offtopic
wukovsky 2009 jún. 18. - 09:18:03
(572/1272)
Ami óriási elõny a mûanyagoknál, hogy nagyon jó a szakítószilárdság/súly arányuk :$


A golyóálló mellényeknél is óriási fejlödés ment végbe az utóbbi 10 évben, különbözõ anyagok felhasználásával. Ha közvetlen közelrõl egy sörétessel durrantják hasba az ember, akkor nagy valószínûséggel már egy AK-47-et is túl lehet élni!!!!
offtopic
wukovsky 2009 jún. 18. - 08:20:07
(571/1272)
Akkor már megalkották, de pár évvel ezelõttig az volt a legerõsebb :$


nagyságrendi adatot mondok csak, nem pontosat.


Ha elkezdünk emelni egy acél szálat, akkor 3 km magasság után szakad el a saját súlyától, egy polimer szálnál ugyanez az adat, 300-3000 km :$


Elgondolkodtató, hogy mikor lesznek végre olyan szinten, hogy nem bádog emberek lesznek, hanem híper kevlár :D:D:D:D
offtopic
wukovsky 2009 jún. 18. - 08:16:20
(570/1272)
Igen, mert az idõutazás bonyolult dolog, vagy minden már úgy történt meg, hogy eleve vissza voltunk utazva, és nem tudsz változtatni rajta, vagy pedig párhuzamos alternatív síkok jönnek létre!!!

Én abban hiszek egyébként, hogy eleve vissza voltunk utazva, úgy történt meg minden, szóval ítélet nap mindenképpen lesz, és kyle mindig vissza volt utazva, nem volt olyan múlt, hogy kyle ne utazott volna vissza :$

ez egy komoly paradoxon, de ez van
offtopic
wukovsky 2009 jún. 18. - 08:13:26
(569/1272)
Igen, emlékszem erre az elméletedre, és jó is lenne, ha !!!!!


Nem döfi szíven, mert nem tudhatta, hogy megfogják tudni menteni Connort, és az egy kökemény halálos seb volt, szóval, ha az volt a dirrektívája, hogy nem okozhat halálos sebet Connoron, akkor ott kökeményen megszegte a parancsot, és már elõtte sem bánt vele kesztyüs kézzel!!!! Itt félig meddig bukik az elmélet!!! Nagyon jó elmélet, de a forgatókönyv teljes egészében ezt sem támasztja alá :$
Valezius 2009 jún. 18. - 03:02:55
(568/1272)
Kyle 2029-bõl jött vissza az egyben, ez meg 2018ban játszódik. Nem akkora logikai bukfenc, hogy a Skynet 10év alatt sokkal jobb Terminátorokat fejleszt.
Meg amúgyis az egy másik jövõ volt ugyebár :)
Mintha mondaná is Connor: a T600-as primitív konstrukció :)
1/10
kapopsx 2009 jún. 18. - 02:07:40 1/10
(567/1272)
Megnéztem, kár volt. megint felesleges idõpocsékolásnak érzem ezt a mozit.

A látvány B kategóriás. Közel sem volt olyan futurisztikus, mint a T1 eleje. Jobban hasonlított az egész egy olcsó videókiadásra szánt sci-fire, láttunk ilyent eleget a 90-es évekbõl.

A történet finoman szólva is csak silány. Se füle se farka. Jó néhány logikai bukfenccel.

Ha jól tévedek, a T1 elején lézer fegyverekkkel irtják egymást emberek és droidok. Sara kérdésére miszerint le tudja-e gyõzni a Terminátort, a válasz az volt, nem, ezekkel a fegyverekkel, itt nem....

A szereplõk játékát a forgatókönyv szabályozza.
Se a szöveg se a belevitt érzelem nem látszik, nem élvezhetõ....szinte nulla.

Nincs terminátor swarzenegger nélkül... ez igaz, de ebben a formában jobb lett volna ha még sincs benne, siralmas és nevetséges.

A zene...a gun's and roses visszaköszönõ efektusa jó poén volt. Más élvezhetõ zenére ne emlékszem, se hang effektre.

