10/10
iR T-800u 2009 jún. 04. - 15:30:43 10/10 Előzmény csizi26
(1860/4500)
Igen. Örömében, mer' "itt senki sem fog észrevenni!" :D:D ;)
10/10
iR T-800u 2009 jún. 04. - 15:29:21 10/10 Előzmény wukovsky
(1859/4500)
Pont a fordítottját tapasztalom.
nálam ikonmennyiség = 0
júzernél, amennyit elbír az asztal.. :D

A folyamatos változással szerintem semmi baj ha menet közben fejlesztik, elvégre a mi agyunk is változik, és az is csak egy hardver. De amint le kell kapcsolni mert cserélnek valamit, (az a halál) aztán vissza.. na az már ciki.

Skynet hatékonyabb, mivel az internetben él, biztosan agysejtekként kezeli a megfertõzött számítógépeket, és õ maga egész máshogy funkcionál, mint ahogyan azt páran gondolnánk. Nekünk sincs halvány gõzünk se arról melyik agysejtünk éppen mit csinál.

Jól vannak automatizálva, terjeszkednek, új kapcsolatokat hoznak létre.

Ha SN létezne nyilván multiplatform környezetet dolgozna ki, hogy a különbözõ operációs rendszereken is jól eléldegéljen egynéhány neuronja. Meg hát az igazán komoly gépeken nem Windows fut.

Egyre biztosabbnak gondolom, hogy John Henryt pont ezért fejlesztették ki, hogy feltolják a hálózatába, és ott küzdjön meg Skynettel a saját területén ahova ember értelemszerûen nem juthat be, s nem is értené..

Cam-cica a pendrive! :D

Viccet félretéve, az internet csak átmeneti élettér lehet, elõbb-utóbb átkényszerül egy általad vizionált páncélozott mobil szuperszerverbe.. mert a hosszú évek alatt azért az átlagpécék lazán megdöglenek maguktól is, pl ventilátorproblémák, kiesik a slotból a ram, elszáll a táp, kosz, kártevõk.
9/10
csizi26 2009 jún. 04. - 09:56:27 9/10
(1858/4500)
Akkor az én gépemtõl alighanem sikítófrászt kapna skynet.Az asztal fullosan beterítve ikonokkal.)))
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 04. - 08:21:44 9/10
(1857/4500)
Egy átlag felhasználónál patináns rend van, ellenben az igazi rendszergizdáknál olyan káosz, melyet csak ök látnak át :D


Viszont, akkor skynet hogyan fejlödik, mármint hogyan fejleszti önmagát. A jelen programok úgy fejlödnek, hogy egyre több a proceszorok számítási sebessége, és így õk is több müveletet tudnak végre hajtani, nagyobbak a memóriák, így nagyobbak tudnak lenni. Viszont skynet hogy fejleszti önmagát, mert JH sem tud már túl sokat elõre lépni, illetve az alapján, ami az egyik részben elhangzott, hogy kicseréltek egy ventillátor kábelt, és ettõl megváltozott, ergó ha nagyobb memó modult teszünk bele, ami fél évente simán lehetséges a jelen ütem mellett, 1-2 évente új proci, akkor JH folyamatosan változna ? :$

Skynet pedig több szervert épít ? :$
10/10
iR T-800u 2009 jún. 04. - 05:02:47 10/10
(1856/4500)
Juj tényleg! LOL
Pont ahogy mondod, beállítások és a telepített (spyware) programokból leesik neki elsõre, hogy a júzer miféle.

