8/10
Zsütz 2009 jún. 11. - 11:48:19 8/10
(492/1272)
Emberek, nézzük a jó oldalát: ennél rosszabb nem lesz a következõ rész (amirõl mondjuk azt hallotam, hogy Európában is játszódik majd, nem tudom, vhol olvastam asszem). Vagy ma mégis, akkor meg nem kell majd végigszenvednie egy terminátor-fanatikusnak sem egy harmadikat, mert nem csinálják meg.
Mondjuk elég durva, hogy 4 vagy 3 napja voltam itt utoljára, és azóta teljesen átmentünk az amerikai meg úgy az álle fegyvergyártás elemzésébe és lehetõségeibe. :D Na mindegy, lényegtelen, én már elmondtam a véleményem, tartom magam ahhoz: még mindig tetszik, persze nem a régi trilógia, de szerintem ahhoz nagy mázli kellett volna, hogy ugyanolyat kihozzanak. Elsiették, mert sok az akciófilm mostanság, ere van igény, az emberek még mindig szeretik nézni, ahogy marják egymást emberek meg más lények, de élvezhetõ, és remélem a második legalább ilyen jó lesz, de jobban örülnék, ha annyival lenne jobb, mint a T2 a T3-nál. Elvégre minden sorozatnak van mélypontja is...
És még mindig tartom magam ahhoz, bármit mond a kritika a "Worthingtonra izgulóknak", hogy igenis tehetséges a pasas, és örülök, hogy felfedezték, és más filmekben is hamarosan láthatjuk. És még mindig nem tudom elképzelni, mi lesz a következõ részben, mert én régebben úgy olvastam (mondjuk tényleg NAGYON régen), hogy õt is a trilógiára szerzõdtették, de ezek szerint csak pletyka volt. Milyen vicces lenne, ha megjelenne, mint gonosz-csúnya terminátor. :D Újabb koppintás, na de mindegy ez is. XD
Christian Bale meg nem ilyen szerepekhez való, habár ezt is jól hozta, elvégre ha nem tetszett volna McG-nek (ezen a néven mindig kiakadok, mint vmi rapperbe oltott DJ -.-)akkor változtattatott volna. Bale vhogy túl komoly, túl "elvetemült" volt, de lehet, hogy ez volt a cél: John Connor megbuggyant, ennyi. :D Kapott egy szivet az õsellenségétõl, és adott érte egy biccentést, meg egy világmegváltó mondatot: Nincs végzet, csak ha bevégzed... Jesszus, mi lesz akkor vele késõbb?
Hajh, hajh, remélem a Batman harmadik részét nem szúrják el, se a Transformers 2-t a nõci motorral meg az ikerpár kisrobottal. XD
7/10
fordjee 2009 jún. 11. - 11:38:18 7/10 Előzmény Beyond silence
(491/1272)
Amit a kettõben láttunk, vagy az elsõ részben, az kb. 15 évvel van a 4. részben történtek után. Szóval még lehet olyan a jövõ sztem, az 5-6-ban meglátjuk.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 11. - 11:19:20
(490/1272)
Miért, azért mert:D:D:D:D

Azért mert van még értelmes élet a földön, és szeretünk kommunikálni egymással, és szeretjük megvitatni a dolgokat.

És nem olyanról van szó, ami a halálom, hogy két szót ír: ez a film sz*r volt!!! Na jó, ez már 5 szó volt, de a lényeg benne van.

Komoly érveket, ellenérveket hozunk fel, és vitatunk meg dolgokat. mert egy film akkor jó, ha érzéseket vált ki a nézükbõl, és a T4 ezt megtette, csak nem mindenkibõl ugyan azt. VAn aki elégedett (igénytelenek boldogsága :P) és van aki nem :$

A T univerzum rajongói úgy érzik hogy jupiter arcul vizelte õket, de keményen!!!!!!
offtopic
wukovsky 2009 jún. 11. - 11:06:23
(489/1272)
Hát igen, felkerülünk fekete listára, és majd 1 kiló tejet sem vehetünk majd. :D

Amikor a kezdetleges skynet uralma alatt lesz minden, akkor majd szépen kiszûri a nemzet ellenségeit.

