barna pólós 2015 márc. 12. - 22:24:23
(57/417)
Ami lejött nekem a sztoriból, az tetszik. Úgy látom, megint visszaküldenek pár embert oda, ahova már visszaküldtek, vagy ilyesmi. És Scharci is visszatér.
blacknet 2015 márc. 12. - 12:59:20
(56/417)
Neked nem Linda Hamiltonnal, hanem James Cameronnal kellene vitatkoznod. Ezt a karaktert ugyanis õ kontúrozta így.
De valójában logikus is ez a karakterfejlõdés. Bele lehet õrülni, amikor szembesülsz vele, mekkora felelõsség nyugszik a válladon, az atomháború réme, közben tökéletes gyilkológépek folyamatosan fenyegetik a te és a fiad életét, majd elszakítanak a fiadtól, nem tudod megvédeni, nem tehetsz semmit, a gépek uralma csak a fiad szemfülességén múlik, de õ meg hiszi is, de inkább nem...bele lehet ebbe gabalyodni rendesen, egészen a programozó családjának terrorizálásáig, meg gyárrobbantásig.
Lena Heady nyugodtabb pulzusa meg még akár ebbe a vonalba is illeszthetõ (de akár külön is kezelhetõ). Megvan a fiú, tudja a feladatát, kialakul a napi rutin, eltûnik a hisztéria is. Linda Hamilton a T-filmek õsanyja, a karakterfejlõdése illeszkedik a storylineba, sõt, egészen bravúros, ahogy a szende pincérnõtõl a vagány katonacsajig skálázza magát a két alapfilm során.
Sz Peter 2015 márc. 12. - 10:45:16
(55/417)
A külsejével, megjelenésével nem volt gond, még a fegyvereket is úgy tartotta kézben ahogyan kell.
Viszont pont ez a "félõrült katona" karakter nem volt számomra hiteles mikor túljátszotta a figurát a dialógusoknál.
Szerintem Lena Headey sokkal jobbat nyújtott a profi, higgadt anya-katona szerepben.
2/10
sawyerx 2015 márc. 11. - 16:50:39 2/10
(54/417)
Hol játszotta túl? Ne azt mondd, hogy az egész filmben, most konkrétan fogalmazd meg kérlek, mi számított neked túljátszásnak?
Sz Peter 2015 márc. 10. - 20:22:05
(53/417)
"tökéletesen alakított"

Az elsõ részben. Utána pedig túljátszotta.
2/10
sawyerx 2015 márc. 10. - 20:00:07 2/10 Előzmény Sz Peter
(52/417)
"Hamilton-tól csak jobb lehet."

Te milyen filmet néztél? Nem az Asylumos retket? Linda Hamilton Sarah Connorja elég szép helyeket foglal a "Minden idõk legjobb 10 nõi karaktere" listáján. Az elsõben egy törékeny kisasszony, a másodikban egy félõrült katona, tökéletesen alakított, ez volt a szerepe, mi ezzel a gond?
Nem szólom le Emilia Clarkot, de ez nem a Ki mit tud?, nem kísérletezni kéne a fiatal színészekkel, egy ilyen kultfilm esetében igenis stabil alapokat biztosítani. És az nem egy reboot, még ha el is fog a libabõr egy pillanatra a 84-es elsõ részes emlékek kapcsán.

Az elõzetesbõl le lehet szûrni, hogy egy hatásvadász sz*r, ami azért készül, hogy a moziban ülõk jót kuncogjanak. Egyik csaj osztálytársammal beszélgettem, mondta, hogy a Terminátor az egyik kedvenc filmje. Megörültem, hogy mégsem annyira plázacica, szorult bele egy kis értelem, de amikor idéztem belõle vagy jelenetet meséltem, csak lesett, hogy ez mi, mert õ csak a 4-et látta és az a kedvence. Mondom gratulálok...
Nemrég olvastam, hogy volt valami kiöregedett forgatókönyvíró, aki írt 16 pontot, ami alapján ha a hálivúdi f*szkalapok dolgoznak, biztosan nem lesz bukás a film. Nos, szerintem a mai tucas selejteket ez a fószer és a CGI felfedezése hozza létre.

