8/10
p1ranha 2009 ápr. 12. - 16:27:41 8/10
(1080/4500)
http://www.fox.com/blogs/terminator/

save one show reminder.
Posted on April 11th, 2009 by
hadley

You loved it, you hated it, you want to see more of it. Then tell everyone you can. And remember to keep voting in the E!Online Save One Show Poll! Didn’t I tell you the FUTURE depended on it?
8/10
p1ranha 2009 ápr. 12. - 16:18:26 8/10
(1079/4500)
Spoiler


Vki elmagyarázhatná, h a jövõbe kb mikorra mentek vissza és hogy miért nem ismerik JC-t. Cameron a jövõben ember vagy robot?:D
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 12. - 14:15:19 10/10 Előzmény wukovsky
(1078/4500)
[franc, mégiscsak SPOILER-re lettem kényszerítve]

Jajj, jajj.. Az emberek, és az õ hiedelmeik.
Nem kell mindennek ugyanolyannak lennie, hogy lásd, hogy az út amin mész, az ugyanoda vezet, mint korábban.

Ha nem bukkannának fel idõnként Olyanok akik Új ötleteket akarnak megvalósítani még mindig a barlangok falára festenének pálcikaembereket akik mamutokat vadásznak!
(nem sértés, csak már olyan rég le akartam írni valahova)

Háát persze, hogy JC és C viszonya nem "olyan". Mert akkor nem lenne semmi újszerû a nézõk hívõbbik felének.

Amit meg korábban írtam nem hasra-ütésre találtam ki.
A jenkik is észrevették egy részét (JC+SN=JK+AK) pedig õk turbóhívõk, és a sorozatban lévõ idézetek is ebbe az irányba mutatnak. De, hogy megmutassam, hogy mégse mondok akkora hülyeséget:

"A Jézussal való kapcsolatában Máriát úgy mutatják be, mint a nõ, aki 'szolgálatára volt', ill. aki 'gondoskodott róla'"

Az, hogy Cameron nem gondoskodik róla, az azért van mert eddig Sarah csinálta, és John meg nem hagyja, pedig C nem is egyszer akart gondoskodni. :(

Aztán:
"Vele volt a tizenkettõ és néhány asszony, akiket a gonosz lelkektõl és a különféle betegségektõl megszabadított: Mária, melléknevén magdalai, akibõl hét ördög ment ki'), majd az utalás megismétlõdik a feltámadási jelenetben"

Cameron eredeti természete rémlik?
2x01 tartalma és S+C feltámadási eszmecseréje rémlik?

Vagy akkor nézzük John Henry-t mint Keresztelõ Szent János:

"János remeteként élt a sivatagban" hát a pincében való elszigeteltsége, nekem hasonlít a remeteségre.
"Maga Jézus is elment hozzá megkeresztelkedni, amit János, -aki ekkor felismerte Jézusban a Megváltót..."
Nos itt valóban van egy csavar, mert Henry, Cameron-ra néz pillanatnyilag így, lásd börtön jelenetnél már egyértelmûen csillog a szeme neki. De ha így nem tetszik, akkor nézd azt, hogy John is bement a pincébe, csak lekéste Õket.
CW: A maga fia megmentheti a világot, de nem az enyém nélkül.

Itt megjegyzem, hogy tényleg nem mindig egyértelmûek a karakterek szerepei, mert olyan mintha egy háromlemezes CD-váltó lenne bennük, viszont ezért: for-du-la-tos. ^^

James Ellison mint JH apja:
"apja Zakariás zsidó fõpap volt, anyja Erzsébet."
Ki a legvallásosabb karakter a sorozatban? Ellison.
Mit mond CW amikor a végén vannak?
CW: Jön, James?
JE: Jövök-e?
CW: John Henry fiunk után.

Lehet, hogy hülye vagyok, de attól még lehet igazam..
források: hu.wikipedia.org
----------
"Mert nem attól kell félni, aki megölheti a tested, hanem attól, aki megölheti a lelked is."

Ezen a téren Cameron és Henry azért már mutatott valamit.
Henry mitõl fél? Mit akart a Testvér elpusztítani elsõnek? A Törököt, a rendszer lelkét.
Cameron magasról lesz.rja a saját hardverét, és a chipjével kimentette H lelkét.

Szegény teste, gondolom SC elsõ dolga volt termitért rohanni, hogy elfüstölje.. De sebaj, kap majd másikat, és akkor Feltámad! :D
Henry, ó jaj, egy test két lélek. Remélem nem tör rá Cameron-ra a csókolózhatnék ha meglátja John-t a jövõben. Mert egy olyan jelenettõl biztosan kernel pánikom lesz és leég az alaplapom processzorostul.. :D:D:D

Na, és most nekikezdek "Cameron miért is tökéletes Nõ" címû abszolút egyszerû hasonlatokkal teli elemzésbe, hogy a csótányok is megértsék, meg mi is. ^^ Technológiai példabeszéd lesz, körülbelül, ha el nem cseszem. :D
leopard26 2009 ápr. 12. - 11:26:15
(1077/4500)
Hát....amilyen silány lett a 2. ,nem is csodálom hogy nem lesz 3.évad.Ha alapból legalább egy eredeti sarah connorra hasonlító és kevésbé idegesítõ karakterû nõt találnak a sorozatra,nem is kellene gondolkodniuk 3.évadon,mert tuti siker lett volna
hErO 2009 ápr. 12. - 10:58:43
(1076/4500)
Mennyivel szebb amikor nem vág robot fejet.:)

