6/10
CsengoZoli 2009 jún. 25. - 18:35:35 6/10 Előzmény Valezius
(634/1274)
SPOILER!!!!

Nemnem! :)
Connorék mikor lemennek a gödörbe rájönnek és le is jelentik rádión,hogy félelmetes új terminátor készül,tehát Marcus bizony onnan jön elõ.
Hogy pontosan mi történik lennt az nem derül ki,csak abból,hogy rádión azt mondja Connor egyedül õ maradt életben.
De azért örülök,hogy más sem érti mi is történt :P
Valezius 2009 jún. 25. - 09:28:12
(633/1274)
Spoiler
Connort felküldik, hogy nézze meg mi van, felér látja, hogy mindenki halott. Beszáll a helikopterbe és felrepül, mondjuk ezt nem értettem miért, aztán a robbanás hatására lezuhan. Ergo nem a gödörbõl mászik ki, hanem a helikopterbõl.
Marcusnál nem teljesen világos, hogy honnan is jön elõ, csak úgy elõkerül a robbanás utánról, de mivel rajta van a bõr, így nem nagyon lehetett a gödörben.
Új Terminátorok sem voltak a gödörben, mert azokat San Franciscoban gyártják.

Egyébként zavaros ez az egész :)
6/10
CsengoZoli 2009 jún. 25. - 08:19:13 6/10
(632/1274)
SPOILER!
Neem,várjá nemstimmel!
Conor a gödörbõl mászik ki és már ott leadja rádion,hogy csak õ maradt életben!
Marcus is onnan mászik ki,ez mondjuk logikus,mert ott jönnek rá,hogy új terminátor készül, nyílván õ az egyik,ez stimmel.
Ez a chipp kitépés meg elég egyszerû megoldás...
Valezius 2009 jún. 25. - 01:55:50
(631/1274)
Spoiler

Persze :) Connor a helikopteren ül, és nem a gödörben van, amikor a többiek meghalnak.
Marcus meg szerintem szintén nem a gödörben van, hanem a közelében, ahol majd magához tér, és elindul erre-arra.
Marcus nem igazi terminátor, hanem prototípus. Az agy bonyolult szerkezet, gondolom egyszerûbb egy ilyen külsõ chippel manipulálni, mint beleépíteni valamit a közepébe.
A célnak meg az elsõ is tökéletesen megfelelt.
6/10
CsengoZoli 2009 jún. 24. - 23:41:03 6/10
(630/1274)
SPOILER!!!
Valaki érti,hogy a legelején, a gödörbõl miért csak a két fõszereplõ jön fel?
Ezt nem értem,mi történt a többiekkel?
Értem,hogy elvileg azokat megölték,de arról egy kocka sincs és igazán magyarázat sincs rá.
Illetve,hogy mire jó egy olyan terminátor,amelyik magától ki tudja tépni a chippet ami irányítja és önálló életre kel...
Vagy ne keressek értelmet egy terminátor filmben? :)
offtopic
wukovsky 2009 jún. 24. - 18:16:03
(629/1274)
A skynet viszonylagosan egyenes és nyílt, ahogyan Cam is az volt, ugyan néha néha hazudott a küldetés érdekében, de mindig kerek perec megmondta, hogy mi van. Ahogyan a t-3-ban is megmondta Arnie, hogy mi van, miért nem én küldtelek vissza, azért mert már halott voltál :$


Én csak ismételni tudom, egy világ méretû mesterséges inteligencia müködhet minden gépen, és onnantól kezdve, hogy lesz jó pár olyan gépe, ami viszonylagosan jól tud mozogni, lesz olyan implantátuma, amit a gerincvelõbe ültetve emebreket vezérelhet, mozgás terén, gyártás, szállítmányozás, stb megoldott, onnantól indithat totális háborút.


Addig nem képes erre, ameddig nem tudja megfelelõen utánpótolni a seregeit, hiszen minden eshetõséget latba vesz, és amíg nem biztosított a megfelelö utánpótlás, addig nem bocsájtkozik harcba :$
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 24. - 16:09:27 8/10
(628/1274)
Pontosan! Nem is kérdés ki gyõzne..

A valószínûség kapcsán felidézném a jelenetet, amikor JH dobókockázik..

20! :D

Szóval az a 30 nem is 30, talán 60.
--

Egyébként nem is kéne nyílt háborút indítania egy gépnek, ha elég türelmes! Helyette csak megfelelõen gerinctelen szemétládákat kell utasítania erre-arra, közben intézi a pénzvilág manipulációját a frontemberei mögött, hogy a "háborúhoz lõszert" generáljon, azok meg politikusként/lobbistákként szépen elintézik a föld népességét.. a cseppet sem ártó szándékkal bevezetett törvényekkel/szabályokkal miközben szépet és jót suttognak a választó-birkák fülébe a médián keresztül.

