10/10
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 01:42:39 10/10
(1020/4500)
[nightvision on]

Valami ilyesmi:

"Még egy kérdés: Mekkora hadsereg tudná megállítani Weavert és Cameront, ha õk valaha szövetségre lépnek?"
--

Lesz hát, és ez már célozni is tud, hajajj.. :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 00:21:07 9/10
(1019/4500)
Azt tényleg elég kemény rész volt, ráadásul ugyan azon a helyen van, csak nem 84-ben, hanem 2008-ban. Cirka 24 évvel késõbb ugyanoda került, de õ nem hagyott maga után semmit, úgy mint Kyle hagyta John-t :é

Én eddig csak egyszer sírtam, akkor amikor John szülinapja volt, és ki vitte õt a parkba, ahol Derek, és Kyle játszottak, és elõször látta az édesapját, aki fiatalabb volt mint Õ :$

Na engem az a rész érintett csak meg ilyen mélyen, hogy elérzékenyültem :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 00:18:00 9/10
(1018/4500)
Translate please :)

Ahogy vissza gondol az ember, igen, Derek halála kettõs is lehet, egyrészt felháborítani a nézõket, mert én is felvagyok, másrészt demonstrálni a gépek erejét, precizitását :)

Egyébként ott volt a mozinál, szóval lesz még vele gondjuk, és ne feledjük, hogy fifty-fifty az esély arra, hogy ki nyer, na jó, talán 60-40 Cameron javára, mert már van benne rutinja, de bármikor széttépheti õt egy tripla 8-as, ezt sose feledjétek. A gépekben sokszor igenis a méret a lényeg.
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 07. - 23:50:57 10/10
(1017/4500)
Nemhülyeség, csak várj vele kb 10évet.

Ugyanis már dolgoznak olyan szoftvercsomagon ami egyben egy komplett filmet képes lesz legyártani, komolyabb emberi szaktudás nélkül.

Vagy akár egy szuper fejlett (bárgyúságmentes) Sims-féleség, karakterek legenerálása, majd berakni egy környezetbe, és hagyjuk, hogy az M.I. lejátssza a dolgokat.
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 07. - 23:46:07 10/10
(1016/4500)
1. Hát én mint hím, egy másik hím halálán nem töprengek el, elvégre 'konkurencia' a nõkért és a területért vívott 'harcban' ;)
Az együttérzésemet módosítja az egyén emberi értéke, nem elég az ha hõs, mert annak ezernyi oka lehet. Ha kedves, rendes, jószívû mint ahogy Charley karaktere, na az megható. Derekrõl ezt nem tudom elmondani.

De amikor egy nõ/lány (okkal) sír, na azon behalok érzelmileg és csatlakozok hozzá ha nem látja senki a könnyeket.
apropó empátia: nem tudom hogyan, de eltanultam a (bal)kézremegést Camerontól, és tök automatikus. O.o

Ki az az "egy"? Ne, ne válaszolj, mert besértõdnek a pasik, hogy csak pasik. :D
A férfi meg meglepõdne, hogy nem pasi.

A dal kiváló volt, többször is meghallgattam, és rohadtul tetszett.

Derek temetése annyiban megható, hogy életét áldozta az emberiségért, de errõl senki sem fog soha tudni, csak egy gyilkosként jegyzik névtelenül aki megölt egy kedves programozót.

2. Te vagy az én emberem!
Legalább nem vagyok egyedül a véleményemmel.
(nos annyi ideig írtam, hogy már Seten is csatlakozott :D)

A foxolók kifejtették, hogy korrekt volt a halála, mert felkészületlenül mentek CW házához, mert emberekre számítottak (én is) és Cam azé nem zúzta le teljesen a gépet, mert JC-t kimenekíteni fontosabb neki.

