offtopic
norton15 2009 szept. 10. - 13:17:52
(852/1272)
Igaz, ez személytõl függõ. De én inkább bevállalom azt, hogy egy sorozat késõbb lendül be, mint hogy az elején ezerrel bekezd, majd zuhan a színvonal.
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 10. - 09:35:38 1/10
(851/1272)
azoknál a sorozatoknál, amiket rendszeresen nézek nem kellett több részig várni arra a pluszra, amitõl nézhetõ vagy jó lesz egy sorozat...
offtopic
norton15 2009 szept. 10. - 07:23:06 Előzmény damienisback
(850/1272)
Biztosan van még pár sorozat, ami nem tudott indulni a legjobban a bizonytalanságoktól, és mégis szépen belejöttek. Pl a Dollhouse is állítólag a hatodik részig rossz, mert a Fox ott is bezavart, mint a TSCC-nél. Egy próbát megér.
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 09. - 23:33:35 1/10
(849/1272)
én csak a terminator feelinget vártam tõle, de nem jött át...
offtopic
wukovsky 2009 szept. 09. - 21:32:14
(848/1272)
Bocsánat, nem szántam annak, csak a TSCC pont egy olyan sorozat volt, amitõl az emberek a csihipuhi erõszakot várták, viszont teljesen mást kaptak. MEgkapták helyette kezdetben a két cyborg fejlödését, egyre emberibbé válását, aztán folytatodott Cameron emberré válása, és John Henry felnevelése, ellátása erkölcsökkel, és jó neveltetéssel :)

Ez volt az igazi magva a sorozatnak, és nekem ez nagyon nagyon bejött
offtopic
wukovsky 2009 szept. 09. - 21:29:58
(847/1272)
Kyle akkor még mást képviselt, mint most :)

Nézz bele, de igen igen lassan, és hosszan kibontakozó cselekménnyel számolj, rengeteg szálon futatva, és kell figyelni agyalni :)

Izlések, és pofonok. Nekem bejött az elsõ rész is, olya annyira, hogy egyik nap 5 részt, a másiknap pedig a maradék 4 részt néztem meg, aztán elõlrõl, és alig vártam utána a következõ évadot :$
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 09. - 21:18:27 1/10
(846/1272)
hmm, nekem kicsit ironikusnak tûnt, amit írtál...

engem nem tudott lekötni a terminator sorozat, de ezt már elmondtam anno a sorozat topicjában is.

a sima verekedés engem sem nagyon tud meghatni, pl a "dszeki csen" filmeket nem is szeretem....
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 09. - 21:15:31 1/10
(845/1272)
na figyi, nem azt mondom, hogy már az elsõ rész csapjon fejbe egy pallossal és erõszakolja meg a nõmet, hanem azt, hogy legyen benne valami, ami felkelti az érdeklõdésem. ennyi és nem több.

a twin peaksrõl hallottam már, de még nem bírtam rávenni magam, hogy belenézzek, köszönhetõen kyle maclachlannek...
offtopic
wukovsky 2009 szept. 09. - 21:07:07 Előzmény damienisback
(844/1272)
Na itt a gond, ez sekélyesség, és felszínesség egy kicsit szerintem.

Én úgy vagyok vele, hogy egy igazán jó sorozat nem üt az elsõ résszel, mert annyiba képtelenség annyi mindent bele zsufolni. viszont az elsõ rész igazán nem volt rossz, voltak össze csapások, idõutazás, megalapozta azt, hgoy jó lesz a sori :$

A twin peaks is elég vontatott volt az elején, és késõbb is, más volt az érdeme, mint a pörgés
offtopic
wukovsky 2009 szept. 09. - 21:03:32 Előzmény damienisback
(843/1272)
Ha figyleted, akkor én is pont ezt mondom, hogy JC és robotoktól nem lesz egy film T film. Ahhoz kell az a plussz zsenialitás, amit úgy hívnak, hogy James Cameron.

A star wars-ban azért lett jó mindenrész, mert minden részhez köze van George Lucasnak.

