Shaba 2009 aug. 16. - 10:16:49
(145/585)
Errõl jut eszembe! Ha már mindenáron az életszerûség momentumait kérjük számon egyes filmbeli jeleneteken, vagy épp a történet logikai felépítésében kutatjuk az itt-ott tetten érhetõ megbicsaklásokat, úgy mit kell szóljunk ehhez a Reese-i megoldáshoz, mikor ebben a legelemibb higiénés elvárásokat messze alulmúló nadrágban flangálja végig a filmet, holott a fószer, akitõl megkaparintja a ruhadarabot, elég sok mindennel befertõzhette azt... Vegyük csak végig! Az áruházban csupán egy kabátot emel el, azután fegyvert szerez, majd magához veszi Sarah-t, bújkálnak, menekülnek, elkapják õket, jön rendõrségi kihallgatás, a szökés... De valahogy egyszer sem öltözik át ez a mi hõsünk. Alsónemû kizárva, azt ugyanis nem szerzett, közvetlenül bújt abba redvába, amit még a hajléktalan apótól szedett el. S ilyen kondíciók mellett szeretkezik aztán egy olyan eksztatikus-frenetikusat Sarah-val, s ezáltal megajándékozza õt... mivel is? Egy új élettel, a jövõvel, egy megfogant próféciával. Kész Mátrix, tökéletes elõkép. Pedig ha reálisan belegondolunk, legnagyobb eséllyel mit aggathatott volna az imádott lányra? Valami tetves gatyabajt.
Shaba 2009 aug. 16. - 09:57:48
(144/585)
Jópofa megfogalmazás ez a "sikátorban téblábol", szó se róla, ám ha visszarémlik neked, mikor a zsaruk fénycsóvája befogja Reese-t, pont egy toprongyos csövi matuzsálemrõl lehámozott húgyszagú pantallót rángat fel magára a legnagyobb átéléssel... Szóval kinéz õ akkor ott sok mindennek, épp csak egy a nagykönyvben megrajzolt adófizetõ polgárnak nem. Hát ezért a rendõri érdeklõdés, majd a hajsza utána, mikor megpattan.
10/10
Bsmarcona 2009 aug. 16. - 09:22:01 10/10
(143/585)
Ez a jelenet kellett bele. A rendõrökkel összetûzésbe keveredett és õk nem hittek neki. De amikor megérkezett a másik terminator és lemészárolta a rendõröket akkor már hittek neki de késõ volt. A kimaradt jelenetben benne is van hogy Lt Traxler hadnagy haldokolva mondja Kyle Reesenek hogy vigyázzon Sharára.

Én még nem értek pár dolgot. Tudták hogy a terminator golyóálló, mivel az elsõ és második részben is lõttek rá de nem lett semmi baja. Ez a 3. részben is így volt, pedig már biztosak lehettek benne hogy úgyse lesz semmi baja. Ha reálisan nézzük ilyenkor már a katonaságot is bevetették volna.

