offtopic
wukovsky 2009 júl. 08. - 20:46:26
(692/1272)
Hát nem kaptam választ, hogy mi az a nagy lényeg, amire a filmek 10-20szori nézése után sem éreztem rá, vagy csak a 4-ik részben nem tudtam felfedezni. Pedig még privát üzit is írtam, hogy légyszíves mondja el, de úgylátszik Õ sem érzett rá, ezért nem tudja elmondani :(


Pedig olyan de olyan kíváncsi lettem volna, hogy mi is az a nagy lényeg :D
9/10
izom 2009 júl. 07. - 23:30:24 9/10
(691/1272)
plussssz fél ora már jo lenne hátha menti a menthetettlent a szinészi játék(ok)nem volt annyira tragikus.most hogy már volt szerencsém a tf 2 háát ingább ez 100 szor mint a tf 1 szer.spoiller: templomi jelenet rakás hullávol hatalmas darálo készülék és pár olyan jelenet ami a vágás miatt lett olyan amilyen .a besorolásnak is köszönheti a film hogy gyengére sikerült.és az utolso 10 perc is sokkal brutálabb lesz.nem az alternativ befejezésre gondolok.sajnos a watchmen buktája utánn féltek a kudarctol és jol meg vágva kicserélve több jelenetet gyerek barát mesefilmmé változtatták.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 05. - 11:37:50
(690/1272)
És mi lenne a terminátor filmek lényege, tehát mi az amit nem értettek meg ? :$


Mi azért szidjuk, mert egy igen gyenge forgatókönyvvel és történettel rendelkezik, gyenge JC karaktere, nagyon valótlanok a küzdelmek, JC halhatatlan, és nagyon sok benne a hiba, logikai hiba. Egy Sci-Fiben vannak hibák, ezt elfogadjuk, csak nem mindegy hogy mennyi.


Szóval nagyon felcsigáztál ezzel a lényeggel, hogy vajon mi az, amit pl én sem értettem meg ? :$
offtopic
wukovsky 2009 júl. 03. - 21:02:59
(689/1272)
Én nem bántok senkit az írása miatt, vannak hibáim, de azért egész normálisan tudok írni. Nem írom le a hülyét úgy hogy hüje, és a többi :)


Helyesen írni jó dolog, csak ha helyesen írsz le olyan dolgokat amiknek nem sok az értelme, az viszont kevésbé jó ahhoz képes, ha helytelenül írsz le olyanokat, amiknek viszont igen velõs tartalma van :)
offtopic
wukovsky 2009 júl. 03. - 19:55:32
(688/1272)
Mire válaszolhattam törölt a nyavalyás :D
offtopic
wukovsky 2009 júl. 03. - 19:54:05
(687/1272)
Erre csak a Kelly hõseibõl tudok idézni neked egy részt:


http://www.youtube.com/watch?v=RmrJazGfQY0


0:55 nél kezdödik a jelenet, és 1:12 táján hangzik el a lényeg.


Mi van a tankal?

Megállt. Szerelik.

És miért nem segítesz?

Én csak vezetem a Tankot, hogy mitõl megy, nem tudom.



Ami a lényeg, hogy én csak olvasom a könyvet, hogy hogyan kell jól helyesen megírni azt nem tudom.


Mint már említettem párszor megbuktam nyelvtanból, viszont országos 10-ik voltam fizikából. Ez van, és beismerem, hogy nem tudok helyesen írni. Ettõl még nem fog össze dõlni a világ. Ez élet megy tovább :D
offtopic
wukovsky 2009 júl. 03. - 19:46:38
(686/1272)
Ez tényleg olyan, hogy neki kell ülni, és nézni, habár én egyben néztem meg az elsõ évadot, elkezdtem egyik nap, lement 5 rész, másnap négy, aztán a hétvégén megnéztem újra, és várva vártam a 2. évadot, nekem 2-3 résztõl toppon volt :$

Galaxis utikalauz is .....