Szerintem pedig jó volt a Die Hard 4 is. Egyben ledaráltam mind a négy részt, és nem volt változás John M. karakterében, habár ez a kisujjában van már Bruce-nak szerintem.

Az a gyenge kis sorozat némi inteligenciával, és a sorozat mondanivalójával kapcsolatos minimális érdeklõdéssel, valamint eredeti hanggal, egy igen igen élvezhetõ valami :)

A csihipuhi engem annyira nem köt le, meg a látvány sem, nekem szükségem van arra a pluszra, mit tartalomnak hívnak egy filmben. Attól még lehet véresen brútális akció film, ha van tartalma :D
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 09. - 18:48:30 1/10
(842/1272)
tényleg nem sok ember hal meg az elsõ részben, de annál több az akció.

az aspirint ne felejtsd el :P
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 09. - 18:47:08 1/10
(841/1272)
"az elsõ néhány részben kissé döcög, de aztán nagyon szépen belejön"

na itt a bibi. ha az elsõ részben nem találok valamit, ami miatt azt gondolom, hogy érdemes nézni a sorozatot, akkor kb ennyi volt...
offtopic
norton15 2009 szept. 09. - 18:00:17
(840/1272)
A sorozat szinkronnal tényleg borzasztó, egyébként meg jó. Az ertéel azért szedte le, mert a Született feleségeket szinte lehetetlen megverni, ennyi erõvel a House ellen is mehetett volna. Ha pl hétfõre tették volna, vagy hétvégén a késõ esti sávban futott volna, több sikert könyvelhetett volna el. Amúgy tényleg jóféle sorozat, az elsõ néhány részben kissé döcög, de aztán nagyon szépen belejön.:)
8/10
Obi1 2009 szept. 09. - 15:07:53 8/10
(839/1272)
Csak sajnos megoldhatatlan az egész. Schwarzeneggert nem lehetett betenni nyilvánvaló okok miatt (csak CGI-al), nélküle meg oda film. Nem véletlenül emelte ki minden egyes nézõ azt a jelenetet, ahol feltûnt Arnold kemény 10 másodpercre. Nem mint ha az olyan zseniális jelenet lett volna, de az a 10 másodperc Arnolddal és az ismert taktusokkal több Terminátor-feelinget hozott mint az egész film egybevéve.
Persze lehet azt mondani hogy akkor nem csináljanak több részt, de azért a háború az egy elég kiaknázatlan területe a terminátor univerzumnak. Na majd talán pár év múlva fejlõdik annyira a technológia hogy CGI Schwarzeneggert tegyenek be, mert az a kis fél-cameoról is sütött hogy renderelt. Még a direkt lesötétített, füsttel telelévõ szobában is.

A Terminátor sorozatot hagyjuk szerintem, abból a pilot elég is volt.

A Rambo elsõ része (tehát a First Blood) számomra is abszolút bejövõs, mondjuk azt nem is mondanám akciófilmnek. Jó ha egy ember meghalt benne, és ha jól emlékszem az is balesetben.

A Die Hard 4 meg jó lett volna, ha nem erõltették volna azt a PG-13 sz*rságot. McClaine dohány és káromkodás nélkül? Agyhalál.
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 09. - 14:38:01 1/10
(838/1272)
jajj, arra a gyenge sorozatra gondolsz, amit a terminator névvel próbáltak eladni és 4-5 rész után azt mondták a retek klubosok, hogy nekik ennyi elég volt belõle? :D

a rambo sorozatból az elsõ 3 tetszik igazán, bár még a 4 sem rossz, csak furcsa, ahogy az öreg Sly írtja a népet. a die hard 4 sajnos full gagyi lett, de az elsõ 3 rész remek. a resident evilnek sajátos hangulata van, van akinek tetszik, van akinek meg nem.

a politika teljes mértékben hidegen hagy, nem érdekel ki pénzeli az adott filmet, ha tetszik.

remélem azt te sem gondolod komolyan, hogy csak attól egy gyenge akciófilmbõl terminator film lesz, hogy a fõszereplõt john connornak hívják és van benne pár robot...
offtopic
wukovsky 2009 szept. 09. - 13:44:00
(837/1272)
Cromartie és Summer Glau bebizonyította, hogy lehet magasfokú terminátor játékot üzni anélkül is, hogy valaki Arnie lenne.

viszont ami a többit illeti:

Rambo 4: Hozta a szokásost, John J. Rambo megy, és leöl egyedül mindenkit, mindenkit megment, és nyer.

