offtopic
wukovsky 2009 jún. 16. - 08:39:41
(532/1272)
Észjátékkal még soha senki nem nyert háborút. Akkor elmondanám öszintén, hogy háborút nem lehet csodafegyverrel nyerni. CSatákat lehet, de háborút nem!!!

Egy háború megnyeréséhez, olyan fegyver kell, amit gyorsan, egyszerûen nagy tömegében lehet gyártani, és kb bárki tudja használni. Lásd T-34, Sherman. Hiába volt a tigris és a párduc a messzemenõen legkiemelkedõbb tank, drága volt, bonyolult, nehezen javítható, komoly karbantartást ígénylõ.

A sherman tábori körülmények között javítható volt, a t-34-est pedig nem kellett javítani, ha tönkre ment kidobták, és csináltak egy újatt.

Hiába tudott egy tigris kilöni 7 db t-34-est mielõtt végeztek volna vele, onnantól, hogy 10 jutott mindegyikre, a csata eldõlt.


A t-800-ok sem fogják megnyerni a csatát, mert ahhoz nem készülhet elég belölük. Nincs elég stratégiai nyersanyag ahhoz, és még nem tudni mi van erurópában, de fõleg oroszországban, kínában, indíában, pakisztánban, és törökországban. Úgyanis a nato után ezek az országok rendelkeznek a legmodernebb fegyverekkel, és a legnagyobb hadseregekkel!!!!
skin72 2009 jún. 16. - 06:24:02 Előzmény wukovsky
(531/1272)
A film végén is elhangzik, hogy még messze a harc vége mert a globális hálózatot kell megsemmisíteni.
Ez utalás volt arra, hogy Connor felismerte nincs Skynet központ hanem különálló telepek és bázisok hálózata amely együttesen képezi magát skynetet.
A végkifejlet hátterében zajló T-800-as gyártósorának nem kell túl nagy jelentõséget tulajdonítani.Csak egy utalás volt arra hogy egy új kor kezdõdik az emberek és a gépek közötti harcban.
Skynet erõpolitikáját fokozatosan felváltja az észjáték és ehhez a T-800 remek eszköz.
9/10
izom 2009 jún. 15. - 23:02:41 9/10
(530/1272)
sajnos egyre csuszik a imdb 7.1 .sok embernek nem tetszett a film okés.hogy a skynet kezdeti korszakát mutatja be de attol még lehetett volna egy kics brutál meg tulélök is esküszöm olyan szánalmasak jaj jönnek a gépek á ráérünk hagy kapjanak csak el.conor meg 60 mondja nevét szegény mindig elfelejti.kyle osztja az észt.meg tele logikai bukfencekkel.t 600 oke szarul de ki lö vagy egy milliot a t 2 ismert fegyverböl.érdekes ahoz elég inteligens ,hogy felismerjen egy embert.megnézni moziban szabad legalább a hangkeverés jo üt mint állat.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 15. - 21:45:56
(529/1272)
Végre egy olyan kritika, ami tényleg teljesen objektív!!! :)


JC szerepe tényleg hagy némi kívánni valót maga után, CD valóban maradhatott volna, sokkal jobb lett volna mindenki számára.


Végre valaki másnak is feltünt, hogy a világok harca koppintása az egész, már azt hittem, csak én érzek így. Nekem a gépek is igen igen hasonlónak tüntek!!!

Johhny Depp egyértelmûen lemossa, százszor jobb minden téren :$
Kovács kolléga 2009 jún. 15. - 21:32:02
(528/1272)
Nem volt ez rossz film, legfeljebb a befejezõ jelenet lett egy kissé összecsapva.
A rendezõt nem kell bántani, a forgatókönyv esetleges hibáiról pedig nem õ tehet. Amúgy a Ferris-Brancato páros nemcsak a Macskanõt hozta korábban össze, hanem az egészen kiváló Játsz/ma alapsztorija is az õ mûvük.

Bale csalódást okozott. Egyébként sem értem, miért övezi a személyét akkora hisztéria. Szerintem borzasztóan mesterkélt, sõt, helyenként erõlködésszagú a játéka. Remélem, hogy a Public enemiesben Johnny "Laza" Depp lesöpri a vászonról. A film leggyengébb pontja Bryce-Dallas Howard. Kate szerepére nyugodtan maradhatott volna Claire Danes, mert õ sokkal jobban játszotta a karaktert a T3-ban (ami szerintem kifejezetten jó film. Szép búcsú volt Svarcitól. Picsába már a fanyalgókkal!).