Eléggé kijön, hogy milyen sokra értékeljük magunkat mi emberek, és közben pedig sehol sem vagyunk :(
Zogmund 2009 júl. 03. - 16:46:45 Előzmény wukovsky
(685/1272)
No persze, de ha lenne egy film, aminek a központi témája (vagy egy fõ motívuma) az, hogy mi van a végtelen galaxisok végén túl, és ebben lenne (számodra) sok logikátlanság, akkor lehet, hogy te is fennakadnál ezen :)

Ha lesz idõm megnézem a sorozatot, oszt majd meglátjuk mi sül ki belõle :)
8/10
iR T-800u 2009 júl. 03. - 14:30:27 8/10 Előzmény wukovsky
(684/1272)
Azt azé tedd hozzá az ajánlásodhoz, hogy le kell "küzdeni" jó néhány részt, hogy rákapjon az ízére.

Az elsõ 6 rész inkább alapozásnak tekinthetõ amire késõbb felhúznak egy többszintes házat.

Ezt csak azért mondom, mert a TSCC fikázok rendre azok akik max 5 részig bírták csak, s képtelenek felfogni, hogy itt nem robbantgatnak percenként mert sokkal de sokkal összetettebb ennél, és aztán csalódnak, mert nem hozza a terminátor feelinget.

Hamburgert várnak, de pizzát kapnak.

Viszont a pizza jobb! ^^
offtopic
wukovsky 2009 júl. 03. - 10:01:32
(683/1272)
A cyborg girl-el az a baj, hogy nem lehet igazán bekategórizálni, én japán idiótizmusba sorolom, de engem nagyon szórakoztatott. Van benne akció, sci-fi, vígjáték, dráma, ami sajnos rányomja a bélyegét, hogy mindenbõl bele tettek egy kicsit, de igazán semmibõl :(
offtopic
wukovsky 2009 júl. 03. - 09:58:13
(682/1272)
Vannak ilyen örök értékû dillemák, tyúk vagy tojás és még lehetne sorolni, de ezeken ne akadj fel.

Ha fenn akarsz akadni, akkor ügye vannak a csillagrendszerek, amik galaxisokat alkotnak, na de ahol vége van a galaxisoknak, nos mi van azok után, és ahol azoknak vége van, azok után mi van, és ez az egész mikortól van, és mielõtt lett volna, nos az elõtt mi volt ? :D:D:D:D:D


Tehát ne ezen a kis idõutazáson akadjunk fel :D
offtopic
wukovsky 2009 júl. 03. - 09:55:30
(681/1272)
Cromartie minden idõk egyik legjobb üldözõje lesz, és tényleg olyan dolgok lesznek benne, hogy érdemes, sajnos 17-18 részre tervezték de végül 22-õt kellett gyártani, így van bene 4-5 töltelék rész, ami nem sikerült a legjobbra.

15-16-17 pl pon ilyen Sarah nyavalygásai, de sajnos azokat is meg kell nézni, és aztán a 18-22-ig az valami atom brútál, nagyon komoly évad zárás lett :)
Zogmund 2009 júl. 03. - 09:43:16
(680/1272)
Nem kötekedés a célom, csak remélem, hogy kérdésekre kapott válaszok útján jobban megértem a koncepcióját :)
Amúgy ez lehet egy komoly tanulsága is a T. sorozatnak, hogy az emberek velejéig romlottak, és folyamatosan azon agyalnak milyen a tökéletes "emberfogó", így bármit csinálsz elõbb utóbb úgyis kitalálnak valami hasonlót.
Így persze a "cél szentesíti az eszközt" alapon részben megbocsáthatóak az idõutazás témájában elkövetett logikai bukfencek is, mert nem az a lényeg. Csak szerintem túl nagy rajta a hangsúly...

