kisstomm 2009 ápr. 15. - 14:43:02
(1140/4500)
imdb-n nézegettem Summer Glaut és sajnos ezt a hírt találtam:

No More Terminator On TV
14 April 2009 11:55 PM, PDT | From wenn.com | See recent WENN news
TV's Terminator has been terminated.
Terminator: The Sarah Connor Chronicles will not be back for a third season in the U.S., according to EW.com.
A source tells the website, "It's done. Everyone has pretty much known for a couple of weeks. Consider it cancelled."
The sci-fi drama, starring Summer Glau and Lena Headey, debuted to much acclaim in January, 2008. The second-season finale aired on Friday.

Hevenyészet fordításban:A terminator bevégezte a tvben.EW.com szerint nem folytatodik a sorozat a 3.évaddal.1 forrás azt nyilatkozta az oldalnak hogy:"Vége.Hetek óta lehett rá számítani, most megerõsítették : törlik a sorozatot." A 2. évad utolsó része pénteken került adásra.

Nagyon szomorú vagyok
kisstomm 2009 ápr. 15. - 14:09:39 Előzmény iR T-800u
(1139/4500)
Milyen Brooke Shields könyvrõl beszélsz?
9/10
Hunterboy 2009 ápr. 15. - 13:19:23 9/10
(1138/4500)
9/10
Hunterboy 2009 ápr. 15. - 13:08:12 9/10
(1137/4500)
Symbianos nokiákhoz ért valaki? És azon belül a téma készítéshez? Mert az csinálhatna egy Cameron-os témát:d
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 15. - 01:37:00 10/10
(1136/4500)
Egy kis hangulatkeltõ zenécske a munkába menõknek Cameron (elképzelt) ajánlásával.

http://www.dailymotion.com/video/x32vq9_frontline-assembly-millennium_music
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 14. - 23:55:50 10/10
(1135/4500)
"> Mindent tud, és nem csak azt hiszi. Amit mégsem, azt a következõ epizódra már tudja. :D"

Ezzel a mondattal a korlátlanul fejlõdõ képességeire gondoltam, hogy mindent beépít amirõl azt gondolja, hogy kellhet.. :)

Mint az Ubuntu, hogy ha nagyon egyszerûen akarom kifejezni.
Szóval, ha például nem ismer egy kodeket a lejátszó, akkor keres hozzá, engedélyezteti veled a telepítést, és aztán onnantól a rendszer részét képezi az is. .flv esetében is ez a helyzet, nem kell külön lejátszó, mint mondjuk a Windows-nál. Vagy a .rar, .7zip-nél is ez van, leszedi a másik programot, és onnantól a rendszer tömörítõje is képes használni a formátumot. Nagyon nagyon kényelmes.

Vagy a függõségei a rendszernek, egy programhoz mondjuk kell neki néhány másik, hát telepíti.. Ha az a program ami miatt telepítette, már nincs a gépen kiadhatsz egy parancsot amivel kipucolja azokat amikre már nincs szükség, és egy program sem használja.

apt-get autoremove
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 14. - 23:40:42 10/10
(1134/4500)
Köszi. Cameron mindörökké. :)
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 14. - 23:39:03 10/10
(1133/4500)
Jó kérdés.
Hát meg kéne ismerni aztán talán.
Az, hogy egyformák külsõre nálam nem jelent semmit, mert Cameron sem Summer Glau miatt tetszik, hanem a sztori szerinti személyisége és elsöprõ intelligenciája miatt.

Igaz, hogy Summer Glau testbeszéde azért naaagyon sokat számít a karakter önkifejezésében, de azt úgy veszem, hogy egy igazi gép is képes lenne rá, hogy ezekkel a finom mozgásokkal fejezze ki érzelmeit, hogy meghassa az embereket.

De, ha ez egy utalás arra, hogy "csak gépnõkre gerjedsz?" akkor a válasz: nem.

Brooke Shields például ember fizikailag, csak a szoftvere hordoz (rejtve) Cameron beütéseket. Brooke szerepet játszik való életben is, úgy mint Cam az 1x01-ben az iskolában. Elvegyül.

Korábban írtam, hogy a könyvében gépként írta körbe magát, és az, egy ilyen pozícióban lévõ nõnél kicsit furcsa. Azóta még párszor találkoztam ez irányú másságával, és teljesen lenyûgöz. Csak olyan körben mozog ahol ezen tulajdonságaira nincs szükség, elnyomja, csak idõnként a felszínre tõr egy-egy olyan mondat formájában amit nem tudnak az emberek hova tenni, azt hiszik viccel. Nekem meg pont ezen mondatai mocskosul tetszenek.

Kathy Griffin barátnõje mondta valamikor, hogy pont azt szereti benne, hogy összes idegesítõ nõi tulajdonság hiányzik belõle. ^^ Ezt akkor már tudtam, de jó volt egy nõ szájából is hallani.

