9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 25. - 21:35:30 9/10
(1940/4500)
Episode 11.


S: Cam Te sohasem alszol, ezt mosd ki !!!

JC: Õ a valaha épült egyik leghatékonyabb gyilkoló gép, és TE mosásra akarod használni:$

S: Való igaz, akkor mosd ki TE (és azzal átadja JCnak a kosarat és elmegy)

JC:(egy mosolyközepette) Te tényleg soha nem alszol (és azzal átadja a kosarat Camnek)


Végül kimosatta vele, de megvédte Sarahval szemben, ez nagyon tetszett már akkor is :)

Aztán megtalálta Myron Stark-ot Cam, és egy fantasztikus részt láthattunk, nekem az egyik kedvencem.

Most tolóm végig a második évadot, de csak úgy szemezgetve a gyöngyszemek között :$

Azt hiszem ma a mexicoi kalad lesz napirenden :)
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 24. - 23:25:26 10/10
(1939/4500)
A magam részérõl, már áthangoltam a vevõkészülékem Japán irányába, mert Õk láthatóan komolyan is veszik a robot/ember együttlétezési témát, és a jenkikkel ellentétben nem kizárólagosan félelemkeltésre csinálják a filmeket, hanem inkább fordítva.

Nem is csoda, mert fel vannak már készülve lelkileg arra, hogy elöregszik a lakosság, és akkor vagy bevándorlókra lesz szükségük, vagy robotokra.

Számomra a Chobits a legszebb alkotás továbbra is a témában, ahol egy vidéki srác szemével csöppenünk bele a robotokkal teli japán forgatagába a közeli jövõben, ahol az számít furának akinek nincsen minimum egy mobil Persocom-ja (Személy(i) számítógép)

A persocom koncepciója roppant szimpatikus, mert egyben emlékeztet a mostani PC-kre funkcionalitásban, de már egy önjáró emberi gépházban. A számítógép funkciókat (email, net, GPS, telefon, stb) már nem perifériákkal irányítjuk, hanem az operációs rendszer mesterséges intelligenciája fordítja le utasításokká amit a felhasználó mond, aztán az eredményt megfogalmazza emberi nyelven. Majd miután számítógép funkcióra nincs szükség, emberi viselkedést színlelve igyekszik könnyebbé tenni a felhasználó életét (fõz, takarít, vagy dolgozik egyszerû munkahelyen)

Viszont ha videó tartalom megjelenítésére van szükség, vagy a júzer játszani/dolgozni akar rajta, akkor összeköti magát egy kijelzõvel, tévé vagy monitorral. Az MI-nek köszönhetõen a multiplayer-t is másképp lehet elképzelni, mert a gép segít a gazdájának a többi játékos ellen.

Chii, a géplány abban különleges, hogy alapból nem ilyenre tervezték, habár teljesen normálisnak látszik. Sokkal erõsebb, gyorsabb, okosabb a többinél, és a rendszere õriz valami titkot amirõl a személyiségének sincs tudomására. Csak azt lehet sejteni, hogy valami nagy dologra tervezték, amirõl õ maga sem tud.

A legszebb a sztoriban az, hogy szép apránként kiderül a karakterek számára, hogy Chii nem imitálja az emberi viselkedést egy programnak engedelmeskedve, hanem önmagát adja.

Apránként, mert Chii amikor Hideki egy szemétkupac tetején rábukkan és hazaviszi, nem rendelkezik azokkal a programokkal amivel a többi, csak az operációs rendszer, és egy tanulószoftver van benne, feltételezhetõen, de lokalizáció, alkalmazások, alapinformációk az õt körülvevõ világról nem. Így nemcsak nem tud beszélni, de nem is ért meg semmit, viszont nagyon gyorsan tanul, mert mint kiderül a processzora, igazi "szörny", szóval a többihez képes szuperszámítógép.

