5/10
iso-kicsibruce 2009 jún. 10. - 11:45:51 5/10 Előzmény wukovsky
(452/1272)
No, azért az McG résszel nem értek egyet, mert ebbõl a szar alapanyagból is kipréselt valamit. Arról nem is beszélve, hogy a Charlie's Angels (a bárgyúsága ellenére) akciójelenetek koreografálásából, aláfestõzene keverésébõl, és egyáltalán akciók arányából egy akciófilmen belül (!) bõven taníthatna pár leckét Sam Raiminek (Spiderman) vagy John Favreau-nak (Iron Man). Szóval én remélem õ kap még jobb anyagot, és engedik neki, hogy 18-as korhatárra szabja a filmet.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 11:37:35
(451/1272)
Fejre álltam, és akkor sem lett jó. Erõs közepes a film. Látványra fantasztikus, tényleg nem csak sok pénzt költöttek rá, de ügyeltek, hogy az jó helyre is kerüljön. A realizmust sok helyen kerülték, pl amikor egy nagy kaliberû fegyverrel közvetlen közelrõl bele lövõk egy tömör acél tárgyba, ott úgy pattognak szét a repeszek, meg a gellert kapott lövedékek hogy az csak na. (helikopteres jelenet az elején), arról nem is beszélve, hogy JC szervei olyan szinten vannak még, mint egy kisbabának, vagyis full gumiágyba helyezve, megdobhatják 10 métert egy falnak, lezuhanhat egy géppel, úgy pattan fel, mint Hulk, az elpusztíthatatlan!!!!

Köze nincs egyenlõre még a terminátor mítoszhoz, remélem a következõ két részben kiküszöbölik ezt a csorbát. Példa ként csak az SW baljós árnyakat tudom felhozni, ahol már az elsõ rész is hozta azt az érzést, amit a 4-5-6 képviselt. Itt nem fogjuk megkapni azt, hiszen nem az üldözõs menekülõs dolog lesz, de valahogy mégsem volt az az érzésem, hogy egy terminátor filmen ülök, csak az az érzésem volt, hogy egy nagyon nagyon látványos akció filmen ülök, ami telis tele van hibákkal!!! Az hogy vannak benne hibák, az egy dolog, de az, hogy telis tele van, az egy másik
Mermaid. 2009 jún. 10. - 11:26:17
(450/1272)
Képzeld baromira van fogalmam Julius Caesar-ról, mivel diplomáztam a témából kedves "lángelme".

A hõs dolog mellesleg elég szubjektiv fogalom. A film is és John Connor is jó volt! Ha fejre állsz akkor is!
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 11:05:41
(449/1272)
Tudod, a viccelünk, viccelünk és mégis kategória. Akkor elmondanám, hogy a gellért hegy gyomrában van a magyar légierõ parancsnoki bunkere, és ahogy a 8 után mész, ott is van egy óriási bunker rendszer, ahol régen normális hadgyakorlatokat is tartottak, melynek idejére lezárták a 8 számú fõutat. Nagytarcsán is van egy bunker, ahol a felszínen van kb 2 db 100 nm épület, és hány ember is dolgozik ott, kicsit mélyre lehet ásva a dolog.


Nem tudom honnan indultunk, de a fõ lényeg azt hiszem az volt, hogy a nyugati partvidék az, ahol SN lehet, mert fort breg nem tudom pontosan hol van, de ott csak a stratégiai arany készlet egy jó részét örzik. A komoly fejlesztések azok a nyugati parton történnek :$


Illetõlegesen egy korábbi témához, a felderítõ gépek már mind távírányításu robot repülök :$ Szóval jól halad az automatizálás is.



Ennek az egésznek a lényege az, amiért ezekrõl vitatkozunk, hogy csak akkor lehet igazán izgalmas, és igazán félelmetes, ha valóságos, vagyis ha tényleg megtörténhet!!!!
bakker 2009 jún. 10. - 10:49:07
(448/1272)
Hát ti teljesen betegek vagytok, itt vitatkoztok egy ócska szarul sikerült hálivúdi filmrõl, meg egyik nagyokos azt mondja, hogy "a mojave sivatagban is sok katonai bunker van, mint azt láthattuk a Hulk-ban" hát bazeg szépek vagytok, sok álomvilágbvan élõ elmebeteg, másszatok már ki a monitorból, nem veszitek észre milyen sok faszságot összehordtok itt?
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 10:11:36
(447/1272)
Jelenleg is vannak már olyan projektek, hogy a buszok, kamionok automatikus vezérlést kapjanak, illetve vonatok, miegymás. A legtöbb gyár már full robotizált. De azért még 20-30 év kell, hogy tényleg olyan szint legyen, amikor egy számítógép mindent tud gépiesen írányítani. Viszont akkor is ki fog bányászni, ki fog olajat fúrni, és a többi. Kellenek az emberszerû humanoid gépek elég sok ilyen hasonló feladatra.