De az is fura, hogy amikor a kommandósok lõnek rá nem lesz semmi baja, de amikor Reese Shotgunnal rálõ akkor egy pillanatra "kikapcsol"
9/10
zee944 2009 aug. 13. - 21:10:37 9/10
(142/585)
Bánom hát.
9/10
offtopic
zee944 2009 aug. 13. - 20:41:04 9/10
(141/585)
Jól van, én is ezt mondtam volna, na. Meg kell mondanom, nem tetszik, ahogy behúztál a csõbe. :)
9/10
zee944 2009 aug. 13. - 18:54:48 9/10
(140/585)
Van benne valami... de nem elég. Nagyjából tudnia kellett, mennyire hihetetlen lehet ez nekik. Tudta is elõtte, hogy bújkálnia kell a zsaruk elõl, hogyan kell elvegyülnie és sutyiban megtalálnia a nõt. Aztán elfogják, és hirtelen nulla realitásérzéke...? Akárhogy nézem, kicsit buta ez a jelenet.
K. L. 2009 aug. 13. - 10:09:37
(139/585)
nagyon jó film de a második rész a legjobb.
de nem értem a 18as korhatárt, mert szerintem ezt bárki megnézheti, vagy max. egy 12-es kéne.
10/10
Bsmarcona 2009 júl. 22. - 08:35:52 10/10
(138/585)
Ez a film így jó ahogy van. Szerintem ahhoz képest hogy elég kicsi a költségvetése és több mint 20 évvel ezelõtt készült fantasztikus.
Akkoriban nagyon jó filmnek számított. A lövések hangeffektei tényleg nem valami jók, de ez van nekem így tetszik. Nincs olyan sok kameranézet, de ez nem baj csak a mostani új filmeknél lett bevett szokás, hogy összevissza mozog a kamera és mindig nagyításból mutatnak mindent.
A filmben helyet kapott kedvenc színészem: Arnold Schwarzenegger, és Michael Biehn akiket többek között ez a film tett híressé.
Amikor elõször néztem már az ajánlóból tudtam hogy ez egy jó film lesz. Nem tudom miért. Ez a film különös hatással van rám. Azóta még 5-ször láttam magyarul és kb 15-20-szor angolul. Nem tudom megunni...

Ez a kedvenc filmem, számomra ez a 10/10.
9/10
zee944 2009 júl. 21. - 11:50:02 9/10 Előzmény lemezek01
(137/585)
Ezen borultam.
9/10
zee944 2009 júl. 21. - 11:49:30 9/10 Előzmény Geri23
(136/585)
Az 1. részben tényleg azt mondják, hogy T-101-es modell. Nincs 800-ról, 850-rõl.
9/10
zee944 2009 júl. 21. - 11:45:47 9/10
(135/585)
Ez a film még mindig rendben van. Sok szempontból persze elavult, de annyira érezni rajta az egyéni ízt, ami az alapötleten túl is klasszikussá tette, hogy ebben az elemelkedettségben már a bábu-Schwarzengger sem zavaró. Sõt, igazából hihetetlen, hogy mit hozott ki Cameron 6.4 millió dollárból, egy akkori blockbuster költésvetésének a harmadából. A jövõt bemutató képsorok most sem rosszak. A tizenötszörös költségvetésû T2-höz képest persze szegényesek, mert nem keltik háborús zsúfoltság látszatát, de ami a képre került, abban látszik, mennyi munka van. A fémcsontváz mozgása darabos, amikor teljes egészében látjuk, és már profi, amikor csak részleteiben.

A lövöldözések, akciójelenetek majdhogynem mintaszerûek, egy dolgot leszámítva. A hangmérnöki munka tényleg B-filmes színvonalú. Teljesen következetlenek a hangerõszintek. Bizonyos neszek túl jól hallhatóak, miközben ugyanabban a jelenetben a dialógusra koncentrálni kell. A lövöldözések és robbanásszerû hangok dobhártyarepesztõek minden máshoz képest, fel-le kell állítgatni a hangerõt, ha nem szeretnénk halláskárosultan végezni. Ugyanakkor az autók hangját, mechanikus zajait szinte nem is hallani, ami mellesleg agyonvágja a máskülönben mívesen kidolgozott üldözési jeleneteket is. Talán csak a DVD hangsávját cseszték el, de nem valószínû.

Érdekes, hogy mennyi mindent hasznátl fel újra a T2 ebbõl a filmbõl, pedig annyira másnak tûnik (és tulajdonképpen az is). Már itt elõkerülnek mindenféle nehézgépészeti eszközök, amikhez Cameron annyira vonzódik; kamion, tartálykocsi és leszámolás valami fémmegmunkáló gyárban.