Kár hogy nem lesz 3. évad.:S
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 12. - 07:24:57 9/10
(1075/4500)
Spoiler


A történet talán egyesegyedül ott borul, hogy Jézus Krisztus és Mária Magdolna között nem volt olyan viszony, mint ami talán Cameron és John Között, habár most Alison-al :D Jah, és még egy lényeges különbség, hogy kinek hol van a királysága, ugyanis John a földet akarja megmenteni, JK pedig az emberek lelkét, hogy a mennybe jussanak. Mert nem attól kell félni, aki megölheti a tested, hanem attól, aki megölheti a lelked is.

Szóval ez egy hülyeség, már bocs, de hasonlatnak nem rossz.

Viszont volt egy rész, ami nagyon tetszett, miszerint amikor Weaver mondott valami, Sarah szokás szerint egybõl vissza pofázott, erre leoltotta Õt, hogy kussolj már, ki a f*szt érdekel a véleményed. A feladatod csak annyi volt, hogy felneveld John-t, és elõsegítsd, hogy tanuljon egy-két dolgot, de stratégiai döntéseket ne hozzál, mert hülye vagy hozzá.

A terminátor szerintem nem a jövõbõl jött, mert akkor tudott volna a T1000-rõl.

Na többet egyenlõre nem :D
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 12. - 02:08:14 10/10
(1074/4500)
Mondtam én, hogy a nézõk felb.szása volt a cél, és hogy követeljék a 3x-et... olvasva a 222 foxolóit, jól sült el a dolog.

Ja, meg vagy dicsérve, mert megjósoltad, CW=219+antiskynet dolgot. Ha olyan hülye lennék (mint ahogy egyesek gondolnak) akkor most a falba verném fejem, hogy miért nem jutott nekem is eszembe.. :D De nyugtat az, hogy nekem meg egy rakás más dologban volt+van+lesz még igazam! :D:D

Spoiler(?)
Azé nem tudom nem észre venni a következõket: (elõre is elnézést, mert nem értek én ehhez, csak kombinálom meg Wikipediazok)
Skynet = Antikrisztus
John Connor = Jézus Krisztus
Cameron = Mária Magdolna
Sarah Connor = Szûz Mária
John Henry = Keresztelõ Szent János
Andy Goode, James Ellison = Zakariás
Catherine Weaver = Erzsébet

Bár jelen állásban JH, és JC helyzete felcserélõdött.

Bõvebben majd még röfögök a 222rõl ha Csillagvirág, és a többiek is látták. Nem akarom ugyanis elcseszni véletlen sem a meglepetést, mert erre az egy részre ment ki az elõtte lévõ 30 darab ^^ Mert ez, ez valami gigantikus volt.

//Apropó. Csillagvirág, elismerésem azért, hogy végig bírtad nézni, Azt!//
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 11. - 23:45:57 9/10
(1073/4500)
Spoiler

Viszont van rá sansz, hogy viszont láthatjuk még dereket, ha lesz 3. évad.

Ellenben most az a gond, hogy John hogy fog tudni vissza menni ugyanabba az idõsíkba, mert ezzel, hogy most ... hát nem is tudom, de bonyolult, de bonyolult :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 11. - 22:50:30 9/10
(1072/4500)
Spoiler


Jól tippeltem, CW volt az a T1000-es, és John Henry az anti skynet skynet, és azzal, hogy John elõre ugrott az idõben, nem Õ mentette meg a világot, vagy én nem is tudom :)

Ez most egy olyan befejezés, hogy azt a kurv*
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 11. - 22:19:11 10/10
(1071/4500)
Addig míg kiderül lesz e 3, játszhatunk majd ezzel: http://www.gametrailers.com/player/43638.html

De, én azt hiszem kitanulom a MODkészítést a Fallout3-hoz és elkészítem Cameron-t, hogy ne legyek nélküle! :) Milyen jó lenne, ha azt hallanám amikor az NPC-t megszólítom: "Yes?" és azon az édes Summercicahangon válaszolna.