Egyébként ezen is gondolkoztam már, mint ok, hogy mindenhol ott kellett lennie, és ellenõriznie. Emailokba bekukkantani, meg miegymás, és aki másképp gondolkozott kiszürni. Aztán bele gondolt, hogy ha az emberek ezt teszik egymással, akkor mit tehetnek majd vele :$

Éppenséggel mehetek :$
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 11. - 10:15:46 8/10
(488/1272)
Hú, nem akarsz átjönni "hozzánk" (egy másik fórum, ahol ilyesmivel foglalkozunk, meg apacsokkal, meg goauldokkal, und ofkorsz terminátorokkal) ? Mert ha itt folytatjuk ezt a témakört, elõbb utóbb ellenségekre teszünk szert... :)

Csak tudom, már tettem szert máshol.. :D
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 11. - 10:08:00 8/10
(487/1272)
Pontosan! És ezt mindenre értem amit írtál! :D
offtopic
wukovsky 2009 jún. 11. - 10:06:12
(486/1272)
Én mindent off-ban írok, mert aki érdemben beszélgetõ társ, az úgyis az off-ot olvassa :D


ipolyerdo.hu

nesze neked alternatív erõforrás. Már csak meg kell védeni az "apacsoktól", hogy neszerezzék vissza az Ösi rezervátumukat, amiért egyenesen indiából jöttek ide.


A legjobb dolog az lenne, ha sikerülne a hideg fúziót megalkotni. Eddig már pár laborban sikerült, de csak a véletlenek folytán. Soha nem sikerült ellenõrzött dokumentált körülmények között megismételni.


Hideg fúzió: két hidrogén atom hélium atommá egyesül.

2 mol H2 4.004 g

1 mol He2 4.000 g

Tehát két mol hidrogén egyesülésekor 1 mol hélium kelletkezik, és 0.004 g anyag feleslegesség válik.

E=mc· vagyis 0.000004kg * (300 000 m/s)· szóval óriási energia van akár csak 1 liter vízecskében is :$


A terminátorok is hidrogén cellával üzemelnek ugyanezen az elven.

Az elv ugyan az, mint az atomerõmûvekben, csak nincs káros hasadó anyag keletkezés, illetõlegesen könnyebb alapanyagot elõállítani.

ezen az elven müködik a hidrogén bomba is, és a napok (csillagok) is.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 11. - 09:57:09
(485/1272)
Thomas Alva Edison mondta, hogy én nem valóttam kudarcot 2318-szor (mert csak 2319-re sikerült olyan izzószálat készítenie, amely elég hõt adott le ahhoz, hogy megfelelõ fény keletkezzen, viszont nem ég el azonnal), csupán 2318szor bebizonyítottam, hogy igen, valóban nem lehet ily módon izzószálat készíteni :D


Én is biztosra veszem, hogy próbálkoznak ezzel a témával, és egy kicsit azért realisztikusabb a Mátrix, mert ott valahogy a 22. század közepét jelölték meg. Viszont JC nem élne addig, úgyhogy a T univerzumnak azért kellett megjelölnie ezt a dátumot :$


Akik pedig az ilyen jellegû kutatásokban nem hisznek, azok azok az emberek, akik azt is elhiszik, hogy Henry Lee Ostwald lötte le Kennedy-t, és egyesegyedül!!!! Vannak ilyen emberek, öket szeresse nagyon nagyon az összes kormány!!!!
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 11. - 09:56:33 8/10
(484/1272)
Hát ezt nem nekem kellett volna címezned, ennyi idõ alatt sejtheted, hogy tisztában vagyok ezzel, csak nem akartam Economist-nak feleslegesen magyarázni az alternatívákat a kõolajra.

én magam is azon a véleményen vagyok, hogy amíg van kõolaj, addig a goauldok ülnek a "tudósaik" által életképtelennek tartott alternatív energiatermelési megoldásokon, és a meglévõkre nagy erõvel pfujolnak, hogy például a szélerõmûvek azért veszélyesek, mert nekimennek a védett madarak, vagy "hangos".

A geotermikus energia, ami meg a legkézenfekvõbb, valahogy nem nagyon van promózva a jónépnek.

Ha tényleg elfogy az olaj, akkor lássunk majd csodát, seperc alatt elõkerülnek a megváltó technológiák, persze addigra megfelelõen átdolgozva, hogy továbbra is az õ zsebüket tömjük. :)

Na de, ebbe tényleg ne mélyedjünk bele, mert pillanatokon belül elõkerülnek a megfelelõen beprogramozott "egyetemi hallgatók" megmondani a frankót, hogy miért hülyeség amit írunk, és "el kéne olvasni" a középiskolai fizika/kémia könyveket. :D
Meg különben is a "kõolaj az isten", csak és kizárólag ez mûködteti a világot... Hja, ahogy a drogost, az anyag, mert rá van szokva.

ui: ha valakit zavarnak az ilyen eszmefuttatások klikk az "offtopic elrejtése" gombra, jobbra fent, mert ha nincs is sok, de azért annyi eszem van, hogy offtopicba küldjem el ezeket. :P
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 11. - 09:40:36 8/10
(483/1272)
Így van. A másik meg az, hogy ha a "tudósok" amire hivatkozik, valóban halva született ötletnek gondolnák, akkor nem költenének milliókat erre a témára, és most sem hoztak volna össze egy ilyen csapatot: http://www.sg.hu/cikkek/64158/agyszeru_szamitogepet_tervez_az_ibm