A természetes halál mint olyan a gépet nem fenyegeti megfelelõ védelem/karbantartás mellett, a gerinctelen férgek meg az életükben élvezett korlátlan hatalmukkal/vagyonukkal boldogan elvannak, szóval akár lehetne így is.

Géppel vagy gép nélkül amúgy is ez folyik a háttérben.

Viszont egy ilyen gép abszolút nem Skynet, rosszabb, sokkal rosszabb lenne.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 24. - 14:25:48
(627/1274)
Ha az a fogoly pl 1 programozó és 2 orvos, akkor még megértem, de 3 civilért tényleg badarság.

A skynet hátránya, hogy ritka nyersanyagok kellenek a gépeikhez, az emberek hátránya, hogy 20 év mire elkészül egy harcos, és ahhoz is kell ám nyersanyag, és energia forrás bõségesen. Szóval nem tudom, hogy kinek egyszerûbb.

A könyvekbõl az derül ki, hogy még mindig az emberek állnak jobban harcos számban, csak nagyobb a pusztítási ráta, egy cyborg megöl halála elõtt átlagban 5-10 ember, egy ember pedig halála elõtt 0,5 cyborgot :$

Azért a könyveket mondom, mert ott egy kicsit jobban megvan írva a jövõbeni háborúzás.

És ott is csinál ilyet a skynet, hogy oda dob egy bázist, vagy bármi mást, hogy elpusztítson sok sok embert.


Tanult tölünk, szeret kockáztatni, inkább 30% valószínûséggel megöl 200 embert, mint 95% valószínûséggel 10-et :$
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 24. - 12:58:52 8/10 Előzmény wukovsky
(626/1274)
Egyébként végig olyan érzésem volt, hogy a Skynet jobban fél az emberektõl, mint az emberek tõle.. :D Valahogy úgy tûnt, hogy az embereket azon túl hogy irtogatja, inkább kizavarja a területérõl, csak azok folyton visszamennek mint egér a sajtra, annak ellenére, hogy teli van csapdával minden. Vagy mint a szúnyog, ami a hessegetésbõl nem ért semmit, ezért le kell csapni.

Némiképp kiegészíti mint elõzmény.
Ha a mondanivalóra vagy kíváncsi:
Feláldozunk akár több tucat embert három életéért cserébe, hogy megmutassuk Skynetnek, hogy nem adjuk fel..

Ezek után senki se csodálkozzon, hogy az foglyokat ejt! :D
offtopic
wukovsky 2009 jún. 24. - 07:55:14
(625/1274)
Ha egy játék nem nyújt legalább 15-20 óra játék élményt, akkor bele sem kezdek :$ 5 óra az vajmi kevés, azért nem érdemes letölteni :(


Amúgy nagyon szépen végig írtál mindent. Tulajdonképpen, akkor némiképpen kiegészíti a filmet, és csak azért lenne érdemes játszani vele, hogy egy kicsit jobban értsük azt is, hiszen itt arról van szó már, hogy összetett, többrétû a mondani való, megnézed a filmet, ami leteszi az alapokat, aztán végig viszed a játékot, ahol Te vagy John Connor, és csak akkor fogsz érteni mindent, így rá vagy utalva arra, hogy moziba menj, és megvedd a játékot. Ez aztán a biznisz :$
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 24. - 01:40:46 8/10 Előzmény wukovsky
(624/1274)
Terminator: Salvation PC

Sztori szempontjából, kevésbé rossz a filmnél.
Végletesen egyszerû ugyan, de elmegy.
2016: Connor berongyol a Skynet gyárába, hogy kimentsen pár arcot onnan akikrõl a katonai vezetés lemondott, a kimentett arcok hálásak, Connor kirongyol, monológ, stáblista.

Fedezékrendszer kiváló, és szükség is van rá.
Fegyver kevés van, és viszonylag hatástalanok, de megfelelõen kombinálva õket eredményesek.
A csõbomba mûködésére nem jöttem rá.

A gépek továbbra is hülyék (süketek is), kivétel talán a T-7, más néven pók (de süketnek süket az is), amely igyekszik úgy helyezkedni, hogy a hátát senki se lássa, mert ott van az egyetlen gyenge pontja. Az RPG-t persze õ sem szereti.

