kisstomm 2009 máj. 12. - 13:53:26
(1520/4500)
Tul.ép. csak azért írtam mert a hangnem nem tetszett, de: 200 lovas autót egyáltalán nem lenne szabad közútra engedni.Azt pedig h a 100 lovas autómmal ne állat módjára közlekedjen neveléssel próbálnám elérni.Esetleg megelõzésképp adnék neki pénzt taxira ha látom, hogy minden buliból seggrészegen jön haza:)))
9/10
Hunterboy 2009 máj. 12. - 13:16:11 9/10 Előzmény kisstomm
(1519/4500)
Én is emlékszem mikor megkaptam a jogsim, én ugyan még csak 23 vagyok. De azt te is belátod hogy azért egy 17 éves GYEREK kezébe nem való nemhogy 200 lovas de még mint a példa mutatja 100 lovas autó sem. (persze azokra gondolok itt akik nem bírnak a vérükkel) De kérdem én, ha lesz/van egy 17 éves gyereked akkor te neki adod a 200 lovas autódat? (sztem nem, tehát érthetõ hogy a szüleink mért nem adták oda) B@sszatok le ha tévedek, de nekem ez a véleményem... Én az elsõ 4 évbe kispolákkal jártam, és nem lett semmi bajom hogy nem egy m3-as bmw-vel. (azt én sem tagadom hogy nem vágytam egy szuper járgyányra) De jobb sztem hogy nem volt.
De azt mondják, hogy mire egy ilyen gépcsodára megkeresed magadnak a pénzt addigra megtanulod hogy kell ésszel használni, meg megbecsülni és vigyázni rá.
9/10
Hunterboy 2009 máj. 12. - 13:11:14 9/10
(1518/4500)
Ez eddig a legf@szább folytatási lehetõség ami hallottam. Krva jó ötlet...
10/10
iR T-800u 2009 máj. 12. - 00:35:45 10/10
(1517/4500)
Cameron szerintem egy szállító.
Talán Skynetbe akarja feltölteni Henryt, hogy csessze szét mint ahogy Õ tette a közlekedés irányító rendszerrel.
Kormánypuccs terminátor módra.

Cro' fejébe épített csatlakozóaljzat jó szolgálatot tehet ennek kivitelezésében.

Ezután Cameron Henrymentessé válik és visszajöhet önmaga a jelebe ahol átrakhatják eredeti testébe a chipjét.

De, hogy legyen téma 2012-ig, Skynet maradványa még a teljes pusztulása elõtt átszökik a múltba pár terminátor segítségével, beleszarni CW levesébe.
Láthattuk talán már azt, hogy nem sikerült. Viszont még nem tudják merre van itt a jelenben, szóval mehet a vadászat tovább.

Na jó, ebbe már én is belezavarodok. Bár ez is elképzelhetõ.
10/10
iR T-800u 2009 máj. 11. - 22:58:03 10/10 Előzmény kisstomm
(1516/4500)
Hát a Sötétek alaposan hozzá fognak járulni, hogy a Skynet alapjául szolgáló Mesterséges Intelligenciában kifejlõdjön az önvédelmi ösztönnek tekinthetõ dolog. Aztán tényleg témánál vagyunk.. :)

Klassz hogy megemlítették a könyvek mellett a Ghost In The Shell-t is a Transzhumanizmus szócikkben, mert egy igen komoly vizuális demonstrációja a témának.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 22:44:15 9/10
(1515/4500)
Egy kicsit kisarkítottad a dolgot. Egyszerûen régen jobban lehetett érvelni, és régen nem létezett olyan betegség hogy rák, illetve elég elenyészõ mértékben. A sok stressz, és sok idegesség a fõ oka ezen betegségeknek. Na meg az a sok méreg, amit megeszünk. És nem a húsra gondolok, hanem a sok tartósító szerre, meg a többi.

Ha valakivel össze különbõztél, akkor párbajoztatok egyet, az elsõ véres vágásig a felsõ testen, nem öltétek meg egymást, csak eldöntöttétek, kinek "erõsebb" az igaza :$


Vissza térve a topic eredeti témájához, ha lesz folytatás, akkor remélem valahogy újra elõ tudják venni azt a szálat, ahogy John Henry fejlödik, mert nekem az nagyon nagyon kedvencem volt, ahogyan tanult, festegetett, és kezdet kamaszodva szembe szállni Miss Weaver-el :)

A kis sakk gép konkurenciája, aki egy napon úgy bepöccent, hogy felrobbantotta a világot.

