10/10
convar 2010 febr. 21. - 01:16:20 10/10 Előzmény wukovsky
(2700/4500)
Jól van na, megpróbáltalak elbizonytalanítani, belátom, nem sikerült ;)
10/10
convar 2010 febr. 21. - 01:12:57 10/10 Előzmény iR T-800u
(2699/4500)
Na nemár, gyerekek. Belsõ szervek, nagydolgot végzõ termik meg hasonlók...pfff Esetleg Cam lehet hogy menstruálni is? :P

Most a Szárnyas fejvadászról beszélünk vagy a Terminátorról? Rachelrõl vagy Cameronról?

Ha lennének a termiknek belsõ szervei, akkor azok ugye nemcsak dísznek lennének. Márpedig azok lennének, ha lennének, mert mint nem egyszer láttuk, elég jól elvannak egy szál fémvázban is :) Szal ennek sztem semmi értelme.

Úgyhogy én inkább még mindig maradok az élõszövet (tehát max. hús és bõr) a fémvázon kaptafánál :)
9/10
csizi26 2010 febr. 20. - 23:29:00 9/10
(2698/4500)
Szerintem a 6. részben Cameron már tutira át volt programozva,még egy másik termit is kinyírt-"Néha elromlanak"LOL
10/10
duckshoot 2010 febr. 20. - 20:22:05 10/10
(2697/4500)
Cameron ott létét támasztja az is alá, hogy Derek amikor meglátta az ellenállók egyik relytek helyén fegyvert rántott rá.
Ami érdekes, hogy amikor Cameron meglátta õ is fegyvert fogott rá.
Viszont akkor a 6. részben történtek után kapták el és programozták át.
Vagy kettõs volt.
10/10
iR T-800u 2010 febr. 20. - 20:12:13 10/10
(2696/4500)
A pincében történtekre egyfajta magyarázat lesz a 2x09ben egy Charles Fischer nevû fickó által.
De, hogy miért engedik õket szabadon?
Erre jelenleg két verzióm van:
1. Skynet sakkozik úgy ahogy vázoltam már a T4 esetében, és ezekre az emberekre a késõbbiekben szüksége lehet. Ha belõlük nyerték ki a választ, hogy hova kell menni, akkor nem célszerû a megtörhetõ embereket kinyírni. Legalábbis SN helyében én nem tenném. Hanem beépítenék egy távolról aktiválható jeladót, és újra elfognám õket egy idõ múlva, hogy értékes információkat nyerjek ki belõlük.

2. TOK-715 irányítója lehetett az akciónak, mint valami Gestapo tiszt, a T-600 beosztott, az HK pedig idõrõl idõre az épület fölött begyûjthette az adatokat amiket a pincébõl küldött fel TOK-715. Elengedni õket itt is célszerû, mert az a személy aki megtört, nemvalószínû, hogy beárulja saját magát.

Az HK.
Mivel látszólag spéci küldetés volt ez, ezért az eredményeket lerádiózni nem tanácsos titkosítás ellenére sem, jobb ha futár viszi a célba.

A zene.
Ez egy jel arra, hogy a pincében Cameron volt tényleg, és már akkor is túlmûködött.
Ezalatt azt értem, hogy olyan dolgok érdeklik amik nem fontosak a küldetések szempontjából.
9/10
csizi26 2010 febr. 20. - 18:53:25 9/10
(2695/4500)
Már rég láttam a 2. évadot,de szerintem nem volt folytatása az 1x6-ban történteknek.Lesznek még ilyen jövõben játszódó jelenetek bõven,de ott (SPOILER) leginkább Derekkel és csajával,Jesse-vel fognak foglalkozni.
Hamár ilyen divat lett itt a bemutatkozás,én Ági vagyok.
Kevin4 2010 febr. 20. - 15:50:09
(2694/4500)
Az utolsó mondatod az hatalmas! És igaz!
Amúgy én meg Csabi vagyok!:)

Végsõsoron tényleg ez lehetett Andy-nél, és szerintem már vágyott is a halál után! (mármint a visszaemlékezéses jövõben)
Amit saját maga csinált nem is bûnnek érezhette, hanem valami sokkal rosszabbnak! (mert ugye 3 milliárd ember haláláról, bocsánat legyilkolásáról van szó)
Tuti meg akart halni!