Nem akartam hogy sértésnek vegyék a többiek, de meg akartam én is jegyezni, hogy amint lefikáztuk a gépeket, hogy mindent tudnak csak lõni nem, rögtön jött egy aki már tud. (anno azon röhögtem, hogy csak Cameronnak nincs mobilja, aztán lett)

3. Tökéletes észrevétel/meglátás.

4. Dettó. (második kedvenc karakterem)
Bár Jameron számomra létfontosságú.
Pontosabban: Cameron 'boldogsága' mert nem hinném, hogy ok nélkül hangoztatták, hogy "nincs lelke és nem is lesz" meg azért balettozott, mert a "tánc a lélek rejtett nyelve" és azon felül mondatták is vele, hogy "I am a Machine, I can't be happy." Ez csak Jameronhoz vezethet.

//Bár, akár.. Hameron is lehet, ha 'szakítanak' JC-vel.
Sõt, az mennyire tetszene már nekem! ^^
Képzeljétek el mivel ajándékozhatnák meg egymást Valentin napon?! :D:D:D Na most vagyok beteg! :D//

5. Cél a nézõk felháborítása, hogy kikényszerítsék a foxból a hármas évadot. Jelenleg így reagálnak elég sokan: "if the show doesn't get a third season, I'm done with Fox."
Még régebben egy kanadai fan így fejezte ki magát ezzel kapcsolatban: "..kimegyek a hátsóudvarba, ások egy gödröt, és beléhalok! :D" és nem volt vele egyedül. :)

Ha lesz 3x csak túléled a várakozást az 1x, 2x többszöri újranézésével/elemzésével. "Nekem bevált!" És, hogy könnyítsek rajta, nekem azt is ki kell várnom, míg a technológia odáig jut, hogy Cameron gyártható legyen. Az pedig lesz néhány évtized..
Ugye, hogy így már nem is olyan sok az a néhány hónap? ;)

// apropó Cameron-gyártás:
http://www.agent.ai/?folderID=172&articleID=2366&ctag=&iid=
//

--
"One more question: How big of an army would it take to stop Weaver and Cameron, if they should ever become allies?"

Tényleeeg! :D:D:D:D
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 07. - 19:45:36 10/10
(1015/4500)
"The killing of Derek, Charlie, etc. is also to underscore the loneliness of John's position. He really has no one to depend to on other than Sarah and Cam, and sometimes can't trust Cam. They started out alone, they are ending up alone again."

Hm, ez is valami. Tehát egy új kezdet kezdete is lehet ez a karakterhullás. Új karakterek, még érdekesebb történet, nagyobb kihívások.

Mellesleg szerintem Jameron szempontból roppant hasznosan alakultak a dolgok. (bár erre korábban utaltam)

Minden rosszban van valami jó, ahogy minden jóban van valami rossz.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 07. - 18:25:14 10/10
(1014/4500)
Elsõre is felfogtam. :) (1713)
Ahogy mondani szokás: a remény hal meg utoljára (aztán mi! :D)
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 07. - 17:29:22 10/10
(1013/4500)
Oké, akkor:
John Henry:

Ha CW bír magával, és nem (próbálja) nullázza le õket amikor odamennek elé, akkor elmondja ez szinte biztos. JE-nek már utalgatott rá.. :)

A másik kérdés, hogy Cameron tud e uralkodni magán?
Bár feltételezem, hogy tud, ha tényekkel szembesül.
CW és C gondolom még nem látták még egymást, de ha kiderül, hogy õk ketten végül is a jövõben tárgyaltak, akkor abból jó is kisülhet.

Az Alkotók -azt hiszem- úgy látják a dolgokat mint én, így lazán lehetne a harmadik évad az, hogy C-JC és CW-JH egy csapatban játszik a Skynet ellen, aki ahogy látjuk, azért eléggé aktív itt és most. De persze, hogy legyenek (nézõmegütköztetõ) komplikációk, biztosan elég sokszor nézeteltéréseik lesznek. :D

Na de, a 'jelenbe' visszatérve, JH most kezd csak öntudatára ébredni, most lesz kisgyerekbõl tinédzser, Savannah-t is mintha úgy kezelné mint egy kishúgot. Talán azért, mert az egyetlen karakter a közelébe aki nem neheztel rá (mert le fog neki esni, hogy JE igazából nagyon nem bírja), és nem vár el tõle semmit (nem úgy mint CW), hanem élvezi a társaságát.