Azt viszont nem értem, hogy már most ilyen elvetemült a skynet ? :$

Az irodaházban a jelenkori küldte bele a gépet, vagy a jövõ korinak van valami vissza hatása, és az utolsó termit, azt most itt rakták össze, vagy a jövõbõl jött ? :$
offtopic
hErO 2009 máj. 11. - 22:17:00
(1514/4500)
"Inkább ölj meg 10-20 ember, és élj 70-80 évig szerinbtem,, akiket megölnél, azok úgyis tök hülyék, tehát még szívességet is teszel.

Errõl törvényt kellene hozni."

Tod azért civilizált a mai világ, mert a többiek nem így gondolkodnak. Szerintem meg patkolj el 60 évesen és nem mondd meg, hogy melyik ember értékes és melyik nem...
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 22:08:08 9/10
(1513/4500)
Én azt tudom mondani, hogy egy csoport társam már dolgozik egy tervezõ irodánál, és általban reggel 8-tól este nyolcig nyomják. Épület gépész a srác.

De a péntek délután az más, olyan 3-4 fele befejezik a munkát, és oylan 5-6 ig hálóban medal, vagy call of duty megy, és ölik egymást.

azt mondják ez kell, különben a sok hülye ügyféltõl atom bekattannának.

Gondolj bele, hogy van egy ostoba közgazdász, vagy egy még hülyébb ügyvéd, mert a világon a leghülyébb ember az ügyvéd ( itt jön még egy nagy probléma, hogy a politikusok több mint a fele ügyvéd, ott is tartunk, ahol tartunk), annak hogyan magyarázod el, hogy egy akkora helyre nem lehet berakni egy kazánt. Vagy egyel kevesebb iroda lesz az épületben, és akkor lesz fütés meg meleg víz, agy 118 helyett lesz 119 irodája, de baszhatja, mert télen megfognak fagyni.

És nem érti meg az ostoba, és kurv* sok ilyen hülye ember van, akit leszivsebben ott a helyszínen agyon lönél, hogy ezzel is megmentsd a világot, de nem teheted, így a játékokban éled ki magad.

Régen nem volt gond, ha valakivel bajod volt, párbajban megbeszéltétek, de ebben a mai über civilizált világban csak nyeled a békát, és 60 évesen elpatkolsz rákban, vagy szívrohamban a sok idegesség miatt.

Inkább ölj meg 10-20 ember, és élj 70-80 évig szerinbtem,, akiket megölnél, azok úgyis tök hülyék, tehát még szívességet is teszel.

Errõl törvényt kellene hozni.


Az ember feladatához hozzá tenném, hogy ez is egy nézõ pont, de nem tömeg riogatás, gerjesztés, ez logikusan így lesz, amikor a gép elég értelmes lesz, rá fog jönni, hogy az ember rabszolgának tekinti és használja is, és nem fogja sokáig vinni ezt a feladatot.
kisstomm 2009 máj. 11. - 21:40:43
(1512/4500)
"hülye takony 40perces auto versenyzõ jogsival ellátott kölkeikrõl"
Én még emlékszem milyen volt 17 évesnek lenni (ma 37).
A fél tökömet odaadtam volna hogy 1 200 lóerõs kocsit vezethessek.A másik felet Summer Glauért adtam volna (mai ésszel persze, akkoriban nem is tudom ki volt a szerencsés:)))
No comment
kisstomm 2009 máj. 11. - 21:27:00 Előzmény iR T-800u
(1511/4500)
Jah, rokon lelkek vagyunk:)...
1/10
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 11. - 21:26:53 1/10 Előzmény wukovsky
(1510/4500)
No igen, egy korrekt grafikájú doom3 szerû játék már önmagában is rossz felé viheti a gyereket. Még 16, 17 éves gyerekek is képesek teljesen átszellemülni, de ha a szülõk nem hagyják egész nap a gép elõtt ülni, és foglalkoznak a gyerekkel, nem feltétlenül lesz gond.

