9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 13. - 15:07:58 9/10
(1100/4500)
Egyébként még nem tisztáztuk egészen pontosan, hogy mi is történt.


Spoiler S02E22

Ott volt Cameron teste, hiányzott Cro teste, és Cam Chip-je.

Most az a kérdés, hogy Cam-el mi történt, mert az Õ lényege a Chipje, azon van mindene, az Õ lénye, az Õ akarata, az Õ "lelke".

Ahogyan a kis kopasz szemüveges is mondta, kicserélt egy ventillátor kábelt, és ettõl változott John Henry.

John Henry letöltötte Cameront, hogy esetleg késõbb vissza tölthessék a Chipre, nem vagyok benne biztos, hogy tökéletes rekonstrukció lehetséges lenne, ami meghatározta Cam jelemét, lehet, hogy egy kicsit más lesz! Mondjuk újfent megakarja ölni JOhn, vagy éppen azért akarja megölni, mert nem viszonozza a szerelmét, és ezért haragszik reája :D

Az is lehet, hogy JH felülírta Cam-ot, vagyis elveszett, de az is lehet, hogy csak beköltözött mellé, mint pl egyszerre van Vista és XP a gépeden, vagy Linux meg microsoft, de mint tudjuk, ezek a dolgok nem müködnek, az egyik mindig sz*r lesz, vagy mindkettõ.

Szóval elõször is tisztázzuk, hogy szerintünk mi is történt valójában :D


U.I.: mintha úgy emlékeznék, hogy Camnak volt egy dugi chipje, azzal már lebukott ? :é

Jah, igen, az Vic chipje volt :D

De az építész chipje is meglehet, vagy a kis titkárnõi, akivel a liftben találkozott, vagy az atomerõmüves is meglehet, habárt az igen komoly áramütés érte.


Szóval amire ki akarok lukadni, lehet, hogy már elõre úgy készült, hogy vitt magával egy chip-et, amire JH felmásolta megát, az õvét, pedig csak átvitte, hogy elfogja a jövõben Cam-et, és bele tegye a JCba szerelmes Chipet :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 13. - 14:56:39 9/10
(1099/4500)
Az igazságot megvallva én Cromartie-t is nagyon nagyon bírtam :$

Nem volt az az ész nélkül csihi puhi termi, egy ideje már itt szaladgált közöttünk, és szedett magára egy s mást, és neki még nehezebb is volt, mint Cameronnak, mert Õ azért fixen emberek között volt, és több tudott rá ragadni :$
8/10
Dantes 2009 ápr. 13. - 12:18:01 8/10
(1098/4500)
Igaz hogy ott lesz Allison...de õ csak egy szimpla fiatal dögös kiscsaj...ez meg Terminator sorozat...és (szerintem) Cameron a legérdekesebb termi...szóval ezért hiányozna, na de végülis mindegy , mert lehet nem is folytatják.
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 13. - 12:00:11 10/10
(1097/4500)
Pontosan, örülök, hogy nem kell elmagyaráznom wukovsky-nak ezt az apróságot, hogy a csatlakozó, nem a processzorfoglalatba ment.

Hát, Alison ide vagy oda, én (még) semmit nem érzek ha ránézek. :)

De, nem hiszem azt, hogy meg mernék tenni, hogy Summer-t végleg átkonfigurálják Alisonná. Mert elég sokan gondolhatják rajtam kívül, hogy Summer a tökéletes Cameron platform, mert ahogy Õ képes játszani, azt nem lehet csak úgy pótolni.
Szóval szerintem csak átmeneti állapot ez.

Egy folytatásba, 3 részen belül akár vissza is tudják hozni. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 13. - 11:52:13 9/10
(1096/4500)
Spoiler

Cameron és Alison Young nem ugyanaz. Egyébként azzal, hogy ilyen "egyszerû" módon "tették" ki Dereket, lehetett számítani rá, hogy valamilyen úton módon még viszont fogjuk látni Õt.