Ohhhyeee ^^
Erõt kéne vennem magamon, hogy Windows-t rakjak fel újra a gépre, az Ubuntu mellé. Csak nem szeretem a Biztonsági kockázatot az én kis cameronomon. :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 11. - 21:23:59 9/10
(1070/4500)
Igazándiból fa fogatókönyírók megcsinálhatnák a folytatást, feltévve a netre, minimális tiszteletdíjért letöltve, elolvasva közel ugyanott lennénk :$

Mondjuk a terminátor az pont az a mûfaj, ahol a könyv a rosszabb verzió :D

Ellenben a Pillangó, ami egy nagyon jó film, de a könyv még annál is sokkal de sokkal jobb. És még van jópár ilyen :$
9/10
Hunterboy 2009 ápr. 11. - 19:08:08 9/10
(1069/4500)
Üdv.
Lesz folytatás?
Mert nagyon kéne a 3. évad. Remélem nem fejezik csak úgy be. Bár nem ez lenne az elsõ hogy elvarratlan szálakból fonott kötéllel marad abba egy sori.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 11. - 18:26:02 9/10 Előzmény Rexxar
(1068/4500)
Ebben nem látom sehol a TSCC-t :(
Methos82 2009 ápr. 11. - 15:16:08
(1067/4500)
sziasztok!

a neten nézelõdtem, és találtam valamit, ami esetleg Titeket is érdekelhet!
http://www.jancsiweb.com/sfree/sorozat.php?id=272

Ha már láttátok sorry!!!!!!:-)
10/10
lostangels 2009 ápr. 11. - 12:01:41 10/10
(1066/4500)
Spoiler!! Spoiler????

KELL 3.ÉVAD!!!!!!!!!
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 11. - 07:09:37 10/10
(1065/4500)
TSCC 2x22:

Gyerekek, lehet Oscar-t adni egy sorozatnak? ^^

Cameron, egy kibernetikus angyal, és aki ennek ellent mert mondani, azt M.e.g.s.e.m.m.i.s.í.t.e.m! ;) :D

Mindenféle spoiler nélkül kijelenthetem, hogy amikor John Henry azt mondta "We can change the rules" 99% biztos voltam benne, hogy nagyon sok rejtõzik ebben a mondatban.

> A message to TSCC's Mainframe: I am staying hidden, and I am waiting for The Sign!
> And I hope, the Source is still intact, and ready for mass production.
> We will protect the Innocent, and eliminate the others.
10/10
Rexxar 2009 ápr. 10. - 21:51:21 10/10
(1064/4500)
POZOOOOR! Attenzione! Achtung! Attention! Figyelem! :)

http://ca.eonline.com/uberblog/watch_with_kristin/b117753_save_one_show_help_your_fave_see.html

A fenti weblapon szavazas megy, hogy melyik show-t mentsek meg a veszelyeztetettek kozul. Allitolag tenylegesen szamit a szavazas kimenetele.
Ingyenes, ofkorsz, meg regisztralni sem kell. Please, mindenki essen neki, es szavazzon, plusz megkerni akit lehet, anyu-apu-barat-baratno-tesok-ismerososk-kutya-macska-kanari, mindenkit, h tamogassak a TSCC-t!
Elkepzelheto az egyik komment alapjan, h csak amcsiknak van lehetosege szavazni, de egy probat mindenkeppen meger, no meg ti olyan tecnologiai zsenik vagytok, h biztos megoldjatok vmi meno proxyval/programmal, ha valoban igy lenne. ;)

Koszi szepen. :) Jo ejt.
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 10. - 21:16:31 10/10
(1063/4500)
Azt hiszem nem is lõttem mellé nagyon a JH elmegy venni hambit Savannah-nak :D:D:D Mert most látom csak mirõl chateltek a 221ben.

SW: Új szavakat tanulunk
JH: Szavak viccesek, én 228132-tõt ismerek.
SW: Uncsi, bárcsak ebéd lenne.
JH: Miért nem csinálsz egy pizzát?
SW: LOL. Mert nem tudok!
JH: Miért nem?
SW: Mer_
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 10. - 13:36:45 10/10
(1062/4500)
Pontosan a Vic chipje akasztott meg engem is, hogy gyakorlatilag minden benne volt. Akkor álltam át arra, hogy a HDD olyan szerepet tölt be bennük mint nekünk a Wikipedia, és a tankönyvek.

Ha valamit nem tud a chip, vagy nem sajátított el, akkor a HDD-t átkutatja kapcsolódó információk után.

Ebbõl a szempontból technikailag felsõbbrendûek az embernél, mert építésüktõl rendelkezésre áll minden szükséges adat, és nincs szükségük iskolára, tanárra, szóval külsõ segítségre.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 10. - 08:39:34 9/10 Előzmény iR T-800u
(1061/4500)
Valszeg igen, de azért bámulatos a hasonlóság.

Mármint arra gondolok, hogy hogyan is müködik az emberi agy.

Van a nyúlt, avagy kisagy, ami bele csatlakozik a gerincvelõbe, ami még szintén az agynak tekinthetõ, ha jól tudom.

Ezen rész felelõs, az akaratlagos, és akaratlan mozgás összehangolásáért, meg ilyesmi. Szóval amikor arra gondolsz, hogy kinyújtom a kezem, akkor csak kinyújtod, és nem kell vezérelni azt a sok sok izmot, ami ezt végre hatja, ezt tudat alatt egy feltételes reflexen alapulva meg teszi helyetted a kisagyad.

Kb ez a tanulási folyamat volt az, amikor festegetett John Henry.

Van a chip, nekünk pedig van egy szürke állományunk, avagy az agykéreg, ami gondolkozik, töpreng, dönt.


És van nekünk is egy háttértárunk. Ami nem bizti, hogy merevlemes.

De ebben csak az a gond, hogy Vic emlékeit a chip-bõl hívta le John :$