Persze ez az 5millió$ édeskevés, csak alapozás, irodaház építés, a kutatócsoportot koordináló szervezet összeállítása, ilyesmik.
Aztán majd folyhatnak a tervezetbe a számolatlan dollármilliárdok. :)
Az adófizetõk pénzének nyomtalan eltüntetésében az amerikai kormány is profi, szóval, pénzhiányuk nem lesz, ha valóban komoly a szándék, és nem valami propaganda.

Azon a véleményen vagyok az általam szimpatikusnak tartott kutatókkal párhuzamosan, hogy PROGRAMOZNI, valódi intelligenciát képtelenek lesznek. Hanem sok-sok részfeladatra kihegyezett alkalmazást fognak idõvel úgy összehangolni, hogy abból magától megszületik az elsõ Intelligencia.

Az evolúció sem 100év leforgása alatt rakta össze az embert. (hívõktõl elnézést kérek :D) hanem bizony évmilliók kellettek hozzá, míg összekutyulódott (na nem teljesen véletlenszerûen) a megfelelõ génállomány, aminek köszönhetõen most már vitatkozhatunk, sokak számára kivitelezhetetlen "értelmetlen" dolgokról.

Leegyszerûsítve, olyan folyamatról van szó, mint egy recept megalkotása.. Addig addig próbálkoznak az összetevõkkel, újra és újra, amíg a végén a kész étel ízletes lesz.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 11. - 09:14:15
(482/1272)
És nekem még az is feltünt, hogy ezek a csavarok most belsõ kulcsnyílásúak voltak, nem pedig külsõ, biztos, hogy nehezebb legyen szétszedni :$ :D:D:D



Azért én optimista vagyok, hátha jobbak lesznek a következõ részek, mármint ha figyelik a fórumokat, hogy az emberkéknek mik a véleményeik.


Elhangzott, hogy McG tökéleteset rendezett, milyen akció jelenetek, meg minden, mint a Charlie-ban!!! Az akció jeleneteket nem is vitatja senki, csak minden más egy 0!!!!!
offtopic
wukovsky 2009 jún. 11. - 09:11:36
(481/1272)
Henry Fonda lánya Jane Fonda és Peter Fonda, és a harmadik generáció csak B. Fonda.


Na igen, a Dougles-ek is jó színészek, habár a Fiú jobb, Sheen család is ilyen, és még sorolhatnánk.



De Howard kisasszony szereplése, ráadásul valszeg JC gyermekeinek anyjaként az elkövetkezendõ részekben olyan fontos szerepet hárít rá, amit nem fog tudni ez a C kategóriás kisleányka eljátszani. Linda Hamilton féle magasságoknak kell megfelelnie, hiszen minden nagy férfi mögött egy nagy nõ áll. Ez már idétlen idõk óta tudjuk a történelembõl. Ezt a nagyságot, nem fogja tudni eljátszani. Claire Daines simán eljátszotta, a T3-ban simán átvette Linda Hamilton helyét. Az a beszólás, amikor kikapta az AK JC kezébõl, bele eresztett egy sorozatot a gépbe, erre ránézz JC-ra, hogy mi van??? Válasz: Semmi csak emlékeztetsz anyámra!!!!! Na Howard kisasszonynál nem lesz ilyen, illetve ha lesz, hát nem fog öszintének tünni!!!
leopard26 2009 jún. 11. - 00:48:46
(480/1272)
Nekem azé' nyem tetszett melt a lobotok most 23álmas csavarral voltak lögzítve ész nyem 26osszal:)
6/10
Zozeeta 2009 jún. 10. - 23:42:57 6/10
(479/1272)
„Nincs végzet, csak ha bevégzed” – hát Bale úr bevégezte rendesen. Egy zseniális Batman után egy erõs közepes John Conor képében tért vissza a filmes világomba, ami persze nem baj, kell ilyen is. A történet mindenki számára ismert: ítéletnap, Skynet, gépek és emberek, a históra, na meg persze hasta la vista. Nem, õ most kimaradt, habár néhány képkocka erejéig láthattuk Arnold tökéletesre dolgozott mezítelen testét – furcsa humor a rendezõtõl, ami engem nem fogott meg. Ez összességében igaz az egész filmre. A megváltás egy erõs közepest érõ próbálkozás csupán a Terminátor legenda újjáélesztésére, de az a véleményem, hogy a T3 után ez már lehetetlen. Egyrészt, mert a lineáris történetmenetben bekövetkezett az ítéletnap, amitõl az egész emberiség tartott valamikor, és ami a film varázsát adta, vagyis hogy a jelen korban játszódik a történet jövõbeli gépekkel. Irtózatos harc, lövöldözés, akció, térdig érnek a hüvelyek mindenütt – ez az új részben is megvan, de a helyszín ezúttal már a jövõ, ahol ez – látszólag – természetes. Dúl a háború, egy olyan háború, amibõl nem tudunk meg sokat. Aki látta a Terminátor elõzõ részeit, az tudja mirõl van szó, aki nem, nos, az inkább nézze meg azokat, mintsem a negyediket. Összességében jól szórakoztam a sci-fi világ fantáziátlan háborúján, de a T4 nem tudott újat mutatni az elõzõ 3 rész után, de ami még rosszabb, az elvárt színvonalat sem hozta. Amiben viszont csak dicsérni tudom, az a látvány, az animátorok kitettek magukért. A színvilág a mátrix valóságvilágára emlékeztetõ, a zene szabad és élvezhetõ, a történet lapos és kiégett, de azért szeretjük, mert John Conor mégiscsak John Conor. A film azonban nem ér többet 6 pontnál. Csak a bátraknak és megszállottaknak ajánlom!
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 23:18:22
(478/1272)
Szerencsére vannak ellenpéldák is, de ott a jellemzõ az, hogy nem használják pontosan ezért a szülök rokonok nevét!

