10/10
Rexxar 2009 márc. 21. - 20:18:43 10/10
(860/4500)
s02e19

Jah, valami ilyesmi lehet benne. Tetszik a dolog. :) De a szín... azért ennyire talán nem elszálltak... :)

Azért amikor Sarah elkezdte neki összelapátolni a hülyeségeit... nem lopta be vele magát a szívembe. Sajnáltam Cameront... és amilyen logikus és számítógép-agyú szegénykém, nem ismeri az embereket, még a végén logikusnak találja azt a sok marhaságot és elhiszi. :S

Bár amikor "beszélgettek", akkor a keze megint csak eléggé összevissza mozgott - lehet, hogy tényleg a stressz/idegesség megnyilvánulása ez nála. Elkapná és kifordítaná Connor mamát, de hát mégiscsak Connor mama, és a küldetésnek nem kedvezne. :) Kb. a mit tennék legszívesebben vs mi a feladat-ellentét...
Aztán ha egyszer eljut arra a pontra, hogy az egyéni akarata erõsebb lesz alkalmasint a programnál (ergo ténylegesen átmegy a piroson), hát akkor valakinek aki éppen szívatja az efféle ostobaságaival, az egy nagyon rossz nap lesz... :)
10/10
iR T-800u 2009 márc. 21. - 19:57:52 10/10
(859/4500)
Sima Hozzászólást akartam nem Választ, bocs.. :D
10/10
iR T-800u 2009 márc. 21. - 19:55:14 10/10
(858/4500)
Ezzel a madarazással valamit üzenni akarnak Cameron-ról.

A magányra, és igényeire a galamb egy jó kifejezõ eszköz. Ha jól tudom a galamb monogám, legalábbis a kertemben van egy párocska, akik állandóan együtt vannak, éjjel-nappal.

217-ben Cam meg is jegyzi, hogy "vándormadár vagy, párt kell találnod" Lehet ezért mutat szimpátiát feléjük, mert van bennük közös vonás/cél.

Vándorlás stimmel, magány stimmel.

Ugyanakkor a fejlõdés egyértelmû jeleit is demonstrálják:
203-ban még ki akarta nyírni mindet.
217-ben már megszánta.
218-ban csalódottnak látszik, mert elmenekült elõle.
219-ben talán azt a Cameron-t látja benne akit el akarnak üldözni, akit megvetnek a puszta létezése miatt.

Apróság: a galambok nyaka olyan lila mint Cam elõzõ bõrdzsekije. Véletlen, vagy határozott utalás.
10/10
Rexxar 2009 márc. 21. - 15:46:51 10/10
(857/4500)
s02e19

John Connor tényleg felnõ lassan. Valahol a neten olvastam, hogy némelyek azt hiányolják, hogy John csak van, és csak a nevet adja a dologhoz, de aki a harcot vívja, és tevõlegesen járul hozzá a cselekményhez, az sosem õ. Hát most végre láthattuk, hogy õ is kemény, ha akar.

Én is egyedül csak Cameron kevesebb szerepeltetését sajnálom most. A végén most is egy madárral "barátkozott". :) Remélem most már a Riley-Jesse-ügy lecsengésével Cameron megint jobban elõtérbe kerül.

John Henry és Ellison is aránylag kevés idõt kaptak, de nekem nagyon tetszett az õ jelenetük. John Henry tényleg olyan, mint egy kíváncsi gyerek. :) Ellison karakterét pedig kimondottan szeretem.

Összességében egy újabb érdekes epizódot kaptunk. Nagyon kíváncsi leszek a statisztikákra... Fingers crossed.
10/10
iR T-800u 2009 márc. 21. - 14:59:41 10/10 Előzmény wukovsky
(856/4500)
Annyira én se vágom, csak érteni akarom, és amit nem értek, azt kikövetkeztetem. :)

Zsinórban 2x néztem meg, aztán fõztem kaját, zabáltam, aztán megint megnéztem. :D

Ha nem lett volna olyan kevés Cameron, akkor még megnézném 2x, aztán majd 3x felirattal.. :D:D

Ami nagyon meglepett, hogy JC nem is olyan kõhülye mint azt sokan gondolták, mint ahogy én is.

De hogy minek szórakozik a detonátorral, azt szerintem felirattal sem fogom érteni... ehh emberi faj...