Viszont ebben az ominózus jelentben (Istenem már annyian írták elõttem, de én is leírom, azért is) mi a fene történik?

Jön egy T-600-as beleégeti lézerrel azt a vonalkódos jelet, eddig tiszta, Kyle Reese óta tudjuk ezt!
De aztán egyenként kiviszi a foglyokat a helyiségbõl (azt hiszem egy nõvel kezdi, mert volt ott egy nõ is)
ezt megcsinálja Derek-kel is!
Aztán ott van a 2 percenként felbukkanó HK! Mi az úristent csinál?
Ellenörzi a foglyokat?
Minek? Ott van az az ocsmányképû T-600-as!

Vissza Derekhez: Leviszi abba a helyiségbe, ahol zenét hallhatunk, és Derek valami nagyon furcsa és megdöbbentõ dolgot láthat az arckifejezése alapján!
De miért szól zene?
Kinek szól?
Skynet meg a zene! Ugyan már!
Aztán visszaviszi Dereket, mármint vissza fel ahol a többi fogoly van, aztán egy idõ után eltûnik a 600-as és a HK is!
Sõt szabadok lettek!
Kyle azt mondta a T1-ben, hogy a foglyokat hullaszállításra hagyta életben a Skynet!
De kint már se Terminátorok nem voltak, sem HK-k, semmi!
Semmi jele nem volt annak, hogy õk rabszolgák!

Dióhélyban a legfontosabb kérdések:
1.Miért csak egyesével viszi a T-600-as õket oda le, miért nem egyszerre?
2.Mit csinál az a HK? (2 percenként visszatér, holott ott van a T-600-as)
3.Mi van ott, és miért szól ott zene?
4.És miért kell egyáltalán ezt a foglyoknak látniuk? Hiszen mindenkit levitt oda!
5.A végén tényleg szabadon lettek engedve?

Ennek se füle, se farka!
Én még csak a 2.évad, 2.részénél tartok a sorozatban, te már ha jól tudom végig láttad! Nincs semmilyen utalás az ott történtekre?
Kevin4 2010 febr. 20. - 15:21:30 Előzmény iR T-800u
(2693/4500)
Hát Cameron-t én is megnézném amirõl beszéltél, egyáltalán nem vagy egyedül!
Ha valaki erre a nõre azt mondja, hogy csúnya...

Amúgy ebben a génkészletes, sejtszaporodásos dologban én sem vagyok otthon, bár szerintem hülyeséget egyáltalán nem mondtál, valami ilyesmi lesz amirõl beszéltél!
Viszont az idõt keveslem, mármint, hogy a rész közepe fele feküdhetett a kádba, és a rész végén szem híján már kész is volt!
Ezt azért keveslem!
Egyáltalán mennyi idõrõl beszélünk?

Az tuti, hogy Cameron döbbenetesen fejlett, ezt már John is észrevette az 1.évad 1.részében!
Engem ledöbbentett amikor beleharapott a chips-be! (Jól van, nem csak ettõl fejlett, ez csak a jéghegy csúcsa!)

Akkor meg pláne, ha már szerelmet is érez John iránt!
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 20. - 15:05:35 9/10
(2692/4500)
Laci a becsületes nevem :)

A lelkiismeret az, ami akkor fáj, amikor minden másunk jól van.

Andie nem tudta tovább magában tartani, úgy, hogy rabságban voltak, és bármikor meg is halhattak volna, Andie-nek gyónnia kellett, hogy Oppenheimerékhez hasonlóan egy szarfaszú gazember, mert nagyot akartak alkotni, csak nem úgy sült el.