És abban is egészen biztosak lehetünk, hogy Cameron is kihúzza a sorozat végéig, hiszen egy olyan kulcs szereplõ, akire biztosan szükség van. Sokat tud, nagyon sokat.

Az viszont vicces, hogy az embereknek ugyanúgy van ellenállása, ergo az hogy szükség van John Connorra hülyeség.

John Henry elutazott a jövõbe, John Connor utána ment, na most akkor ki is rántotta vissza a szakadék szélérõl öket ? :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 13. - 09:27:09 9/10
(1095/4500)
Egyetlen apró, ám igen lényeges dolgot felejtetek el mindnyájan :




spoiler:

Emlékeztek még arra a logikai játékra, hogy van a Farkas, a Kecske, és a káposzta, és egy ladikban kell öket átvinni, de egyszerre csak egyet vihetsz át, és a farkas megeszi a kecskét, a kecske meg a káposztát.


Na vetítsük le újra ezt a logikai játékot a chipekre :D


Hogyan került Cam chipje, JH-be.


John Henry kihúzza a kábelt, mozgása megszünik, Cameron kiveszi a chipet, hogy áttegye JH-be, mozgása megszünik!!! Kudarc, zsákutca


Cameron kiveszi a Chipet, John Henry kihúzza a kábelt, hogy betehesse a chip-et, megint nem tudnak mozogni :D


Hát az a véleményem, ha nem volt ott egy 3-ik személy, akkor nem volt végre hajtható a csere, hacsak nincs JH két kábelje, és egyidejüleg két testet is vezérelt, mikor is kivette Cam chip-jét, beletette Cam testébe a másik kábelt is, akkor kihúzta Cromartie testébõl az egyes számú kábelt, és Cam testét a kettes számú kábellel vezérelve rábírta, hogy Cam Chipjét bele tegye John Henry fejébe :)

Ennyi
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 13. - 02:56:36 10/10
(1094/4500)
Ám legyen... De Cameron nélkül, húúú nehéz leszz! :D:D
Tuti, hogy nem fog menni! :P

*SPOILER*SPOILER*SPOILER*SPOILER* 2x22

Hol is kezdjem..
CW látja, hogy itt az ideje cselekedni kell mert a nyakukon van a Skynet, ezért elzavarja Ellison-t Connorékhoz, hogy jöjjenek meetingre mert megmondaná mi a helyzet, és tiplizni kell.

Számít arra, hogy JC a mamikája nélkül nem mozdul, így reménykedik abban, hogy Cameron az a terminátor akivel tárgyalt a jövõben, így üzeni neki azt amit õ tõle kérdeztek még a jövõben.

Cam kapcsol, de letagadja, mert egy rakat dolgot nem mondhat ki a jelenJC elõtt, mert az úgy sem értené és egyszerûbb neki, ha sötétben tartja, mert még belekavar a dolgokba, és elcseszi amit kb. 2,5 éve terveznek.

Viszont vágja, hogy hamarosan neki mennie kell, és még utoljára elbúcsúzik tõle ezzel a vetkõzõsdivel. A kés ahogy és ahol C tartotta, mielõtt átadta volna. Az arckifejezések, és pláne az, hogy J-al vágatta fel magát. Behatoltatta a kezét, és megtapasztaltatta vele azt, amit õ eleve tudott magáról, hogy a reaktor rendben van. Ha elvontan nézzük, akkor szexuális aktus volt ez, ha sztori szempontjából akkor meg Cam ismételten növelte befolyását JC felett.

Börtönbõl szabadítós dolog érdekes, mert C eredetileg pont ellene volt, talán a Csatlakozol hozzánk miatt úgy gondolta, hogy ha JC-nek ott van a mami, akkor Õ addig besurranhat Henry-hez elintézni amit el kell, és nem kell JC-nak elmagyarázni semmit elõre, majd késõbb szembesül a tényekkel. Henryt ekkorra már felvilágosíthatta CW arról, hogy pontosan miért is hozták létre õt. Korábban mondta, is neki, hogy ha itt az ideje akkor elmondja.