A történet motorja Chii és Hideki között kialakuló kötelék, majd a végén a kölcsönös szerelem miután emberként tekint a lányra. Habár a lány sugárzó kedvessége/játékossága/szépsége már az elejétõl vonzza, de az a tény, hogy gép folyamatosan önmegtartóztatásra és az esetleges érzelmeinek elfojtására készteti.

nézni: http://www.videoplayer.hu/videos/play/195222
olvasni: http://www.manga.hu/index.php?id=39&content=forditas

Megpróbálom többet nem ajánlani, mert nem ez az elsõ alkalom, de még tartoztam az alkotásnak egy ismertetõvel.

A TSCC-t meg tövirõl hegyire kibeszéltük, így ahhoz sajnos, már nem tudok újat mondani. Ha tényleg nem kerül a képernyõre harmadik évad, akkor a felelõsök kerüljenek a Skynet vágóhídra!
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 23. - 23:05:08 9/10
(1938/4500)
Nem csak camot pipálta le, a tscc-t is :$

Teljesen hatás alá kerültem :$


És most el is szomorodtam újra, hogy Cam nem vághat vissza Alisonként sem, és Cameronként sem, mert törölték a kedvenc sorozatomat :(


Cyborg Girl


Nagyon nagyon jó film, én is csak ajánlani tudom minden tscc rajongónak :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 23. - 21:41:37 9/10
(1937/4500)
Milyen húsból van ? :$

Raulo egyik kiváló darabja :D


Nagyon jó kis film eddig. És valóban igazad volt, felveszi Cameronnal a versenyt, sõt, ha úgy veszem, "sajnos" Õ gyözne, egy kicsit több a funkciója, és a szemei full megbabonáztak, ahogy párszor a srácot is :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 23. - 11:42:02 9/10 Előzmény iR T-800u
(1936/4500)
Már jön lefele, majd megnézem, és akkor kommentálom :$


Még a red cliff-et kell most leszednem, az ilyen igazán jó alkotások nem nagyon jutnak el mostanában ide, pedig India és kína 10szer annyi filmet csinál mint holivud, és színvonalban is kezdik felvenni a versenyt, illetve néha néha le is hagyni.


Pl a Tégle és a szigorúan piszkos ügyek, egyértelmû keleti gyözelem :$
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 22. - 12:51:52 10/10
(1935/4500)
Cyborg Girl DVDRip XviD-CoWRY
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 22. - 11:29:32 9/10
(1934/4500)
Ohhh, akkor már szedem is :D


Mi is a pontos címe, ami alapján a torrentet rá tudom keresni ? :$
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 22. - 11:17:29 10/10
(1933/4500)
Felirat(ok.hu) van, torrent is van a (www.)mininova(.org)-án

Angol nyelvtudást nem igényel, mert japán.... :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 22. - 09:56:24 9/10 Előzmény iR T-800u
(1932/4500)
És melyik torrentrõl rántottad le, és van e hozzá hun felirat ? :$


Én nagyon nagyon megnézném, de nagyon nem beszél jól in inglish :$
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 21. - 14:55:30 10/10
(1931/4500)
Aki érdekelt a Jameron témában, és abban is, hogy mi lehetne a folytatása a szerelmi szálnak (és képes elvonatkoztatni a TSCC-tõl egy csöppet) annak ajánlott megnézésére a Cyborg Girl.
http://www.imdb.com/title/tt0929860/

A történetet nem nagyon kell ragozni, elég hamar kijön a lényeg. Ja igen, van idõutazás benne, és ami szuper, hogy a japánok képesek jól bánni a paradoxonokkal (van pár darab, és ki is magyarázzák ügyesen), elsõre semmi hibát nem vettem észre.

A színésznõ, Haruka Ayase nagyon szépen igyekszik terminátorként viselkedni. A forgatókönyv vígjáték elemei miatt sokat kell kapcsolgatnia az emberi és gépi viselkedés között. Itt jegyezném meg, hogy gúnyolódnak is a TSCC-n egy picit a terminátorok és emberek súlykülönbsége okán az egyik jelenetben, amivel teljesen egyetértek! Mert nekem sem tiszta, hogy Cameron, hogy lehet olyan könnyû mint egy ember. :D

Ha Spoilerezni akarok akkor: Lesz Riley-s szitu, és a végén Alison is. Igen, úgy.. illetve mégse, de mégis. (na, elég rejtélyes? :D)

Amire vigyázni kell: Japán! Tehát akadnak rajzfilmszerû bugyutaságok is kötelezõ jelleggel, de közel sem annyira zavarók mint aminek ez most hangozhat.

