Endy88 2014 dec. 22. - 19:58:54
(37/417)
Ez az 5. lesz. ;-)
krecsak 2014 dec. 22. - 19:46:17
(36/417)
Ez a Terminátor film kezd ilyen paródia sorozattá válni, pedig milyen jól indult, de a 2.-ik résztõl megbicsaklott az egész, szerintem csalódás lesz ez a 4.-ik is.
cellasto 2014 dec. 20. - 23:03:58
(35/417)
hát ugy kb ennyi :)
koppasz86 2014 dec. 20. - 22:47:57
(34/417)
Sosem értettem, hogy tudja valaki azt mondani, hogy az elsõ rész jobb, mint a második. A T2 porig alázza elõdjét látványban, rendezésben, mondani valóban, bevételben egyszerûen mindenben. A Terminator 2 a világ legjobb filmje! 23 év telt el mióta készült, de azóta sem tudtak olyan filmet csinálni ami ennyire tetszett volna. Nem fûzök nagy reményeket ehhez a Genesys-hez sem, egyedül James Cameron tudna egy újabb igazán komoly részt csinálni, de hát az utóbbi két moslék résszel szerintem már az õ kedvét is elvették ettõl az egésztõl...
2/10
sawyerx 2014 dec. 07. - 21:42:52 2/10
(33/417)
Védeném az elsõ két rész mellett állókat:

Terminátor: a világ egyik legjobb sci-fije, még 21 évesen is menten összefosom magam, ha eszembe jut a terminátor a sötét folyosón, a nyomasztó zene, Kyle meséi a sötét jövõrõl, a paradoxon, Kyle és Sarah kapcsolata, a beszivárgó gép a jövõben... nem is kérdés, 10/10

Terminátor 2.: a sötét hangulat kicsit lejjebb lett véve, ennek ellenére Robert Patrick zseniális "higanybiztosúr", szintén félelmetes és kegyetlen. Svarci a film elejétõl viccesre veszi a figurát, néha röhejes. Sarah akkora változáson ment keresztül, mint Ripley az Alienekben. A film nyilván azért lett talán nagyobb klasszikus, mint az elsõ része, mert nem csak a profi akciójelenetektõl hüledezik a nézõ, hanem ott van -a 10 éves létére elég érett- John és a gép kapcsolata. Mondanom sem kell, hogy kisebb koromban mindig pityeregtem a leeresztõs jelenetnél.
10/10

Terminátor 3.: sokan szidják, az tény és való, hogy elõdeihez képest már a popkornmozi-jelzõ kezd illeni rá, de szerintem egy elég jó akciófilm, vannak benn érdekes dolgok a terminátorok mûködésével kapcsolatban, ráadásul végre eljön az a bizonyos ítélet napja. A T-X szerepére találhattak volna valaki mást, bár akkor a Svarci heréinél matató terminátorin nem lett volna olyan vicces a moziban. Nick Stahl egyáltalán nem John Connor, inkább fõzõcskézzen Judittal a konyhájukban. A Skynetnél van egy kimaradt jelenet, ahol bemutatják, hogy egy Candy nevû õrmesterrõl lett a szövet mintázva, Svarci ott sportol benn, de jobb is, hogy nem rakták bele.
8/10

Terminátor 4.: számomra a leggyengébb mind közül. Kábé mindent leromboltak, amit az elsõ két részben a jövõrõl Cameron bemutatott. Hol van az a nyomasztó hangulat, a kegyetlen gépek, akik egy ütéssel végeztek egy emberrel, most meg hajigálják õket? Transformers-beütésû az egész film, arról nem is beszélve, hogy Marcus szála egy vicc, irritáló fosadék karakter. Nem is akarok nagyon belemenni, ami emlékezetes maradt, az az, amikor Svarci kitör az eredeti szövettel.
7/10

Terminátor 5.: a trailer alapján a a 3. és 4. rész színvonala közé tenném, de ilyen színészektõl nem várok sokat.