Egy dolog zavart engem a cselekményben: Reese miért mond el mindent a rendõrörsön? Nincs az a bolond, aki ennek csak a töredékét elhinné, pláne, hogy az égvilágon semmit nem is tud bizonyítani, és inkább röhejes kifogásokkal szolgál. Nem passzol a film ésszerûségébe, talán ki kellett volna hagyni az egészet.

Ja, igen, a befejezés is éppen olyan, amilyen egy sci-fi akciófilmben lennie kell: nemcsak a végsõ akciójelenet dramaturgiája, hanem a zárókép is. A fénykép elkészülte és a dél-amerikai kietlen sivatag. Minden a helyén.
10/10
Bsmarcona 2009 júl. 20. - 09:56:20 10/10
(134/585)
Nekem a Terminator a Kedvenc filmem. A zenéje ( Brad Fiedel) fantasztikus hatással van rám. Ez a film szerintem egy legenda a története, zenéje, és szereposztása miatt is.

Fantasztikus!
10/10
Wuss 2009 júl. 18. - 04:46:01 Előzmény Csonger
(133/585)
Az alienek lehet, csak bebábozták.
De a predator viszont felkoncolta rendesen, viszont elõtte kedves volt, mert megkínálta egy kis cukorral.
Wuss 2009 júl. 18. - 04:33:10 Előzmény Csonger
(132/585)
Szerintem, ha végzett volna sarah connorral visszament volna a kedvenc szobájába, (ahol a gondnok szerint döglött macskát tartott) és ott elücsörgött volna egy jó 120 évig.
Vagy kivárná valahol a háborút, ami onnan számolva egy olyan 20-30 év.
De lehet, hogy minél hamarabb kapcsolatba lépne a Skynettel, hogy aztán a haverjaival tovább zúzhassa a rock'n rollt.
Csonger 2009 júl. 17. - 13:01:26
(131/585)
Én mindig arra voltam kíváncsi, hogy mit csinálnak a Terminátorok, amikor végeznek a feladatukkal. Tehát például ha a T800-nak sikerül megölnie Sarah-t. Vagy a T1000 megöli Johnt. Utána mit tesznek? Leállnak, és kikapcsolják magukat, esetleg beindítanak valami önmegsemmisítõ programot?
Vagy nekiállnak kedvtelésbõl találomra embereket ölni még 120 éven át?
Esetleg beilleszkednek a társadalomba, és családot alapítanak?
offtopic
Csonger 2009 júl. 16. - 10:46:22 Előzmény Wuss
(130/585)
Hja, szerintem sem biztos, hogy attól a rácshoz-csapódástól meghal. Sõt, abban sem vagyok biztos, hogy az Alienek megölik, végülis csak azt látjuk, hogy elragadják. Az is lehet, hogy a robbanás végzett vele. A Predátor viszont tutira megölte.
Wuss 2009 júl. 15. - 17:06:43 Előzmény Csonger
(129/585)
Én úgy emlékszem, hogy a terminátor nem öli meg, csak odahajítja valami rácshoz. A mellette lévõnek tépi ki a szívét, a harmadik pedig összeszarva adja neki oda a ruháját.
Csonger 2009 júl. 14. - 19:08:04 Előzmény Wuss
(128/585)
Bingó! Nyertél egy csokit! Átvehetõ bármelyik sarki boltban, némi készpénz ellenében. :D

A megoldás helyes, Paxton, Henriksen és Biehn a három közös szereplõ.
Bill Paxton így az egyetlen színész, akit megölt egy Terminátor, egy Predátor és egy Alien.
Wuss 2009 júl. 13. - 18:52:45 Előzmény Csonger
(127/585)
1.lance henriksen
2.michael biehn
3.bill paxton
(+ a rendezõ)

Nyertem valamit?
Ney marsall 2009 júl. 09. - 20:05:32
(126/585)
Egész jó film, bár valahogy jobbra számítottam.
De hát 1984-ben készült.A terminátort Schwarzenegger jól alakítja.Érdekes elméletet tartalmaz az idõutazásról.