Azt írod, feszültséglevezetés céljából használják egyesek, és lehet hogy igazad van, sõt, biztos, de akkor már gond van (hogy mekkora az egyén kérdése), mert én is játszom ilyen mászkálós, gyilkolászós játékokkal, pl a doom3-at is szeretem, de kb úgy vagyok vele mint haverjaim, egyes részeknél rendesen "félek", és nem arra összpontosítok hogy mekkora élvezet zombikat ölni, egyszerûen csak végig akarom vinni az adott pályát, anélkül hogy meghalnék.
9/10
Hunterboy 2009 máj. 11. - 21:23:52 9/10 Előzmény wukovsky
(1509/4500)
"Én valahogy nem tudom sajnálni pl azokat a szülöket, akik gyászolják a hülye 17 éves kölküket, mert fának ment a 200 lóerõs autójával, vagy meghalt 20 évesen motoron."
ezzel kapcsolatban ma történt, hogy kinézek az ablakomon és a szembe szomszédhoz hoznak egy 2 éves ford fusion autót auto mentõvel. mondanom sem kell hogy a ford totálkáros volt. mint utólag kiderítettem a szomszédnak a kamionsofõrjéé a kocsi aki külföldön van fuvarba és ezalatt engedte a mostohafiának hogy használja a fordját. és a drága haverjával feltekerték egy fára, ugy hogy a haver vezetett, akinek leszakadt a mája. a mostohafiúnak karcolásai.
...na ennyit a felelõtlen szülõkrõl, és a hülye takony 40perces auto versenyzõ jogsival ellátott kölkeikrõl...
10/10
iR T-800u 2009 máj. 11. - 20:59:37 10/10 Előzmény csizi26
(1508/4500)
Ha a goauld engedi, lesz folytatás. Az alkotók és a rajongók mindent megtettek amit lehet ésszerû keretek között.
kisstomm 2009 máj. 11. - 20:57:26
(1507/4500)
Kicsit komolyabban végoggondolva és elolvasva néhány okos ember gondolatait (elsõsorban Raymond Kurzweil doki) semmi szüksége nem lehet már a Skynetnek az emberre.
A lehetséges gépi és emberi feljõdésrõl egy nagyon jó könyv http://www.libri.hu/hu/konyvek/irodalom/szorakoztato_irodalom/sci_fi/isten_gepei
Ez kimondottan regény de haladó tudományos gondolatokkat (technológiai szingularitás)tartalmaz.Alapja nagyjából :
http://en.wikipedia.org/wiki/Transhumanism
ill.:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Transzhumanizmus

A regény (és a H+ egyes irányzatai) lényege, hogy az embernek 1 dolga van: 1db inteligens-önfejlesztõ gép létrehozása.Utána ez egyre gyorsabban egyre feljettebb gépeket hoz létre az ember számára igen gyorsan követhetetlen sebességre kapcsolva (technological singularity).Az embernek elvben már csak hátra kell dõlni és élveznie dolog elõnyeit...Persze erre a nagy (sötét)többség képtelen, csak félelmet tud gerjeszteni...
És persze a legfõbb veszély h a gép (itt már nyugodtan személyként, vagy inkább organizmusként gondolhatunk rá) a Skynettel egyezõ következtetésre jut(no human no cry:))))).
És máris "témánál vagyunk":))
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 20:39:50 9/10
(1506/4500)
Lekéstél, én már idéztem is ebben a filben, amikor vissza megy a nagyapjához, és megöli, és hogyan ment vissza.


Egyébként egy fantasztikusan jó film.


Spoiler az a rész, amikor a Tomcatak rárepülnek a yacht-ra, hát gondolj bele, ott csónakázol, egyszer csak két gép eldurant feletted majdnem mach-al, aztán amikor a zérók belövik öket, akkor már be van zárva hátra a szárny, a szonikus sebességhez, akkor már 1,5-2-vel eldurrantanak feletük, és megjön egy fura izé, mi helikopternek hívjuk, és kiszedi öket a vízbõl.

Kb ugyan az, mintha hirtelen szembe jönne veled egy t-1000-es, nem hinnél a szemednek.

De valóban, amit felvetettél, az elég érdekes, ez is kicsit a múlt úgy történt meg, hogy már vissza voltunk utazva, szóval Õ pontosan tudta, mármint Mr Thaidman, hogy Owen parancsnok ott fog ragadni, és találkozik álmai asszonyával. És neki pontosan akkor kell indítani a hajót, mert az indulást elhalasztották. Én a helyében kiváncsi lettem volna, mi van ha nem akkor indítom, akkor fekete lyuk keletkezik, ott ahol van ? :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 20:34:11 9/10
(1505/4500)
Igen, sajnos az a baj, hogy egy mókus kerékbe kényszerültek a szülök, amit médiának hívunk. Régen volt kockás fülû nyúl, meg tomandzseri, és arra már azt mondták hogy agresszív. Ami most megy, az az agresszív.

Egy 10 éves gyerek már lazán végig nézheti a halálos fegyver összes részét. Semmi baja nem lesz, persze elõször tényleg ne egyedül nézze. Viszont, ha nem is nézz ilyet, és otthon azt látja, hogy apa haza jön részegen, anya meg üti a sodrófával, na attól lesz lelkileg elferdülve.


