8/10
erroris 2009 jún. 06. - 09:50:56 8/10
(312/1272)
Tegnap végre én is eljutottam a moziba!Megpróbáltam de sajnos nem tudtam elvonatkoztatni az elõzõ részektõl!Ennek tükrében valami hiányzott a filmbõl!Talán Te fogalmaztad meg jól,hogy akkoriban még fogékonyabbak voltunk az ilyesmire...talán ez hiányzott nekem!Ezen kívül minden benne volt amivel ma egy filmet el lehet adni és sikert lehet aratni.A történettel kapcsolatban pedig annyit,hogy nos igen...én sem így képzeltem de tudnia kell minden önjelölt forgatókönyv írónak,hogy hálivúd tárt karokkal várja õket;)
Tehát 10/8...a hiányzó hangulat miatt,ami a kor és a személyes változásom miatt lehet!(DE még mindig a második rész a kedvencem)
8/10
erroris 2009 jún. 06. - 09:42:16 8/10
(311/1272)
Próbálom kitalálni,hogy az utolsó két hozzászólásod kinek és miért írtad de nem megy.Mivel más nem kérdezett vissza két dologra gondolok de maradjunk abban,hogy azért nem mert õk értik.De a hozzád fûzött kérdés (ami az anyanyelvedet illeti) válasza engem is érdekelne;)
Lehelm 2009 jún. 06. - 01:33:26
(310/1272)
Nincs itt semmiféle fikázás.
A maga nemében a 3. és a 4. T film is klassz.
Csak ezek nem adják vissza az elsõ két rész hangulatát.

Talán a Star Wars szériához tudnám hasonlítani ezt a dolgot (erõs túlzással).
A 70-es évek végén és a 80-as években készített 4.5.6. epizódok hangulatát nem igazán adja vissza a késõbb legyártott 1.2.3. rész. Holott ezek is jó filmek, különösen a 2. és a 3. (A Baljós Árnyak lóg ki talán legjobban a sorból.)

Persze azt is tegyük hozzá, hogy mi nézõk is változunk.
Ha az én korosztályomat vesszük alapnak, mi gyerek/serdülõ fejjel néztük a Csillagok Háborúja és a Terminátor filmek korábban elkészített részeit. Talán akkor fogékonyabbak voltunk az ilyesmire, mint a most ránk zúdított akciófilmek tömkelegére.
10/10
mbcy 2009 jún. 06. - 01:18:35 10/10
(309/1272)
Ja és még egy gondolat a divatfikázóknak. Most hogy olvasgatom a hozzászólásokat. Engem az is zavar, hogy az 1-2 istencsászár a többi már szar. Legfõbb érvek a Swarzi+Cameron +Linda hiánya. Cameron bármilyen meglepõ, de íróként szerepel a 4. rész készítõinél. És szerintem az meg tényleg borzalmas lenne, hogy a 60 éves Linda Hamilton kommandózik a romok között egyik kezében egy aknavetõvel a másikban meg egy járókerettel, miközben a 70 éves kormányzó napszemüvegben szórja az áldást felé. Jut eszembe a 2. részben, ami ügyebár tökéletes történet, miért van a terminátor mindig napszemüvegben? Az elsõ részben csak azért vette fel, mert kivájta a szemét, mert megsérült ügye. De a kettõben minek? Túl erõsek voltak a piros feliratok neki, és nem tudta levenni a kontrasztot? Szóval, aki fikázza a 4 et az fikázza akkor már az összeset.
9/10
izom 2009 jún. 06. - 00:41:56 9/10
(308/1272)
az kabaré én biztos nem javitok kimást.gondolom a lényeg érthetö.ha meg bántonak érezzük ne nézzük.
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 06. - 00:27:49
(307/1272)
:DDDDDDD

Kabaré... :DDD
9/10
izom 2009 jún. 06. - 00:26:50 9/10
(306/1272)
ami a filmet illeti az nem kamu aki elhiszi elhiszi aki nem nem.remélem kielégitö választ adtam.hungary.
Okos Tóni 2009 jún. 06. - 00:23:22
(305/1272)
Ekkora kurvanagy kliséhalmot, mint ez a film, rég láttam.

Nem mondom, hogy nem volt szórakoztató, de könyörgöm..... összes gyökérség el volt sütve benne, amit ilyen filmben fizikailag lehetséges elsütni...

