcona 2009 júl. 20. - 09:56:20 10/10
(134/587)
Nekem a Terminator a Kedvenc filmem. A zenéje ( Brad Fiedel) fantasztikus hatással van rám. Ez a film szerintem egy legenda a története, zenéje, és szereposztása miatt is.

Fantasztikus!
10/10
Wuss 2009 júl. 18. - 04:46:01 Előzmény Csonger
(133/587)
Az alienek lehet, csak bebábozták.
De a predator viszont felkoncolta rendesen, viszont elõtte kedves volt, mert megkínálta egy kis cukorral.
Wuss 2009 júl. 18. - 04:33:10 Előzmény Csonger
(132/587)
Szerintem, ha végzett volna sarah connorral visszament volna a kedvenc szobájába, (ahol a gondnok szerint döglött macskát tartott) és ott elücsörgött volna egy jó 120 évig.
Vagy kivárná valahol a háborút, ami onnan számolva egy olyan 20-30 év.
De lehet, hogy minél hamarabb kapcsolatba lépne a Skynettel, hogy aztán a haverjaival tovább zúzhassa a rock'n rollt.
Csonger 2009 júl. 17. - 13:01:26
(131/587)
Én mindig arra voltam kíváncsi, hogy mit csinálnak a Terminátorok, amikor végeznek a feladatukkal. Tehát például ha a T800-nak sikerül megölnie Sarah-t. Vagy a T1000 megöli Johnt. Utána mit tesznek? Leállnak, és kikapcsolják magukat, esetleg beindítanak valami önmegsemmisítõ programot?
Vagy nekiállnak kedvtelésbõl találomra embereket ölni még 120 éven át?
Esetleg beilleszkednek a társadalomba, és családot alapítanak?
offtopic
Csonger 2009 júl. 16. - 10:46:22 Előzmény Wuss
(130/587)
Hja, szerintem sem biztos, hogy attól a rácshoz-csapódástól meghal. Sõt, abban sem vagyok biztos, hogy az Alienek megölik, végülis csak azt látjuk, hogy elragadják. Az is lehet, hogy a robbanás végzett vele. A Predátor viszont tutira megölte.
Wuss 2009 júl. 15. - 17:06:43 Előzmény Csonger
(129/587)
Én úgy emlékszem, hogy a terminátor nem öli meg, csak odahajítja valami rácshoz. A mellette lévõnek tépi ki a szívét, a harmadik pedig összeszarva adja neki oda a ruháját.
Csonger 2009 júl. 14. - 19:08:04 Előzmény Wuss
(128/587)
Bingó! Nyertél egy csokit! Átvehetõ bármelyik sarki boltban, némi készpénz ellenében. :D

A megoldás helyes, Paxton, Henriksen és Biehn a három közös szereplõ.
Bill Paxton így az egyetlen színész, akit megölt egy Terminátor, egy Predátor és egy Alien.