A másik, amitõl nagyon nagyon el lesz ferdülve, ha abszolút nincs felette kontrol, ha a hülye szülõ azt hiszi, hogy a gyereknek mindent szabad, különben nem lesz szabad akarata. Egy gyereknek igenis meg kell tanulni, hogy mit lehet, és mit nem.

Egyébként ez a téma, hogy feljött pont jó, mert John Henry-nél ugyanez a folyamat ment végbe, hiszen elõször megölte a pszicho mókust, hogy mentse a fenn maradását, utána pedig már megtanulta, hogy az emberi élet szent és sérthetetlen, és még egy csomó dolgot szépen sorban tanult, dolgokat, amiket szabad, és amiket nem szabad, illetve nem ajánlott. Mert a szabad akarat lényege, hogy bármit megtehetsz, csak van ami nem lesz jó.

Szóval azért egy 3-4 éves gyereknél jussunk már el oda, hogy egy vadidegen felnõttet nem üt meg, csak azért mert duzzog.

Ahogy mondani szokták, valakinek sírni kell, vagy a gyereknek, vagy a szülõnek. Én valahogy nem tudom sajnálni pl azokat a szülöket, akik gyászolják a hülye 17 éves kölküket, mert fának ment a 200 lóerõs autójával, vagy meghalt 20 évesen motoron.

Egy nagy motor még 30 éves fejjel is veszélyes, de 20 évesen meg halál, koporsó, én ezeket a szülöket sosem tudtam sajnálni.


Mindegy, hogy mit nézel, ha van egy erkölcsi alapod, és különbséget tudsz tenni a jó és a rossz között, és a valóság, és a virtualitás között.


A játékok már egy kicsit más tészta, az bizonyított tény, hogy a 20 év feletti korosztályt az agresszív játékok szó szerint megnyugtatják. Le vezetik a feszültséget, örömet, jól esõ megnyugtató örömet okoz a GTA-ban kiszálni a kocsiból, és agyon löni azt, aki bevágott elénk.

Egy 10 éves gyereknél, azonban ez még gáz lehet, mert itt nem az van, amit lát, hanem az történik, amit Õ akar, és 10-12 éves korban, azért még egy kis ferdülés jöhet be, hogy mikor milyen szituációt hogyan kezelünk. Nem biztos, hogy az a jó, ha agresszíven. De ez csak a GTA.

Doomban egyértelmû, hogy végig kell ölni mindenkit, meg a Medal of honorokban is, a stratégiai játékok pedig szerintem kifejezetten építõ jellegûek. De pl nem örülnék neki, ha a gyerekem legyen az bármilyen idõs, world of warcraftozna
10/10
iR T-800u 2009 máj. 11. - 20:16:04 10/10
(1504/4500)
Jobb, és igen. "én azt tenném" a helyében :)
kisstomm 2009 máj. 11. - 19:04:31
(1503/4500)
Egyébként érdekes lenne gondolkodni/elképzelni, hogy mit csinálna a Skynet a teljes gyõzelem után?Lehet h jobb hely lenne ez a bolygó utána?
Meghagyna e esetleg egy kis létszámú "rezervátumot" további tanulmányzás, esetleg tanulás céljára?Ér ez a faj egyáltalán annyit, hogy harcoljak érte?
kisstomm 2009 máj. 11. - 18:53:13 Előzmény wukovsky
(1502/4500)
1. Az emberi természettel kapcsolatban nagyjábol egyetértek Veled
2. már eltelt az a 20 év(majdnem), a leírt véleményemet mégis fentartom, pedig ott (katonaságnál) is szerencsésen/ügyesen sikerült lavíroznom.
3. Tudom hogy szart sem ért az az 1 év katonaság.Ha biztos lennék benne h 1év mulva támadna Skynet némi gondolkodás után két dolgot tartanék elképzelhetõnek a jövõre nézve:
1. (egyszerûbb) megoldás: vennék némi heroint h kéznél legyen az aranylövés ha eljön az ideje :)
2. HARC:felfujnám az arcomat, elmennék 1 évig thai boxolni, aikidozni és lõtérre gyakorolni.Csak PROFIKHOZ.NEM gondolnám azt h voltam katona így fel vagyok készülve mindenre (legfeljebb a heroin tesztelése közben:)))
1/10
idõjós1010 2009 máj. 11. - 16:28:09 1/10
(1501/4500)
Én láttam, sõt mi több talán még meg is van.
Viszont egy nagy csalódás az egésznek a vége.