Csak bízni tudok, hogy a Terminátor 5. valamiképp visszahozza a régi színvonalat... mert ha egy gép, egy terminátor fel tudta ismerni az élet értékét, akkor talán van még remény.
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 10. - 00:07:57
(51/417)
"elég rossz a viszonyod az elsõ két résszel"

Most azért mert nem ajnározom õket agyba fõbe? :)
Az elsõ rész jó volt, ott még Hamiltonnak is jól állt a karakter. A másodikban már durván túlspilázta a kemény csaj figurát. Amúgy mindenki tudja miért õ kapta a szerepet. ;)
blacknet 2015 márc. 09. - 23:37:32
(50/417)
Én nagyon nem komálom, de Tom Cruise akciósztár lehet a maga 172 centijével, és Linda Hamilton is 165 (máshol 168-nak írják). Kamerával egyébként is lehet trükközni.
Szerintem ez lesz a legkisebb baj ezzel a filmmel, lassan már azért szurkolok, nehogy nekikezdjenek egy-egy kultikus film következõ részének, mert csak szobordöntögetés sül ki belõle. Die Harddal ugyanezt tették, és talán lesz hamarosan egy új Alien is, de már elõre tartok tõle. Egy biztos, moziba még véletlenül sem szabad eltévedni ilyen kétes zsákbamacska-filmekre, torrent+házimozi kombó, aztán ha jól sikerül, akkor hálás lehet az alkotók felé az ember azzal, hogy megveszi eredetiben. De csak, amikor már tuti a cucc, addig meg a jogvédõk bekaphatják.
Kovács kolléga 2015 márc. 09. - 23:05:55
(49/417)
Emilia Clarke-nak nem az arcával van baj, hanem a 157 centiméteres magasságával. Elnézést, de egy ilyen csöpp termetû színésznõ teljesen alkalmatlan akcióhõsnõnek.
A 67 évesen még mindig izmos csávóként erõlködõ Svarci vagy a Bill Murray hasonmásversenyen felfedezett John Connor már csak hab a tortán.

Azt hiszem, már a castinggal sikerült agyonvágni ezt a filmet.
blacknet 2015 márc. 09. - 22:47:40
(48/417)
Neked elég rossz a viszonyod az elsõ két résszel, miközben a harmadikkal siklott ki az egész, de valami botrányosan. Ott van még a TSCC, ami rendben van, nézhetõ, de a mozifilmeket kontárok vették kézbe, és a legújabb infók szerint - vicceskedõ folytatást ígérnek - teljes tévút lesz a Genisys is.
Ostoba John Wick színvonalon kell ma már minden akciófilmet elkészíteni, ami röhej, mert ez a mûfaj sosem kívánt magának verejtékes elmeháborút, de még azt a minimális cselekménybonyolultságot is kiveti magából, ami nézhetõvé és élvezhetõvé tenné a papucsállatkáénál nagyobb kulturális igényû populáció számára.

Emilia Clarke ellenben jó választás lehet. Arcra is hasonlít L. Hamiltonhoz, meg a Game of Thrones-ban valóban meggyõzõen alakít, igaz, mást se láttam még tõle, és kérdés, hogy egy valamivel érzelemgazdagabb karakterrel hogyan tud megbirkózni.
Sz Peter 2015 márc. 09. - 22:14:25
(47/417)
"nem a harcos katonák nagy anyja"?

A GoT-ban elég jól alakította. Hamilton-tól csak jobb lehet.
Damill 2015 márc. 09. - 21:28:27
(46/417)
Borzalmas már a trailer is, Emilia Clarke mint Sarah Connor? Ez egy kislány, nem a harcos katonák nagy anyja. Kíváncsi leszek, meg fogják-e majd magyarázni, hogy a T 800-as miért öregedett vagy 20 évet.

