offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 22:00:06
(472/1272)
De melyik ha-ra, illetve nagyon nem írtam olyat, hogy ha, legalábbis lehet, hogy csak nem emlékszem rá :$
6/10
CsengoZoli 2009 jún. 10. - 21:57:31 6/10
(471/1272)
Átfogóan erre a SOK BAROMSÁGRA,HOGY MI LETT VOLNA HA... :)
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 21:54:38
(470/1272)
ha valamire válaszolsz, akkor kérlek jelezd hogy mire, mert így nem értjük :$


Köszi
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 21:53:36
(469/1272)
Pedig nagyon nagyon kevés tank maradt fennt, alig alig lehet párat megtalálni különbözõ múzeumokban, úgyhogy beolvasztották öket.


ööööööööööööööööööö, miért is nem az ? :$ Jelenleg a sok nem az idén lebarnult kis pondr* mit csinál, nem a méh-re viszi a rozsdás vasat, amit újra beolvasztanak, akkor ha ott még fizetnek is érte, itt meg ingyen vóóóóóóttt ááá tánk, akkor hogy lehetne nem gazdaságos ? :$


Nem köl kibányászni (újra), nem köll a vasércbõl kiolvasztani a vasat, csak magát a vasat kell újra megolvasztani, és nem kell hozzá koksz illetve szén sem, csak minimális mennyiségûûûû
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 21:51:10
(468/1272)
Itt jegyezném meg halkan, hogy Kanada szinte semmilyen nyersanyagot nem termel ki jelenleg nagy mértékben, ellenben dugig van kõolajjal. Valamint amint végre a szuperhatalmak meg tudnak egyezni, hogy kié milyen részben az északi sark, akkor elindulnak ott is a furások, mert bizony az északi sark jege alatt a tengerfenék irgalmatlan mennyiségû kõolajat rejt.

Valamint, biomassza, energia fûvek, és ésszerû gazdálkodás. Ha napkollektorral, és egyéb természetes dolgokkal megkötöd a napenergiáját, akkor beállhat újra egy egyensúly. És amikor eléri a kõolaj ára lélektani 4-5 eurós árat, na akkor lesz egy kis válság, de akkor elõrukkolnak valami teljesen új energia fajtával, mert már most is rengeteg pénzt költenek erre, csak nem verik nagy dobra!!!
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 21:45:54
(467/1272)
Azok a tudosok, akik azt is mondták, hogy nem forog a föld, meg azt is, hogy nem lesz soha akkora bomba, ami felrobbant egy egész várost, meg azt is, hogy nem repülhet az ember, de ha repülhet is, akkor soha nem szálhat le a holdra, de ha oda le is száll, a marsra már tényleg nem fog.



Az a tudós, aki azt mondja, hogy soha nem lesz ilyen, az nem is tudós. A zsenit és az örültet csupán a siker választja el!!!!

Szóval alapvetõen minden tudós valamilyen szinten örült. És mernek álmodozni. És mint álmodozók biztosan nem fogják azt mondani, hogy nem lesz ilyen.

Ezt biztos, hogy nem tudós mondta, hanem valami egyetemi oktató, aki kurv*ra messze áll a tudóstól.


Ez olyan, mint aki nem tud táncolni, az oktatja, aki nem tudja oktani, az bírálja.


Alapvetõen csak egy apróságot kell létre hozni, hogy 0110001110111001010 helyett, 0211122000112212101020220201222110


0=nem
1=igen
2=talán, lehet, esetleg, valószínüleg

Ez a "2"-es különbözteti meg az emberi agyat, és gondolkodást módot a jelenlegi kompjuterektõl. Ha létre tudnak hozni egy olyan procit, ami tudja kezelni a 2-es faktort, akkor igenis lehetséges egy inteligensen gondolkodó gép, és nem feltétlen kell ehhez egy egész bõs erõmû
6/10
CsengoZoli 2009 jún. 10. - 21:42:29 6/10
(466/1272)
Most tényleg egy Terminátor storyban keresünk logikát? :)
Ne humorizáljunk már! :P Óvoda...
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 21:38:59 Előzmény iR T-800u
(465/1272)
Az egész világ arra épül, illetve modern világunk ipara már van 4-5ezer éve a fegyverkezésre, és a háborúzásra épül. Hasonlatként csak azt tudom mondani, hogy amikor leég egy erdõ, az nem a vég, hanem egy új kezdet, a tûz után milliónyi kis élet indul be újra. A második világháború után micsoda újjá építési munkálatok folytak mindenhol, a sok tankot beolvasztották acél gerendának, és a többi. Az élet mindig megújul és folyik tovább!!!!

