9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 23. - 23:23:38 9/10
(880/4500)
Most megnéztem még egyszer a részt :$

Van egy jelenet, amikor a T1000-es kinyírja a csajt, és utána az ujjával mutatja, hogy nononono, ilyet nem szabad csinálni, szinte teljesen ugyan úgy, mint Robert Patrick a T2-ben, szóval msot kicsit meg vagyok kavarodva :D
dragahan1024 2009 márc. 23. - 17:49:04
(879/4500)
Még nem láttam, de azért igazi Terminator-fan-ként egy próbát mindenképpen adok neki. :-)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 23. - 14:59:19 9/10
(878/4500)
Na erre én is kiváncsi vagyok. Viszont a T888 Queeg nem nagyon lepödött meg, viszont a lázadóknak fogalma sem volt a T1000 létezésérõl :$

Idõben nagyjából most járhatunk a T2 vissza küldési idejénél :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 23. - 11:38:08 9/10
(877/4500)
Hmmmm, tényleg olvastam ezt, csak akkor nem volt idõm válaszolni, aztán pedig eltünt a kis fejembõl, mint ... :$


A madaras dologban igazat adok.

És most már megvilágosodtam azt illetõen, hogy miért akart mindenképpen bemenni a halottas házba. Azért, hogy megcsekkolja, hogy Riley-t egy terminátor ölte meg, vagy egy ember, dulakodott vagy sem :$ Hiszen követte Õt, és tudta, hogy nincs minden rendben vele.

Az a pár rész nekem is zavaros eléggé.

Ha idézhetek a nincs kettõ négy nélkül c filmbõl ez az egy hét olyan lesz az életünkben, mint egy zárójelbe tett kis bolondság :D

Nos ez a pár rész is olyan a TSCC-ben, mint egy záró jelbe tett kis bolondság :D

Viszont az a vonal, hogy elvitte a szakálas ember a Kamionnal a repülõ terminatort, nos az még biztos vissza fog köszönni :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 23. - 10:37:28 9/10
(876/4500)
És Queeg mi rosszat csinált ? :$ Követte John Connor parancsait, nagyon is helyesen. A Mocskos Lázadó Tengerészek, meg kinyitották a dobozt :$

Nelson admirális 1 hétig az árboc rúdhoz kötötte volna õket, Colombus meg simán leölte volna. Együtt vagytok össze zárva heteket egy fémdobozban. Ott rendet, csendet és fegyelmet kell fenntartani. Az a kis pondró lázított, megtámadta a feljebb valóját, és a többi. Bármelyik haditengerészetnél azonnali halál lett volna háborús idõkben.

Szerintetek Nimitz admirális a béka ugrás hadmüvelet közben, ha egy embere ilyet csinál, nem löveti azonnal agyon, hanem inkább haza visszi, hogy jaj állítsuk hadbíroság elé :$

A kapitánynak joga van a statáriumhoz háborús idõkben, és vészhelyzetben.

Szvsz a hajó a T888 kivégzéséért John helyében és Jesse-t is lelöttem volna, ha csak nem oka volt életben hagyni, mert tudta, hogy bosszúból vissza fog jönni, és ez olyan reakció lesz, amire szüksége lesz, ami jót fog tenni, lásd Riley halála, ami megkeményíti.

Kérünk szépen Csillagvirág írjál, mert vissza olvastam egy csomót, de sehol nem leltem a hozzá szólást :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 23. - 09:28:36 9/10
(875/4500)
MI, pontosan hogy van saját döntéshozataluk, arra lettek kitalálva, vannak direktíváik, és asszerint járnak el, illetve azon belül van mozgás terük.

De ahogy téged is megtanítottak oviban, hogy ne fing mások orra alá, mégis oda fingasz, és még büszke is vagy rá. Akkor egy hiper fejlett gép sem különbözhet nagyon, amit emberi mintára építettek, vagyis, hogy olyan legyen a gondolkodás módja, mint az emberé, ha úgy dönt, akkor menjen át a piros lámpán.

"Mr Elison, nehéz olyan gépet találni, ami átmegy a piroson, a lámpa ellenére" Részt nem fogok írni, mert ennyire nem vagyok idõ milliomos :D
Spooner 2009 márc. 23. - 07:19:38
(874/4500)
a S02E19 - es rész nagyon nagy volt!
10/10
iR T-800u 2009 márc. 22. - 21:03:48 10/10 Előzmény wukovsky
(873/4500)
Mondasz valamit.