Ami nagyon tetszett:
J: "Sajnálom, hogy kételkedtem benned."
S: "John.."
J: "Nem benned. Benne!"
10/10
iR T-800u 2009 márc. 21. - 14:48:53 10/10
(855/4500)
...lenne még plusz 6 évad.

Meg olyan mérnökök, akik képesek lesznek idõvel létrehozni Õt. ^^
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 21. - 11:30:56 9/10
(854/4500)
Remélem holnapra meglesz a felírat, mert én náci disznó vagyok, és nem vágni inglish :D
10/10
iR T-800u 2009 márc. 21. - 11:29:20 10/10
(853/4500)
219: Húú, le kéne már szoknom arról, hogy az ajánlókból vonjak le következtetést, megint átvertek vele.. :D

Tévedtem!Viszont ez is jó, mert hiába hittem azt, hogy mindenre gondoltam, kiderült, hogy mégsem. Van még hova fejlõdnöm.

De szerencsére nem mindenben tévedtem. :)

Az epizód hozta a 217, 218 színvonalát, tehát tökéletes. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 20. - 20:15:43 9/10
(852/4500)
3szor át kellett olvasnom, mire rájöttem, hogy arra akarsz apellálni, hogy Bill Gate-s nek annyi pénze volt, hogy még a Skynetet is rá tudta venni arra, hogy Microsoft alapokat használjon.

Kicsit olyan, mint az Argóban : él egy háborús bûnõs az Ardennekben, akinek annyi pénze volt, hogy pert nyert Nürnbergben. :D

Viszont amikor a tripla 8 memójában kutakodtak, akkor john is mondta, hogy nem úgy tárolják az adatokat, mint mondjuk mi emberek tárolnánk, nem idõrendben, hanem eseményekhez, feladatokhoz kötik raktározzák a dolgokat, vagy hogy :$
10/10
Rexxar 2009 márc. 20. - 20:00:47 10/10
(851/4500)
"És érzekelik a két egyforma, de ellentétes parancs, és indulna a keze, de akkor az ellentétes parancs vissza rántja, és így beindul a remegés :$"

Vagyis Cameronnál így néz ki a " Végzetes hiba történt a terminate.exe fájl futtatásakor, ezért a rendszer bezárta azt. Az adatok, amelyekkel dolgozott, valószínûleg elvesztek."-üzenet. :D :P
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 20. - 19:25:16 9/10 Előzmény Rexxar
(850/4500)
Lehet, hogy nem is a stressz a megfelelõ szó, hanem inkább a korábban már írt szintenkénti parancs felépítés. :$

Az alapprogram azt mondja, hogy Riley biztonsági kockázat, Terminate, hiszen terminátor vagy, megölöm, nyilván való, terminátor vagyok :D

Viszont a Cameron és talán a Alison én azt mondja, hogy nem teheted, mert John ..., szóval nem teheted, és ez a belsõ vívódás, harc, ez okozhat egy olyan anomáliát, amitõl elõ áll a kéz remegése, teszem azt egyenrangú de eltérõ parancsokat küld a két szint, biztonsági kockázat, öld meg!!!! Küldetés veszélyeztetés, John megutál, nem leszel a közelében, nem tudod megvédeni, nem ölheted meg!!!!

És érzekelik a két egyforma, de ellentétes parancs, és indulna a keze, de akkor az ellentétes parancs vissza rántja, és így beindul a remegés :$

De ez csak egy elmélet, hiszen kb nem tudjuk, hogyan mükszik.


Viszont ami a chipeket illeti, emlékszem még Düne 2 korszakomból, hogy 4 megabájtal bõvítettük a ramot :D

Most meg 4 giga az alap :D 1000 szeresére nõtt tizen év alatt.

Mit tudnak már a telefonok, pár éve meg a bumszli 3310 volt még a menõ.


Amikor az albérletben küzdött a tripla 8-al az ismeretlen cyborg-ként azonosította, vagyis nem ismerte még, ami azt jelenti, hogy elég új típus Cameron, vagyis ha 1-2 évvel késõbbi kiadás, mint a T888, akkor azonos méretû dolgok mellett, legalább 2-3szor annyit tud.