Jobb volt mint a T3, ami említésre sem méltó annyira gyenge, de meg sem közelíti az elsõ két részt.

Nem volt meg a terminátor fíling...

Ha ezek után folytatást terveznek, nagy lebõgés lesz belõle. Jobb lenne már ha több bõrt nem akarnak lenyúzni szegény fémemberrõl.
Valezius 2009 jún. 18. - 01:37:05
(566/1272)
Hú ember az elmélet jogos, csak ellentmond a filmnek :)

Spoiler
elõször is ott az elején az atomrobbanás
Másodszor meg azt mondja Marcusnak, hogy megtetted, amire egyik Terminátor se volt képes, megölted John Connort

Spoiler vége

A 6. rész vége lehetett volna az, hogy visszamegy Kyle, majd ott a jövõben legyõzik a Skynetet végleg, és megnyugodnak, hogy az utolsó csatát a múltban is megnyerték.
Csak hát ez ellentmond a második és harmadik résznek. Úgyhogy kíváncsi vagyok, hogy sikerül majd kerek egésszé tenniük a történetet.

Most jut eszembe, hogy a másodikban se jutott eszébe Sarahnak, hogyha megakadályozza az ítéletnapját, akkor Kyle nem jön vissza és John eltûnik. (Akárcsak Marty a Vissza a jövõbe elsõ részében) Sõt azzal, hogy eltolta azzal se változott semmi Johnon.
8/10
iR T-800u 2009 jún. 18. - 00:30:24 8/10
(565/1272)
Azt, hogy a T-800 miért fallabdázik Connorral ahelyett, hogy nyakár törné elsõre már elmagyaráztam, de a késõbb bekapcsolódóknak tömören összefoglalom. :D

Ez volt a feladata minden negatív hozzáállásunkat félretéve. Mert Skynet célja MÉG nem az, hogy Connort és Reeset elintézze, épp ellenkezõleg, összeismertette õket.
Vár amíg Kyle-t visszaküldik, aztán kinyírja JC-t.
Elõbb nem teheti meg, mert azzal saját magát iktatná ki, ok-okozat szinten ha a paradoxont figyelembe vesszük.

Ez így együtt, olyan eseményeket eredményez amik a Skynet kifejlesztéséért felelõsek. Ezek mellett azon is ügyködik SN, hogy olyan változtatásokat hajtson végre titokban amik számra hasznosan jönnek ki annál az idõpontnál amire Kyle úgy utal a T1-ben, hogy "már Connor nélkül is gyõztünk volna" Ugyanis Kyle információja a jövõrõl ennyi, így csak ebbõl indulhat ki Sarah a fia felkészítése közben. Skynetnek tehát ez utánra kell idõzítenie mindent amivel ki akar cseszni az ellenállással.

Szóval, ha trilógia lesz, és ezen a vonalon haladnak tovább, akkor Skynet olyan meglepetésekkel szolgál majd, hogy csak na.. muhahhaa. Persze ha a néphülyítést figyelemebe vesszük akkor az ellenállók úgy mentik meg az emberiséget, hogy kihúzzák a konnektorból mint Frank Drebin a bombát. :D
offtopic
wukovsky 2009 jún. 18. - 00:18:22
(564/1272)
Nekem ilyen az elõzõ részekbõl nem rémlik, ahol az egyben SC közelébe kerül a gép, és csak dobálja, vagy ahol a kettõben JC közelébe kerül a T-1000, és csak dobálja. Igazán a t-3 ból sem rémlik ilyen rész :$ Ez rossz példa volt. A T1ben arnie brutális, ha kezei közé kapta volna Sarah, azt történt volna, amit kyle megjósol, lenyúl a torkán, és kitépi a szívét. Ha t-1000 oda jutt JC-hez, a kill bill crazyyy 88 jelenete semmi lett volna ahhoz képest, ahogy miszlikbe vágja, aprítja JC-t :$
Leonidas 2009 jún. 18. - 00:00:59
(563/1272)
Na azért azt ne feledd, hogy az elözõ részekben is a terminátorok hányszor kinyírhatták volna az ellenfelüket de mindig csak dobálták...