Egyébként én ellene vagyok a mesterséges inteligenciának, habár én az animátrix elvet vallom, miszerint az elsõ csapást, mi ostoba emberek fogjuk irigységbõl, ostobaságból, tudatlanságból mérni.

Ha még nem láttad, akkor nézd meg az Animátrixot, sok elõzmény, és magyarázat van benne, többek között arról, hogyan is kezdõdött a háború, elég érdekes.


Egyébként a terminátor akárcsak a 2001 ûrodüsszeia még túl korai, 2050 elõtt ilyen szintû MI-t még nem fogunk tudni létre hozni, és az sem biztos, hogy valaha fogunk tudni létre hozni MI-t, ami ilyem magas szinten áll :$


Habár a földön sem az ember az egyetlen inteligens, értelemes, fejlett társadalomban élõ állat, de .....
Kevin4 2010 febr. 20. - 14:49:28 Előzmény wukovsky
(2691/4500)
Hát az a nagybátyás dolog az tényleg nagy volt, utána már John is máshogy kezelte a dolgot! Mondjuk maximálisan érthetõ!
Tényleg nem könyebb a csupa 8-as, súlyos darab! (szó szerint)
Amikor elõször néztem a rabszállítós jelenetet simán azt hittem, hogy felborulnak!
Dereket sajnáltam, hogy Vic eltalálta, pedig Cameron vette a lapot, odasózott neki, csak egy mp-et késett!
Itt egy Istennõnek kiáltottam ki Cameront, hogy elintézte Vic-et, már nagyon idegesített! Megölte Derek három társát, és majdnem Derek-et is megölte!

Hát a rendõröket én sem értem, tényleg van két nagy kérdés ami aztán hihetetlen:
Ki köpött, és mi volt ez a szupergyors kiérkezés?

Spoiler

Amúgy a jövõben szerintem Andy hatlmas hibát követett el, hogy szólt Dereknek, mert Derek ezt ólommal jutalmazta!
Én biztos nem szóltam volna senkinek!
Vagy csak azért szólt neki mert kiégett!
Jól van többet még így sem árulok el, még így spoileresen se, mert úgyis elolvassa az is aki még nem látta, hagy legyen neki meglepetés!
De te tudod mirõl beszélek ugye wukovsky?

Spoiler vége
Kevin4 2010 febr. 20. - 14:34:20 Előzmény wukovsky
(2690/4500)
Még akkor is ha felszínesen fogalmazol, szerintem nagyon jól elmagyarázod, már csak azért is mert amiket írsz én azért túlnyomó részét nagyon jól megértem, már pedig én messze nem vagyok benne ezekben a fegyveres, karabélyos, tankos, teherbírásos dolgokban, de a magyarázataidat én megértem, és nekem hasznos is mert ezzel is okosodok!

Amúgy engem is érdekel a második világháború (olyan fiúval még nem találkoztam akit nem érdekel, biztos van olyan, csak azt mondom hogy én olyannal még nem beszéltem) de én még csak kóstolgatom, a fegyverekhez sem vagyok egy kétlábonjáró analfabéta szerencsétlen, de a te szintedet messze nem ütöm meg az is biztos!
De úgyis fejlõdök még, mert mégegyszer kihangsúlyozom, hogy ezek a dolgok érdekelnek, és hát a kíváncsiság az nagy úr!

Az újranézéssel kapcsolatban mintha összebeszéltünk volna, én is elkezdtem nézni az 1.évadot szinkronos formában (ha pontos akarok lenni akkor tegnapelõtt kezdtem), ma még megnézem a 8.és 9.részt oszt csokolom! (de nem örökre, sokszor újrafogom még nézni) már csak azért is mert MA lesz a Cool-on az 1.évad finálé, szal jövõhéten már kezdik is a 2.évadot, úgyhogy mindketten legyünk résen!
Utána jöhet a szinkronos letöltés!:)
Amúgy a legjobb dolog amit a kedvenc sorozatunkkal tehetünk, az a nosztalgiázás, márminthogy újranézzük az egészet!
Nagyon is jó dolog az, legalább ápoljuk a sorozat emlékét, ha már így bunkók módjára volt képük kaszát adni a TSCC-nek a 2.évad után!