Ami nagyon tetszik, hogy éppen most kezd kialakulni a saját világképe, s felfedezi mennyire ellentmondásosak az emberek, és az õ világképük.

*nyújtja a stafétabotot* Ti jöttök. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 07. - 16:51:42 9/10
(1012/4500)
Ezen én is dillemázgattam már :$

De engem a john henry-s szál is nagyon izgat, vajon most john henry anti skynet skynet, és ha az, és john-ék tudni fogják, akkor hogyan fognak hozzá viszonyulni :$
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 07. - 14:47:12 10/10 Előzmény wukovsky
(1011/4500)
Olvasni olvasom, csak nincs mire reagálni.
Cameronozni meg nem kezdek, mert azt rajtam kívül mindenki unja. :D

Plusz kivárom míg leül a gyász bennetek.

De ha téma kell:
> Vajon Cameron elmondja Johnnak hogy valójában miért is jött vissza?
> Kiderül az, hogy valóban át lett programozva, vagy csak (ami számomra valószínû) átállt?
> A jövõ JC élt e akkor amikor Cam átjött? Tényleg küldetést teljesít? Vagy saját döntéseit hajtja végre?

Több ötletem nincs a 222-re.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 07. - 13:48:42 9/10
(1010/4500)
Úgy látom Derekkel együtt meghalt a topic is :(
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 07. - 00:01:06 9/10
(1009/4500)
Igazad lehet, nem is gondoltam erre, egy kis blabla szöveget nyomhattam volna elõtte, de hidd el, így, hogy tudod, így is sokkolni fog :$

Elnézést kérek :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 06. - 23:03:31 9/10
(1008/4500)
Kiváncsi vagyok, mennyi idõ kell majd ahhoz, hogy Cameron rájöjjön ki a miss Weaver, és ha rájön, felfogja-e, és vajon mi jól spekuláltunk-é, vagy egészen egészen más már irányba mentünk el :D

Lassan kezdem magam túltenni a dolgon, de tény, hogy Derek volt az egyik legjobb arc a humánok közül :$

John kezd felnõni, az az elszántság, ahogyan megfenyegette Elison-t, ölni tudott volna a szemeivel :$

Még két rész van hátra, kiváncsi vagyok, ki tudják-e hozni Sarah-t, és az azonosítatlan terminátor vajon mit lép.

Viszont ez felvet egy új problémát. Õ a másik mesterséges inteligánciák dolgozik elvileg.

Két variáció, vissza küldték, vagy itt építették. A vissza küldéssel nincs gond, de az itt építés, az macerás. Úgyanis hiába vannak meg a tervek, ha nem létezik a technólógia, amivel le lehet gyártani.

Henry Ford megalkotta a maga kis gyártó sorát. De hiába küldenék vissza neki egy mai modern gyártó sor terveit, nem tudnák kivitelezni, mert még csak kb 20 év múlva alkotja meg Neumann János az elsõ komputert, kb a II. VH-ban érik el azt a szintû gyártási pontosságot, a sugár hajtómûvek, a precíziós ágyúk, és még sorolhatnám. A rakéta technológia.

Szóval hiába szedte ki John Henry-bõl a terveket, egyszerûen még nem létezik az a háttér, amivel le lehet gyártani egy terminátort. Vagy ha igen, ahhoz is sok idõ kell, a kohászat, a megmunkálás, azt már láthattuk, hogy a bebõrõsítéshez elég cirka egy hét, na de a gépészet, a hidrogén cella, a hidraulikák, az abban levõ folyadék.

És maga a chip, nem tudsz olyan chipet csinálni, mert még nincs meg a technológia.