Ismét egy vizuális orgazmus, amivel egy utolsót lehet még rúgni a haldokló szérián, pont úgy, mint majd az új Mad Max esetében, mert forgatókönyvet már rég elfelejtettek írni.
offtopic
cellasto 2015 márc. 08. - 14:10:23
(45/417)
valahogy ebbõl a filmbõl még a trailer is sok :))
egyláány*.* 2015 márc. 08. - 10:17:53 Előzmény Meklód fia
(44/417)
Tudja valaki,hogy melyik zene szól az elõzetesbe ahol a srác elfog tûnni?:D
Meklód fia 2015 jan. 02. - 10:56:06 Előzmény Kovács kolléga
(43/417)
tudom már mondtam, de szerintem az, hogy Arni terminátorként égeti magát 67-évesen, az még mindig jobb téma attól mint amikor Elton John a melegszendvics hajlamával büszkélkedik a nyilvánosság elõtt.
Szóval nem értem miért pont "ezen" megy a felháborodás.

Nick Stahl-t legfeljebb az anyukája hasába sírjuk vissza, de nem a terminátor filmekbe.
Emilia Clarke pedig jóféle csaj, amikor éppen nem a hidrogénszõke hajával riogat. Õ a jövõ nagy reménysége.
Kovács kolléga 2014 dec. 31. - 20:42:43
(42/417)
Ez a film úgy néz ki a trailer alapján, mintha önmaga paródiája lenne. A 67 éves Terminátor, a 157 centiméter "magas" Sarah Connor, aztán John Connor, akinek olyan feje van, mintha a Másnaposokból szedték volna össze (visszasírjuk mi még Nick Stahlt!). És még itt van a mû-kínai T 1000-es. Nem kizárt, hogy a Die Hard 5-bõl szalasztott Jay Courtenay lesz az egyetlen fõszereplõ, akinek a láttán nem fog el a röhögés.

Ennyire trutymó castingolást már régen láttam film esetében.
7/10
Atis88 2014 dec. 30. - 21:52:56 7/10
(41/417)
Nos, azért elõre nem kell leírni ezt a filmet. Arnie 1 évet edzett a forgatás elõtt, hogy újra formába jöjjön már amennyire formába jöhet 67 évesen. Azon kívül James Cameron is visszatért mint forgatókönyvíró. Úgyhogy szerintem azért nem reménytelen a helyzet.
Kovács kolléga 2014 dec. 25. - 19:51:11
(40/417)
Nem az a baj, hogy a Terminátor élõszövete hány éves, hanem az, hogy Arnie színészként képes-e még hozni ezt a szerepet, illetve lesz-e rá vevõközönség? Sajnos az egykori kaliforniai kormányzó annyira hiteles aktorként, mintha L. Simon László a politikusi pályafutása után visszaülne a költõk közé.

Amúgy érdekes lesz majd összevetni a T5-öt a Mad Max Fury Roaddal. Utóbbinál kifejezetten jónak tûnik a casting (a B-filmekbe való arcocskák helyett két brutálisan jó színész a fõszereplõ, ráadásul egyikük sem Mel Gibson) és izgalmasan újszerûnek a látványvilág, vagyis a Terminátorral ellentétben itt látszik, hogy mertek kockáztatni (bár azt is el kell mondanom, hogy az old school George Millernél nagyobb kockázat nincs a világon).
Meklód fia 2014 dec. 25. - 19:42:10
(39/417)
mi bajod a papiminátorral?
Meg lett magyarázva már, hogy élõszövet van a fémvázon, úgyhogy akár 90 évesen is eljátszhatja majd a T-800-as szerepét Arni.
Jó film lesz, a trailer meggyõzõ!
Kovács kolléga 2014 dec. 25. - 19:38:24
(38/417)
Itt egy trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=FqbOFjl7ZWE

Mint akciófilm, ígéretesnek tûnik, de a szereposztás egyszerûen borzalmas. Tartok tõle, hogy az a Svarci fogja agyonvágni, aki megteremtette a mítoszt.

Bárki bármit mond, lenne fantázia a sorozat folytatásában, de csak új karakterekkel és új gyilkológéppel. Dwayne Johnsont vagy Dave Bautistát például simán elfogadnám. Megjegyzem, a magyar szerzõk által írt Terminátor-történetek tele voltak jobbnál jobb ötletekkel. Kimondottan izgalmas lett volna egy olyan T-film, ahol valamelyik régebbi történelmi korszakba keveredik vissza egy gép. Mondjuk a második világháborúba.