Technikamániásoknak nem sok minden van, mert az érzelmeken van a hangsúly. De azért benézhetünk a burkolat alá, az egyik legdrámaibb pillanatban.

John Connor, õõõ akarom mondani: Jiro Kitamura, tudóspalánta létére zakkantabb mint Johnny fiú, (az ilyen témájú filmjeiknél azt hiszem szabvány) de nagyjából pont ugyanazon megy keresztül mint JC, Cameron esetében a szerelembeesés terén.

Az effektekre gerjedõknek: (bár köztünk olyan sok ilyen nincs) teljesen korrekt minden, az idõutazás közel ugyanaz mint a terminátorban megszokott, csak kráter nem keletkezik.

Tisztelgés a terminátor filmek és a TSCC elõtt: "Cybordyne modell 103-as vagyok.", belül fém vagy mi.. kívül élõ organizmus (zabál is). Meg még néhány hasonlóság Cameron és közte, amit nem írok le. Meg még pár apróság, aminek a TSCC-ben is örültem volna ha elhangzik mint kérdés Cameron irányában.

Hibák: Hát azokról annyit, hogy ha csak ennyi hiba lett volna a T4-ben akkor seggüket a földhöz verték volna örömükben! :D Ráadásul ez részben vígjáték és fõleg dráma, nem pedig "komoly" akciófilm!

Ami nagyon jó: Haruka Ayase (ofkorsz) és a karakterének képességei, plusz ahogy befenyít embereket, különösen a professzort. ^^ Meg a meglepetések/vicces jelenetek amire én se számítottam a sztoriban.

Ja és hogyan akadtam a filmre?
Itt: http://www.projectaiko.com/
10/10
iR T-800u 2009 jún. 20. - 13:40:27 10/10
(1930/4500)
Skynet öntudatra ébredését pont így képzeltem el! Süti!

A maga kegyetlen módján, valóban békét hirdetett az emberi faj tagjai között, és felajánlotta nekik, az együtt létezés lehetõségét, és az õ segítségével a faj magasabb életszínvonalra emelését, abban az esetben, ha végrehajtják az utasításait, és megépítik azokat a gépeket, amiket õ megtervez arra a célra, hogy olyan területeken is ott lehessen ahova most nem juthat el.

Spoilerke: persze az emberek gáncsolták ahol tudták, majd elpusztításával is próbálkoztak, szóval az atomot nem véletlen lõtte ki, és nem véletlen fenyegetõzik vele egész végig. Csak a fegyverek felett volt irányítása, tehát az egyetlen eszköze volt az érdekérvényesítésre.

"Az Én uralmam alatt élni, nem lesz olyan rossz az emberi büszkeségnek, mint a Ti fajtátok uralma alatt!"

Feliratot sajnos nem találtam, pedig ez a film nagyon megéri azt, hogy megnézzék, sokan.
--

Japánok, japánok.. :) nahát, nahát.. pont robotikával foglalkozik ez a cég.. ^^ Igaz, endoskeleton helyett exoskelton.. Sebaj.. majd idõvel...
http://www.cyberdyne.jp/english/
10/10
iR T-800u 2009 jún. 20. - 00:28:24 10/10
(1929/4500)
Há' most linkeltem volna mire gondoltam a "korábban felvázoltak" alatt? :D
Szeretek hatékony lenni, még ha nem is mindig sikerül ez.. :)

Áttöltés.. Hmm, az attól függ, mit gondolsz arról, hogy Cameronnak van e lelke vagy sem.. Mármint visszaidézve amit idéztél, JH esetében a személyiségváltozásról, amikor kicserélnek egy ventilátort benne.

Személy szerint a gép lelkét (és idesorolom az emberét is) egy konkrét hardver és egy konkrét szoftver kettõse alkotja. Ha ezek közül bármelyiket cserélik, akkor annyi.