Szóval JC, SC dumál fent CW-el aki láthatóan húzza az idõt, szóval tudja, hogy Cam azért kavar odalent, hogy segítsen neki.

Henry és Cam bemutatkoznak egymásnak, aztán szabaddá teszi saját, és Cro' processzorfoglalatát.
Henry kiveszi Cam chipjét, és berakja Cro' testébe.
Átköltözik JH a Törökbõl Cameron chipjébe, Cam mellé, majd elhelyezik az üzenetet a már üres számítógépen John számára, hogy bocsiii, és az idõgéppel lelépnek, kitudja melyik évbe.

JC, és CW leérnek, megkezdõdik az agyalás, ki és hova lett, stb..

CW miután meggyõzõdött arról, hogy minden rendben, megmondja, hogy idõben vannak máshol H+C, nem helyileg. Az idõgépekrõl eddig is tudhattuk, hogy csak idõkimozdításra alkalmasak, helyváltoztatásra nem.

Cameron láthatóan sikeresen felizgatta J-t a kis játékkal az ágyban, biztos lehetett benne, hogy CW így rá tudja venni, hogy JC vele menjen abban a reményben, hogy visszaszerezheti a chipet. 2x15-ben láthattuk, hogy Cam felismeri ha valaki szerelmes, így biztosan tudta, hogy célt ért Johnnál az ágyban.

CW és JC "utánuk" mennek, de természetesen nem, mert akkor lett volna már kráter (meg káosz), ott amikorra megérkeztek.
Szóval Hameron vagy korábbra ment vissza, mint az irodaház építése, vagy késõbbre mint ahova CW és JC érkezett.

Derek, és bandája, ráakadnak JC-ra, és azért nem ismerik, mert ki lett mozdítva az idõben, és az õ idõvonalukban, nem volt ott az Ítélet napjánál, és úgy sehol sem. Aki talán felismerheti, az Kyle, mert õk találkoztak a parkban a 1x09-ben.

Gondolom, ha lesz folytatás JC ki tudja majd dumálni magát, elvégre Derek bácsi megoszthatott pár infót vele, ami nem JC releváns.

CW lesz az új testõre Johnnak. Cameron nincs, és jó eséllyel nem is lesz egy jó ideig. Hameron meg kitudja hol szaladgál.

Hameron küldetéseként el tudom képzelni, hogy a múltban, összehoznak valamit, hogy teljesen alákanázzák Skynet-et, úgy, hogy annak esélye se legyen bármit is tenni, mert abszolút nem számít rá, hogy olyan régrõl jön a csapás.

Emlékezhetünk, hogy a 2x11-ben láthattuk ahogy Cameron, tanulmányozza a múltat a könyvtárban, és csak véletlen bukkant rá egy 888-asra az 1920as években, egy fotón.

És hogy Cameron hogy kerül vissza az eredeti testébe? Hát vagy visszajön valahogy a jelenbe, és átrakatja magát. Vagy a jövõben legyártat egy új testet magának.
8/10
p1ranha 2009 ápr. 12. - 22:28:13 8/10
(1093/4500)
iR T800u barátunk megoszthatná végre a véleményét az egész részrõl, nem csak Cameronra fókuszálva:D

spoiler

Egyébként megkapta a Cameron-John jelenetet amire egész ideáig várt:D azt hittem elcsattan egy csók is:D nagyon komoly rész volt ez is meg amikor cameron bemegy john henryhez és megkérdezi jh, h "will u join us?" és erre cameron elõkapja a kését:D
8/10
Dantes 2009 ápr. 12. - 22:19:59 8/10
(1092/4500)
Hát mert Allison a lány akirõl Cameront másolták, az ott van..de az nem igazi..igazi Cameron legyen...

Mert ha nem...úgy lesz mint a Dallaskor mikor meghalt a Bobby...itt balhé lesz! XD
8/10
p1ranha 2009 ápr. 12. - 22:15:03 8/10
(1091/4500)
Ha lesz 3. évad megoldják, h Cameron benne legyen. Neki van a legnagyobb fan klubbja:) Igazából hülyék lennének nem megcsinálni a 3. évadot, látva, hogy így felfutott a sorozat, ráadásul most jön majd ki a moziban a 4. terminátor rész is.
8/10
Dantes 2009 ápr. 12. - 21:43:03 8/10
(1090/4500)
Óh de kár. Cameron meghalt? Õ volt a legjobb benne...a fene..bár lehet mindegy ha nem lesz harmadik évad.