A T4 esetében kifejezetten örülök neki, hogy vizuálisan eltértek a cameroni hagyományoktól. Az lett volna az igazi plagizálás, ha itt végig minden kékben úszik. Engem a látványvilág kifejezetten Spielberg háborús filmjeire, a Világok harcára és a Ryan közlegényre emlékeztetett (és ami azt illeti, helyenként a cselekmény és a helyszínek is).

Összességében egy erõs hetes a film, de egy ötletesebb fináléval a kilencest is megadnám neki.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 15. - 20:23:56
(527/1272)
Azért azt leszögezném, hogy elég éles a kontraszt, miszerint a t-600 még igen igen buta, de legalább ha már buta, akkor tudjon jól lõni. Jól lõni az tényleg nem kunszt. Azt már bármelyik jelenlegi fegyver tud! Mármint olyan fegyver, amely kompjuter vezérlésû, annak feltételével, hogy rendelkezik a megfelelö imputokkal, vagyis 4D-ben tökéletesen meg van határozva neki a célpont (4. dimenzió, ha valaki nem tudná, az az idõ!!! ) Tehát ha pontosan ismeri egy gép a célpont helyzetét adott idõben, és ha azt követi az idõ függvényében, akkor egészen precízen pontosan megtudja határozni a helyzetét, illetve azt is meg tudja határozni, hogy 0,3 sec múlva hol lesz, amikor a golyó oda becsapódik. Ennyit azért egy t-600-tól is elvárnék.

Nem marcus volt az egyedüli, akik tanulmányoztak. Egészen biztos vagyok benne, hogy a skynet felhasználta a régebbi amerikai kutatásokat, a német tudosok, illetve a japánok kínaiakon végzett munkáit is. A legtöbbet ennek a 3 nemzetnek köszönhetjük az orvostudományban, köszönet a scwarcoknak legföképp amerika részérõl, amelyekhez skynet a leginkább férhetett hozzá. Sajnos az ezirányú orosz kutatások a mai napig szigorúan titkosak.


Szóval a foglyokon is biztos rengeteg kísérletet hajtott végre skynet, mire létre tudta hozni valszeg õssejtekbõl azt a mesterséges szövetet, amit felhasznált a terminátórainak bevonataként!!!


Ami a nagyon nagy gond, a t-800,850,888 megépítéséhez rengeted nagyon nagyon ritka stratégiai nyersanyag kell, aminek össze gyüjtése megmunkálása rengeteg idõ, éppen ezért lehetett az, hogy ott volt egy csomó t-800 félig készen, de ha ez csak egy terv része volt, akkor nagyon nagyon sok ilyen stratégiai nyersanyagot pocsékolt el a skynet, ami nagy ostobaság, viszont a buta amerikai és egyéb nemzetíségû nézöknek óriási parasztvakítás, hogy uhhh, mennyi t-800.


szóval, abban amit állítani próbálsz, van egy elég durva logikai bukta, hogy ez csak egy feláldozható bázis volt, az lenne, ha nem lett volna ott vagy 50-100 db félig kész t-800. Király tigrisbõl a németek összesen 300-400 közötti darabot gyártottak, úgy hogy nekik volt bányászatuk, kohászatuk, és infrastrukturájuk, habár egyre fogyatkozó, de volt!!!
skin72 2009 jún. 15. - 16:47:20
(526/1272)
Még az ostoba robotokhoz visszatérve:

T-600 kontra T-800
T-600:rossz minõségû fém,csak területõrzésre alkalmas,tanulásra képtelen csak a programja szerint képes mûködni,beszivárgásra abszolút alkalmatlan.

T-800:kiváló minõségû fémötvözet;mivel a Marcus tanulmányozásának következtében képes élõszövetet hordozni beszivárgásra kiváló;folyamatosan tanul a váratlan helyzetet jól kezeli.