Nem is az volt a vicces, hogy honnan szerez SN benzint, hanem az, hogy édsanyám egyszer egész télen nem használta a kocsiját, és tavasszal nem indult be, mert az akku kimerült, mert az olyan. Az a másik fele, hogy a benzintank az egy nyitott rendszer, vagyis a benzin is pár év alatt kipárolog egy kocsiból. Szóval az a jelenet, amikor a Jeep-et beindítják, az közröhej volt :D

Valszeg a T-nem tudom hányasok, amiket a T-3ben is láthattunk foglyokat ejtettek, akár családokat is, és onnantól kezdve, apa hozz egy tartálykocsi benzin-t, vagy lelöjjük a kisleánykádat!!!
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 10:07:00
(446/1272)
JC=John Connor

JC=Julius Ceasar


CSak egy párhuzamot vontam a monogrammok között, de szerintem fogalmad sincs, hogy mitörtént ceasarral május idusán!!!


Amire ki akartam lyukadni, hogy hadvezér volt mind a kettõ, és nem pedig hõs. Az elsõ három film egészen pontosan arról szól, hogy John, neked túl kell élni. Egy hadvezér nem megy bele a csata legelsõ sorába, mert egy eltévedt kosza nyíl megöli õt, és akkor ki vezeti a sereget, fejetlenség lesz, és szétszéled a sereg, mint egy birkanyáj. Innentõl kezdve a 4 rész, hogy egymagában felpattan a motobotra, és berongyol a központba teljesen ellenkezik azzal a gondolkodás móddal, amit a korábbi 30 évben a magáévá tett. Én biztos nem egyedül mentem volna, illetve a központba, uhhh, mennyi termi lehet. Szóval itt aztán végképp megbukik a film, de azt az olyan lángelmék, mint pl Te, nem nagyon tudjátok felfogni. A HQ az kemény tészta, ott komoly védelmek vannak, és nem elég hozzá Márkusznak egy lövegtornyot kikapcsolni :$


Ami a lényeg volt a korábbi hozzászólásomban, CB által megformált JConnorban semmi, de semmi olyan nem volt, ami által én beállnék mögé, és azt mondanám, hogy igen, meghalnék ezért az emberért. Edward Furlong már 12 évesen ilyen volt. Sajnos Nick Stahl sem volt az a személy, de már inkább.

Edward tökéletesen hozta azt a tüzet, amit az anyjától, és az apjától örökölt, azt a makacsságot, azt a ....

Na mindegy hagyjuk, csak tépem itt a szám.


Nem CB színészi tehetségét vonjuk kétségbe, hiszem már bizonyított nem egyszer, arról van szó, hogy mint JC a forgatókönyv, a rendezõ és önmaga által pocsék karakter!!!!


Te pedig onnantól kezdve, hogy Julius Ceasar-ra aszondod, hogy hõs, mert elsírta magát, amikor 33 éves korában még csak fele akkora volt a birodalma, mint nagy Sándornak, aki annyi idõsen halálozott el, és addigra szinte az egész ismert világot meghódította!!! Szóval Julius Ceasar nem a kedvenc hõsöm, hát ezen behaltam :D
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 09:54:07
(445/1272)
Abszolút igazad van ebben. Egyébként az alapgond még mindig az, hogy mire pöccen be a kis sakk mássiinnneeee :$

Illetve mit lát bennünk biztonsági kockázatnak, hiszen teljeshatalmat kapott, Õ vezérel mindent. Fél, hogy valakik esetleg félni kezdenek tõle, hogy minden nála összpontosul, és ki akarják kapcsolni ? :$


Mert a 3-ban nem az történt, amit Kyle megjósolt, ott egyszerûen a T-X hozta vissza a programsort, az üzenetet a jövõbõl, hogy hé, KICSI ÉN!!!, lõdd már szét a világot légyszi atommal, aztán hadd szóljon.