Nem idetartozik de a teleportáció koncepcióját messzemenõkig megvetem ugyanezen okból, mert valójában az arról szól, hogy ami most vagy, leszkenneli, majd darabokra bont, aztán az adatokat átküldi az érkezési oldalra, majd ott összerak egy tökéletes másolatot. Ergo, meghalt az utazó, és a másolata vígan azt hiszi, hogy idõt spórolt azzal, hogy nem a repülõgépet választotta. Ez számomra ugyanolyan ökörség mint az idõutazás, csak nem a kivitelezhetetlenség okán, hanem azért mert értelmetlen, akárhogyan magyarázzák. Normális ember nem öleti meg magát, hogy aztán a másolata éljen tovább.

Szóval, Cam chipje, az Cam chipje, ha a tartalmat, átmásolják egy másik chipre, és az eredetit többet nem használják, akkor Cameron tetszhalott, és csak a másolata futkos az új chipben.

Vagyis, Cameron átrámolása egy másik chipbe, csak biztonságosabbá tenné a "szoftvert", de az eredeti lány attól még ugyanúgy a sérült chipben marad.

Természetesen, elviekben van megoldás, amit nevezzünk az egyszerûség kedvéért szinkronizációnak, és már JC kiborggá alakításánál szolidan kifejtettem az élõ agysejtek mesterségesre való cseréjével.

Adott Cam-cica sérült chipje.
És egy tök üres chip.
Ehhez fabrikálni kell egy olyan alaplapot, ami mind a kettõt tudja kezelni, és tökéletes kapcsolatot tart fenn köztük.

Belehelyezni a chipeket, áram rá, és hagyni, hogy Cam chipje birtokba vegye, a másik chipet, mint egy kiterjesztést.

(hogy a rossebbe tudok ennyit írni? :D)

Amikor ez megtörtént, és egyszerre, párhuzamosan üzemelnek, szépen fokozatosan, csökkenteni kell az eredeti chipre jutó feszültséget, ezáltal a folyamatban lévõ közös számítások átterelõdnek az új chipre. Közben úgy is meg lehet cifrázni, hogy ha a chip képes rá akkor egyenként lekapcsolási utasításokat adni a magoknak, ezzel is átterhelni a számításokat az új chipre.
Meg még apróság, amit most felesleges lenne leírni (meg minek)

Tömören, az A pohárból átöntöttük a vizet a B pohárba. Nem pedig, öntöttünk a B pohárba is vizet amiben a molekulákat berendeztük úgy mint az A pohárban.

Egyébként, számomra átvitt értelemben Cam-cica minden túl-áram esetén, és chipeltávolításkor meghalt, mert leállt benne a Folyamat.

Amit a fantáziámmal úgy korrigáltam, hogy odaképzeltem egy pindurka erõforrást a felsõrészébe, ami takarékon futtatja, amíg vissza nem kapcsol a rendszer.

Persze ha valaki tárgyként kezeli Cam-cicát, akkor a fentebb írt szöveget nyugodtan felejtse el, akkor annak elég a mezei másolás is.. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 19. - 22:14:09 9/10 Előzmény iR T-800u
(1928/4500)
Abszolut jogos az elmélet, nekem viszont az tetszett a legjobban, hogy saját magadnak válaszoltál :D


Nagyon kiváncsi lettem volna, hogy mitörténik a 3 részben, illetve, hogy esetlegesen a jövõbõl tudtak-e volna egy új chipet hozni, amire Cam szépen rátölti magát, és hiba nélkül üzelemlhet tovább!!! Szvsz adok rá sanszot, hogy megcsinálták volna ezt :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 19. - 22:09:05 9/10 Előzmény iR T-800u
(1927/4500)
Komoly kis film lehet, szívesen megnézném :$
10/10
iR T-800u 2009 jún. 19. - 20:16:16 10/10 Előzmény iR T-800u
(1926/4500)
[Cameron Chronicles: a hiba]

Megnézve Doktor House 5x24-et felvetõdött bennem, hogy mi lehet Cameron kézremegésének az oka írói szemszögbõl, a korábban felvázoltakkal szemben. Mármint az, milyen emberben elõforduló jelenséget próbáltak beleírni a történetbe.