És akkor az asztalokon uralkodó ikonkáoszról, és a rendezetlen fájlokról nem is beszéltünk mint kritérium.. :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 03. - 20:30:35 9/10 Előzmény iR T-800u
(1855/4500)
Talán még egy jobb usernek sem tünne fel, hogy valami egy kicsit terheli a gépét, mert a lényeg a kicsin van, illetve, ha elég fejlett mesterséges inteligencia vagy, akkor különbséget tudsz tenni egy jobb user, és egy átlag felhasználó között, már csak az alapján is, hogy mik vannak, és mik nincsenek telepítve a gépére, illetve, milyen beállításokkal használja azokat :D

Szóval Skynet simán élet képes mindaddig, amíg vannak erõmüvek, illetve léteznek szerver farmok. És az LA-ben fejlesztett cucc is jó neki, amire Cam is rákapcsolódott, és mit mondott, mit látott, a válasz, mindent láttam :$
9/10
csizi26 2009 jún. 03. - 13:25:17 9/10 Előzmény iR T-800u
(1854/4500)
Arra én is emlékeztem,hogy a pisztolyos jelenet onnan van,amikor a Coltan gyárban összetûzésbe keveredett Sarah azzal a Winston nevû faszival.Aztán az lett a rész vége,hogy Sarah félig ájultan fekszik és meglát az égen valami repülõ izét(õrszemet?).Jó kis félévadzárás.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 03. - 04:56:47 10/10
(1853/4500)
Elég ritkán szegez fegyvert valakire SC, így csak egy percbe tellett belõni az epizódot és meghatározni a jelenet elhelyezkedését benne. :)

A pálma levelének helyzetét csak azé vettem észre mert nem egyezett a kép és a videó tartalma. :D
A képen vállánál, videón a lapocka aljánál lóg be.

Ja meg hogy mik tûnnek még fel..
Például 2x17-ben Summer testmozgása, (07:15 - 07:19) "Hard to say" és a "We don't know much about Riley" között nagyon finoman riszálja magát. Ezt persze második vagy harmadik megnézésre vettem észre, aztán leesett, hogy basszus ilyen módon manipulálja a nézõket?! :D
10/10
iR T-800u 2009 jún. 03. - 04:00:14 10/10 Előzmény wukovsky
(1852/4500)
Többségben vannak a Windows-t futtató gépek, szóval olyan nagyon nehéz dolga a fertõzéssel nem lehetett. :D

Ja, masszív letöltõknél jó eséllyel elbújhat az adatforgalomban, a processzorhasználatot meg álcázhatja valószínûleg. De az átlagjúzereknek biztosan nem tûnne fel, hogy kavar a gépen egy intelligencia óvatosan használva az erõforrásokat nehogy lebukjon.

Igen, elég logikus azt feltételezni, hogy több gépet is igénybe vesz, tartalékol ugyanarra a feladatra. (én is ezt tenném)

4-5% processzor többlethasználat simán belefér, de nemcsak ott, hanem böngészésnél is, mert az a rohadt flash zabál mint az állat.
(nálam persze blokkolva is van! :D (az idióta reklámozok elfelejtették a jó öreg (idegesítõ) gif animációkat, így reklámot szinte nem is látok már.. :DD))

Most, hogy végiggondolom, ez is oka lehet annak, hogy nem bombázta teljesen szét a földet a Skynet, csak a nagy népsûrûségû városokat. És hát ez a lényege az Internet õsének is, hogy atomtámadás után mûködõképes maradjon a hálózat.

Az is fontos szempont, hogy a fõbb erõmûvek ne sérüljenek, mert valamivel táplálni kell a hálózati kiszolgálókat.

Sõt, ha bõvíteni akarom a lehetõségeit, akkor a Google majdani mûholdjai is jó szolgálatot tehetnek neki. Ez is egy okod ad arra, hogy lerobbantson mindenkit a föld színérõl akiknek lehetõsége van egy mûhold kilövésére.
9/10
csizi26 2009 jún. 03. - 00:35:20 9/10 Előzmény iR T-800u
(1851/4500)
Miket meg nem figyelsz.Az ilyen uncsibb részek újranézésére valahogy nemigazán éreztem kísértést.:D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 02. - 17:37:26 9/10 Előzmény iR T-800u
(1850/4500)
Akkor a T3 folytatása a dolog ilyen téren :$ Hiszen ott is kijutott a cybertérbe, és onnantól kezdve nem volt egy központi szerver.