Egyébként aki a Cameron-filmeket lezártnak tekinti, ajánlom figyelmébe az Ítélet napjának Skynet-kiadását, ami nem az utas jelenettel végzõdik, hanem Sarah azon a játszótéren ül öregen, ahol a látomásában megsült, diktafonra dumálja, hogy nem jött el a gépek uralma, közben nézi, ahogy az idõs John és az unokája játszanak.
Blindmouse 2014 dec. 07. - 20:16:15
(32/417)
Nem dobták ki. csak egy csavarral megmásítják visszamenõleg.
Alapvetõen ha elkezded nézni, az elsõnél fogva, akkor az megtörténik.

Mint a BTTFnél hogy az eredeti 1985-öt megmásítja Biff azzal hogy visszamegy 1955-ös önmagához. attól még az elsõ részt nem dobták ki.
Ottofan1 2014 dec. 07. - 19:29:17
(31/417)
Látom a Terminátor filmekrõl megy a vita.
Én is bekapcsolódok:
Terminátor-10/10, egy fantasztikus, elképesztõen hangulatos, filmecske
Terminátor 2-7/10 sajnos az elsõ hangulata nincs meg benne, de fantasztikus akciókat kapunk cserébe
Terminátor 3-4/10 Vannak benne jó pillanatok, de már elég izzadságszagú

A 4-est nem láttam.
Xeor 2014 dec. 07. - 17:16:20
(30/417)
Most ez komoly, hogy egy mozdulattal kidobták az elsõ részt úgy, ahogy van? Mert nekem az jön le az elõzetesbõl. Az 1. és a 2. rész szuperkirály, nem részletezném, mert megtették már mások. A 3. részre mindig vegyes érzelmekkel gondolok. Szerintem nagyon jól meg lett csinálva, ahogy a nagy nyugis hétköznapokból néhány óra alatt eljutottunk az Ítélet napjáig. Nekem hihetõ volt. Amikor azok a rusnya, kezdetleges harci gépek elkezdték halomra lõni az embereket, egybõl beugrottak a jövõben játszódó képek. Ez is abszolút pozitív. A sztori is rendben volt. Ami nem tetszett, hogy Sarah Connort elintézték 2 mondattal, illetve Nick Stahl nem hozta a szintet. Ami kib*szottul gáz volt, az meg az volt, mikor elkezdte a T-Suna irányítani a mentõautót, meg a rendõrautót... ott mindig elõtör bennem az érzés, hogy felpofoznám a forgatókönyv íróját. A T4 egy színtelen-szagtalan valami, nem is értem, hogyan készülhetett el.
Blindmouse 2014 dec. 06. - 17:58:54
(29/417)
Igen, pont ettõl brutális az 1. érzelemmentes gép. minimális szókinccsel, igazi beszivárgó egység.
1986-ban amikor VHS-en eljutott hozzánk, akkor kiskölyökként tényleg elhittük, hogy ez megállíthatatlan kegyetlen gép.
barna pólós 2014 dec. 06. - 17:43:14
(28/417)
Az elsõ rész is nagyon ütõs. Én legjobban a jövõben játszódó kis jeleneteket szeretem. Már az is egy kultfilm, ahogy a Nyolcadik utas 1. része is, ami szintén nagyon régi, kopott már. Az ötlet már akkor is nagyon eredeti volt, Schwarzi és Biehn jók, és elõbbi nagyon gonosz. Remélem, ez csak vicc, hogy a 3. jobb, mint az elsõ rész. A 3. rész már sokkal gagyibb, egy vicc az elõzõekhez képest. Egy emlékezetes rész nincsen benne. A 2. azért is jobb, mert két csúcs terminátor is van benne, ez igaz.
Blindmouse 2014 dec. 06. - 17:04:57
(27/417)
Tévedtem. Már a T800 is fehérrel gyártódott.
csak nem ennyire vakítóval.
https://www.youtube.com/watch?v=TbcmLPXuQzo
Blindmouse 2014 dec. 06. - 16:41:25
(26/417)
A T850 nem olyannal készült már gyárilag? :)
Meklód fia 2014 dec. 06. - 16:09:22
(25/417)
Szerintem a többi azért jobb, mert ott már Svájci a jó oldalon van és a fõgonosz terminátorok is nagyon jók. Tartalmasabb lett velük a film. Na meg a látvány...
Az elsõ rész az IMDB szerint sem jó, de neked már úgyis befolyásolta a véleményedet gmp, úgyhogy mindegy mit írok.
blacknet 2014 dec. 06. - 15:34:53
(24/417)
Az elsõ kettõ kultusz, a harmadik és negyedik ipari hulladék.
Az elsõ hangulatában és eredetiségében a sci-fi akciófilmek egyik alapmûve, a második pedig hozzáadta azt a pluszt, a mondanivalót, az üzenetet, az emberi tartalmat, amivel a Terminator-sorozat túllépett az egyszerû akciófilm-kliséken, és kitéphetetlenül foglalta el a neki járó helyet a filmmûvészetben.
A harmadik és negyedik rész készítõi ennek megértéséhez intellektuálisan voltak kevesek és/vagy legyártottak egy tucathamburgert a pénzügyi siker reményében. Egy igazi Terminator-rajongó számára csak két rész létezik a sorozatból, a harmadik és negyedik olyan, mintha nem is lenne. Egyszer megnézte, ürített, majd elfelejtette.
Blindmouse 2014 dec. 06. - 14:23:09
(23/417)
Pontosan.