Ennyi
10/10
Rexxar 2009 ápr. 06. - 21:12:14 10/10
(1007/4500)
Ha olvastátok rövid kis esszémet, akkor tudjátok úgyis, de én annyira leakadtam Derek halálán, annak a módján, hogy utána egy kicsit amolyan meditatív állapotba kerültem. Sokkolt, hogy az egyik kedvenc karakterem egy megrendezett filmben nem halhat hozzá méltó halált.
Derek halála után kb. mintha egy ködön keresztül néztem volna az epizód maradékát. Saraht letartóztatták? Le. Puff. Kiscsajt megmentették? Jah, meg. BFD. Kb. így. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 06. - 10:39:53 9/10
(1006/4500)
Spoiler S02E21

Derek Reese halála über brutál volt, schock-ot kaptam szó szerint, mert én imádtam a karakterét. Én kicsit úgy éreztem, hogy Kyle helyett, apa helyett apa volt John számára, habár nem lehetett olyan belsõséges a kapcsolatuk, mert Sarah ezt nem engedte kibontakozni. Kicsit a F*szom ki van már Sarah Connorral. Nem ölünk meg senkit, nem ölünk meg senkit, aztán lepuffantják a fia nagybátyját, és ott hagyja, mint egy sz*r darabot. Meddig tartott volna becsapni a furgonba, és valahol elhantolni, ahogy megérdemelte volna, tisztességel, becsülettel. Én inkább ezen voltam fenn akadva!!! Nekem már egy jó ideje semleges karakter Sarah Connor, de lassan kezd átcsapni negatívba! Ahogy Linda Hamilton egy anya tigris volt, egy okos és bölcs nõ, itt szerencsétlenn Leana-ra egy hülye pics* szerepét osztották.


Derek halálához csak annyit, hogy én is így voltam vele, ahogyan Ti, aztán átfuttattam párszor a dolgot, és beütött, ahogyan amikor megláttam, akkor is beütött!!! Az érzés, hogy egy terminátorral szemben mit sem érünk, és egy szemvillanás alatt elveszítjük az életünk, egy találat és kampec.

Amikor nagyon visítottam, az az a rész volt, amikor Sarah újra tárazta a vacak kis pisztolyait. Menjééééé mááááá, miért nem fegyverkeztek már fel végre, duummmmmm duuummmmmmmmm golyót a Connor családnak :D


Amúgy még csapongok, nem tudtam teljesen feldolgozni a részt, így nem tudok objektív véleményt alkotni, de az egyik legmélyebb nyomot hagyta bennem, fõleg a John Henry-s részek, elég komoly már a masina, és az emberi agyról alkotott véleménye félelmetes volt (pozitív és negatív értelemben is :D )
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 05. - 00:57:52 10/10 Előzmény Rexxar
(1005/4500)
Nincs mit. :)
--
*spoiler, azoknak, akik nem tudták megnézni idõben*

221:
Igen kellemes volt ez a rész, egy másodpercével sem volt bajom, és nagyon tetszett, hogy ízlésemnek megfelelõen írták/rendezték meg, és ennek köszönhetõen nem volt benne üresjárat. Majdhogynem terminátor szemszögbõl láttuk az eseményeket, csökkent érzelmi intelligenciával, nyersen, tömören. Pont ahogy szeretem.

Henry:
Sebezhetõ, de erõs személyiség, aki egyre gyorsabb ütemben fejlõdik. Egy icipicit már kételkedik Ellisonban, s egyben CW-ben is. Szuper ahogy racionalizálni próbálja a vallást.

Hogy felfigyelt Cam-cicára! ^^ Ha lesz 3x remélem elkalandoznak erre is.

Ja, és külön öröm, hogy van egy új karakter amin keresztül kifejezhetik az Alkotók, a gépek gondolatvilágát, és érzelmeit.

Weaver:
Most már én is látom, hogy mire használja Savannah-t.
Kölcsönösen fejlesztik egymást szociálisan Henryvel, odalent, a pinceoviban, CW meg örül! :D
Ja, és elmondta, hogy akkor támad ha fenyegetésként értékel valamit.