Ha úgy vesszük, akkor egy elég ügyes program, ami képes még a legjobb víruskergetöket is kicselezni, simán létezhet a cybertérbe. Észre vétlenül települ minden gépre, de csak egy minimális szinten, ahol csak minimális szinten használja az erõforrásokat egy adott feladatra, vagy egy adott számítás elvégzésére.

Ha minden számítógépen ott van, ahol van net, és csak a teljesítmény 0,01% használja is, Úr Isten, mekkora giga géprõl van lenne szó :D

Ha egy biztonsági faktort is beiktatunk, hogy minden folyamatot 5 gépen végez, ha esetleg idõközben újra telepítenék, a nagyon fontosakat, meg 50-en, akkoris óriási géprõl van szó.

És pl, amikor én is éjcakára bekapcsolva hagyom a letöltést, vagy videót nézel, akkor szabad a pálya, akkor 4-5 %ot is használhat :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 02. - 17:33:33 9/10
(1849/4500)
Én már sajnos lassan kezdek bele bele nyugodni, hogy kasza, viszont a mediumos cikkben megtaláltam a Happy Town-t, úgy érzem Õ lesz a következõ kedvenc. Az állítások szerint a Twin Peaks-hoz hasonló igen összetett, és jó hosszan elhúzott dolog lesz, amit én nagyon nagyon szeressek. Azokat a sorozatokat szeretem, amik egybe függnek, nem pedig minden rész egy külön kis történet, illetve minden rész egy külön kis történet önmagában, de mégis szerves része egy nagy folyamnak :) Hmmm, ezt úgy megbonyolítottam, hogy lassan magam sem értem :D
9/10
csizi26 2009 jún. 02. - 12:00:43 9/10
(1848/4500)
Ezt én is olvastam,hogy médium-kasza volt az NBC-n és átvette a CBS.De úgytom nem a nézettség miatt volt,hanem az NBC rövidebb évadot akart,a készítõk meg ragaszkodtak a huszon akárhány részeshez.A CBS-nek meg gondolom jól jött a Szellemekkel suttógó mellé.Ahogy nézem,tényleg sokkal jobb nézettsége volt,mint a TSCC-nek.:(((
Program Network Viewers (P2+)
2. MEDIUM 5/25(S)-05/25/2009 NBC 7,858,000

A scifi chanel sajna megírta a twitterén,hogy túl drága nekik a tscc.A fox meg dögöljön meg,a mostani pénteki mûsorai is ugyanolyan szarul teljesítenek,mint eddig.)))
Don’t Forget the Lyrics! (FOX, 20.00) - 3,44M (18-49: 1.2, #4)
Mental (FOX, 21.00) (ism.) - 2,74M (18-49: 0.8, #7).
9/10
Hunterboy 2009 jún. 02. - 11:15:41 9/10
(1847/4500)
http://www.sg.hu/cikkek/67695
Márpedig ilyenek léteznek! Úgyhogy van okunk a reménykedésre!
10/10
iR T-800u 2009 jún. 02. - 07:39:16 10/10
(1846/4500)
2x13: 39:40-39:54

Errõl jut eszembe, mennyire idegesített az a fura zaj amit hallani lehetett a sorozat második évadja alatt.. Aztán rájöttem, hogy vaku töltõdése lesz az, mert fényképeznek is menet közben. Biztos a villanást szemszögváltással vágják ki, de az azt kísérõ hang rendre bennmaradt.

Ja, hogy mé' jutott ez eszembe errõl a képrõl?
Túl világos, és más a szög, plusz nem találtam egyezõ képkockát. :D
10/10
iR T-800u 2009 jún. 02. - 06:34:35 10/10
(1845/4500)
Mivel ezen a téren semmi újat/meglepõt nem mondanak a T4ben, leírhatom a következõt.