Pl már nem fekete narancsságra monokróm a kijelzõje :D Technicolor :D:D


Szóval a kisebb méretû procitól, még legalább annyit tud, vagy az is lehet, hogy többet is, de min egyenrangú a dolog, nem lenne értelme kevesebb funkcióval ellátni Õt :$


Azokról a dolgokról ne is beszéljünk, hogy Kb 10 év alatt a motorok eljutottak arra a szintre, hogy 2000 Bar nyomással préselik be a gázolajat, örvénykamrák, és a többi! Tehát ha méretileg kisebb is, a hidraulikai teljesítménye közel azonos szintet is elérhet :$ Tehát erõben sem biztos, hogy gyengébb, mint egy Arnie méretû böszmeteg nagy T800, mert ha jól emlékszem arnie 800-as volt. Cromartie nem tudom, a tengeralatt járó parancsnok, és a közlekedés mérnõk csajszi férje, élettársa pedig tripla 8-as :$
10/10
Rexxar 2009 márc. 20. - 13:25:19 10/10
(849/4500)
Ez a stresszes dolog elképzelhetõ, mert leginkább akkor látszott, hogy kicsit szabálytalanul mozog a keze, amikor Riley-val beszélt.
10/10
iR T-800u 2009 márc. 20. - 11:43:01 10/10
(848/4500)
"Arra lennék kiváncsi, hogy a terminátoroknál is másképp müködnek a nõiek, szóval van különbség a chip felépítésében, vagy nincs ? :D"

Cameron chipje mintha kevesebb magot tartalmazna, mint egy 888-as chip, s a felépítése miatt kisebbnek is hat.

De mielõtt örülnének a hím olvasók, a gépek esetében a kisebb jobb.. :D Rövidebb utat járnak be az elektronok, így gyorsabb a számolás. Csak emberi dolgokban szenved hátrányt C, logikailag viszont az egész 'család' felett áll.

Meg Cam-cicát sem lassítják holmi emocionális dolgok, (csak egy személlyel kapcsolatban, és az sem azon a szinten fut, hogy túlzottan befolyásolja) így akció közben nem sok különbség lehet közte és egy 888 között.

A kézremegése amúgy igen érdekes jelenség.
Technikailag lehet meghibásodás.
De emberi szemszögbõl stressznek látszik.
Észrevehettük rajta a 217-ben, hogy nem érti mi hibásodott meg, ezért sem volt semmi ötlete a javításra.

Csak ráhagyta J-ra az alkatrészcserét, amit zseniálisan felhasznált, hogy együtt legyenek egy kicsit. :)
10/10
Rexxar 2009 márc. 20. - 11:27:18 10/10
(847/4500)
Alapvetõen infiltráló modellek, és másodlagosan harcolniuk is kellhet. Ergo, ha elég körültekintõ Skynet, akkor van programjuk arra, hogy mit hogyan kell eljátszani, mikor mit kell csinálni/mondani. És éreznek, ahogy érzékelik a sérüléseket is.

Szóval van nervus pudendus-uk, de a mechanikai- és egyéb ingereket nyilván nem kíséri az orgazmus szubjektív érzete. Mert annak semmi haszna nem lenne - és a Terminátorok csak praktikus és a küldetést elõsegítõ dolgokat "tudnak".

Azt hiszem, ennyi lenne. Nagyon hosszan azért nem ezt a témát kéne ragozni. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 20. - 09:56:06 9/10 Előzmény iR T-800u
(846/4500)
Én is gondolkoztam már rajta, hogy Cameron vajon csak hand job-ot tud csinálni, vagy blow job-ot is ? :$

Habár most hogy ilyen kis pöti problemek vannak a kezével, rizikos a játék :)


Az pedig egy tény, hogy a nõk, ha választaniuk kellene, hogy a sex-rõl vagy a csokoládéról (a legtöbb táplálkozási szakértõ, és drog orvos vagy minek nevezzem egyetért abban, hogy a csokoládé az egyik legdurvább legálisan beszerezhetõ kábító szer, mely igen durva függöséget okoz szinte azonnal). Szóval a Nõk 70 % inkább a sex-rõl mondana le, ami azt jelenti,hogy a csoki ér nekik többet, vagyis nincs részük igazán jó sexben, ami azt jelenti, hogy általában csak eljátszák, hogy jó, amivel önmagukat szívatják, hiszen ha a pasi azt hiszi, hogy jó, akkor nem fog változtatni. Arra lennék kiváncsi, hogy a terminátoroknál is másképp müködnek a nõiek, szóval van különbség a chip felépítésében, vagy nincs ? :D

