10/10
iR T-800u 2009 máj. 05. - 22:44:52 10/10
(1400/4500)
Ahogy gondolod, én csak felvázoltam egy opciót. ;)
9/10
csizi26 2009 máj. 05. - 22:19:53 9/10
(1399/4500)
Akkor tényleg nem is abszurd feltevés,hogy Connor akár meg is halhatott,miután beszélt Derekkel és Cam ezért sprintelt vissza '99-be.
9/10
csizi26 2009 máj. 05. - 22:15:25 9/10
(1398/4500)
Á, ez már túl meredek lenne,hogy Riley biszex volt.)))
Ez az "I trusted you,I loved you" bizonyára csak arra utalt,hogy hálás volt neki,hogy kimentette abból a pokoli idõbõl és lényegében Jesse volt az egyetlen igaz barátnõje, legalábbis Riley azt hitte.
9/10
csizi26 2009 máj. 05. - 22:09:39 9/10
(1397/4500)
Úgy látszik rég volt már február,amikor az elsõ évadot ledaráltam.Nekem az a jelenet rémlett,amikor Cam odaviszi Dereket az idõgéphez.Vajon mi lehetett a készítõk célja azzal,hogy a jövõbeli John-t egyszer sem mutatták?
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 05. - 21:59:21 9/10
(1396/4500)
Igen,m ezt nagyon szépen fogalmaztad meg :)

De ez a nagyon a múltba vissza küldös dolog csak úgy üzelemlhet, ha küldenek egy multi platform igen igen modern cnc gépet is, aki le tud gyártani bizonyos dolgokat, amibõl a gyárat össze teszik, amolyan kb rövidzárlat, vagy T3 kezdetleges terminátorai méretû dögöt, mert egy t-800 sok mindent meg tud csinálni, ahogy Stark is felépítette a tornyot, mert abban a korban már lehetséges volt, de jobbat nem nagyon tudott volna, már mint korát nagyon megelõzõen jobbat :$
10/10
iR T-800u 2009 máj. 05. - 21:35:13 10/10
(1395/4500)
Kell hát.
Az embernél/állatnál be is van programozva.
> zabálj
> ölj, vagy téged ölnek meg
> szaporodj, és tegyél róla, hogy a te ivadékaid legyenek többen
> szövetkezz, ha az ellenség létszáma nagy

Másképp fogalmazva amit írtál.

Céltalanul nem akarsz életben maradni, de ugyanakkor nem akarsz meghalni sem, mert az ellentmond a genetikai programnak. Tehát csak vagy. Csak úgy lenni, meg erõforrás pazarlás, és 'értelmetlen' az intelligencia szerint, tehát célt kell teremteni. Ekkor, keresés az adatbázisban, hogy mihez is értesz, és mit tudnál megcsinálni, és mi az, ami hosszútávon apró sikerélményekkel szolgál a végsõ célod elérése közben.

Kalkuláció...
Eredmény.
Küldetésgenerálás.

Ha célt értél, a folyamat újraindul.

Gondolom, mint értelmes lény Cameron is hasonlóan járna el, ha JC meghal, mert az öngyilok számára tiltott.
És ahogy korábban (nem teljesen egyértelmûen) utaltam rá (1851) lehet, hogy ki is purcant és Cam azért van most itt.

Másodlagos küldetés, felidézte azt a fanfikát, amit anno akartam írni. :D

[Skynetnek az az ötlete támadt, hogy visszaküld a távoli múltba egy távoli országba terminátorokat, hogy építsenek föld alá gyárat, és termeljenek nyersanyagot, és sokszorosítsák magukat a legnagyobb titokban, majd várjanak a jelre. Ami az ítélet napja, aztán jelentkezzenek..]

BUMM

- Hé fõnök megjöttünk, és hoztunk erõsítést!
- Ti kik vagytok?
- Hosszú, de te utálod az embereket, és minket arra programoztak, hogy utáljuk az embereket, így egy a cél nem?
- Igaz.. Jól van, itt van ez a fotó, a neve..
- John Connor, tudjuk tudjuk. Még valami?
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 05. - 21:02:08 9/10
(1394/4500)
És azt tudtad, hogy a trehányságnak, és a lustaságnak több tudományos felfedezés köszönhetõ, mint a géniusznak, vagy a kitartó munkának.


pl az elektromágnesesség. Azt nem is tudom pontosan hogy Tesla fedezte-e fel, de azt tudom, hogy ott volt egy csomó vacak az asztalán, többek között egy tekercs vezeték, egy iránytû, és a vezetékre kapcsolt feszültség. És hirtelen észre vette, hogy ha fel van tekerve a vezeték, és áramot vezet bele, akkor kitér az iránytû.