Pozitívumok:
> A gépek oda lõnek ahol látnak, vagy utoljára láttak, illetve oda is, ahova talán menekültél, de az utóbbi ritka.
> Az említett fedezékrendszer, és a köztük való közlekedés.
> Taktikázás, már amennyire lehet.. Többnyire kimerül abban, hogy amíg a társak lövik a gépet, a játékosnak lehetõsége van óvatosan mögé sunnyogni, hogy aztán közelrõl fejezze ki szeretetét sörétessel.
> T-7
> Betekintést kapunk a HK egyéb funkcióiba is.

Negatívumok:
> Külsõ nézet: Fejfájás/hányingerkeltésre tökéletes.
> Túl nagy és változó látószög: hasznos, de zavaró.
> Minimális játéktér: mintha egy folyosóban szaladgálnánk egész végig.
> Loading...
> Lineáris: Szupermárió a terminátor univerzumban.
> "John Connor" végtelen és halál idegesítõ ismételgetése.
> Darazsak (pici repülõ robotok, amik kiköpött a HALO-ból származnak) sokan vannak, és rettentõ idegesítõek. Skynet valódi célja konkrétan csak ez lehetett, mert nem nagyon halálosak, viszont a társak rendre miattuk sírnak harc közben. Viszont egy köpéstõl leesnek az égbõl, vagy egymásnak ütköznek.
> Hullámokban támadó ellenség, látszólag a semmibõl elõtörve.
> Fedezéknek használható autók átlõhetetlenek a gépek számára.
> T-600 a legesleghülyébb.. Bár a fedezéket mint fogalmat ismeri, ami annyit tesz, hogy a harctér közepén táncikálni kezd. De a lépcsõrõl továbbra sem tudja elképzelni mire való.

Apróságok:
T-600 szemei, a fõmenüben, és a töltõképernyõben (ami látványos és interaktív, szükség is van rá, mert sokszor látni, és sokáig) 1:1 megegyeznek a TSCC T-888asaival, de a játék átvezetõiben olyanok mint a 1984es Terminátor film 800-asáé.

John Connor jobb fej mint a filmben, valamennyire árnyaltabb, és érthetõbb miért válik vezérré. Viszont továbbra sem érteni mitõl olyan különleges.. hacsak nem azé mert õ az egyetlen aki komolyan veszi a "senkit nem hagyunk hátra" szlogent. Mellesleg 2x is mobilhekkelõ platform. Ezt a képességét inkább egy ésszel megírt szerepjátékban tudnám hasznosként értékelni, itt inkább hiteltelen.

Színvonal/játékmenet: Óvodás, aztán általános iskola, ikszboxoló jenkiknek épp megfelelõ.

Zene: jobbnak tûnt mint a filmben, inkább volt klasszikus terminátor hangulata.
Megjelenés: a helyszínek kidolgozása megfelelõ, sõt szép, talán megmerném kockáztatni, hogy hiteles. Legalábbis ilyen jól kidolgozott poszt-nukleáris környezetet még játékban nem láttam. Városszéleken burjánzó növényzet, lásd Csernobil.

Összességében: interaktív filmnek inkább elmegy, mint játéknak.
Játék(mûsor)idõ: 5óra átlagos mennyiségû elhalálozással, és a hozzá tartozó "újratöltéssel" ami azért van idézõjelben, mert a merevlemezt nem is használja közben, inkább mintha várna amíg a játékos kianyázza magát, illetve próbálja kitalálni hogy az adott helyzetben melyik ponton támadjon.

Extra jó/rossz: Skynet zavaróállomásának elhagyottsága izgalmas, a haladó játékosnak ott támad elõször gondolat a fejében, hogy "jéé itt vajon mi lesz?", viszont a sztori végállomásának szánt gyár igénytelen és közel sem félelmetes, inkább szánalmas.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 23. - 22:23:54 Előzmény szagergo
(623/1274)
Szvsz mûszívvel megoldható, biztos ki fogják találni a módját :$


Ha van egy kis esze a forgatókönyviróknak, akkor a legjobb karaktert valahogy tovább viszik :$


Vagy a következõben jobb karaktert kell hogy írjanak John-ra, és akkor nem kell, hogy Sam vigye a filmet a hátán :$
leopard26 2009 jún. 23. - 17:48:51
(622/1274)
Nekem volt ericcson t-600 és t800-as is:)

egyik se tudott beszélni,csak csörögni:)
10/10
szagergo 2009 jún. 23. - 15:26:17 10/10
(621/1274)
Klassz lenne ha visszatérne Sam :). Oké, hogy nem temették el meg ilyenek, na de azért odaadta a szívét. Szóval nem tudom...
offtopic
wukovsky 2009 jún. 23. - 11:40:22
(620/1274)
Nem akarlak elkeseríteni, de nem láttuk, hogy Márkusz meghalna, az hogy odaadja a szivit az egy dolog. Tekintve, hogy Bale játéka 0 volt, egyrészt, mert nem való neki a karakter, másrészt mert ennyi jutott neki a forgatókönyvbõl, egyértelmûen Sam vitte a hátán a filmet, úgyhogy 80% esélyt adok rá, hogy benne lesz a folytatásban is, hiszen nem temették el, nem mutatták a kicsontozott holtestet.