a fõ karaktereket nem fogják egy secc-perc alatt kinyírni
5/10
antika4 2009 jún. 17. - 23:54:51 5/10
(562/1272)
Hát, elég szar volt ez. Az a Swarceneggeres rész inkább vicces volt, mint félelmetes. A forgatókönyv úgy volt szar, ahogy van, de a látvány az tényleg jó volt, de a történet tényleg elég 0 volt. 10/5
offtopic
wukovsky 2009 jún. 17. - 23:50:04
(561/1272)
Ezt nem tudtam. Igazándiból ha európai film megy amerikába, azt nem remake-nek nevezném, mert teljesen más a hangulat, az atmoszféra :$

Kicsit olyan, mint amikor egy könyvet visznek filmre, általában a könyv jobb :D


Ami nagyon nem sikerült, az a rózsaszín párduc volt, ott valahogy nagyon nem sik elkapni a fonalat :(
offtopic
wukovsky 2009 jún. 17. - 23:38:52
(560/1272)
A poszt apokaliptikus képpel tudod mi a legfõbb gond, hogy ott kaliforniában soha semmilyen ellenállás nem lesz, és tudod mééé nemmm, azééé mert nincs viiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzzzzz.


Kalifornia északról kapja a vízet, és még csak nem is az északi oregonból, vagy wasinghtonból, hanem egyenesen kanadából érkezik vezetékeken.


Ha ez megszünne kalifornia szomjan pusztulni. És egy posztapolkaliptikus háborúban a legértékesebb az ivóvíz!!!!


A történet menete jó ? :$ Telis tele van továbbra is logikai bakikkal :P:D



És, hogy Ronald Kick nem öli meg azonnal, az a fõ vicccccc. Eszembe jutt errõl, amikor Riley meghalt a TSCC-ben, és JC megkérdezi Derek-et, hogy ha Cameron meg akarna ölni, akkor mennyi ideig tudnál ellene életben maradni ? (Cameron egy terminátor, Derek Kyle bátyja, Riley egy lány, aki furcsa körülmények között húnyt el).


A válasz rögtön jön, de inkább kérdés, milyen fegyverem van ? :$

- A karod, a lábad, a körmöd, a fogad!!!


Derek bambám bámul, mert értetlen, majd megszólal: Te is tudod a választ, ha Cameron meg akar ölni, akkor megöl, akkor és ott ahol akar!!!


Ha a t-800-as megakarta volna ölni, akkor:


http://www.youtube.com/watch?v=1zdMCtDP4kE&feature=related


0:45-0:50 ig tartó részt ajánlom a sok idióta figyelmébe!!! Akkor aztán Marcus újra felajánlhatta volna a szívecskéjét!!!!


Ha egy t-800 falhoz vág, akkor onnan nem nagyon kellsz fel!!!!


Na ezért van elb*szva ez a film!!!!

JC john connor, és nem szupermen!!!! CSak egy ember, akit ha falhoz vág egy gép, akkor bordája törik, ne adj Isten szerencsétlenül, és pont átfurja a jobb tüdejét, és véres buborékokat fújjjjjj!!!!



A film bukta, és akár hogy is erölködik a gerilla gépezetetek, mi kitartunk, és elmondjuk, hogy rossz.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 17. - 23:26:23
(559/1272)
véget ért az alkotói korszaka. A két tûz között az pontosan arról szól, hogy mutassuk meg. Fogjunk egy atom durva klísét, és csináljunk belõle egy piszok jó filmet. Na ehhez kell James Cameron. Kevés ilyen mágus van, aki hasonlót tud csinálni. Luc Besson talán a Leon a profival, és még pár név a szûk klubban!!!