A másik, a hajók páncélzatánál volt, amikor elkezdték a fahajókat páncéllal burkolni, akkor az acél lemezeket oda fogató csavarok zsírpapírba voltak tekerve. Egy idõ után a páncél lemezek elkezdtek lepotyogni, de nem mindenhonnan. Sok idõ után végre rájöttek a megoldásra. Az a munkás, aki gondosan megtisztogatta a csavarokat, szegeket, annak a lemezei leestek. Az a munkás, aki B*szott bele, és csak úgy benyomta öket, papírostúl, zsírostúl, az egy korrozíó gátló bevonatot hagyott rajta.


Szóval a lustaság tényleg sok fejlesztést eszközölt ki.

Gépeket is ezért csinálok, és egyre okosabb, egyre ügyesebb gépeket :$

Régen örültünk, ha a tv-t irányíthatjuk, egy full házban pedig ma már minden irányítható :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 05. - 20:53:04 9/10
(1393/4500)
A létezésnek kell, hogy célja legyen, Te is amikor elérsz valamit, akkor kitûzöl egy újabb célt. Aztán egy újabbat, és így tovább. Amikor egy ember céltalan, és reményvesztett lesz, abból lesz az alkoholista, az narkós, az öngyilkos. Vagyis nincs értelme tovább a létezésének, és elpusztul, vagy gyorsan, vagy lassan.

Viszont szerintem van egy alapprogram, miszerint, ha bevégezted az eredeti küldetést, akkor biztosan vannak másodlagos küldetések, amiket végre kell hajtani. Tudom is én. Pl az egyben Arnie-nak biztos voltak még küldik, hogy ha megölted az összes Sarah Connort, akkor 10 év múlva a 10-0 év közötti összes John Connort is vadászd le.

Vagy menj dél-amerikába, olyan zonába, ahova nem csapodik atom, és várj az ítélet napig.

VAgy egyéb hasonló dolgok, stand by üzemmód, ahogy Stark-nál, vagy a Coltanos atombunkeres srácnál.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 05. - 20:48:30 9/10
(1392/4500)
Nem lehetetlen felvetés, és valóban, ahogy Kyle Reese is mondta, akkor már gyöztünk volna, akkor már Connor nélkül is gyöztünk volna. Egy kis idézet a T1-bõl, szóval, ha Connor már nem is volt, de az emberek hittek benne, és ha csak látták, ha csak néha elment közöttük a VEZÉR, az sokat jelent a morálnak.

Amúgy valóban nem tudom mire kellhetett a T1000-es, és kik voltak akik ott örizték, és ki volt, aki legyártotta, és miért akart volna átállni :$
10/10
iR T-800u 2009 máj. 05. - 19:56:22 10/10 Előzmény csizi26
(1391/4500)
Szerintem Jessebe volt szerelmes Riley. Viszonzatlanul.
Meg is lett csapva amikor elõállt azzal az ötlettel, hogy inkább költözzenek egymáshoz közel.

Az öngyilok után is hol akart maradni? Jesse mellett.
Mit mondott neki amikor rájött, hogy hogyan akarta õt felhasználni Cam ellen?
R: Hogy tehetted ezt velem? Megbíztam benned. Szerettelek!

Nekem ez így, meg még egy pár apróság összevetve, gyanús. :D
10/10
iR T-800u 2009 máj. 05. - 19:19:43 10/10 Előzmény wukovsky
(1390/4500)
Nemfeltétlen válik céltalanná. A létezés, meg alapjába véve bizonyos szempontokból értelmetlen.

Túlértékeljük magunkat, embereket, és ez is egy nagy hiba.
Csak azért mert nem úgy mûködnek (majd) a gépek mint mi, nem jelenti azt, hogy kevesebbek lesznek bármiben is, csak másmilyenek.

Nézzük másképp. Nincs vizuális fantáziája, de ha úgy vesszük, van neki szöveges fantáziája, ami lényegében a helyzetelemzõ és szimulációs rendszere. Ki tudja számolni a várható/valószínû reakciókat, és ezekre is felkészül.