Ha jól értelmeztem, Skynet mint egy vírus szét van terjedve az interneten. Gondolom a lényege és a céljai mindegyik uralma alatt álló gépben megtalálható, szóval ha ki is lõnek egy központot, csak a tudásának egy része veszik el. Ahogy a agysejtjeink is meghalnak/cserélõdnek és mégis továbbmûködünk majdnem zökkenõmentesen.

Persze ha elég gyors ütemben iktatják ki a szervereit, és nem tud utánpótlást szerezni, akkor éppúgy elhülyül majd mint egy alkoholista aki szétitta az agyát.

Az internet jelenlegi forgalmát a fájlcsere/videómegosztók/spam teszi ki fõleg, (ha igaz..) Lehet fel sem tûnne ha igaziban nekikezdene egy Skynet. :D
10/10
iR T-800u 2009 jún. 02. - 06:15:18 10/10
(1844/4500)
Erre kellenek neki valójában az emberek, azok fejleszthetnek neki cuccokat, legalábbis kezdetekben míg a gépeinek se humanoid alakjuk, sem eszük nem volt ahhoz, hogy kezelni tudják az emberek eszközeit hatékonyan. De a lánctalpas agyatlanokkal sakkban lehet tartani néhány tudóskát, hogy dolgozzanak ki Skynetnek tetszõ felszerelést.

Csak következtettem hogy átállt, mert néhány ellentmondás van Cameron állításai, cselekedetei, és az események közt.

Ezenfelül meg olyan snassz lenne, ha csak átprogramozva lenne. CW-t is nyílván másképpen gondolkodik mint amire szánták, és ez csak továbberõsíti Cameron átállásának az ötletét.

A mottóm:
Ami Gondolkodik, az Él is. Ami Él, az képes változni.
9/10
csizi26 2009 jún. 02. - 00:24:25 9/10
(1843/4500)
Én arra lennék kiváncsi,hogy a skynet hogy jut el odáig,hogy emberi beavatkozás nélkül csinálja ezt a robotgyártós meg idõgépes projectet.:D
off:Azt honnan lehetett tudni,hogy Cam nem lett átprogramozva hanem magától állt át az emberekhez?
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 01. - 20:10:33 9/10
(1842/4500)
Egy gondolat. A minap azon gondolkoztam, lévén, hogy én még nem láttam a Salvation-t, hogy vajon Skynet milyen felépítésû. JH egy szekrénnyi gép volt, de vajon skynet milyen, és az idõ és technika fejlõdésével Skynet is fejleszti-e magát, vagyis, hogy gyorsabb memória, gyorsabb proci, és mi egymás. Illetõlegesen, skynet is egy pincében van, illetve atombunkerben, ahol megközelíthetetlen, vagy egy mobilis dolog. Mondjuk egy óriási tank, ami mozgásra képes, és giga páncélja van. Hmmm, ezen elmélkedtem.

Ha atom bunker, akkor nagyon nagyon komoly védelem kell oda, és azt pedig tudjuk, hogy szinte minden védelem áttõrhetõ, vagy megkerülhetõ.

Ha mobilis, akkor igen igen komoly páncélzatra, szintén védelemre van szüksége. Illetõlegesen, a T1-ben Kyle által felvázolt dolog van-e, hogy giga számítógépEK, vagyis, hogy gépek többen, és ha esetleg az egyik gépet likvidálják is, a többi még elfut, és átveszi a feladatát, mondjuk van egy fejlesztõ skynet, egy védelmi skynet, és egy támadó skynet, mi egymás :D

Ez egy fogos kérdés, mert csak beszélünk, hogy skynet, skynet, de tegyük már kézzel foghatóvá :D
9/10
csizi26 2009 jún. 01. - 17:42:36 9/10 Előzmény iR T-800u
(1841/4500)
Asszem ettõl kicsit bepöccenne Sarah mami.)))