Apró utalás a jövõre nézve mikor a megbolondult T-600-ast a T-800 szó szerint széttépi.Ebben a mozdulatban minden benne van.
skin72 2009 jún. 15. - 16:39:27 Előzmény Vodka
(525/1272)
Akkor neked is elmondom,hogy ez a film Skynet kezdeti gyereklépéseit mutatja be.Erre utalnak az ostoba és rossz minõségû gépek(lásd t-600-as és az A-10-es által lelõtt repülõrobot).
Hogy mi várható ezek után: na ezt mutatja be a film végkifejlete
---Spoiler---
Skynet ravasz csellel egy csapásra megsemmisíti a vezérkart és John Connor is csak Marcus önfeláldozásának segítségével éli túl a végkifejletet.A végsõ összecsapás hátterében gyilkos precizitással épülnek futószalagon a Marcus tanulmányozásának segítségével kifejlesztett T-800 asok.Ezek a gépek(lásd az elsõ három részt) már nemcsak területõrzésre és agyatlan lövöldözésre képesek mint a T-600-asok hanem tanuló programjuk segítségével bármikor képesek lereagálni a körülöttük történõ változásokat.
Azt meg kérem szépen felejtsük már el hogy ez a bázis volt a skynet központja.Ez a bázis csak a Skynet tervéhez szükséges kellék volt.
Még visszatérve az emberek fegyverarzenálját kritizáló hozzászólásokhoz miszerint mit keresnek az emberek eszközei között tengeralattjárók,repülõgépek és más modern eszközök.Tessék kérem tanulmányozni a modern haditechnika ide vonatkozó fejezeteit és a kérdésekre megkapjátok a választ.
Végezetül még annyit mondanék el, hogy ne a csordaszellemet követve kritizáljuk a filmet hanem a Terminator saga-hoz méltó módon közelítsünk hozzá.Meglátjuk, hogy bizony alaposan kitettek a film készítõi magukért és a hiányzo kockák a helyükre fognak kerülni ha ez a gárda fogja készíteni a következõ részt.
2/10
Vodka 2009 jún. 15. - 14:34:09 2/10
(524/1272)
Ehhh...kritikán aluli volt az egész :-(
1-2 látványos jeleneten kívûl semmi értékelhetõ nem volt a filmben. Ócska párbeszédek, ócska karakterek, ostoba robotok.
Nem is tudom mit vártam egy olyan rendezõtõl aki a csárli angyalait rendezte...
No comment.
10/10
Kage 2009 jún. 15. - 12:30:08 10/10
(523/1272)
A film látványban és akcióban nagyon ott van, szinte folyamatos az akció a 2 óra alatt. A terminátorra viszont csak a nevekben emlékeztet, nem sok köze van az elõzõ részekhez. Sem hangulatban sem stílusban nem jön át, még ha láthatóan próbálkoztak is. Ha nem úgy ül neki az ember, hogy egy terminátor filmet néz meg, hanem egy feszült és izgalmas akciót akkor nem csalódhat. De "A" Terminátor továbbra is a 2. rész..

Spoiler:
(Nekem nem jött be pl, hogy a második rész vasöntödés jelenetére hajazva ebben a részben is volt valami (nagyon) hasonló..)
krisz1299 2009 jún. 15. - 11:39:56
(522/1272)
Hát láttam a filmet.
Ha nem terminátorrol beszélnünk azt mondanám hogy türhetõ volt, de Termiunátor 4. részének elég sz*r volt.
10/6
CSALÓDTAM A FILMBEN
offtopic
wukovsky 2009 jún. 14. - 19:49:36 Előzmény bourne
(521/1272)
Vannak hibái, de remélhetõleg a következõ részekben a történetre is fektetnek majd hangsúlyt, és nem csak a látványra. Illetõlegesen tényleg félelmetesebb lesz egy kicsit a jövõ, mert jelenleg nem volt olyan félelmetes
offtopic
wukovsky 2009 jún. 14. - 19:48:04 Előzmény izom
(520/1272)
Értem, de a 3 részben kitérnek arra, hogy hogyan ölte meg. Mivel kisfiú korából emlékek füzték hozzá, így közel tudott kerülni hozzá, és meg tudta ölni. Tehát itt arra utaltak, hogy már jópárszor próbáltak gépet küldeni ellene, de csak ez az egy típus tudott elég közel kerülni, és az érzelmi gyengeséget kihasználva megölni õt, illetõlegesen akkor már létezett az idõgép, tehát az a jelenet csak azért volt, hogy az ostoba Arnie rajongók az utolsó 10 sec-en az ölükbe hajthassák a fejüket, és élvezzenek!!!!