De itt nem csak a fg könyv a gyenge
Kovács kolléga 2009 jún. 17. - 23:07:35 Előzmény wukovsky
(558/1272)
Azért nem kell James Cameront a mennybe meneszteni. A Két tûz közöttnek például a forgatókönyv a leggyengébb pontja (amúgy minden más szuper). Arról nem beszélve, hogy több mint egy évtizede nem csinált filmet. Mi a garancia arra, hogy ekkora kihagyás után õ jobban csinálná?
Valezius 2009 jún. 17. - 23:05:46
(557/1272)
Vizsgaidõszaknak vége, úgyhogy sikerült a haverokkal összehozni a közös mozizást.
A sok negatív hsz után sokra nem számítottam, de végül maradtam az eredeti tervnél, hogy ezt bizony moziban fogom megnézni.

És bizony nem bántam meg. A sztorival majdnem teljesen elégedett vagyok. (Igen a végére gondolok, amivel nem...)
Logikusan felépített történet, persze oké, hogy az azonnali gyilkolás helyett ez a verekszünk a terminátorral módi nem reális, dehát istenem, ennyit miért ne viselhetnénk el?
Marcus figuráját rühelltem a bemutató alapján, de a filmet látva teljesen a hlyére került, és megbocsátom, hogy "ennyit tudtak kitalálni" idézve saját magam korábbi megjegyzését.

A lefestett posztapokaliptikus világ, és a háború nekem teljesen reálisnak tûnt.

Jönnek itt azzal, hogy karakter kidolgozás. Hát ez a történet nem a karakterek fejlõdésérõl szólt, ami a 4napos cselekmény miatt annyira nem is hiányzik szerintem.
100percbe meg nem igazán fért bele, hogy minden gondolatát megismerjük a fõhõsöknek. egy-két jobb párbeszéd persze segített volna a dologban, ezért kicsit kár.

Engem végig bizonytalanságban tartott, hogy a jel és Marcus az-e ami, vagy pedig csel. Simán lehetett volna ez is az is.

------Spoiler---------
De a csaj hogy szöktethette meg Marcust? Ez nem normális. És ezután még meg is ússza. Hiába volt igaza, ekkora kockázatot nem vállalhatott volna. Ha csak a saját élete a tét, akkor azt csinál, amit akar, persze...
----Spoiler vége------

A zenéje is teljesen rendben van, mint utolsó szempont :)

Úgyhogy összességében nálam jó 8/10-re.
Teljesen rendben van egy trilógia nyitó darabjának. És várom a folytatást!
És, hogy egy szar poénnal zárjam:
Ha ezt olvastátok van még ellenállás :)
offtopic
wukovsky 2009 jún. 17. - 23:03:19
(556/1272)
Amikor elküldtem a hozzászólást, 1 perccel utána, azt gondoltam, hogy kész, ki leszek tiltva innen, de nagyon kellemesen csalódtam, hogy nem csak én gondolom így. Mivel még csak cirka 26 vagyok, ezért én inkábba 12-18-at próbáltam az idiótizmussal becélozni, de be kell valljam, hogy inkább a 90-ben óvodát kezdettek, akik már a fantasztikus új szellemet kapták, amitõl hülyék is lettek, mint a seggem. Nem tudnak köszönni, nem tudnak viselkedni, és azt hiszik, hogy nekik mindent szabad, mert õk már a szabadságba születtek. A hülye szüleik meg azt hiszik hogy szabadok, pedig még nagyobb rabszolgák, és ezt a szabadságot úgy próbálják megélni, hogy a gyereknek mindent szabad, és egy neveletlen kis takony mindeggyik!!!!


Amikor elõször néztem meg a Jumanji-t, ami az egyik elsõ cgi órgia volt a jurassic parkot leszámítva, ha jól emlékszem, eléggé felemás érzelmekkel fogadtam. Egyrészt jó volt, hogy ezután az íróknak, és a rendezõknek nem szabhat határt a technológia, hanem tényleg filmre tudják vinni mindazt, amit megálmodtak, csak vajon fognak-e tudni még álmodni, ha többé nem lesznek megvalósíthatatlan álmok ?:$

Sajnos, úgy látszik már nem nagyon.

Az ekte mûvész filmekért nem nagyon vagyok oda, úgyhogy meg kell találni azt a kis lélektani határt, amit az olyan filmek jelentenek, mint az alvilági játékok, a revolver, vagy akár a Felpörögve.