De ha lesz...akkor hozzák vissza Cameront. A gépet..ne az embert
8/10
p1ranha 2009 ápr. 12. - 21:41:33 8/10
(1089/4500)
Tömören annyi h Cameronnak vége. John Henrynek adta a chipjét (ugye eddig JH-nak nem volt chipje, hanem a Törökrõl mûködött). JH ráírta az adatait Cameron chipjére és valszeg C megkérte JH-t, hogy hagyjon egy I'm sorry John feliratot. Az is valószínûsíthetõ, h nem lesz mind2 mesterséges intelligencia a chipben, hanem az már teljesen John Henry lesz, tehát Cameron hivatalosan is meghalt... feláldozta magát John Connor-ért. Ezt egy emberke írta amerikai fórumon.
8/10
Dantes 2009 ápr. 12. - 21:31:59 8/10
(1088/4500)
Ezt magyarul ha kérhetném?
8/10
p1ranha 2009 ápr. 12. - 21:27:26 8/10
(1087/4500)
minden Cameron rajongónak:D



Cameron is OFFICIALY DEAD get over it.

Facts:
- John Henry had no chip in his head (Sarah destroyed it when killing Cromartie)
- John Henry was plugged on the turk servers which were the same as the small chip.
- John Henry had to be moved (CW indicates) and he couldnt with all the hardware.
- Cameron gave her chip to John Henry so he can OVERWRITE his data on her chip.
- John Henry did put her chip into his head, WHILE he was still plugged on the servers and possible before or meanwhile the procedure Cameron told him to leave a Sorry message for John.
- John Henry is now John Henry and there is no mixup of two AI’s on same chip. Cameron is officially DEAD, she sacrificed herself because she loved John so much and was worried she could hurt him.

If there will be season 3, then Summer will play Allison. If Cameron ever gets recreated in the future she WONT be the same Cameron as you knew, she wont have the same memories, the same “lovely” glitches etc..

van egy olyan teória is, hogy a legvégén Allison bõrébe bújt CW és a kutya volt az angolnája:D ha lesz 3. epizód komoly csavarok lesznek benne sztem:)
8/10
p1ranha 2009 ápr. 12. - 20:54:35 8/10
(1086/4500)
spoiler

A végén az anyja hangja volt: "I love u too." JC is mondta ezt neki ebben a részben. Azt viszont nem értem, hogy a végén átjött -e még vki. Nem hiszem. Most elvileg oda mentek a jövõben, ahova John Henry is ment? Kéne 3. évad, nagyon jó volt ez az egész megcsinálva. Egyáltalán nem értem, hogy miért nem ismerték John Connort a jövõben. Valaki leírhatná az észrevételeit:)
8/10
Dantes 2009 ápr. 12. - 20:33:39 8/10
(1085/4500)
Hú.... most néztem meg az utolsó részt.

Valaki elmagyarázná mit láttam?

Mi lett Cameronnal? Meg halt? Miért nem jött át a teste? Hol a chip-je?

Na és...a végén...az ott egy ember-Cameron volt, vagy a gép? Nem lehetett gép, mert a kutyát simogatta...és utána...mi volt a végén? Még valaki át jött az idõben? És az utolsó mondat? Cameron mondta? Melyik?


Ez valami nagyon jó volt...csak nem értettem
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 12. - 18:33:21 10/10
(1084/4500)
[Cameron miért is tökéletes Nõ]

Röviden a memóriahibásak számára:
Végy egy csodálatos személyiséggel megáldott és intelligens (és csinos) nõt, és építsd újra az elérhetõ legjobb minõségû és legerõsebb anyagokból. Ösztönök/hormonok hiányában, a gondolkodása még kifinomultabbá válik, és érzelmi reakciói a hím számára is értelmezhetõvé válik.