Sarah:
Azon nem kell csodálkoznotok, hogy nem törõdik Derek halálával, elvégre a második szerelmét kb egy napja(?) vesztette el. És azon felül, D már kezdett problémássá válni számára, így most relatív elégedett ezzel a helyzettel. Szerintem.

John:
Lám-lám, megint kiagyalta a frankót, fura egy figura, nem tudom hova tenni, tökre zavaros, mert hülyének látszik, de mégsem az. Viszont jó, hogy Cam-cicának magyarázkodott, és ezzel végre tett egy lépést felé.

Cameron: ^^
Ha túlozni akarnék, akkor megoldódott a problémáinak bõ hetven százaléka. Derek kilõve, Sarah lecsukva. Tehát így szabad a pálya, senki sem ugat be neki, senki sem akarja megölni házon belül, ha.... (222 juhééé, de ha most sem jönnek össze, akkor én megõrülök(még jobban)! :D)

Cameron <-> John Henry:
JH: Õ olyan mint én, nem?
Ugyanezt a másik terminátorra nem mondta, pedig látta, hogy mi az. Érdeklõdik, érdeklõdik.

Skynet:
Nocsak, nem csak kis szürkéi vannak, hanem van egy terminátorja is, ho-ho-ho. Most, vagy átprogramozták azt a gépet, vagy mégis a jövõbõl jött vissza, ez a SN.
8/10
p1ranha 2009 ápr. 04. - 19:10:23 8/10
(1004/4500)
Spoiler

Nagyon jó volt ez a rész. A végén Savannah és JH éneke nagyon ütött, jól meg volt csinálva. Derek haláláról annyit, h minden bizonnyal direkt így akarták ezt a jelenetet megcsinálni és direkt nem hõsi halált kellett halnia. Lehet, h még visszajön valahogy a karakter, de higyjétek el, h ha akarták volna, akkor szép kis filmbe illõ akciódús halált hal. A karakterek a sorozatban meg nem valami érzelgõsek, nagyon keményeknek vannak megformálva és ha belegondoltak sok mindent átéltek már. Nem lesznek érzelgõs jelenetek meg nagy sírások :) Nagyon várom a következõ részt, felpörögtek az események:)
8/10
Noncsa 2009 ápr. 04. - 18:35:42 8/10
(1003/4500)
Egyetértek az elõttem szólóval a karakter haláláról, de én tömören csak úgy fogalmaznék, hogy ezt nagyon elrontották... Az is zavaró, ahogy Sarah ennyire lesz@rja a sorban bekövetkezõ haláleseteket, mindenen túllép röpke 5 mp alatt.
Viszont abban még reménykedem, hogy az alkotók sem gondolták ezt komolyan, és egy újabb idõugrással, vagy vmilyen módon még visszahozzák ezt a szereplõt.

Ja és nekem hiányoznak a rész elejérõl és végérõl Sarah találó történetei, amik mindig összefüggésben vannak a jelenlegi eseményekkel. Jó kezdet és lezárás volt ez eddig szerintem
10/10
Rexxar 2009 ápr. 04. - 17:16:38 10/10
(1002/4500)
Ja igen, elnézést a wall of text-jellegért. :) És köszönet annak, aki végigböngészi. :) Peace.
10/10
Rexxar 2009 ápr. 04. - 17:09:57 10/10
(1001/4500)
Hát megnéztem a 21-et - spoiler.


A végén a John Henry-Savannah voiceover (singover) teljesen jó volt, nagyon hatásos. Az nagyon tetszett. A sztori is szépen halad, Connorék egyre közelebb kerülnek John Henryhez, közben szépen jelen van a titokzatos "testvér", bonyolódik a történet, majdnem minden remek.

Kicsit talán zavart, hogy Cameron fejlõdéstörténete valamelyest el lett feledve az események forgatagában, ismét ’mindössze’ egy átlagos terminátorként funkcionált, aki seggeket rúg szét, és meg akarja ölni a biztonsági kockázatot jelentõket. De érthetõ persze, Cameron minisztorija ráér békeidõkben is.