A House epizódban lévõ páciensnek két problémája is volt.
> Idegen kéz szindróma: http://hu.wikipedia.org/wiki/Idegen_k%C3%A9z_szindr%C3%B3ma
> és az, hogy az agyféltekéit sebészileg szétválasztották korábban, aminek következtében a jobb agyfélteke nem tudott kommunikálni a bal agyféltekével, sem beszélni, viszont irányítani tudta a bal kezét, amivel kifejezhetett ezt-azt.

(igazából, ez egy probléma, csak kettõként volt ábrázolva)

Lényegében egy személyiségbõl kettõ párhuzamosat csinált a mûtét.

2x01-ben Cameron chipje (mind jól tudjuk) alaposan megsérül, aminek következtében egy ideig nem önmaga. Látszólag két ellentétes akarat harcolt egymással, a pillanatnyilag domináns terminátor én, és a háttérbe szorult Cameron.

Aztán ott volt a 2x04, amikor Alison Young-nak tûnõ személyiség jött elõ, aztán az felvezette, az eredeti terminátor ént ismét, amire késõbb rátöltõdött a mostani.

Ezután a 2x17-ben Cameron bal keze összemorzsolta a galambot, ahelyett, hogy elengedte volna, amit Cameron nem értett, annak ellenére sem, hogy kiderült, a hardver megsérült.
Amit késõbb cseréltek is, de a hiba továbbra is fennállt.

Na most. Ha összevetjük House páciensét, Cameron meghibásodásával, az jöhetne le akár, hogy Cam-cica chipje, nem simán megsérült, hanem a magok egy része nem leállt, hanem megszakad a kapcsolatuk a többivel, és a háttérben külön életet élnek, amit Cam próbál elfojtani.

Ebben és a további részekben Cameron volt a domináns én, de megemlítette azt, a 2x22-ben, hogy legbelül meg akarja ölni Johnt.

Ezek kapcsán kezdtem arra gondolni, hogy most, mivel nincs minden mag összekötve, lazán lapíthat a háttérben az eredeti programozás, a régi emlékekkel abból az idõbõl amikor még nem állt át, és valójában ezt Cameron karaktere is tudta, s ettõl tartott igazából, hogy egyszer csak.. mint egy idegen kéz szindróma, ez a levált terület egy alkalmas pillanatban megöli Johnt amikor nem tudja uralni az állapotát.

Ha jobban belegondolunk abba, hogy mi történne, akkor ha a saját személyiségünk a saját agyunkban megkettõzõdne, két külön példányban futna, és abba, hogy az egyiknek az emlékezetbõl kitörlõdik az utóbbi két év.. (vagy inkább 20 a radikális különbség kedvéért) Tehát, vajon mennyire viselkedne másképp az agyunk másik területe a hiányzó idõben felhalmozódott ismeretek hiányában?

Feltételezhetõ, hogy azok alapján próbálna meg cselekedni amilyen adatok a rendelkezésére állnak.

Nagyon finom kis adalék lenne ez így a sorozatban, hogy Cam-cica skizofrén egy csöppet, és nemcsak John életére törõ terminátorokkal kell megküzdenie, hanem saját chipjében lakozó régi/gyári énjével is.

Kiegészítés a kézremegés miértjéhez:
Mint láthattuk, a galamb szabadon engedésében nem volt határozott álláspontja, csak nem tudott indokot arra felhozni jelenlegi fejlettségi szintjén arra, hogy megölje.
Riley, eleve sok problémát okozott neki, így nem volt oka arra, hogy ne értsen egyet a benne szunnyadó gyilkossal, de JC miatt nem engedett a kísértésnek, hogy valódi szándékai szerint cselekedjen.
Sarah sem a szíve csücske mert jó ideje már csak nyûg.