Az elsõ rész, egy egyszerû 'olcsón' leforgatott kis filmecske volt, de mégis:
A hangulata a mai digitális világban utánozhatatlan. imádom.
Egyszerû idõcsavaros történet, rendesen kitalálva.
És nem arra mentek rá hogy mondjuk mondok egy eltúlzott OFF példát: "akkor most a 200 kilós géppel hozzávágjuk a 120 tonnás dízelmozdonyt a toronyházhoz mert az a vásznon jól néz ki ahogy összedõl."

A Jó scifi attól jó hogy a nézõ el tudja képzelni hogy egyszer ilyen dolog létrejöhet.
Egy mesterséges intelligenciával vezérelt 'fémváz' egyszer létrejöhet.
De egy 60Tonnás Demag AC 395 daru SEMMILYEN földi körülmény hatására nem fog mûanyagdömperként repülni.
Kb Mintha a Titanicot Michael Bay úgy forgatná újra hogy a jéghegybe beleállva a hajó teljes hosszával átfordulna a jéghegy felett a levegõben hogy kéménnyel lefelé landoljon a túloldalán. :)
barna pólós 2014 dec. 06. - 14:17:12
(22/417)
Az elsõ két rész magasan a többi fölött van, ezek legendás filmek, a többi olyan, mint más filmek. Az elsõ is nagyon jó, de a technikai megoldások elavultak, és a második elképesztõen látványos és hosszabb is. A harmadik rész a nyomukba sem ér, önmagában jó film, de már nem ugyanaz a színvonal.
offtopic
cellasto 2014 dec. 06. - 13:11:47
(21/417)
szerintem a legjobb az elsõ rész
swarczi kegyetlen,reese hiteles,sarah elbûvölõ
sztem azért adják kevesebbszer,mert a maga kegyetlenségével csak szarrávágva kerülhet adásba
azt se felejtsük el,ha nincs az elsõ rész,a többi sem készül el :)
Blindmouse 2014 dec. 06. - 13:04:47 Előzmény Sz Peter
(20/417)
Persze, de az ilyen "marhaságok" közt vannak a 'hihetõbbek', és vannak az 'abszolút hülyeségek'.
Meklód fia 2014 dec. 06. - 12:58:29
(19/417)
na jó, túloztam, de Blindmouse is.
Az 1. nem szar, de vitathatatlanul a leggyengébb a három közül. Ha nem készül el a 2. rész, akkor a "Terminátor" nem lett volna klasszikus és oly népszerû.
Csonger 2014 dec. 06. - 12:55:47
(18/417)
Engem zavar, hogy John Connort minden egyes filmben másvalaki játssza.