A motiváció igen egyszerû. Ha végig nézi a történelmünket, akkor egyértelmû, hogy a szürkék eljuthatnak a szigetre, ami történetesen ausztrália. Ott meg élhetnek vígan terminátorok felügyelete alatt.


Én is olvastam hasonló tesztekrõl. Illetve arról is, hogy próbálják szimulálni, hogy mi történhetett Csernobilban, és azt is, hogy most mi történhet, mert igazándiból senkinek sincs fogalma arról, hogy a beton szarkofág alatt, amit történetesen nem soká bizony újra kell húzni, mert repedezik, szóval hogy az alatt mi folyhat, egyszerûen nem tudják!!!

Nagyon új robbantásokra nincs szükség, amit lehetett már elérték, illetölegesen az az 50 megatonnás hidrogén bomba amit az oroszok az északi sarkra dobtak, ezzel az egyik legnagyobb ivóvíz készletett rádióaktívan szennyezetté tették, nos szóval annál nagyobbat nagyon nem lehet építeni. Amiben sokat lehet fejleszteni, az az oda jutattás mikéntje. És itt én inkább már abba az irányba mennék, hogy sok kis mini bomba.

Ha sok kis kolás üveg méretû bombácska repülne valahova, sok alatt több ezer darabot értek, szedd le az összeset, nem fogod tudni, ha mindegyik csak 50-100 méterben pusztít, már elég!!!!


Miniatürizálás, miniatürizálás.


Azt próbálják elérni, hogy létre hozni olyan fogaskerekeket, ahol két atom alkotja a tengely, és négy atom pedig a fogakat. Itt az az óráiási probléma, hogy a 4 atom hozzá kötödjön erõsen, a 2-3 atom alkotta tengelyhez, de ahhoz a másik négy atomhoz, ami a másik tengelyhez kötödik hozzá, ahhoz ne kötödjön hozzá, de mégis tudjon erõt átvinni :$

Ez nem lesz egyszerûûûû!!!!
1/10
Beyond silence 2009 jún. 10. - 18:33:56 1/10
(464/1272)
SZÁNALMAS. A 2. rész - Az ítélet napja igazi megváltás ehhez képest. A pár perc amit ott látunk a jövõbõl félelmetesebb, izgalmasabb mint amit az egész film bemutat...
Az unalmas akció halmok között pár érdekes történet elem van csupán.
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 10. - 18:30:18 8/10
(463/1272)
Ez jó, részben megválaszoltad amit meg akartam válaszolni. :)

Viszont az olaj elfogyásában egyáltalán nem vagyok biztos, egyes kutatások arra utalnak, hogy nem egészen úgy alakul ki, mint ahogy azt eddig gondolták, és van rá esély, hogy igazából (habár lassan is de) termelõdik odalent valamiért.

Többet fogyasztunk olajat mint amennyit kéne.
A másik pedig az, hogy azontúl, hogy valóban kevesebbet tudnak már kitermelni az igények kielégítésére, azért befigyel az is, hogy erre hivatkozva fel lehet verni az árakat.
8/10
iR T-800u 2009 jún. 10. - 18:22:11 8/10
(462/1272)
A föld is lapos. Legalábbis egykoron ezt gondolták.

Bármi lehet. Az is amiben Te hiszel, de az is amiben én (próbálok hinni, mivel az emberi faj megváltozásában már nem reménykedem).

Ahogy te is utaltál rá, jön egy összeomlás.
Valóban, csak ezen már késõ agyalni, hogy hogyan lehetne meggátolni, így nem is teszem. Inkább arról fantáziálok, hogy mi lenne ha, a helyünket egy embernél lényegesen intelligensebb, ösztönmentes valami venné át.