Mert a Humanidoknál :D:D:D igen igen jelentõs strukturális és müködési eltérések vannak!!!!!
10/10
iR T-800u 2009 márc. 19. - 22:50:37 10/10
(845/4500)
kiegészítés:

Nemigen agyaltam ilyesmin eddig, mert Cameron inkább a chipjében lapuló személyiség tekintetében vonz a legjobban. De jogos volt a kérdés.: "Vajon az MI képes átélni az orgazmumust ? :D"

Ha fenntartjuk annak a lehetõségét, hogy egy gép bármiben is képes örömet érezni..
Vagy ha úgy értelmezzük az örömet, hogy egy bizonyos feladatot, többször végez el mint ahogy arra szükség lenne..
Akkor mondjuk -jelen esetben- Cam, hogy 'abból' a szempontból is kompatibilissé tegye magát John számára, írhat magának olyan programot, ami az intim területekbõl érkezõ jelek hatására, elindítják azt a feladatot. Mint egy parancsikon. Minél több 'inger' annál többször indul el a feladat, párhuzamosan.

A végeredménye -ha nem is orgazmus, de- egyfajta élvezetnek is tekinthetõ. A folyamathoz, társítja a nõk aktus közbeni viselkedését, és kész az illúzió.. :)

Amúgy az Õ esetében a színleléssel sincs semmi baj, mert ügye biológiai szükségletekrõl, hormonokról nincs szó. Szóval nem lesz hiányérzete, nem borul el az agya ha nem termelõdik elég oxitocin, mert nem is termelõdhet.

Technikailag ki tudja elégíteni a partnerét minden szemszögbõl. Õ meg együtt van azzal akit szeret. Jelenleg úgy is ez az egyik legfõbb problémája Cam-cicának, hogy nem lehet állandóan JC közelében.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 19. - 20:45:32 9/10
(844/4500)
Kiberdin rendszer 101 modell :)
10/10
iR T-800u 2009 márc. 19. - 18:01:50 10/10 Előzmény wukovsky
(843/4500)
"Arra lennék kiváncsi, hogy Cameron intim interfésze hogy mükszik ? :D"

Ahogy kell! :P :D

"Vajon az MI képes átélni az orgazmumust ? :D"

Áááá :D:D:D
És te? Honnan tudod hogy átélted? Lehet hogy csak egy genetikailag kódolt program szimulálja.. :D
Mondjuk azé, hogy élvezd, és legyen kedved újra a reprodukciós folyamathoz.. :)

Állítólag valami gyakorlattal az erogén zónák is 'átprogramozhatók'^^
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 19. - 15:47:39 9/10
(842/4500)
T800, T850, T888 az a karosszéria szám, vagyis a belsõ felépítés, magasság, válszélesség, magyarán, hogy mekkora a belsõ fém váz.

és van a modell szám, ami a kinézetet határozza meg, hogy Arnie, vagy Cromartie, vagy valami egészen más :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 19. - 15:45:49 9/10
(841/4500)
Tehát mindenki azt várja, hogy szerelem lesz Cameron és John között. Kicsit bizar a dolog, de hát istenem. Arra lennék kiváncsi, hogy Cameron intim interfésze hogy mükszik ? :D Vajon az MI képes átélni az orgazmumust ? :D

T1000 simán elpusztulna egy mini hidrogén bombától. Gondolj csak bele, ott birkoznak, amikor Arnie kiveszi a hidrogén cuccost, és magához öleli vagy valami, ott 10-15 méteres közelben több ezer fok lesz, a közvetlen magban, akkár több 10 ezer is. Arról nem is beszélve, hogy olyan durva elektromágneses lökés hullám jön létre, ami alapjaiban megbonthatja a T1000-es speciális "ötvözetét".

Azért valljuk be, hogy ha jobban bele gondolunk a T1000-be, akkor egy óriási technikai ugrás.

Szerintem T800 után T-x, és csak utána T1000.


Honnan nyeri az energiát. T800 és T-x egy mini hidrogén atomerõmûbõl. Na de T1000. Rengeteg energiára van szüksége, hogy felolvassza magát, átrendezzel a molekuláris strukturáját, és a többi. A processzorban félvezetõk vannak, és a többi. Szóval T1000 nagyon bonyolult dolog. Már már kivitelezhetetlen ilyen formában. Nanofelépítésben más.

De egy T-X ami szilárd belsõ váz, és azon egy képlékeny cucc, az inkább negvalósítható :$