Arról nem is beszélve, hogy a hiperszuper terminátorok minigunnal osztják az embereket, akik persze el tudnak ugrálni..... meg szabad fogású birkóznak az emberek a terminátorokkal... hova jutunk
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 06. - 00:21:53
(304/1272)
Bazmeg... :DDDD
9/10
izom 2009 jún. 06. - 00:10:27 9/10
(303/1272)
130perc a rendezöi változat ha jol tudom a bemutato elött pár nappal megvákták.13 éves korhatárra az usaban.
6/10
CsengoZoli 2009 jún. 05. - 23:58:03 6/10 Előzmény Nathan Petrelli
(302/1272)
A digitális verzió az Arénában nem volt egész két óra reklámokkal együtt!!!
A film szerintem max 100p,pedig a mozimûsorba 130p volt írva!
8/10
pulci0313 2009 jún. 05. - 23:51:28 8/10
(301/1272)
Én is igazi régi terminátor rajongó vagyok és ma néztem meg a "megváltás"-t. Mint a legtöbben itt én is az 1-2-õn nõttem fel és számtalanszor megnéztem ezeket a legendás filmeket. Ahhoz nem lehet és nem is érdemes hasonlítaní sem 3-at sem a 4-et mert az a kettõ hangulatban, sztoriban és a szereplõkben is egyedülálló ami cameronnak és a színészeknek köszönhetõ.
Azt a hangulatot nem lehetett felidézni (talán még cameronnak sem sikerült volna) így a 3 szerintem nem lett olyan rossz, fõleg a sok akció miatt, de john connort nagyon rosszul választották.
Szerintem a T4 is jóra sikeredett (ezt mindenki magának kell eldöntenie) nem hasonlítható az elsõ 3-hoz mivel más idõben, körülmények közt játszódik és számos más tény miatt. Saját véleményem szerint egy nagyonis szórakoztató film jó hang és vizuális effektekkel, jók a gépek benn bár lehetne több is a csatákban. Bale is szolidan játssza John Connort, worthington nagyon jól játssza szerepét, anton yelchin már star trekben is jól szerepelt,a terhességrõl én sem értem mért nem volt szó. Ami nem tetszett az, hogy kimaradt a jellegzetes zene, számomra nem volt eléggé nyomasztó a hangulat, meg amit én láttam az 105 perces volt csak. Természetesen van még más is amit lehet kifogásolni rajt, de én összeségében elégedett voltam a filmmel, és mindenképpen megnézem még párszor.
9/10
izom 2009 jún. 05. - 23:47:39 9/10
(300/1272)
vagy 18 éve a német rtl a t2 egy olyan jelenetet mutatot amit még rendezöiben sem láttam 1-2 perces conor bemegy oda ahol terminátorokat készitik kiválaszt egyet majd átprogramozza majd felrobbantja az egész kocerájt.meg volt még egy jelenet sarah swarcitol kérdezi hogy mik az esélyei a t1000 szemben.nem kisulyambol szoptam jo lenne ha valaki tudná hol lehetne megtalálni.annyit tudok ezek a jelenetek nem voltak teljes egészében befejezve hangok efektek.van olyan rész is amit késöbb csak reklámokban lehetett látni mikor swarzeneggert össze rakták.arra lennék kiváncsi az amerikában kiadott t2 blu ray skynet edition mit tartalmaz.gondolom nálunk idehaza még évekig várhatunk.
6/10
CsengoZoli 2009 jún. 05. - 22:53:08 6/10
(299/1272)
Ja egy dolog kimaradt!
SPOILER!!!!!!
A legelején, a gödörbõl miért csak a két fõszereplõ jön fel? Ezt nem értem,mi történt a többiekkel?
Értem,hogy elvileg azokat megölték,de arról egy kocka sincs és igazán magyarázat sincs rá.
6/10
CsengoZoli 2009 jún. 05. - 22:50:48 6/10
(298/1272)
Hát sok tartalma nincs a filmnek :)
Látványos,izgalmas, de mondjuk nekem soxor eszembejutott,hogy itt vagy ott miért nem támadják meg õket a gépek stb, jópár logikai bukfenc felett szemet kell hunyni.
Összességében egy izgalmas amerikai akciófilm,amitõl az izgalmakon kívül nem szabad mást várni.
8/10
zolten 2009 jún. 05. - 22:37:53 8/10
(297/1272)
http://www.youtube.com/watch?v=zuJCGGTPY5w&feature=related

Gõzöm sincs arról, hogy ez mennyire hiteles, de gondoltam belinkelem, mert talán akad olyan ember, aki még nem értesült az esetrõl.
10/10
Csobi95 2009 jún. 05. - 22:31:33 10/10
(296/1272)
Hello!
Szerintem jó film volt:DChristian Bale jól játszott de kicsit olyan volt mintha megint Batman lenne:D...nálam 10/9...oké h nem olyan mint az elsõ 3 de végülis ennek nincs semmi köze azokhoz...szerintem jó hangulata volt:Dennyi..csináljatok jobbatXDnem hiszem h összejön akárkinek aki ilyen hevesen kritizálja ezt a filmet:P
9/10
izom 2009 jún. 05. - 22:30:34 9/10
(295/1272)
most,hogy már láttam moziban belátom tévettem eddig csak a camerásat láttam ami nem 100% ugyebár.a hang rendben keverés nagyszerü szinkronhangok szintén jo egy jo 9 megérdemel nállam.a 3.résztöl sokkal jobb telt házzal ment a film.saját véleményem nem ugy kell beülni hogy a 2 nézi az ember.akcio a 4 azért sokkal több van
Kattrin 2009 jún. 05. - 21:28:47
(294/1272)
Sziasztok!