Meg is magyarázná miért olyan embert alkalmaz, aki jóra neveli. Elég radikális fordulat lenne a sztoriban, amire sokan nem számítanak, szóval akár lehetne is, hogy visszajön, és megváltoztatja Andy Goode teremtményét.

Skynet Light, no cukor! :D

De inkább csak olyan körülmények kialakításán ügyködik, mint ahogy eredetileg létrejött, csak védelmezi, mert tudja, nyomában vannak az emberek a jelenben.


Sarah vs. Cameron:

102: Látja S, hogy J már az elejétõl is nõként kezelte Cam-et

C: Miért a gyémánt a lányok legjobb barátja?
S: Azt honnan szerezted?
C: John adta nekem.
S: Õ, mi? Kedves volt tõle.
C: Egy egész zacskónyi van belõle. Kér egyet? A lányok legjobb barátja.
S: De nem ennek a lánynak.
C: Tudom ám mit jelent a Bádog ember. Szívre volt szüksége.


216: Az álmaiban láttuk a félelmét, ami motiválhatja Cam ellen. A jelenet az étkezõben, amikor álomCam összeválogatta a kaját SCnek. Kicsit jövõbelinek tûnt, ahogy JC és Cam beszélgettek a kajáról, és arról milyen finom palacsintát is sütött neki Sarah helyett. Cam meg olyan édesen mosolygott. Mondhatni, párként viselkedtek ebben a jelenetben.
És azt se felejtsük el, hogy a telefonos jelenetnél alsónemûben sétált végig C, nem is akárhogy! :D (ez egyben utalás a 103 azonos jelentére)

Tehát SC sejtheti, hogy C milyen alternatív céllal is van körülöttük, ha ilyeneket rémálmodik. Plusz most 219 rá is kérdezett, hogy valójában miért van itt.

A másik jelenet amikor kint vannak, és JC szól, hogy "Nem õ vagy." meg "Elvagyunk otthon." aminél úgy érezhette, hogy rá, mint anyára többé már nincs szükség.

Ezért viselkedhet olyan irritálóan mint egy default anyós! :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 22. - 20:31:45 9/10
(872/4500)
Igen, ez csak tipp, de egy jó tipp, mindazon által várom az új részeket :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 22. - 17:42:46 9/10
(871/4500)
S02E19 nél most megvilágosodtam :)


A követ miss Weaver, és talán nem is követ. Azért volt a kérdés, hogy mellénk állsz-e, mert lehet, hogy egy lázadó gépcsoport vezetõje.

John Henry pedig nem a skynet, hanem egy antiskynet.

Erre akkor döbbentem rá, amikor miss Weaver bemondja, hogy az emberekben nem lehet megbízni :$

Pofon egyszerû, kolombusz tojása.

Nem szereti skynetet, ezért harcol ellene, azzal, hogy megépíti john Henry-t, akinek egyébként nagyon jót tesz Elison ügynök, és az általa képviselt keresztényi értékrend. Ne ölj, ne hazudj, ne lopj, és a többi.

Szerintem is fogunk mi még Jesse-vel találkozni. Derek valóban kezd megbékélni Cameronnnal. Sarah az nem, pedig a T2 végére már szinte több-re tartotta a T800-ast, mint egy embert, hiszen a gép sosem rúg be, nem mondja azt, hogy nincs rá ideje, nem veri meg, sosem hagyja magára, és ha kell meghal érte :$

Ehhez képest itt egy kicsit más a hozzá állása Cameronhoz, aki nem egyszer mentette már meg a szaros kis életét, úgyhogy egy kicsit jobban megbecsülhetné Õt :( nekem ez a Sarah karakter nem tetszik annyira, mint a filmbeli, az egyszerûen briliáns, mesés, és tiszteletet parancsoló volt :$
10/10
iR T-800u 2009 márc. 22. - 14:54:17 10/10
(870/4500)
A plazma elég hatékonyan felolvasztotta Queeg fejét, talán a 1000est is megcsiklandozta volna egy picit.. ;)
10/10
iR T-800u 2009 márc. 22. - 13:48:47 10/10
(869/4500)
"Szerintem egyébként Derek nem lötte le"

Ebbe van valami. Talán csak el akarta ijeszteni végleg.