Éppen csak egy - elég lényeges - mozzanat lett nagyon elszúrva. ÍGY NEM LEHET FÕSZEREPLÕKET KINYÍRNI!!!!!!!!!

Az elõzõ részben Charley még úgy-ahogy rendben volt, de már ott éreztem egyfajta ürességet, ûrt. Hiányérzetem volt. Sarah megérkezik, és látja, h Charley meghalt. Olyan nehéz lett volna egy 2 és fél perces jelenetet rászánni?? Mutatva, hogy jönnek a gonosz szürkeruhás emberek, Charley hõsiesen tartja õket amíg John rohan a hajó felé, de eltalálják, összeesik, de elõtte még leszed egy rohadékot, vagy ellövi a hajót rögzítõ kötelet, hogy John elmenekülhessen, majd lassan térdre esik, miközben újabb találatot kap. Még utoljára a távolodó John után fordul, és örök búcsút int a nevelt fiának, a jövõ megmentõjének, akiért az életét áldozta, Majd csendben a földre rogy, és meghal.
Jó, mondjuk ha a búcsút int rész túl giccsesnek hat, akkor az nem, csak egyszerûen utánanéz, és meghal.
Meg lehetett volna fûszerezni a dolgot némi lassítással is – á la Boromir a Gyûrûk Urában – de az még nem is olyan nélkülözhetetlen.
De komolyan, nem lehetett volna ezt megcsinálni? Így egyszerûen csak nyugtáztuk, hogy hát igen, meghalt. Szegény.

De ez, mint kiderült, még semmi nem volt. Itt legalább mi magunknak elképzelhetjük a fenti jelenetet. És valóban hõsként halt, meg, éppen csak ezt a nagyon fontos részt nem kívánták megmutatni. Nem fért bele 45 percbe... agyrém, de mondom, ez még hagyján.

Mert jön ám a feketeleves. Adott egy átlagjános terminátor, egy megmentendõ kislány, valamint egy hõs(!!)-csapat - értelemszerûen a megmentõ szerepében. Mit látunk? John bevonszolja a kislányt egy autó mögé, Sarah kiürít egy tárat a gaz ellenségre, Cameron átdobálja a garázson egy-két ízben, majd a jók balra el. Átlagjános robot barátunk elindul utánuk. Közben a hõs(??)-csapatunk utolsó, eddig nem említett tagja is színre lép,amint éppen átfésüli a felsõ szintet. Átlagjános jön szembe, bumm headshot.

MI A F*SZ VAN?? (elnézést a kifejezésért) WTF?? MI A BÚBÁNATOS HALÁL JÓ ÉDES GENITÁLIÁJA VOLT EZ??? Ennyi? Egy hõs(!!/??) jön, és 5, azaz öt másodperccel késõbb már halott is??

Hadd értekezzek röviden a 'hõs', mint olyan fogalmáról. A hõsök általában a történetek fõszereplõi. Lehetnek negatívak (antihõs), de általánosságban inkább pozitívak (A Hõs(ök)). Itt most ez utóbbiakra helyezem a hangsúlyt - lévén a TSCC fõszereplõi ezt a csoportot erõsítik (?). Elmondható róluk, hogy a történetet rendszerint az õ szemszögükbõl ismerjük meg, az õ motivációik, tetteik töltik ki leginkább a mûsoridõt.
Ezen túl közismert képességük a hosszútávú jelenlét, hõsies tettek véghezvitele (!), töltények, repeszek, szúró-, illetve vágófegyverek elkerülése terén mutatott nagymértékû affinitás (!), illetõleg azon tulajdonság, hogy csak igen drámai pillanatokban haláloznak el (ez filmekben az utolsó 10 perc, többnyire), és akkor is valamely nagy hõstett kivitelezése (és sikerre vitele!), illetve más, egyéb jellegû heroikus küzdelem során. Röviden ennyi lenne.