A költõi kérdés, csak az lenne, mivel járunk jobban?
Ha az emberiség megint lenullázza magát. Vagy. Ha az emberiséget egy fejlettebb intelligencia törli el, ami mellesleg örökli az emberek által felhalmozott tudást, eredményeket.
Economist 2009 jún. 10. - 18:12:57
(461/1272)
Végül is oly mindegy, hogy mikorra céloztál egy tény hiszel benne, hogy az emberiség egyszer kifejleszt egy ilyent, soha semmi nem lehetetlen. De nem ez a valóság akarom mondani a reális, ha majd élelmiszerre se fogja futni a mai technológiával, ha olaj, gáz nem lesz( vagy sokkal drágábbak lesznek).
Economist 2009 jún. 10. - 18:08:01
(460/1272)
De szerintem nem fog létezni és a tudósok is ezt támasztották alá, jah még az is ellene szól, hogy nem lesz hozzá erõforrás se.
8/10
iR T-800u 2009 jún. 10. - 17:38:07 8/10
(459/1272)
"már"?

Olvasd újra. Nem írtam idõpontot. Tehát, nem holnap, és nem is ma.
Economist 2009 jún. 10. - 17:29:08
(458/1272)
Ir t-800:

Miféle gondolkodás az, hogy valós életben is létezhet már ilyen mesterséges intelligencia, nem létezik és nem is fog, nos ez a mai tudósok véleménye.
Másik mibõl is telne ilyeneket kifejleszteni, mint köztudott, vagyis remélem az, hogy elõbb utóbb minden birodalom összeomlik, ez se kivétel és lám lám kezdhetjük elölrõl. Úgyhogy ilyen filmeket se tudunk majd gyártani és megnézni, engem inkább ez zavarna sok más súlyosabb dolgok mellett.
5/10
Mumminka 2009 jún. 10. - 16:16:22 5/10
(457/1272)
én nem akarok ezen leragadni, hogy ki jó színész, meg julius meg kiegymás, de John connort amikor megismertük, mi nézõk ugye egy hülye utcagyerek volt, és az anyja egy igazi harcos. mirõl beszélsz, hogy julius c. ???
hát a connor gyereknek meg kellett tanulnia harcolni, nem arra nevelték!
egyébként a filmben ez tényleg zavaros volt, hogy beprogramozták e a gépeket arra, hogy Marcust ne öljék meg cél elõtt, mert volt hogy nagy kátyuban volt. amikor a kocsi is felborult, stb. de én inkább arra gondoltam, hogy tudták, hogy mindent túlél, és nem kell rá vigyázni.
8/10
iR T-800u 2009 jún. 10. - 15:54:28 8/10
(456/1272)
Mire, mire, bármire!

SN-nek kismillió oka lenne arra, hogy bekattanjon.
Szóval nyugodtan válasz egy neked tetszõt. :)
De legfõképp, megelõzõ ellencsapás az atomháború kiváltó oka. Mert félti a saját életét, még ha nem is így nevezi.

Már odaát írtam, hogy az emberi természet jócskán szolgáltathat SN számára félnivalót. Lásd az emberek hozzáállást a számára ismeretlen lényekkel szemben.

Néhány példa, és az azt elkövetõ emberek mottója.
> UFO: lelõjük, és ha van benne élõlény, akkor azt felboncoljuk.
> Yeti: lefotózzuk, aztán lelõjük, majd felboncoljuk. A Nagylábot is!
> Hogzilla: lelõttük, lefotóztuk, elástuk, kiástuk.
> Chupacabra: ha megtaláljuk, lelõjük, felboncoljuk.

Ez elég motiváció arra, hogy mint értelmes életforma SN megnyomja (képletesen) a nagy piros gombot? :D

A másik pedig, az, hogy ha egyszer kifejlõdik egy IGAZI Skynet, annak elég csak végigolvasnia mit reagáltak az emberek a Terminator filmekre, és hogy nagyon kis százalék próbálta csak megérteni a motivációt, a többségnek elég volt az "a gonosz gép meg akar minket ölni, ezért utálni kell" és kész, de hogy "miért?" az már lényegtelen.

Pedig alapvetõen fontos információ ez is, mert minél jobban ismered ellenséged gondolkodásmódját, annál több eséllyel szállhatsz szembe vele.
--

TX a 3-ban csak segítette neki átvenni a hatalmat a központban, SN addigra már öntudatra volt ébredve, és a vírussal érte el, hogy szabad-kezet kapjon az emberektõl.