Tíz éve tanulmányozom Õt, szóval ennyi idõ alatt feltûnt ez meg az. Benne sem a teste volt az ami megfogott, hanem a tekintet, ami az elsõ pillantástól 'ismerõs' volt.

Csak Brooke is prototípus, és hiába kerestem (RL) eddig azt, hogy van e még belõle több.

Aztán ráálltam arra, hogy ha nincs akkor nincs, majd építünk! :D
Õ belõle indultam ki a korábban említett elvi fejlesztésnél, aztán jött a TSCC.

Azt is szinte biztosra veszem, hogy ha egyszer alkalmam lenne neki felajánlani, hogy gépként örök életû lehet, azt Õ elfogadná.
kisstomm 2009 ápr. 14. - 23:32:37
(1132/4500)
Minden elismerésem a hozzászólásidhoz, mintha magam írtam volna:))))
Cameron 4ever
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 14. - 23:27:42 9/10
(1131/4500)
Nem, nem jön be neki, mert ember, csak a gépekre gerjed :D

Habár Cam még nem tart ott, hogy igazán csokolni tudjon szerintem, illetve ugyan az legyen az érzés, habár fogalmam sincs :$
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 14. - 22:20:38 10/10 Előzmény wukovsky
(1130/4500)
"port-hoz szokottan köze nincs a filmhez"
Örülök, hogy más is észrevette! :D Viszont nem spoiler.

Hatodik napon qrvája csak azt teszi amire be van állítva, nem 'élõ' személy(iség), csak egy automata. Cameron-ba épp az a szép, hogy nem automata, hanem öntudattal rendelkezik. Tehát gondolkodik, érez, és nem csak úgy csinál.

Leegyszerûsítve, Cam és egy igazi nõ között számomra egy valódi különbség van, a hardver.

De má' ezt is írtam, szent processzor! wááá :)
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 14. - 21:51:04 10/10 Előzmény wukovsky
(1129/4500)
Nanotechnológia.

JC átkonvertálását is csak úgy lehet megoldani.. nanorobotokkal, és most konkrétan az agyra gondolok.
Sejtrõl sejtre összekapcsolni az élõt az élettelennel, az új sejt átveszi az eredeti funkcióit szinkronban, aztán az eredetit kivenni, és így tovább amíg minden neuront le nem cseréltek. Elõbb utóbb a komplett szövetet mesterséges anyagok alkotják. Az új agyat meg át lehet rakni valami kevésbé sérülékeny hordozóba. A másolás meg nem megoldás, mert az eredeti a helyén marad, ezért ijesztõ film a Hatodik napon, mert ott az ember/állat nem több mint egy termék.

Szerencsére kevés tudós is felismerte azt, hogy a másolás/telepítés nem megoldás, így roppant hasonló módszeren agyalnak a fenti sejtrõl-sejtre cseréhez. Régebben nem volt így, akkor azt hitték elég ha lemásolják az agy tartalmát.. a kis naivak. Még a scifik is arról szóltak hogy másolás.

Aztán jött a Stargate Atlantis 4x01 Adrift, ahol a fenti módszert végre láthattam szerepelni.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 14. - 17:00:33 9/10
(1128/4500)
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=8333


Már nem az elsõ film, ami errõl szól, de a leírás port-hoz szokottan köze nincs a filmhez, a kommentekben megtalálhatod a film igazi, normális leírását.

Ami még hiányzik belöle, hogy a pasi az elromlott robotnõjére vágyik, mert még nem találkozott igazi nõvel.

De ide tartozik a 6. napon virtuális kurv*ja is, aki kb ahogy belépsz az ajtón már térdel is elég, hogy cumizzon. De nem tudom, hogy erre vágyunk-e valójában. Az a fõ gond, hogy nem is tudjuk mire vágyunk, és mi tenne boldoggá.

Cameronnak talán egyszerûbb, jobban meg tudja határozni, mire is vágyik pontosan, de ha full emberi mintára készült a procija, akkor neki is lehet egy kis zavar a fejében, hiába a szabad akarat.

És ha tényleg emberi mintára építették a procit, akkor meg van a magyarázat az átállásra, vagyis az emberi szabad akarat, és az, hogy a piros ellenére átmegy az úttesten, és a többi :)
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 14. - 16:39:59 10/10
(1127/4500)
Valóban, és nem is véletlenül alkalmazom magamra a Cameronista szót.. ^^^^^ :D

Most épp azt próbálom emberi nyelvre lefordítani, hogy miért is nem léptek testi kapcsolatra eddig õk ketten. Nem, nem a szexre gondolok, hanem a törõdésrõl/gyengédségrõl, azokról a gesztusokról amivel kifejezhetik azokat az érzéseiket amikre nincsenek szavak.