Ma néztem meg, de ne tudjátok meg, mi volt a moziban! Ó, ez a Palace! Na jó, leírom. Beült szépen mindenki a filmre. Elkezdõdnek a reklámok... azaz csak hang volt, de kép nem! Üres volt a vászon! Így hallgattuk a reklámokat, majd a film elejét is. Persze film eleje alatt már teljes sötétség volt a teremben. Ezután elhallgattak a hangszórók. Teljes sötétség percekig. Majd felkapcsolták a villanyt. Bejön egy ember: "Elnézést, stb, 5 perc múlva indul a film." Jó. Jó ideig kellett még várni. Mikor másodszorra elindították, a vásznon ez a "sistergõ izé" volt, ami akkor szokott lenni, ha pl. a tévét oda kapcsoljuk, ahol nincs beállítva csatorna. Végül nagy nehezen elkezdték adni újra a reklámokat, ekkor viszont kicsit a vászon alá vetítettek, azaz a kép alja lelógott. Majd elkezdõdött a film, ekkora végre sikerült megfelelõen beállítani mindent. Remek. Na mindegy, végülis baki bárhol elõfordulhat, meg nem jellemzõ az ilyesmi a Palace-ra, de azért meglehetõsen kellemetlen volt.

***

A filmrõl:
Én már az Terminátor 1-nél is arra gondoltam, mint most, hogy ha valóban ilyen erõs, emberi erõvel szinte elpuszíthatatlan vagy nagyon nehezen elpusztítható gépek léteznének, akkor az embereknek semmi esélyük nem lenne ellenük. Fõleg nem 1-2 emberneg egy ilyen gép ellen. Esetleg egy hadosztálynak vagy ilyesmi. Na de ha már több ilyen gép van, ember meg alig, akkor...? Meg ha ennyire sikerült a gépeknek átvenniük az uralmat, és már csak pár ellenálló ember van, akkor hogyhogy nem masíroznak mindenfelé tömegével a gépek, miért nincsenek géphadseregek? Miért csak 1-1 van egy adott helyen? Meg tegyük fel, hogy a gépek kipusztítják az emberiséget, és övék lesz az egész bolygó. Akkor mit fognak csinálni? Mi lesz az értelme a létezésüknek?
Végülis ezek csak ilyen költõi kérdések a részemrõl, de nekem ezek jutnak eszembe a filmmel kapcsolatban.

Amúgy nem szeretem az akciófilmeket, de a Terminátort igen, ezért is néztem meg ezt a részt a moziban. Hát õszintén szólva nem is tudom, mit gondoljak a filmmel kapcsolatban... mert különösebb mondanivalója nem volt (szerintem), viszont az akciójelenetek a helyükön voltak.
Lehelm 2009 jún. 05. - 21:24:19
(293/1272)
Én is most néztem meg moziban.

Ez a 4. rész egy látványos, hálivúdi akció film, csili-vili kép és hanghatásokkal. Semmi több.

"Magyarázza már el nekem valaki, hogy az 1-2. részben mi volt az az oltári nagy sztori, ami ebben nincs meg?"

Ami ebben nincs meg az az igazi, hamisítatlan Terminator hangulat.
És ezt Cameron+Svarci+Linda Hamilton hozta.

És nem csak a hangulat, hanem az elsõ rész sztorija is igazi nagy durranás volt a maga idejében. Nem csak az idõutazás és annak kidolgozása, hanem a különbözõ idõsíkok közti ugrálások és utalások voltak fantasztikusan hátborzongatóak.
(Itt pl arra gondolok, hogy John Connor apja /Kyle Reese/
a jövõbeni idõsíkban azt a fényképet szorongatja a kezében, amin Sarah Connor van, és azután készült, amikor már visszajött az idõben és összejött Sarah-val.)

A második rész sztorija hasonló volt az elsõhöz, de ennek kidolgozása és hangulata iszonyat nagy durranás volt annak idején.
A T-1000-es "folyékony fém" tulajdonsága és annak filmre vitele káprázatos, egyedi trükk volt; amit mind a mai napig alig látni filmekben.
Pedig ma 2009-et írunk, a T2 meg 91-es alkotás.

A Terminator 3-at már nem Cameron rendezte és Linda Hamilton sem vállalt ebben szerepet. /Talán tudott valamit? :-)/
Ez rá is nyomta a bélyegét erre a részre. Egyedûl Arni szereplése hozta vissza az elsõ két rész hangulatát valamelyest, meg egy kicsit a sztori, de itt már érzõdött a "rókabõr lenyúzás" effektus.

Ez a 4. rész engem inkább egy MAD MAX + Transformers jellegû akció film, némi TermiNator szerû sziruppal leöntve, de abszolut nem hozza az elsõ két rész HANGULATÁT.