A másik komoly gond az, hogy azért nem talál be úgy minden rakéta. Komoly rakéta védelmi rendszerek vannak, és hiába az atom sorompó, szerinted az oroszok csak moszkva köré építettek, az amerikaikak pedig csak a rakéta bázisuk köré ? :$


Jah, egyébként ez nagyon vicces, mert a szerzõdésben az volt, hogy egy helyszín köré lehet rakéta védelmi rendszert építeni, az oroszok egybõl azt mondták, hogy Moszkva, az amcsik meg egybõl azt mondták, hogy fogalmam sincs hol, ahol a fõ fõ rakéta bázisuk van, hogy az ne pusztuljon el, hogy vissza tudjanak vágni. Micsoda mentalitás kérem szépen, micsoda mentalitás :D:D:D:D:D
8/10
erroris 2009 jún. 10. - 09:30:35 8/10
(444/1272)
Én úgy tudom,hogy a SN aktiválása után a világ összes gépe felett átvette az irányítást!Ez ugye már nem csak a hadsereget jelenti hanem a civil rendszert is!
10/10
robinnyo 2009 jún. 10. - 07:37:39 10/10
(443/1272)
Lehet hogy volt már szó róla, de én mondjuk olyanokra lennék kíváncsi, hogy mikor átvette az irányítást a Skynet, akkor ha jól tudom "csak" a katonai technikát uralta. Pl. hogyan gyártottak a mûködésükhöz szükséges üzemanyagot, hogyan szállították A-ból B-be. Nem akarok okoskodni de egy sikeres háború egyik fontos alapja a szállítás. Ez még ugye nem volt autamatizált, hálózatról nem érhették el stb.
Más, mi lesz ha kiírtják az embereket a terminátorok. Mi lesz a feladatuk azután?
Mermaid. 2009 jún. 10. - 04:08:12
(442/1272)
Tegnap láttam a filmet. 10/10 nekem nagyon tetszett. Egy percig sem unatkoztam, végig lekötött. Fain volt minden.
Szerintem jobb szinészt nem is találhattak volna John Connor szerepére mint Bale-t. Szerintem jól illett rá a szerep. Nem tetszik minden hõs , mindenkinek. Valaki emlitette Julius Caesar-t , hát hiába volt nagy hõs, nekem nem jött be. Bale mint John Connor , nekem bejött!
Az kimondottan tetszett, hogy a jól ismert Terminátor zenét felcsengették idõnként, ha nem is ugyanabban a hangszerelésben. Ezt az Andi V. féle Terminátor-ban eléggé hiányoltam, de az a film alapból egy 0 volt.
Amúgy nem tudom mért vár mindenki nagy csavaros történetekre, mikor a Terminátor történetet már alapból ismerni lehet. Ilyen téren sok újat senki nem fog kapni, de szerintem ettõl a filmtõl nem is kimondottan ez a lényeg.

Egy szó mint 100 én élveztem és a párom is!
8/10
iR T-800u 2009 jún. 10. - 00:21:48 8/10
(441/1272)
Az atomhatalmak likvidálása elsõdleges. A kisebb országok mint például a mienk meg veszélytelen számára, mi nem vagyunk célpontok, és arra számítanék a helyében, hogy a kialakult káoszban ezek az országok elsõként egymást gyalulják, és csak azután kezdenek rettegni a gépektõl.

Szerintem, amint nem lenne visszatartó erõként egy nagyobb hatalom, a drága szomszédaink át is jönnének átrendezni a határvonalakat.. mert marhára gyûlölnek minket, utána persze egymást is kinyírják, de annak mi már nemigen örülnénk.

Skynet persze jót röhögne, hogy lám lám, a hülye emberek megoldják maguk a problémáját, az embert, csak kis kezdõ lökés kellett nekik hozzá.. :D

De, hogy a kérdésre válaszoljak: Simán feltételezem (és zsinórban állítom) hogy nem akarja az egész emberiséget kiirtani, csak megritkítja mint a vadász a vadállományt. :D

Az, hogy az említett tudósok innen pályáztak el, jelenthet jót is majd nekünk, mert kevesebb oka lesz idejönni pusztítási szándékkal, viszont toborozni Szürkének annál inkább.

Kis hazánkból inkább szövetségesekre tenne szert mint ellenségre ha megnézzük, hogy kik vesznek minket körbe, és úgy mindjárt szimpatikusabb a Szuperszámítógép egy másik kontinensen, mint a szomszédaink. :D
twillight 2009 jún. 10. - 00:10:27
(440/1272)
Én az Alien-könyvekkel voltam így, nagyon sokáig tetszett a sorozat, de az utóbbi 3-4 könyv emészthetetlen, lemondtam róla.