// Warning: a következõkben csúúnya és túlzó általánosítások jönnek, amirõl az író is tudja, hogy az, és csak figyelemfelkeltésnek szánja. //

Bõvebben a részletek kedvelõinek:
*** Kezdjük az emberi nõ hardverével. ***
Test:
Az emberi faj létének a kulcsa, a csoda ami lehetõvé teszi, hogy új egyedek szülessenek, akik felváltják az elöregedetteket.
Elõnye:
> Részleges önjavítási képesség.
> Nyersanyag (kaja) segítségével képes új egyedek elõállítására (terhesség) hozott tervrajzok segítségével (igen az). Az új és konfigurálatlan egyedeket két ergonomikus csatlakozó segítségével tartja életben.
> Két karjával szívmelengetõ/megnyugtató ölelésre/érintésre képes konfigurálatlan és konfigurált egyedek számára egyaránt.
Hátránya:
> Korlátolt élettartam, sebezhetõség, gyakorlatilag bármi képes mûködésképtelenné/javíthatatlanná tenni ami a környezetében elõfordul.
Lásd vírusok-baktériumok, hajszárító+víz+kád, ételmérgezés, oxigénhiány, sorozat/kéjgyilkosok, asszonyverõ férjek, és a többi nõstény, gravitáció és a törékeny alkatrészei, borotva penge (öngyilok) stb.
> Ha tartósan nem jut energiához, leáll a reaktiválás lehetõsége nélkül.
> Ha valami súlyosan sérül benne, nehéz találni kompatibilis pótalkatrészt és szakértõt a beszerelésre. :(
> Egyes komponenseket nem lehet javítani/cserélni.
> Adatmentés lehetetlen.

Épp ezekért, fokozott odafigyelést igényel mind a saját részérõl, és a szövetséges nõstények/hímek részérõl egyaránt.

Az emberi nõ szoftvere:
Elõnye:
> Kiismerni lehetetlen, és ezért sosem válik unalmassá, mert mindig okoz meglepetést.
> Alapjába véve kedves és jó szándékú.
> Gondoskodó.
> Figyelemmegosztás.
> Egyes verziókhoz kiemelkedõ intelligencia is társul ami külön öröm, mert a hím tud vele társalogni is, és képes miatta beleszeretni akkor is ha nem is látja esetleg szépnek.
Hátránya:
> Kiismerni lehetetlen, így bármikor bele lehet futni egy programhibába ami rendszerösszeomláshoz vezet, aminek az eredménye kiszámíthatatlan méretû károkat képes okozni, mind önmaga, mind környezetében lévõ tárgyakra, egyéb organizmusokra nézve.
> Más nõstények káros hatással vannak rá, ha azok eleve hibás szoftverrel rendelkeznek, mert nõstény-nõstény kommunikációban a tûzfal és a víruskeresõ alapértelmezetten ki van kapcsolva.
> Ösztönök/hormonok tudatbefolyásoló hatásai.
Lásd hiszti, féltékenység és egyebek.
Leggyakoribb megnyilvánulása ezeknek:
> Szeretsz? (napi minimum 3x)
> Tetszik neked az a nõ? (ha a partnere látóterébe belekerül egy másik nõstény, elég ha csak perifériásan)
> Megcsalsz? (ha beszélgetsz is más nõvel rajta kívül, ritkább esetekben el akarja hagyni partnerét, és így akarja rávezetni)
> Miért gyûlölsz? (elég ha csak nem értesz egyet vele)
> Gyûlöllek! (ugyanaz, de van amikor valóban megcsalás az oka, ez esetben érthetõ)
> Tetszem még? (önértékelési hiba, és a feltételezés, hogy csak a külseje miatt vették el)
> Nem jelentek neked semmit?! (ha elfelejtettél valamit ami szerinte fontos)