Semmi köze a 3 részben mondottakhoz
bourne 2009 jún. 14. - 09:29:43
(519/1272)
nem volt ez olyan kegyetlenül rossz, mint amennyire lehúzza a kritika ... azt hülyeség lenne elvárni tõle, h az elsõ két rész ideológiáját újraélesszék ... sejteni lehetett, h inkább a látványra mennek rá és nem lesz belõle olyan legenda, mint Arnie ból ... de hát a korok és az igények is változnak ...
nem rossz ez, csak hát az elsõ két résszel köszönõviszonyban sincsen ... de szerintem ez nem a film hibája ...
9/10
izom 2009 jún. 13. - 10:55:58 9/10
(518/1272)
itt elméletileg 4 résznél meghalt volna az alternativ befejezésben csak gondolom én rájöttek hogy a 3 résznél 2032 dátum szerepel befejezéskén.ezen mit nem lehet érteni.
skin72 2009 jún. 13. - 00:38:29
(517/1272)
Elõre közlöm spoilerekkel lesz tele a hozzászólás.

A filmben minden nagyon korrekten a helyére van rakva csak a fikázás helyett egy kicsit oda kellene figyelni.
Nem sokkal a nukleáris csapás után járunk.Az emberek partiban vannak a Skynettel szemben hiszen hadi potenciáljuk nagy részét sikerrel átmentették a nukleáris csapás utáni idõkre.Erejükbõl még arra is telik hogy a Földet szektorokra bontva ellenõrzésük alatt tartják azokat.Katonai vezetõik összehangolt támadásokkal sikerrel tudják megsemmisíteni a Skynet nagyobb telepeit(lásd elsõ csatajelenet).
Skynet erejébõl csak arra telik hogy mindenféle torz és meglehetõsen bugyuta gépet fejlesszen ki amivel szemben az emberek sikerrel veszik fel a harcot.Lásd a t-600-as modellt ami egyrészt rossz minõségû anyagokból készül(lásd láblelövõs rész.illetve Connor színrelépésekor megejtett fejlövés)másrészt iszonyú primitív(Connor bemegy a nyitott ajton a T600-at nem érdekli az ajtó csak az hogy ott nincs senki,illetve képes a saját lábát ellõni ahelyett hogy a kötelet lõné le).
Tehát Skynetnek lépnie kell,hogy visszaszerezze a lépéselõnyt.Kidolgoz tehát egy ördögi tervet amivel egycsapásra elintézheti az embereket irányító vezérkart és az emberek között szinte Messiásként létezõ John Connort.Ezt a tervet és végkifejletét nézhetjük végig a filmben.Az emberek vezérkar nélkül maradnak és bepillantást nyerhetünk a sötét jövõbe is amikor Marcus prototípusának továbbfejlesztett verziója(t-800) futószalagon gyártva készülõdik,hogy halálos csapást mérjen az emberiségre.
Akik a korábbi részek posztapokaliptikus jeleneteit várták most csalódtak hiszen a maréknyi túlélõ vs milliónyi T-800-as csatajelenetek valószínûleg a következõ részben lesznek láthatóak.Ahol már Skynet lesz lépéselõnyben.
Hiszen logikus,hogy termelõ kapacitás nélkül az emberek kifogynak erõforrásaikból és a Skynet új fejlesztései is sokkal korszerûbbek lesznek(lásd t-800 és a már ismert idõkapu).
És itt fog igazán John Connor belépni a képbe.Hogyan lesz képes az egyre fogyatkozó,erõforrásait fokozatosan elvesztõ, vezetõk nélkül maradt embereket gyõzelemre vezetni Skynet ellen.
Hogy ezeket megtudjuk még várnunk kell legalább egy részt.
Tehát nyeljük le a keserû pirulát,hogy ez a rész bizony csak egy felvezetõ.Itt most nem John a jani hanem a félig ember félig gép Marcus akinek önfeláldozása nélkül az emberek utolsó reménysége is elveszne.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 12. - 21:56:38
(516/1272)
Véletlenül nem Amy Adams-re gondoltál, mert olyat hogy Mcadams nem nagyon leltem :$
offtopic
wukovsky 2009 jún. 12. - 21:48:45 Előzmény izom
(515/1272)
Itt egy kicsit elvesztettem a fonalat, hogy öli meg kétszer ? :$
9/10
izom 2009 jún. 12. - 11:51:57 9/10
(514/1272)
A 3.résznél elhangzott egy dátum 2032 julius 4.AZ alternativ befejezésre utalva ekkor halna meg conor.:még jo hogy meg változtatták végét swarzi ne tum hogy ölné meg kétszer.AZ a borzaszto hogy egyátalán nem foglalkoznak a cselekménnyel na jo az utolso pillanatban átirták.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 12. - 11:28:29
(513/1272)
Marcus-t ne bántsd, Õ volt az egyetlen normális karakter, na meg Moon :$