Angelina Jolie Jon Voigth

Nicolas Cage Coppola Francis Ford Coppola

Kate Hudson Kurt Russel Goldie Hawn


És még lehetne sorolni.

Jah, Jennifer Anistonopolus Telly Savalas :D



Másik gondolat: Még nagy hadvezérré kell válnia. Valaki vagy nagy hadvezér, vagy nem!!!! Valaki mögé vagy azonnal felsorakoznak az emberek, vagy soha. A filmben azt láttuk, hogy felsorakoznak, csak bután értetlenül állunk, hogy ugyan miért, mert semmi olyan nem volt benne, ami egy vezérben meg kell, hogy legyen :$
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 23:08:20
(477/1272)
Sajnos olyan világot élünk, hogy már nem csak nõcskék köszönhetik ennek :D

Valamikor korábban szóba kerültek a T könyvek. Valakinek megvannak ezek digitális formában.

Az is érdekelne, ami a múltban játszódik(középkor), illetve az emlitett lánctalpas fv, és a többi. Sok könyv van, ha jól tudom, csak a jobbakra lennék kiváncsi :$
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 22:42:46
(476/1272)
Ezt mindenki tudja, de azért szögezzük le, hogy a papa nagyon nagyon tehetséges. Nyugodtan mondhatom, hogy 80% feletti a statisztikája, vagyis a filmek melyeket készített 80% felett bele tartóznak az "ez igen" kategóriába.

Viszont ha már itt tartunk, én vagyok még úgy pár színésznõcskével, hogy kinek a f*szát tisztelhetjük benne, mert tehetség az nem sok szorult bele :$
offtopic
Vasti 2009 jún. 10. - 22:20:53 Előzmény wukovsky
(475/1272)
Szerintem meg JC karaktere nem véletlenül lett ilyen béna. Ott van a csatatéren, de még csak vezetõ - azért nem igazi hadvezér, mert valahogy azzá kell válnia. Nem elég beszélni róla, tenni is kell érte. De láthattuk is: bizonytalan magában, nem tudja mit tegyen és anyja régi kazijait hallgatja. De azzal, hogy berongyolt az SN-be, lépett egyet, hogy hadvezér legyen. Közben még azt is megtudta, hogy a robotok akár használhatók is. (A T2-ben JC küldi vissza Arniet, ugye jól emlékszem?)
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 22:16:23
(474/1272)
Azért valahol ez jó is ha úgy vesszük. Mert senkit sem hagyott érzelem mentesen a film, van aki úgy jött ki a moziból, hogy



áhhhhhhhhhhhh, de jó volt, van aki pedig úgy, hogy

vááááááááááááááááááááááááááá de nem jó volt :D


Most pedig folyik az agresszív vélemény csere, hogy kinek miért tetszett, illetve, hogy kinek miért nem tetszett :$
6/10
CsengoZoli 2009 jún. 10. - 22:03:19 6/10
(473/1272)
Nem is mondtam,hogy te írtad,ezért nem neked címeztem.
Csak olvastam,hogy sokan boncolgatják,hogy ha ez így volt,akkor az miért úgy stb. :)
Nevetséges.
Magyarázzuk a terminátort :)