Viszont egy T-filmet akkor is így elb...szni. A t-3 hagy némi kivánni valót, de soso.
9/10
izom 2009 jún. 17. - 22:51:54 9/10 Előzmény wukovsky
(555/1272)
tévedtem tényleg nem vett részt cameron(sajnos) az irásban de az 100%.hogy ö ajánotta mcg figyelmébe sam wortingtont marcust és a forgatásoknál is jelen volt.swarzenegger nélkül nem tudom.hogy lehet folytatni hiszen 5.6 mindenféleképpen játszania kéne vagy megint beteszik 15mp ennek igy mi értelme.további részeket csak vele tudnám elképzelni.ahogy megboldogult stan winston is mondta mindegyik terminátor(t 800) ugy néz ki mint swarzenegger.
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 17. - 22:32:46 8/10
(554/1272)
A effektekre gerjedõ réteg nagyon szánalmas, nagyon frankón lehet élvezni az õskövületnek tekintett filmeket is.

például:
Forbidden Planet 1956-ból
és a The Day the Earth Stood Still 1951-bõl.

Konkrétan döbbenet, hogy a kor lehetõségeit mennyire képesek voltak kihasználni az alkotók, és az is, hogy mennyire JÓ és ráadásul elgondolkodtató sztorikat is írtak mellé.

A nyolcvanas években is akadtak finomságok amit mai szemmel ki lehetne röhögni, de nekem marhára tetszik, mert volt benne fantázia. Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone (1983)

Napjainkban egy rakás film olyan mintha a remake remakejének a remakeje lenne. Csak a parasztvakító effektekkel próbálják elhitetni az ellenkezõjét.

Gyakran elszórakozok a "váratlan" fordulatok és csattanók kitalálásán, mert nem sokból válogatnak. :D
> Igen, és most mindenki meglepetésére, meghal õ. Nahát, tényleg, kihitte volna!?
> Na és most errõl derül ki, hogy végig egy szemét gyilkos volt de erre senki nem jön rá.. Fúú és tényleg..
> Az egyetlen lehetõséget az életben maradásra elszalasztja a fõhõs, de a gyilkos épp akkor kezd neki a monológjának, ami marhajó mert megmenthetik teljesen váratlanul a fõszereplõt.. És tényleg, woooow.
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 17. - 22:02:26 8/10 Előzmény wukovsky
(553/1272)
Mondomén (588), hogy: "..új(fajta) célközönségre koncentráltak." és "Nem terminátor rajongóknak készült, hanem az utcáról betévedõ, leülünk és nézünk valamit, aztán eszük, majd otthon dugunk egyet típusúaknak.
Nekik viszont kiváló! :D"

Rabszolgának jó lesz ez az újfajta emberszabású.
Mi nem, mert még kérdéseket teszünk fel. Még.

A másik része a tudatos leépítésnek itthon, ez az új ötlet, a képességfejlesztésnek átkeresztelt oktatás.
Aminek hallatán rögtön vizionáltam a tanárt, ahogy magyarázza, hogy a kettes program végrehajtása a következõképpen történik a vécén: Lehajtjuk az ülõkét, és megfordulunk. Letoljuk a nadrágot, az alsót is, leülünk. Nyom. Megfogjuk a vécépapírt, NEM A FÜGGÖNYT, majd elölrõl hátrafelé haladó mozgással megpróbáljuk megtisztítani a felületet. Az így megváltozott színû papírt beledobjuk a kagylóba, NEM A FALRA ragasztjuk fel! Ezt ismételd addig míg a papír szinte színtelen lesz. Ezután felállunk, felhúzzuk az alsót, nadrágot, majd lehúzzuk a vécét. KEZET MOSUNK!

A függöny és a fal nem vicc, még az én általános iskolás koromban ez volt. Képzelem most mi lehet..

Ja és a függöny.. olyan helyeken volt khmm.. foltos, amit ésszel nem lehet felérni, talán a pókember képes oda is.. :D
Bár lehet hogy voltak olyan kreatívok akkoriban, hogy leszedte letolt gatyával, kitörölte, majd visszarakta.