Én azért még reménykedem!:)
10/10
duckshoot 2010 febr. 20. - 13:38:57 10/10
(2689/4500)
Az átélt borzalmak után nem is csoda, hogy Derek bárkit megölne, ha ezzel megakadályozhatja az apokalipszist.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 20. - 12:09:06 9/10
(2688/4500)
S01E08

Vick Chipje

Cameron nagyon nagyon gyanúba keveredik, persze egy része alól a végén tisztázódik. Viszont a közlekedési rendszer az nagyon ott van, egy ilyen tényleg a skynet ideghálózata lehet, csak kár, hogy az atom csapással elpusztul, de elõtte nagyon nagyon jól jöhet neki :$

Ami a keresést illeti, egy olyan hullának bizz szaga van, habár volt már, hogy itt tölünk nem messze egy vasútállomáson is találtak egy több hónapos holttestet, tehát ki tudja.

Vick internetre fellépése elég vicces volt, amikor elõször crack-eltem meg az aCAD-ot, akkor még a háló kábelt is kihúztam, nehogy ne sikerüljön, John meg online internet kapcsolattal meghack-eli vick-et :P :D

Aztán elkezdenek, mindent kihúzni, szétszedni, ahelyet, hogy megszakítják az áramot, vagy egyszerûen kitépik a chip-et, na mindegy :P :D

Derek és a fogkefe, ez a rész különösen tetszett, hiszen sokmindenre odafigyelnek az alkotot, többek között arra, hogy a fogkefe egyöntetûen meg lett választva az emberiség egyik legnagyobb találmányának, és a voksok jelentõs részét megkapta mint a legnagyobb találmány :$

Vicces, de igaz :P :D Fogkefe wazze :P :D


Viszont Dereken látszik, hogy a kegyetlen, és kíméletlen jövõbõl jött, simán kiiktatta volna a szemtanú zsarukat, járulékos veszteség, ahogyan a barátjás Whisser-t is kiiktatta, miután megtudta, hogy Õ Andie Goody :( Hiába, ezért nem lehet Õt igazán felelõsségre vonni :$
10/10
duckshoot 2010 febr. 20. - 11:20:11 10/10
(2687/4500)
A palacsinta evés toppon van :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 20. - 11:07:11 9/10
(2686/4500)
Dirrekt vissza néztem, ugyan az a zene szól amikor Cameron balettozik, mint ami a pincéban szólt, és derek döbbent arca, nem tudom, ez talán örök rejtély marad, hogy mi volt ott a pincében :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 20. - 11:06:09 9/10
(2685/4500)
S01E07

The demon hand

Cameron azért még hagy némi kivánni valót maga után, ahogy megkapta az információt lelépett, késõbb talán már lesz annyira emberi, hogy megvédi õket, mielõtt lelép, talán ragad rá valami, ahogyan Arnie is megtanulta, hogy nem szabad csak úgy ölni.


Dereknek fantasztikus lehet, hogy újra .... Hiszen Õ már élt ebben a világban, itt volt gyerek, tudja milyen, neki sokkal jobban hiányozhat, mint annak, aki már a háborúba született, hiszen az nem tudja mit vesztett, csak azt hogy valami jót.

Újra vissza csatolás az ítélet napjához.

Ahogy a doki beszél a két géprõl, az valami eszméletnel.

Azt hittem, hogy egy hatalmas ember, akkor még azt hittem, hogy ember, egészen addig, amíg az egyik ápolót nem dobta félkézzel keresztül az ablakon, csak úgy, mint egy rongybabát, az érzelem legkisebb jele nélkül az arcán, aztán jött egy másik az már már szép volt, de mintha folyamatosan változott volna, és higanyból lett volna az arca.


Azt mondják, minden pszichiáter egy kicsit örült is, hiszen így tudja megérteni olyan jól a betegét, nos a doki talán ezt eltúlozta egy kcisit.