Erkölcsi többlet mondani valója igazán csak az elsõ résznek volt. Aki túl tudott látni az akción, ami amúgy pazar volt, az észre vehette azt a fajta társadalom kritikát, amit a vietnámi háború borzalmai okoztam abban a generációban. Fiatalok ezrei halltak meg, és egy szuper hatalom a gyözelem küszöbén elbukott egy háborút, egy presztizs értékû háborút, csak azért, mert az otthon ülök azt látták, hogy a gonosz amerikai (saját) katonák szegény civileket ölik(civilruhás vietmin, illveve vietkong katonák).

A háború "hösei" hazajöttek, és leköpdöste öket a sok nyomorult drogos kis hippi geccccccIIIIIIII.

Nos valahol innen indul a cselekmény.


A kaptárból sajnos csak az elsõ részt láttam, így arról nem tudok véleményt alkotni, de a rambo következõ 2 részére valamelyest rányomta a bélyegét, hogy a Reagen-i ére propaganda filmje volt, vagyis az állam pénzelte, hogy arról csináljanak filmet Rambo márkanév alatt fémjelezve, amirõl csináltak :)

Die Hardból még a 4.0 is jó volt, benne volt a John McLane klisé minden apró csinyja binja, figyeltek erre, nagyon figyeltek.

És itt jön a fekete leves, a Salvationban semmi olyan nem volt, amitõl T film lett volna, semmi de semmi az ég világon, és John Connor karaktere egy - végtelen, nem is 0, hanem minusz végtelen!!!!
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 09. - 08:55:42 1/10
(836/1272)
talán annyival, hogy azokban a filmekben megvan az a plusz, ami ebbõl a filmbõl hiányzik. egyébként pedig terminator film Schwarzenegger nélkül? kb mint a lost Terry O'Quinn nélkül...
8/10
Obi1 2009 szept. 09. - 00:34:47 8/10
(835/1272)
Még mindig egy terminátor filmrõl van szó, csak inkább az akcióra koncentráltak.
És a Rambo mi többet tudott felmutatni? Forgatókönyv és a színészi játék alapszinten, de az akciók darálósak voltak. A T4-ben is van pár jó akciójelenet, de azért a körítés valljuk be még így is jóval magasabb szinten van. A Resident Evil se éppen jobb szerintem.

Na de majd ha kijön(HA kijön..) a bõvített változat, talán javítani fog valamicskét az összképen.
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 08. - 23:12:10 1/10 Előzmény Obi1
(834/1272)
a terminator névvel akarják eladni, vagyis pontosan arról van szó, amirõl beszéltem.

"Így kaptunk egy sima akciófilmet, de annak legalább elég jót. Semmiképp se hulladék."

ez a valami sehol sincs pl a die hardhoz, resident evilhöz vagy a rambohoz képest...
8/10
Obi1 2009 szept. 08. - 21:49:50 8/10
(833/1272)
Ok, de azért évente csak azért is túlzás bemutatni egy Fûrészt. Nem mint ha zavarna, csak furának tartom.

"ja, végül is csak azok a dolgok hiányoznak, amitõl egy terminator film terminator film lesz..."
Ezzel egyet is tudnék érteni, de már megint nem errõl volt szó. Én csak azt írtam hogy egyáltalán nem rossz film - sõt egyszeri nézésre eléggé szórakoztató. Ha nem annak a McG gyereknek adták volna a rendezést, és ha kapott volna egy épkézláb forgatókönyvet akkor már azt mondtam volna hogy wow. Így kaptunk egy sima akciófilmet, de annak legalább elég jót. Semmiképp se hulladék.