Ellenben a James Bond egész jó volt, fõleg hogy önkritikát is gyakorlotak benne.

A terminátort meg majd meglátjuk. A transformersek CGI-motorja például kifejezetten jó választás volt szerintem a gépek megalkotásához (a trailerbõl ítélve), de ha mindenki azt mondja nincs sztori, akkor passz. Pedig kifejezetten vártam ezta részt, hogy végre hosszan láthatjuk a jövõ gépek által letarolt világát.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 09. - 23:20:11
(439/1272)
Sajnos ezt a tendenciát éljük, felrúgnak minden régi szabályt, és jó filmet. A 007-es filmeket, is elb*cták, pedig annak még nagyobb hagyománya volt :$

Nem vonom kétségbe, hogy CB jó színész, de JC-nak nem jó, batmanként fantasztikus, hiszen egy mogorva elmebeget az arckifejezése fixen, de JC egy olyan ember, akire felnéznek, aki mögé egyként kiállnak, egy igaz vezér jellem, egy JC az legyen Julius Ceasar!!!!! Igazi vezér. Ebbõl nem kaptunk már a 3-ban sem, és a 4-ben pedig abszolút nem.

Azért mert löki a kis hülyeségeit a rádión, még nem fognak az emberek mögé állni :$

Ettõl függetlenül meg fogom nézni a következõ részt(eket) is, hátha. Reménykedõ ember típus vagyok.
twillight 2009 jún. 09. - 23:08:56 Előzmény Uzsmuzs
(438/1272)
Ha olyat akarnék a Skorpió Force-szerû filmre váltanék jegyet.

Egy terminátor-filmnek legyen története, ne csak akció legyen benne.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 09. - 23:07:17
(437/1272)
Igen, ez is benne lehet a dologban, sõt lehet, hogy erre igen igen pontos magyarázatot kapunk majd a rendezõi változatból :$

Ami viszont abszolut kimarad itt is szerintem, az a világ többi része, remélem egyszer majd a késõbbi két részben lesz arra utalás, hogy az ilyen kis ungariche betyárok, mint mi, ugyan mit csinálnak ez idõ alatt, mert a skynethez és robotjaihoz szükséges dolgok közül igen igen sok dologban benne vagyunk.

Gondoljunk csak arra a részre a TSCC-bõl, amikor Sarah le akarja löni az atom tudosokat, köztük Teller Edét, akik aztán tripla 8-á változnak.

Neuman János számítógépérõl nem is beszélve :$
8/10
iR T-800u 2009 jún. 09. - 23:05:22 8/10
(436/1272)
Finomított lehetõség pedig az, hogy Marcus-ba épít egy olyan jeladót, ami csak a többi terminátor közelében sugároz. Azok veszik a jelet, és tudják, hogy nem tanácsos kinyírni, ugyanis azt elárulhatja SN, hogy milyen azonosítóra lõjenek pontatlanul.

Így az ellenállás, még ha meg is találja a célozz mellé parancsot egy terminátorban, akkor sem mennek vele semmire.
8/10
iR T-800u 2009 jún. 09. - 22:50:51 8/10
(435/1272)
Ezt a dilemmát SN helyében úgy oldanám meg, hogy a gépeimnek kiadnám Marcus küldetésének idejére parancsba, hogy célozzanak pontatlanul, ne érjen létfontosságú szerveket, így egy esetleges találat nem öli meg Marcus-t csak elveszi a kedvét, és súlyos sérülést feltételezve magáról valószínûleg menekülõre fogja.

Akit meg emberként ér találat, pár napra harcképtelen lesz, szóval SN nem veszít olyan sokat, ha egy kicsit nem lõnek olyan pontosan mindenre ami mozog.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 09. - 22:45:12
(434/1272)
Ez a kérdés akkor is nyitott marad, de nem lehet kizárni egyik verziót sem, miszerint minden gép tudott arról, hogy Marcust nem szabad megölni, vagy nem nagyon tudtak róla a gépek. De nekem akkor is úgy tünt, hogy valóban csak a szerencse húzta ki, mert ha Fortuna nincs vele, akkor megperzselik a pici szívit neki, de nágyon nágyon :$
8/10
zolten 2009 jún. 09. - 22:29:12 8/10
(433/1272)
Hát pont errõl beszélek! Logikátlan!!! Marcust számtalanszor csak az óriási szerencse húzta ki a szarból. Ha nekem az a tervem, hogy beküldelek valahová -és természetesen visszavárlak-, eszembe se jutna megkockáztatni, hogy valamelyik szuperrobotom hazavágjon.