Az alvással kapcsolatban annyit, hogy az agyunk miatt van nekünk szükségünk rá, visszavesz a teljesítménybõl és regenerálódik. Közben elszórakoztatja a lelket (rém)álmokkal, hogy az ne kattanjon be az ingerhiánytól.

Egy gépnek alvásra egyáltalán nincs szüksége, mert nem kell regenerálni a processzormagokat, tehát nem lép fel ingermentes állapot, így nem õrül meg.

Egyébként az emberiséget a Lustaság hajtotta elõre, az álmodozás csak egy eszköze volt. A fejlõdésünk motivációja az volt, hogy egyszerûbbé tegyük az életnek nevezett folyamathoz szükséges feltételek elõteremtését.

Fáztak? Tûz.
Fárasztó a gyaloglás? Ló > Kerékpár > Autó.
Nem láttak ki a szélvédõn esõben? Ablaktörlõ.
Unták kézzel tekergetni? Elektromos ablaktörlõ.
Már bekapcsolni is lusták? Esõérzékelõ ablaktörlõ. :D

Minden ami körbevesz minket a lustaság eredménye. ^^
9/10
Hunterboy 2009 máj. 05. - 19:15:08 9/10
(1389/4500)
Nem ugy volt hogy Cam odament hozzá hogy John látni akar...? Aztán bement kijött és mondta a haverjainak hogy visszamennek??? Vagy én tudom rosszul...(és vigyorgott az Endy-re, és gondolta na komám kapsz egy golyszit a fejedbe csak érjek vissza)
9/10
csizi26 2009 máj. 05. - 18:38:14 9/10
(1388/4500)
Tényleg találkoztak?Érdekes,hogy sose mutatták ezt a Future John-t...
9/10
Hunterboy 2009 máj. 05. - 17:54:42 9/10
(1387/4500)
Ez sztem hülyeség. De Derek találkozott vele, mielõtt visszajöttek a társaival. Imádkozzunk hogy minden kérdésre választ kapjunk!
9/10
csizi26 2009 máj. 05. - 17:11:50 9/10
(1386/4500)
A "Will you join us?" alapján tutira.
Az amcsi fórumon valaki felvetette,hogy Cam azért nem hagyta,hogy bárki találkozzon Connorral a jövõben,mert már hulla volt és a T1001-nek kelett volna "átvenni a helyét".Na mit gondoltok?Szerintem érdekes felvetés...
9/10
Hunterboy 2009 máj. 05. - 16:59:37 9/10
(1385/4500)
Miért aki a Jimmy Carter-en volt a kofferba az Miss Weaver???
9/10
csizi26 2009 máj. 05. - 16:27:14 9/10
(1384/4500)
Az egész legénység fegyelmezetlen volt,mivel felnyitották azt a rohadt dobozt,pedig a fémparancsnok megtiltotta nekik.A lázadó faszit aztán jól falhoz vágta a parancsnok.)))A fémszörnyet sem igazán értem,hogyha egyszer azt üzeni,hogy "a válasz nem",akkor utána mért akar a múltban mégiscsak szövetkezni?
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 05. - 15:39:22 9/10 Előzmény csizi26
(1383/4500)
Jesse nem volt jó parancsnok. Az a kis lázadó fasz révén a gyengesége hibájába esett. Össze zárva egy fémdobozba a zendülés legkisebb jelét sem lehet tolerálni. Kikészült a pasi, el kellett volna különíteni. Többször is jelei voltak ennek, pl étkezés közben, akkor kellett volna végképp bezárni.

Szorcsik Viki meg valaha nem volt rossz nõ, de a média bizony öregíti az embereket. 5-6 éve még a Horváth Éva is gyönyörû volt, most meg ....

Heti hetest én szerencsére kb sose nem néztem :)
9/10
csizi26 2009 máj. 05. - 15:11:02 9/10
(1382/4500)
A Jesse témához:Õ kezdte a verekedést,mikor az a csávó a ráfogta,hogy õ is egy fémribanc,mint aki Connort követi mindenhová.Csak a sajét hülyeségére baszott rá.
9/10
csizi26 2009 máj. 05. - 14:39:39 9/10
(1381/4500)
Hetihetest szerencsére évek óta nem láttam, a 10!-et néha megnézem,nem egy építõ jellegû mûsor,de jó néha kiröhögni az idióta celebritásokat.))))