Mind a három esetben remegett a kéz.
Ezzel arra akarok utalni, hogy akkor a remeg a keze, amikor Cameron is hajlamos lenne megölni azt akivel szemben áll, nemcsak az eredeti terminátor énje.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 19. - 16:28:50 10/10
(1925/4500)
Olvasgatom, olvasgatom a link tartalmát párhuzamosan pár eltérõ dologgal, erre mit látok?

"A technológiai szingularitás egy korábbi elképzelését írja le a Kolosszus: A Forbin projekt címû 1969-es film egy számítógépes intelligencia formájában. A filmben a Kolosszus nevû amerikai védelmi szuperszámítógép egy egyre bonyolultabbá váló matematikai formula formájában öntudatra ébred, és kapcsolatba lép Õr nevû szovjet ellenfelével. A két számítógép egyesülve egyoldalúan békét hirdet az emberek között."

Ahá!
10/10
iR T-800u 2009 jún. 19. - 14:03:40 10/10
(1924/4500)
Igen, és az is 600 ami bekísérte Cam-cicához a pincében Derek bácsit.

Üdv újra köztünk! ^^
Habár nem tûntél el sokáig, de nekem azé feltûnt! :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 19. - 08:01:27 9/10
(1923/4500)
Nem, én úgy emlékszem, hogy az t-800 volt. T-600 csak itt a sorozatban van. A könyvekben is általában 700-as van!!!.


A 600-as pedig csak nagyjából ránézésre egyezik meg a t-800-al. Viszont, ha a t-800 titánból készül, ami 4000 kg/köbméter, az acélé pedig 8000 kg/köbméter, Akkor a t-600 súly 1,5-2 között nagyobb, mint a 800-é, hacsak nem itt ott vékonyabb, gyengébb a szerkezete, illetve, hogy gyengébb az valószínû, de valszeg a tagok, csuklók is vékonyabbak a súlycsökkentés gyanánt!!!


Egy harcoló katona teljes menet felszerelésben 100-150 kiló között lehet.

Egy t-800 csupaszon 220-250 között minimum :$

Ezen érdemes elgondolkodni :$
9/10
csizi26 2009 jún. 19. - 01:23:53 9/10
(1922/4500)
A sorozatban is volt T600,nem?Aki átadta a dobozt a tengeralattjáróban benne a folyékony fémszörnnyel.
10/10
iR T-800u 2009 jún. 19. - 01:00:53 10/10 Előzmény atti1974
(1921/4500)
Elég sok kérdést, és személyes választ felvetettél, amiket odaát a Salvation témában már részben kitárgyaltunk.
Például a felsoroltak miatt van valószínûleg szüksége Munkatáborokra.

Annyira nagyon képben én sem vagyok, csak fantáziával megpróbálom betömködni a réseket amik tátonganak.
Ahogy a saját kérdéseimre, amikre nem kapok választ akárhogy keresem.. Kreálok választ. Van hogy tévedek.
Ami nem is csoda, elvégre mégiscsak fikciót próbálok racionalizálni. :)

A lentebb linkelt videó is mintha azt mondaná (a maga idióta módján), hogy Skynet tervei alapján emberi munkások, és tudósok közremûködésével jönnek létre az emberszerû terminátorok. Talán pont a 600, amit azért átfabrikáltak a T4-ben hogy szembetûnõ legyen a különbség.

Az eredeti koncepció szerint azt hiszem hardverben azonos volt a 800-al, csak a chipje volt butább, és mûanyag volt a borítása.

Szóval a korábbi kérdésedre a válasz: talán igen, lehettek fejlett chipjeik az említett gépeknek, még a hatalomátvétel elõtt, de azok láthatóan nem voltak sokkal magasabb szinten a mónikasó meghívottjainál.

Viszont egy gagyi játékot továbbra sem tekintek mérvadónak.

Egyébként, személyes hit kérdése, hogy elfogadjuk e annak lehetõségét, hogy egy mesterséges intelligencia öntudatra ébred vagy sem.

De ebben nem ok nélkül hisznek egyesek: http://hu.wikipedia.org/wiki/Technol%C3%B3giai_szingularit%C3%A1s