Ami viszont nagyon tetszett, ahogyan Cameron szívtja dereket.

D: Ismerlek
C: Én is ismerlek
D: gondolom Te sem vagy éhes

és cameron bele eszik a sütibe, és látványosan le is nyeli.


Aztán a balettal betetézett mindent, ahogy a végén táncol, csak úgy saját szórakoztatására. Ez vall az igazán fejlett inteligenciára, mert egy gép csak megy és megy, ám egy fejlett inteligenciának szüksége van kikapcsolódásra is.

Ahogyan a Colossus, The Forebin project-ben láthattuk, amikor Colossus egy viccet mesél Guardian-nak :D

Colossus az amerikai sereg szuperszámító gépe

Guardian az oroszoké

beszélgetnek egymással az élet nagy gondjairól (megoldhatatlannak látszó matematikai, fizikai, és csillagászati problémák) és közben poénkodnak egymással.


Az igazi értelem megnyilvánulása a humor!!!!!!!!!!!
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 20. - 10:56:38 9/10
(2684/4500)
Erõsen ötvözött acélból készültek az elsõ humanoid gépek, amelyeknek az a tulajdonsága, hogy nem korrodeál, vagy ha mégis, akkor nem ilyen színnel. Elfeketedik általában :$


Ha szoktatok szerelgetni, akkor a villás kulcsokra általában az van írva, hogy cro-va, vagyis Króm - Vandánium ötvözet, lehet még Króm - Nikkel is, ezek hozzák meg a kívánt keménységet, kivánt szillárdságot, de ezeket akár otthagyhatod a sárban, esõben is, nem lesz rajta vörös színû rozsda, esetleg megfeketedik.

Nem is maga a gép gagyi, hanem maga a kép, buta amerikaiaknak készült parasztvakítás.

Amúgy a 600 egy fejlett gép, ha úgy vesszük, már csak az a kérdés, hogy mi úgy vesszük-e.


Ahogyan az me-262 elavultá tett mindent vadászgépet, ami elõtte létezett, habár volt egy másik FW típus, ami közel ugyan azt tudta, mint Õ sebességben, manõverezésben, de az már a propelleres gépek végsõ határa volt, míg az Me-262 a sugárhajtásos gépek elõfutára volt még csak.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Me_262


A sors fintora, hogy a németeknek már ott volt a tervezõ asztalon az elsõ igazi mondern sugárhajtásos gép, szinte félkész állapotban, de a történelem igazságos, ezen terveket ellopták az ameriaikak, de a szintén tolvaj oroszoknak is a kezébe került:


http://hu.wikipedia.org/wiki/MiG%E2%80%9315

http://en.wikipedia.org/wiki/F-86_Sabre

így történhetett meg, hogy amikor Korea fölött a két gép pilotái elõször össze találkoztak, nem tudták hogy mi van, mind a ketten elõször kölcsönösen azt hitték, hogy szintén az Õ egységeik, csak valahonnan máshonnan szálltak fel, annyira egy és ugyan az volt a két gép.

Tehát a t-600 fejlett, de kb nem sokra jó gép, de egy jó alap volt olyan gépekhez, mint a t-8xx, vagy a t0k vagy a t-x
10/10
duckshoot 2010 febr. 20. - 10:24:28 10/10
(2683/4500)
Szemléltetés skacok.
Tökmindegy, hogy rozsda vagy retek.
Nem hinném, hogy olyan gagyi lenne.
10/10
offtopic
iR T-800u 2010 febr. 20. - 10:21:48 10/10
(2682/4500)
Elõbb kellett volna kattintanom aztán okoskodni, mégiscsak "rozsda".

Na de, SN biztos nem dobna a frontra valamit ami szétrohad az esõben.. :D
10/10
offtopic
iR T-800u 2010 febr. 20. - 10:17:58 10/10
(2681/4500)
A t4 gagyi 600asa.
És mintha kosz lenne rajta, nem rozsda, ahogy Mad Max Ford Falcon-ján a második részben.