offtopic
wukovsky 2009 szept. 08. - 21:33:25
(832/1272)
A záró mondtad a legfantasztikusabb, én már hozzá sem merek szólni :D
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 08. - 20:38:47 1/10
(831/1272)
mivel eléggé egymásra épülnek az egyes részek és a rendezõ+forgatókönyvíró részlegnél is elég nagy az átfedés, nem úgy kell(ene) elképzelni, hogy a semmibõl alkotnak valamit 12 hónap alatt.

ja, végül is csak azok a dolgok hiányoznak, amitõl egy terminator film terminator film lesz...
8/10
Obi1 2009 szept. 08. - 19:47:50 8/10
(830/1272)
Én most nem elsõsorban a minõségrõl beszéltem, hanem arról hogy a Fûrész sorozatnál azért messze nagyobb a rókabõr-hatás. Egy év meg nem elég szerintem egy film elkészítéséhez. Pre-production, forgatás és post-production 12 hónap alatt?
A LOTR meg megint más tészta, annál az egész trilógiát egyszerre forgatták. De azt hiszem a Karibnál is a két folytatást.

A T4 meg szerintem bõven nézhetõ, ha sima akciófilmként tekintünk rá. Én speciel hiányolom belõle az egyediséget, a hangulatot, a sci-fi elemeket, de ettõl még nem lett rossz a film.
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 08. - 16:00:38 1/10
(829/1272)
szerinted, szerintem meg nem.
mi köze a minõséghez annak, hogy mennyi idõ telik el két rész között? ilyen alapon a karib tenger kalózai vagy a gyûrûk ura is rosszabb, mint a terminator, mert 3-4 év alatt kiadták a 3 részt?
8/10
Obi1 2009 szept. 08. - 15:11:32 8/10 Előzmény damienisback
(828/1272)
Pedig a T4 több mint nézhetõ. És ebbõl nem is évente küldik ki a sorozatgyártásban a részeket.. 25 év alatt csináltak négy részt, Fûrésznél meg 5 év alatt hatot(!).
1/10
damienisback 2009 szept. 08. - 13:49:47 1/10
(827/1272)
sokan a fûrész topicjaiban fröcsögnek, hogy minek folytatják és húznak le újabb bõrt róla. na, nekik ajánlom, hogy nézzék meg ezt a hulladékot és rájönnek, hogy míg a fûrész újabb részei bõven nézhetõk, a terminatornál közel sincs így...
9/10
izom 2009 szept. 01. - 15:09:16 9/10
(826/1272)
arra lennék kiváncsi mikor forgatták eszt a filmet gondolom idönként bele néztek a már kész mübe nem látták hogy egy rakás kutyagumi.meg teszt közönség nem volt.meg komoly hogy adhattak zöld utat mcg-nek ez egyszerüen érthetetlen ha lesz 5 cseréljék le a rendezöt forgatokönyvirostul.cameron ajánlotta be marcust ö jo választás cameron azért menézhette volna hová adja marcust.
offtopic
wukovsky 2009 aug. 31. - 21:10:08 Előzmény Jedrik
(825/1272)
A T3 után azzal lehetett becsalogatni, hogy áthelyezték a posztapokaliptikus jövõbe, valamint változott a gárda készítõi oldalról.

Bale-nek nincs mentsége erre a ...., amit alakított, úgyanis tudta mit vállal, olvasta a forgatókönyvet, és azt nyilatkozta, hogy azért vállalta, el, mert valami bravúros volt szerinte a fogatókönyv. Na, ha ez neki bravúros, akkor abból kiderül, hogy az általa megformált jó karaktereket valószínûleg az ügynöke/menedzsmentje vállalta el :P

Szerintem a következõ rész, ha lesz, akkor lesz csak siker, ha tényleg jó lesz, én tuti letöltöm elõszõr, és csak aztán nézem meg, ha jó
offtopic
norton15 2009 aug. 31. - 17:27:23
(824/1272)
(Régen láttam, ez legyen a mentségem.:P)
Jedrik 2009 aug. 31. - 15:56:23 Előzmény Obi1
(823/1272)
Egyetértek. Többek között Bale miatt néztem meg a filmet, nagyon kajálom a csávót, tehetséges. Sajnos ez a tény a salvationban egyáltalán nem jön át, John Connor karaktere ugyanis kimerül abban, hogy agresszivan hörög és lövöldöz, semmi több, holott ebben a figurában lett volna lehetõség. Szomorú, hogy a gárda nem vette a fáradtságot, hogy kicsit árnyaltabban mutassa be a karaktert, igy marad egy, azaz egy darab érdekes figura az egész filmben, és az ugye nem más, mint Marcus Wright. Nem csak a karakter jó, de a szinész is, és számomra tényleg õ teszi nézhetõvé a filmet, különben teljesen felejthetõ lenne.
Ettõl persze a mozi még kasszasiker, hiszen a "terminátor" varásszóra a világ minden pontján tódulnak a tömegek a moziba, és ez még ezután a rész után sem fog változni.
offtopic
norton15 2009 aug. 30. - 20:11:31
(822/1272)
A filmbõl csak részleteket láttam, de annyi elég is volt hirtelen, mert átvariáltak pár dolgot.:S Könyvben viszont nagy élmény.:)