Vagy az alkotók, úgy gondolták, hogy egy lehetséges harmadik évadban, jól jöhet egy õrült, és ezé' felfüggesztették a karaktert. :D Mi meg higgyünk amit akarunk.
10/10
iR T-800u 2009 márc. 22. - 13:39:53 10/10
(868/4500)
219: A Folyékony, egy követ volt, és szerintem azért volt dobozban, hogy egy, ne lássák. Kettõ, ha az emberek képesek uralkodni magukon, hogy egy ekkora rejtélyt ne fejtsenek meg, akkor átmentek a megbízhatósági teszten..

Látszólag csak megfigyelte az embereket a tengeralattjárón miután önvédelembõl megölte a csajt.
A többieket nem bántotta. Szóval, ha átverés lett volna, akkor kinyír mindenkit, és megpróbál valahogy máshogy bejutni Serrano point-ba.

Jesse-nek átadta a válaszát, hogy ezek után, kösz inkább "nem" :D
Majd hagyta õket lelépni. Terminátorhoz képest, egészen korrekt volt.

Szóval, ha felbontás nélkül eljut a célba, a válasz valószínûleg 'Igen' lett volna.

Emberi oldalról:
Megérteni õket is, hogy kissé idegesítõ az, hogy gépek parancsnoksága alatt állnak. De pont ez a fajta paranoia, okozta most, hogy potenciális szövetségest vesztettek el.

Jesse is szépen kifejezte a háláját az afroterminátornak, hogy megmentette a nemi erõszaktól, és a haláltól.

Jövõ John:
Egyre inkább körvonalazódik az, hogy nem ok nélkül cseréli le a vezetõit terminátorokra. Egy jól agymosott terminátor nem fogja õt megkérdõjelezni, nem úgy mint egy, az életét féltõ ember.

Jelen John:
Jó pont a karakter megítélésénél az amit Jesse-nek mondott, hogy akármi történik, Cameron-t akkor is megtartotta volna.

"De hogy minek szórakozik a detonátorral, azt szerintem felirattal sem fogom érteni..."
Ahogy mondtam, nem értem így sem! :D A minimum hogy leragasztanám a fedelet nehogy véletlenül megnyomódjon a gomb, nemhogy még mutogassam is..

A sírós jelenetet úgy dekódoltam, hogy amikor ránéz Cameron-ra felfogta, mekkora áldozatokat kell hoznia akkor ha maga mellett tartja, és azt, hogy semmit sem érezhet iránta nyíltan, mert attól Sarah (még jobban) és Derek is bekattan kb. úgy mint Jesse.
Az sem lepne meg, ha jövõ JC azért küldte volna vissza a jelenbe, hogy megmentse az emberek haragjától. Vagy eleve társnak, mert mint tudjuk a jövõJCnek nincs senkije, és nagyon magányos.

106: "Connor-nak nincsenek barátai. És nem beszél senkivel."

208, C: "És megértem, hogy John Connornak lenni magányos lehet."
J: "Ó, tényleg? Azt meg hogy érted meg?"
C: "Te és én sokat beszélünk róla."


John Henry:
Néhány rész óta tûnõdöm, hogy vajon ki fogja kiborítani, Ellison, vagy Weaver? Mert önmagától nem támad majd emberirthatnéka az szinte biztos (ha csak nem kezdi el tanulmányozni az emberi történelmet). Jobban kedveli az emberi társaságot, és fél hogy a maradékot is elveszti.

Derek:
Ez már fanatizmus, ahogyan JC-t kezeli.....
De legalább Cameron-t egyre kevésbé utálja.

Jövõ Cam:
Mennyire más, és az a szörnyû 'bízzmegbennem' kényszermosoly! :D
Jócskán van még megfejtendõ rejtély közte és Jelen Cam között.
Ahogy betolta Jesse-nek a kegyelemdöfést, az elvesztett magzatról, bosszúból az elvesztett felszerelésért, az valami félelmetesen elegáns húzás volt.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 22. - 13:31:39 9/10
(867/4500)
Ez is többször megnézõs rész :$


Spoiler S02E19


A T1000 nek még nem értem teljesen mi volt a célja :$ Csak válasz adás, vagy John megölése, és csak neki kellett volna csatlakozni, vagy kihez, kikhez szólt a kérdés :$


D: Mindig figyelünk:$
J: HOgy hibázok-e ?
D: Nem! Azt hogy ember vagy-e ?