Senki sem várta el a T2-öt, egyszerûen egy jó filmet vártunk, viszont nem kaptunk, amiért én borzasztó dühös vagyok :$
10/10
szagergo 2009 jún. 23. - 11:29:22 10/10
(619/1274)
Nekem nagyon tetszett a film. Nem olyan mint a 2. rész, de nem is úgy ültem be a moziba, hogy azt elvárjam. Eltelt a két film között 18 év!! Szerintem hülye, aki ugyanazt a hangulatot várja. Sam Worthington zseniálisan alakított, nagyon szimpatius volt, és Széles Tamás szinkronhangja remekül passzolt hozzá. Christian Bale is jól játszott szerintem, de azért nem volt egy Bruce Wayne :). A többi szereplõ elég felejthetõ nekem, kivéve a pilóta lány :). A zenéje is nagyon bejött, az apró kis utalások a 2. részre pedig kedves dolog volt a rajongók felé.

Lehetne rajta kukacoskodni, logikátlanságokon, de én ilyesmire nem vesztegetem az idõm, jól szórakoztam rajta és ez a lényeg. Lehet hogy egyesek hülyének néznek, de úgy alakult, hogy kétszer láttam moziban, és nem bántam meg.

Spoiler!!!

Nekem 9/10, de csak azért mert Marcus meghal a végén! Szívesen megnéztem volna az esetleges folytatásokban. Az érzelmek ahogy átsuhannak az arcán egy-egy jelentnél, nagyon jó volt. Pl.: Amikor megmenti a lányt 3 támadótól és utána beszélgetnek. ("Én nem vagyok jó." -"De jó vagy, csak még nem tudod")
Vagy a végén, amikor azonosítja az õrtorony, és beengedik, a fájdalom és a belenyugvás ott van az arcán. Remek alakítás volt.
9/10
izom 2009 jún. 23. - 11:01:43 9/10 Előzmény wukovsky
(618/1274)
amerikában bukta az tény,de ami a producereknek most fontosabb ,hogy másutt megy a film idehaza is jol szerepelt az már más tészta olyan a film amilyen.a sokat emlegetett tf hasonloságokrol csak anyit ,hogy bele kell nézni a 2.részbe transformers mer spoiler:van benne 1 termimatrix csaj (amugy rohatt jo film)
8/10
GörögNecsi 2009 jún. 22. - 23:39:56 8/10
(617/1274)
A fene! Holnap vetítik és én nem leszek ott, mert dolgozom!
:(
offtopic
wukovsky 2009 jún. 22. - 20:58:58
(616/1274)
Ez a valóság, a t1 is valóságos volt, a t2 is valóságos volt, és amikor a t-3 Kristina Loken megölt valakit, az is elég valóságos volt!!!!


Egyébként meg megbukott a film, mit erõlködtök itt a reklámozással, vagy ha már reklámozni próbáltok, akkor írjatok már egy értelmes, azért jó a film mert monológot.

100 forint per órát sem érsz, nem hogy többet.

Hogy jön ide James Bond egyébként.
6/10
iipepeii 2009 jún. 22. - 20:12:21 6/10
(615/1274)
Szerintem ez eddig a leggagyibb Terminator rész. A látvánnyal most sincs az égadta világon semmi baj, sõt, de ezen túl szinte minden. Christia Bale-nek nem áll jól ez a szerep. Akcióközben túl sok a mesés véletlen(pl.: mikor a hídról az óriás robot kezére esnek, az engem cseppet felidegesített, nem is beszélve az utolsó jelenetekrõl a gyártósoron. Röhejes.) Tele van totál frázis erkölcsi tanulságokkal. Aztán Arnie megjelenése... Egy csomó ember felröhögtt a moziban, köztük Én is. A 2 volt a legzsírabb. Még a háromban is volt egy totál vagány jelenet a temetõben(koporsóval Arnie vállán). Ebben semmi. Nagyon gyenge eresztés. 6 pont