És erre mit látunk? Jön Derek Reese, a sorozatban eltöltött huszonvalahány rész, és számtalan kalandos esemény után, egyszerûen fejbelövik, és meghal. John Connor egyik legkiválóbb katonája, az Ellenállás fõhadnagya, a gépek elleni háború egyik hõse. Bumm, headshot. Kár érte, kiváló ügynök volt.

És igen, valóban, jogosan állíthatják most egyesek, hogy az élet bizony lehet ilyen, a legnagyobb hõsök is halhatnak meg egészen banális módon - vegyük a Pürrosz nevezetû hadvezért, aki a maga idejében a nagy Római birodalommal is packázott, ugyan nem verte meg õket, de majdnem, aztán egyszer az utcán sétálva a fejére esett egy cserép, és maghalt.
Persze. Ilyen van, megesik. Az élet ilyen szar. Ennyire random. A legnagyobbak is meghalhatnak a lehetõ legalantasabb módon, és néha a legkisebbek is beletrafálhatnak (ez utóbbi aspektus nem olyan rossz,értelemszerûen). De a film azért film, hogy ne olyan legyen, mint a valóság. Ha már az ember írhatja meg. Azért van, hogy hõsöket lássunk - felemelkedni, tündökölni, és legvégsõ esetben is hõsiesen(!!!) elbukni. Anno Kyle Reese még megnyomorította a Terminátort, mielõtt maga is belehalt volna a harcba. Hõsi halált halt. Hõshöz méltót.

Azt hiszem így a második A/4-es oldalnyi fejtegetés után eléggé letisztult mindenki számára, hogy mi a véleményem. :) Derek Reese itt volt ebben a sorozatban huszonsok epizódon át, és olyan banális és értelmetlen halált hal, hogy az hihetetlen. Ugyanannyira volt hõsies, mint a most elõször látott, és összesen kb. 10 szót szóló bébiszitter! És ez, úgy vélem, nagyon rossz dolog.

Ha már megvan a lehetõség, hogy azt írjunk abba a rohadt forgatókönyvbe, amit akarunk, akkor a francba is, vegyük a fáradságot, és erõltessük meg a fantáziánkat, amikor arra kerül a sor, hogy egy kulcsszereplõt kell kiírni a sztoriból.

Reese hadnagy egy nagy sörétes puskával a kezében fésüli át a felsõ szintet Weaver házában. Hirtelen csörömpölés hallatszik a garázsból. Derek felkapja a fejét, és futva indul a zaj irányába.