Ááá jézusom... Ez már szinte a Monty Pythonba illõ.:D
offtopic
wukovsky 2009 aug. 30. - 20:06:32 Előzmény norton15
(821/1272)
Úr Isten, egy mûvelt embert, Te láttad, vagy olvastad az oroszlán kölyköket ? :$


Ilyen sokszor volt már, pl az egyik Arab-Izraeli háborúban kikapcsoltatták az összes légvédelmi üteget, mert bejárták a területet a vezetõk helikopterrel, és féltek, hogy lelövik öket az alattuk levõ tisztek, hogy átvegyék a hatalmat, és az Izraeli légierõ pedig pont akkor táamdott, ha be van kapcsolva, lelövik az összeset, így meg szétverték öket.

Nagyon hülyék tudnak idõnként lenni a parancsnokok :D
norton15 2009 aug. 30. - 14:25:32
(820/1272)
Ja, hogy így.:D Licitáljunk mi is a T-névre, oszt' hátha meglesz.:)

(Az Elit alakulatban volt is egy olyan rész, amikor az egyik õrjáratozó katona puszta idegességbõl az egyik felettesét agyonlõtte a sötétben. Az Oroszlánkölykökben az ostoba százados meg azért nem mert visszamenni éjszaka a századához, nehogy valaki lelõje véletlenül, és egy gödörben aludt.:))
offtopic
wukovsky 2009 aug. 30. - 10:36:03 Előzmény norton15
(819/1272)
van a mostani csapat, aki ha nem tudja kipengetni, akkor bukta, és van a Vajna, ez szerény számításaim szerint kettõ :D

Igen, valahogy éreztem én, hogy Derek így nem, szóval lesz itt még valami, egy ilyen karaktert így nem lehet, és lám, tényleg nem.

Viszont jó is volt kicsit, hogy a háború tényleg ilyen, sok múlik a szerencsén, rosszkor rossz helyen.

Az elit alakulatban is ahogy nyilatkoznak a veteránok a parancsnokukról, és ahogy közlik, hogy mindig õ ment elõl, stb stb, és az egyik mondta, hogy csodálkoztak, hogy élte túl a háborút. Van benne valami, egy pillanat alatt annyi, ha eltalál egy mesterlövész, de elég hozzá egy amatõr lövész is, ha jól fejbe talál :$
norton15 2009 aug. 29. - 09:55:19 Előzmény wukovsky
(818/1272)
Há' meg Derek, Kyle...:) Az a néhány pillanat kiváló lett.

Ki a másik Vajnán kívül?:O
offtopic
wukovsky 2009 aug. 28. - 20:14:07
(817/1272)
Azt éppen ma néztem meg, a végén, amikor megjelenik Alison, hmmmm, az nagyon oda csapott :$ Sajnálom, hogy nem tudhatjuk meg, mi lett volna a folytatás.

Ellenben a Salvationnál fogjuk tudni, hiszen most éppen ketten is versengenek a folytatásért :$
norton15 2009 aug. 28. - 19:15:59
(816/1272)
Jó, egyfajta marhulásnak elmenne, ha olyan minõségû lenne. Volt benne egy-két poén, meg az utolsó néhány perc, ami jól meg lett csinálva, de ez sajna nagyon kevés szerintem.

Annyira nem volt más, mint pl a T2, max annyi a különbség, hogy a TSCC szépen kifejt mindent. Meg az utolsó rész is nagyon odab*szott.:)
offtopic
wukovsky 2009 aug. 28. - 17:22:48
(815/1272)
T3 egy jó kis levezetés volt Arnie-nak, de T filmként nem nagyon állja meg a helyít :D


A terminátor James Cameron szüleménye. Ennél fogva más nem biztos, hogy tudja úgy csinálni. A sori más, mert annak más a stílusa, ott jobban el kell gondolkozni, egy filmnek, azonnal, és nagyot kell ütnie, nem lehet azt, hogy hetekig adagolom a részleteket, aztán utána sújtok oda :$
norton15 2009 aug. 28. - 11:27:15
(814/1272)
http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2009/08/28/andy_vajna_licitalna_a_terminator-jogokra/

Basszus, pedig én tényleg reménykedtem egy színvonalas filmben. Erre Vajna úgy beszél, mintha a T3 olyan nagyon jó film lett volna.
norton15 2009 aug. 28. - 10:19:35 Előzmény wukovsky
(813/1272)
A forgatókönyvírók asszem a T3-ból keveredtek ide, akkor nem is csodálkozom. Bale-nek van egy-két gyenge filmje, szóval ezen nem csodálkozom.:)

Pont ez tetszett a sorozatban, hogy egy csomót lehetett filózni rajta, és meglepõen kevés benne az akció. Nem csoda, hogy átlag amerikai nem sokat nézhette, mer' hát mégis csak gondolkozni kell.