Valamilyen szinten sajnáltam Jesse-t, egy kicsit tényleg rázós volt a tengeralattjárós kaland, és egy gyermek elvesztése, bizony ki tud borítani egy nõt :$ Kb elvesztett mindenkit, a hajóját, a legénységét, a gyerekét, Dereket, és Queeg-et, a másik szerelmét a T888-ast.

Szerintem egyébként Derek nem lötte le, illetve az hogy John Connor futni hagyta, gondolom erre utalt :$

A kételkedös dolog tényleg jó volt :)
10/10
Rexxar 2009 márc. 22. - 13:24:00 10/10
(866/4500)
Közben ki lett editelve a post amire válaszoltam. Nem ismerem a technikai oldalát annyira a fórumnak, hogy én is meghúzzak egy hasonló mutatványt, így most már ezzel kell énem. :) Tekintsük semmisnek, köszönöm. :)
10/10
Rexxar 2009 márc. 22. - 12:32:03 10/10
(865/4500)
NE NÉZD
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 22. - 10:25:18 9/10
(864/4500)
Megtaláltam :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 22. - 10:05:55 9/10
(863/4500)
és hol van az a felírat, mert én nem találom :(
10/10
iR T-800u 2009 márc. 22. - 00:02:37 10/10
(862/4500)
Van felírat! Zsír....
10/10
iR T-800u 2009 márc. 22. - 00:00:23 10/10 Előzmény Rexxar
(861/4500)
"De a szín... azért ennyire talán nem elszálltak... :)"
Lehet, hogy õk nem... de én igen! :D:D

"amilyen logikus és számítógép-agyú szegénykém"
Pont ezé szeretjük! ^^

"Elkapná és kifordítaná Connor mamát"
Ha Cameron-t látnánk ilyenkor belülrõl, biztos ott virítana a lehetséges válaszreakciók között az elsõ helyen a Terminate.

Egyébként, van itt valaki aki nem fordítaná ki mint egy zoknit? ]:D
Jó, lehet, hogy túl dögös hozzá, de akkor is! :P

Sarah Connor ráadásul egy különleges(en idegesítõ) személy, aki tisztában van azzal, hogy Cam sem bánthatja, és ezért extranagyra meri nyitja a pofáját, minden egyes alkalommal, és nem csak vele szemben. Pedig csak egy hajszál választja el a szétkenéstõl.

// A szúnyogot, sem kérjük meg hogy ne szívja a vérünket, hanem lecsapjuk! ^^ Aki nekünk árt, vagy ártani akar, az a szemünkben, lemondott az élethez való jogáról.

Már megint elkalandoztam.... mit tennék, ha gép lennék.. :) //
--

".....aki éppen szívatja az efféle ostobaságaival, az egy nagyon rossz nap lesz... :)"

idézem magam (már megint :D) máshonnan
2008 Dec. 2.
"Nagyon rá fognak faragni a többiek ha egyszer bepöccentik és felülírja saját magát! muhahaha Elõbb utóbb ki fog borulni (és az is tökéletes lesz! ^^) és mindenkit el fog küldeni (az õ szerencsés esetükben csak) a halál f*szára."

Hátha érdekel: 2027 Szeptember 2. Szûz
http://harmonet.hu/horoszkop.php?page=horoszkop&horoszkop_stat_id=15&jegy=szuz

und, nézd meg saját jegyed is, mondjuk a "Szerelmes:" felsorolásnál a kép alatti keretben... hátha látsz ott meglepetést.. :)
Nekem volt. Ami megmagyarázta, hogy miért is hangolódtam rá olyan hamar, anno.. azon túl hogy gép, mert az a másik gyengém. :D
--------------------
Kedves olvasók! Igen, szerintem az Alkotók ilyen apróságokra is ügyeltek karaktergenerálás közben. :)

Egy barátnõm lánya, Cameron-hoz roppant hasonlóan viselkedik, ami felébresztette a gyanút, hogy talán ezért ilyen kidolgozott a karakter mert egy konkrét mintát követnek.

Cam-et lecsekkoltam: Szûz.
Aztán megkérdeztem, barátnõt: "A lányod nem Szûz?" a válasz: Az.

Cameron persze jobb, mert nincsenek emberi gyengeségei! ^^

A kevesebb, néha több.

J: "Ja, egy pont a kiborgoknak."
C: "Igen. Egy pont nekünk."

Huh, ma aztán nagyon elszálltam.. Hiába, jó volt a 219. Most már csak azt kell kitalálnom, hogy hibernáljam magam még ~150órára. :D