Ja Cameronizmusomról annyit, hogy a TSCC elõtt ilyen nõre vágytam, és elég jól haladt az elméleti fejlesztése, így amikor Cameron megjelent a képernyõn le voltam döbbenve, hogy jéé nem csak az én 'beteg' agyamban fordulnak meg ilyen gondolatok, mert szinte egy és ugyanaz volt. Szóval valami kollektív igény van rá, ha rendre ilyen nõket fantáziálnak egyesek, és szeretnek bele.

Itt ismét ajánlanám a Chobits-ot, azoknak akik Cameron elvonástól fognak nem is olyan soká szenvedni. Igen, én azon is tudok sírni, OáÁÁá :D Na jó a sírás, igazából könnyezés, de odabent majd meg szakad a reaktorom, hogy látom szenvedni a lányt a viszonzatlan szerelem miatt, pont mint Cameron, csak rajta jobban kiütközik, mert folyamatosan keresi a fizikai kontaktust, és a gyengédséget.

A srác meg nem érti miért, mert 'csak gép' és biztosan nem érez semmit. Ismerõs? :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 14. - 16:28:02 9/10
(1126/4500)
Gépként sem végtelen az idõ, habár ha letudja scanelni magát, és átörökíteni az adatokat, akkor sem végtelen az idõ, illetve nem állandó az állandóság, hiszen minden gépen másképp fut a op rendszer, kicsit lassabb, kicsit gyorsabb, más gép máshol mástól omlik össze, más hardware-re másképp reagál a software, tehát fenn tartható egy viszonylagos örökké valóság, de ez folyamatos megújulás, és változás eredménye lehet csak. Mert hiába épül híper anyagokból Cameron, minden elhasználódik idõvel, és minden anyag elfárad idõvel, és mindent újítani kell idõvel, de nem hegesztgethetsz az idõk végezetéig. Hiszen a porcelán mûkörmöt is megragaszthatod, de az már nem lesz ugyanolyan erõs.

Egy szakad nagrágot is megfoltozhatsz, de ha erõs, és új a folt, akár mégjobban kitépheti a kopott, öreg nadrágot.

De tény, hogy egy gépet könnyebb javítani
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 14. - 16:20:20 10/10
(1125/4500)
Á, csak meglévõ dolgokat tudok összekombinálni, újat nem tudok létrehozni. De kösz a felkérést! :)

De ha mégis folytatni kéne és én lennék a (félre)író.. akkor miután gyõztek (megfertõzik Skynetet az meg belehal a hûtõventillátorgyulladásba :D) Cameron kiborgá alakítaná Johnt, majd elutaznának valami olyan korba és helyre ahol senki sem zavarja õket, és békében élnek évezredekig, néhány fúziós-cella segítségével. Ha azt is folytatni akarom, akkor legyártanak szerszámokat, amikbõl egyre jobbakat építenek, és végül gyárat, amivel új cellákat és pótalkatrészeket gyárthatnak maguknak.. vagy "gyereket".

Gépként az idõ valóban relatív. ^^
És ahogy anno a Samsung szlogenje is szólt: Gép testben ép Lélek.

Happy (never)Ending ^^
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 14. - 16:08:22 10/10
(1124/4500)
Pont azért írtam a Cameron miért tökéletes Nõ-t hogy felvázoljam, hogy az Ösztönökkel van a konkrét baj az emberi társadalomban..

Az ösztön hasznos, ha az állatvilágban betöltött szerepét nézzük. De itt a "civilizációban" már csak konfliktusokat eredményez, pláne azért mert mindkét nemre rákényszerítették a másik nem tulajdonságait is..

Aztán megy a folyamatos harc, és káosz uralkodik a két nem között. Az egész ösztön dolog akkor lett már hátrányos (szerintem) amikor a nomád vadászó/gyûjtögetõ törzsekbõl, városépítõ emberek lettek, és felborultak a szerepek szépen sorban.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 14. - 15:34:38 9/10
(1123/4500)
És azt is hozzá tenném, hogy mindenkinek mást jelent ez, de azért vannak bizonyos alap konvekciók :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 14. - 15:04:46 9/10
(1122/4500)
Azért lenne rossz, mert túlzott elfogultsága van Cameron iránt, így nem lenne objektív, és sok oldalú a történet :D

Ha belegondolsz a bombaklón eredetiel Repli-Kate c filmbe, ott egy tökéletes nõi testbe egy férfias gondolkodás módot ültettek, és annyira nem jött be.


Igazándiból a természet okos, és jól alkotta meg a nõt és a férfit, csak a férfinek férfi módjára kell viselkedni a nõnek pedig nõ módjára, és akkor nincs gond.

Már csak azt kell tisztázni, hogy ez mit jelent. Mert attól még hogy szörös vagyok és büdös, mert sört vedelek, és pukizok, sajnos még nem leszek igazi férfi.

És attól sem leszek igazi nõ, hogy hülyeségeket beszélek, és hisztizek :$
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 14. - 13:56:37 10/10
(1121/4500)
Ez nemigaz, megint elsz.rtam!

2x04!! áááá