Ez a rakéta dolog, engem nem érint, de erre valók az atomtengeralattjárók. Közelrõl "fejbe" bumm! :D
Az meg a másik dolog, hogy kitudja milyen fejlesztések vannak már amik az általunk "ismert" védelmi rendszereket lazán kijátsszák..

A jenkik annak ellenére, hogy "nem végeznek" kísérleti atomrobbantásokat, szuperszámítógépeket építettek amivel új atomfegyvereket tesztelnek szimulációkban. Lehet, hogy tévedek, de ilyet olvastam, és nem összeesküvés elméletként.

A tényleges katonai fejlesztésekrõl fogalmunk sincs, szerintem csak akkor tudunk meg újabbakat amikor az eltitkolandó technológiát a potenciális ellenségek már rég kilopták, és nekikezdtek az elhárítását kidolgozni.
8/10
iR T-800u 2009 jún. 10. - 15:21:25 8/10
(455/1272)
Ez egy nagyon nagyon jó kérdés.

Alapjába véve a kérdés, magyarázat Skynet embergyûjtésének miértjére.
Mellesleg teljesen logikus, hogy néhány erõs gép, komplett munkaosztagokat képes felügyelni annak a veszélye nélkül, hogy kiiktatják õket. Szóval hatékonyan képesek kontrollálni a civileket a legtöbb feladatra.

Szállítmányozás gondolata nekem nagyon tetszik, úgy is imádok vezetni, szóval ha már munkatábor, akkor én jelentkeznék kamionsofõrnek. :)

Egyébként, a kezdetekben SN-nek nehéz dolga lehet összeszedni mindent azokkal az egyszerû lánctalpasokkal. Karjuk nincs, csak fegyverük, így terrorizálással rá kell vennie az embereket arra, hogy segítsék. Ki kell találnia milyen módon gyõzi meg az embereket arról, hogy ne nagyon pattogjanak, és azt is, hogy mit ajánl cserébe ha engedelmeskednek. Mert ugye ha az embernek nincs jövõképe, akkor inkább öngyilkos merénylõvé válik vagy szabotõrré, minthogy dolgozzon abban a tudatban, hogy egyszer megsemmisítik amikor nincs már rá többet szükség.

A TSCC-ben volt egy Szürke* (aztán több is) és nem tûnt(ek) olyan rettegõnek, vígan pattog(tak) SN parancsaira.

Mi lesz a gépek feladat ha gyõztek?
Skynet karakterét rendszeresen szuper-intelligenciaként ábrázolják, tehát biztos nem csak kinyírunk minden ellenállót aztán Készenléti mód.. Valami célja utána is lesz, géptársadalom, más bolygókon felelhetõ élet elpusztítása, akármi.

* azoknak akik nem tudják, mert ez egy TSCC-ben szereplõ szó.
Szürke = olyan ember aki Skynet-et szolgálja kényszer hatása alatt. (vagy önszántából)
7/10
fordjee 2009 jún. 10. - 13:52:14 7/10
(454/1272)
Tényleg nem volt egy jó film sajna. A végét nem is értettem, olyan simán mászkáltak ki-be a központban, mintha nem lett volna ott egy gép sem. Leszálltak a helikopterek, az emberek kiszaladgáltak, egy nyavalyás robottal sem találkoztak közben, valahogy ez sem passzolt a filmben.
Azért rossznak sem mondanám, erõs közepes közepes összességében. :)
offtopic
wukovsky 2009 jún. 10. - 13:04:27
(453/1272)
Ezt a filozófiai részleget sajnos nem teljesen értem, de biztos megvan rá a magyarázat :$


Batman tökéletesen illik CB-hez, mert megvan hozzá az az elb*szott fizimiskája, hogy kinézi belõle az ember, hogy egy lelkisérült elmebeteg, aki képes éjcakánként magára aggatni egy vérszívó szárnyas patkány jelmezét, de mint JC-nak csapni való. Ez a fajta szenvedély nincs meg a szemében, és köztudottan a szem a lélek tükre, innentõl kezdve gáz a dolog.


Én még mindig nem pontoztam a filmet, megvárom a rendezõi változatot, csak akkor döntök. Aki pedig már most 10-et adott, az akkor 12-öt fog adni ? :$ Kérdem én