Engem nem ragadott meg (még :)) a Terminator feeling (amúgy sem szeretem az akciófilmeket (persze ez nem csak egy sima akciófilm)), így ezzel nem lesz gondom a cyborg girl -el kapcsolatban :)
Zogmund 2009 júl. 03. - 09:37:23 Előzmény Valezius
(679/1272)
Nem azt mondom, hogy nem rossz, mert én is szeretem az idõutazósokat, és azért is nézek meg egyet, mert kíváncsi vagyok, hogy milyen elmélete(ke)t állítanak fel :)
Amúgy ebben a témában pl az Idõbûnök egy remek kis filmecske, ráadásul ott egy teljesen új megközelítése van az idõutazásnak, bár az sem válaszol arra a szokásos alapkérdésre, hogy "mi volt legelõször?", de ettõl függetlenül szeressük :))
Zogmund 2009 júl. 03. - 09:31:37
(678/1272)
A 12 majmot láttam, egyik kedvenc rendezõm egyik legjobb filmje :))
Csak ezzel is van egy kis gondom, miszerint, akkor ezek az idõsíkok olyanok, mint ha egy kavicsot dobsz a vízbe, és az hullámot ver. Egymás után haladnak, de ugyan azt az utat járják be.
Tehát most van több párhuzamos idõsík, ami egymás elõtt, mögött halad. Na igen, de mi van az elsõ hullámmal?? Elõtte nincsen semmi! Vagy mindig van elõtted egy hullám? Akkor vannak olyan idõsíkok, amik egyszer csak elindultak valahonnan középrõl, és "nincs" múltjuk (azaz van, csak az az idõsík nem járta be az addigi utat).

Na jó, ezt lehet kicsit bonyolultan írtam le :) A lényeg, hogy ez is legalább olyan nehéz fogalom, mint a végtelen vagy a 4 térdimenzió.

Mindenesetre annyira nem vagyok Terminator fan, hogy megnéztem volna a sorozatot, viszont ha, mint mondod, ott "értelmesebbek" az emberi viselkedések, akkor lehet megér egy próbát :) Talán a Terminatori idõképet is jobban megértem :))
offtopic
Desmond 2009 júl. 03. - 08:41:44
(677/1272)
ne reklámozz mert úgyis kimoderálnak
offtopic
wukovsky 2009 júl. 03. - 07:04:22
(676/1272)
Na jó, de ha annak elõtte imádtad, akkor nem szívesen utálod :(

Kicsit olyan, mint Claire Daines-t szerettem a T-3ban, mert abszolút pótolta Linda Hamiltont, határozott volt, agresszív, és még jobban is nézz ki. Erre berakja apuci a kicsi leánykáját :(
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 júl. 02. - 23:39:55 8/10
(675/1272)
Nekem tetszik.. mert JOBBAN lehet utálni!! :D:D:D
offtopic
wukovsky 2009 júl. 02. - 22:33:50
(674/1272)
Ott nem Sarah-n van a hangsúly, és sem kedvelem Lena-t, de a második évadban kapunk olyan jó dolgokat, habár kapunk egy pár részt Lenából is nyavalygosan, hisztisen, megszégyenítva Lindát, de hát ez van, most az EMO a menõ :D:D:D:D:D
offtopic
wukovsky 2009 júl. 02. - 22:17:29
(673/1272)
Hát a T2 sem teljesen Arnie vállain nyugodott, közel sem volt olyan félelmetes gép, még az egyben sem, mint T1000. Robert nagyon jó színész, Arnie meg annyira sajnos nem :$


Na meg a T2-ban Linda Hamilton is letette a modern amazon alapköveit, amihez aztán csak Lara Croft tudott felnöni!!! Más színésznõcskékrõl valahogy nem tudott hitelesen átjönni, hogy igazi nagy harcosok lennének :$


Edward alakítása szintén parádés :)

A sorozatból pedig végképp kiderült, hogy nem csak a 101-es modell létezik, és a többi legalább olyan jó :)