Na és most lássuk Cameron-t

Cameron hardvere:
Test:
'Fajfenntartásra' képtelen, de meg tudja játszani az aktust. Viszont gyárilag rendelkezik a tudással, amivel képes nyersanyagot elõteremteni/megmunkálni, gyártósorokat tervezni/építeni, és saját magából jobb verziókat fejleszteni. (lásd Szingularitás)
Elõnye:
> Szép, és szinte mindennek ellenáll.
> Problémamentesebb alkatrész utánpótlás.
> Közel korlátlan élettartam.
> Nem betegszik meg.
> Fizikai erejének köszönhetõen képes megvédeni magát a legtöbb támadástól, sikerrel. Ha elgázolják, felkel és továbbsétál.
> Felületi hibák teljesen javíthatók.
> Cserélhetõ energiaforrás.
> Újraindítható, akár hónapok múlva is.
> Elhasználódásnak látható jelei nincsenek.
Hátránya:
> A kutyák és az emberek többsége utálja.
> A vezetékes áram sem a barátja, a fémérzékelõk sem szeretik.
> A színesfémtolvajok álma.

Cameron szoftvere:
Elõnye:
> Minden jó tulajdonságot tartalmaz, amitõl Nõ a Nõ.
> Precíz. Mindig mindenre figyel. Nem kalandozik el.
> Nem zavarják gondolkodását ösztönök/hormonok hatásai.
> Nem sértõdik meg. Ha mégis, akkor másodperceken belül túl van rajta, és nem szõ tervet kegyetlen bosszúra.
> Mindent tud, és nem csak azt hiszi. Amit mégsem, azt a következõ epizódra már tudja. :D
> Semmi sem idegesítõ amit csinál, mert nem csinál semmit ami idegesítõ. ;) (JC szerint nem így van, de õ hülye! mert én speciel örülnék ha pályára lenne állva körülöttem Cameron. :D bár lehet, hogy bennem van a hiba. :P)
> Megbízható, és szeretné ha szeretnék.
> Ha utálják lesz.rja.
> Vitákat intelligenciából próbál lerendezni. Ha az nem sikerül, kivárja amíg vége, vagy megszünteti a vitapartner létezésének folytonosságát. :D:D
> Nem hazudik. Csak akkor hazudik ha létfontosságú a küldetés szempontjából, vagy saját létezésének érdekében.
> Õszinte, egyenes, nyílt, nem csavargatja a szavakat.
> Becsület. Ha hazudik, idõvel bevallja.
> Objektív, és minden elképzelhetõre próbál felkészülni.
> Önuralom. Nem öl meg mindenkit azonnal, habár azt szeretné.
> Nem pofázik feleslegesen. Nyers és tömör.
> Eléri amit el akar érni, és nem fogja másra ha mégsem éri el.
> Csak is akkor mutogat másra, ha valóban korlátozták a mozgásterét.
> Kedves, és elragadó! (ha te vagy John Connor :D)
> Nem játssza meg magát. Csak a küldetés érdekében szõkül meg.
> Szerény, a látszólagos önteltsége ellenére.
Hátránya:
> Félreérthetõ, mert más a világfelfogása, és többszörös személyisége van, ellentétes akarattal.
> Õszinte, egyenes, nyílt, nem csavargatja a szavakat. Utálják is érte, mert "szociálisan érzéketlen, bunkó"
> Legbelül minden embert meg akar ölni. Mer' ismeri õket! És ezt néha annyira meg tudom érteni! :D

Nah, a nyilvánvaló hasonlóságokat ember és gép között nem tartottam érdemesnek leírni, mert minek?

Az egészet paródiának szántam, a közhangulat javításának érdekében, de attól még lehet engem utálni. :)

A hímek hibáiról és a terminátorok elõnyeirõl meg írjanak a Nõk, nagyon szívesen elolvasom! ;) :):):)
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 12. - 17:18:43 10/10
(1083/4500)
2x04-ben én marha! :D
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 12. - 17:18:15 10/10
(1082/4500)
~2020-2027, és Alison Young az, akirõl Cameron-t mintázták a 2x14ben.
8/10
p1ranha 2009 ápr. 12. - 16:37:57 8/10
(1081/4500)