Közben a garázsban: John berántja Savannah-t az autó mögé. A cyborg kiüríti rájuk a fegyvere tárát, eredménytelenül. Ekkor Sarah Connor bukkan fel a háta mögött, és beleereszt pár ’from me with love’-jellegû töltényt. Elõkerül Cameron, és áthajítja a gépet a garázson, neki az egyik autónak. Utánamegy, de amikor lehajol, hogy elkapja, az ellentámadásba lendül, nekicsapja néhányszor a falnak, leamortizálja vele az autót, majd a bakancsával a maga finom módján rátapos Cameron nyakára, ezzel harcképtelenné téve ellenfelét.
Connorék és a kislány döbbenten nézik a küzdelmet és leginkább a végkifejletet, de a figyelmüket hamarosan inkább az köti le, hogy a robot elõhúzza fegyverét, és lassan elindul feléjük. Sarokba vannak szorítva, Cam a földön, mozdulatlanul, a cyborg már emeli a fegyverét, hogy pontot tegyen az ügy végére. John oltalmazólag a háta mögé „rejti” a kislányt (mintha ez számítana, de hát éppen ezt szeretjük a filmekben – többek közt :)).
Már várja a dörrenést, tudja, hogy mindennek vége, ám ekkor jobbról feltûnik Derek. Körülbelül két méteres távolságból lövi fejbe a gépet, ami ettõl oldalra tántorodik. Felnéz, tekintetével ismét John Connort keresve. Meneküljetek! – kiáltja Derek, és két kézzel megragadva a terminátor fegyverét, teljes erõbõl a föld felé nyomja azt. Természetesen az ereje nem fogható a gépéhez, de elég idõt nyer, hogy Sarah kirohanjon, a karjában a kislánnyal, John pedig kivonszolja Cameron továbbra is mozdulatlan testét.
A rövid dulakodás azzal ér véget, hogy a terminátor áthajítja Reese-t a helyiségen. Derek keményen fog földet, de fel is pattan rögtön, és újabb lövést ad le ellenfele fejére. Már az elsõ lövés is nyomot hagyott, ez tovább mélyíti a fejsérülést. Emlékszünk még a Mr. Feguson is ill today-c. epizódra, konkrétabban Cromartie kinyírására? Hát kb. valahogy úgy. Reese újabb lövést ad le, majd meg egyet és még egyet. A cyborg már láthatóan szar állapotban van, a lyuk a fejében kezd a chipjéhez közeledni. Felemeli a fegyverét, és Reese-re céloz. Derek elvetõdik, de a lábát eltalálja egy golyó.
A földön ülve, vérzõ sebével mit sem törõdve gyorsan újabb töltényeket táraz be a fegyverébe, és két újabb lövést ad le az ellenség fejére, mire az odaér hozzá. A terminátor elkapja a nyakánál fogva, és felemeli a földrõl. Ekkor közvetlen közelrõl újabb lövést ad le. A gép chipje már csaknem teljesen szabadon világít. Miközben vasmarokkal fogja, a cyborg kitépi Reese kezébõl kiürült fegyverét, a földre dobja, és a saját megmaradt 2-3 töltényét beleküldi ellenfele hasába. Derek tudja, hogy ez a vég, és a gép is, lassan elengedi õt. Reese a falnak támaszkodik, a szájából vér csorog, a gép pedig lassan már indulna Connorék után. Ám ekkor Derek még elõrántja a pisztolyát, nekiszegezi a gép fejébõl kilógó chipnek, és közvetlen közelrõl beleküld vagy négy lövést.
A chip ezer darabra robban, a gép szemében pedig azonnal kialszik a fény, élettelenül zuhan a padlóra. Derek a hasára szorított kézzel tesz egy-két bizonytalan lépést, elhalad a gép teteme mellett. Azonban túlságosan vérzik, már teljesen átitatta a ruháit is, érzi, nincs tovább. Lassan letérdel a harc során a földre esett puskája mellé. A fegyverért nyúl, miközben tovább hanyatlik, majd végül lefekszik a földre, még mindig a kezében szorongatva pisztolyát, immár a puskát is a kezébe véve, mintegy jelképezve mindazt, amirõl egész élete szólt, majd lassan lecsukja a szemét - és meghal.

Odakint Connorék az autó felé vonszolják Cameront, felrakják a platóra. A lövések hallatán John rémült arccal néz a ház irányába, a mozdulatai megbénulnak, Sarah maga is sírás-közeli állapotban sürgeti: gyerünk John, nem tehetünk semmit, mennünk kell. Beülnek az autóba, és elhúznak.

Ennyi. Ezt most írtam le, hozzávetõleg 25 perc alatt. Csak írtam, ami az eszembe jutott. Ennyi lett volna összerakni egy normális halált Derek Reese-nek. Ennyire nem voltak képesek. :S


Most elõször azt éreztem, hogy a sorozat valóban belerondított a Terminátor-saga egy részébe, azáltal, hogy hagyták ÍGY meghalni Kyle Reese bátyját. Nem az érzelmekkel ismerkedõ Terminátor, nem az anti-skynet, nem az új karakterek, nem az új, parallel idõsík a harmadik filmhez képest, hanem ez a látszólag apró, ám annál jelentõsebb momentum. Ez az, ahol a sorozat belerombolt a Terminátor-franchise-ba. Legalábbis számomra.