barna pólós 2014 szept. 06. - 22:21:52
(575/915)
De persze így is jó a sorozat. Mondjuk ezek a börtönös-városos részek elég fárasztóak a 3. évadban. Az is milyen már, hogy nem képesek zombinak nevezni a zombikat, hanem kóborlónak, húsevõnek, stb.
barna pólós 2014 szept. 06. - 22:18:25 Előzmény Sz Peter
(574/915)
Szerintem nem kellenének lelkizõs részek, és talán logikusabb is lehetne. Meg nem kellene ennyi ember bele, csak néhány állandó szereplõ, és akkor ennyi lelkizés sem lenne. Játszódhatna több helyszínen, állandó vándorlás közben.
Sz Peter 2014 szept. 05. - 01:28:20
(573/915)
Akkor vázold már fel, hogy -szerinted - hogyan kellene folytatni a történetvezetést! ;)
barna pólós 2014 szept. 04. - 21:51:30 Előzmény Sz Peter
(572/915)
Azért építenek a háborúskodásra és hasonló baromságokra, hogy legyen valami cselekmény is. Mert ne mondjátok, hogy amikor a zombik miatt az államot sem tudják elhagyni, akkor az a fõ problémájuk, hogy egymást ritkítsák. De a 4. rész végére Rick is rájött, hogy minél több ember, annál jobb. Az sem logikus, hogy ilyen gyengék az emberek, amikor nyilván rengeteg fegyver és lõszer lenne, amit megszerezhetnének. Nekem a visszatérõ nyáladzó lelkizés nem tetszik, amikor pl. valaki meghal vagy bármi történik. Bár valahogy ki kell tölteni az idõt.
-NOMAD- 2014 szept. 03. - 21:40:55 Előzmény perplex
(571/915)
Ezért hagytam abba a sorozat nézését. Unalmassá vált ... Az elején a család keresése, a hátrahagyott barát a fiával ,a visszaemlékezések és az éles drámai szembenállások izgalmassá és élvezhetõvé tették. Most meg az ember-embert hentelõs, agyhalott párbeszédes, kidolgozatlan szereplõgárdás látványmozi megy ... Kár érte. Az elsõ 1-2 évad jó volt.
Sz Peter 2014 szept. 03. - 09:02:25 Előzmény perplex
(570/915)
"miért arra építenek, hogy az emberek egymással háborúznak mikor együtt sokkal könnyebb lenne."?

És szerinted a való életben az emberek mindig ilyenek?
Egy hasonló szituban az emberek pont így viselkednének ahogyan a sorozat bemutatja.
Senhora 2014 szept. 03. - 08:05:25
(569/915)
SPOILER

Most kezdtem bele a második évadba. Tetszik a sorozat, de vannak benne irritáló szereplõk és csak remélni tudom, hogy az idilli család idõvel felbomlik, bár a filmekben soha nem mernek "gyereket ölni". Andrea és Lori eltûnhetne. Kedvenceim Shane és Daryl. A zombik is korrektül meg vannak csinálva, pedig a sorozatoknál nem szokott jó lenni a látvány, itt meg szerintem abszolút rendben van az is. Több akció, kevesebb dráma! Ha így folytatódik, akkor engem megvettek.

SPOILER VÉGE
perplex 2014 aug. 18. - 18:30:42
(568/915)
-----S P O I L E R------
3 évad.

Megnéztem a sorozatot a 3. évadig. Rendkívül jó sorozat, azonban van pár dolog ami nagyon irritál...

Az egyik az, a Kormányzó döntéseiben kb nulla logika van... Befogadta Andreát is Michonne-t de mikor Michonne elmegy miért akarta kinyírni? :D mi haszna van neki ebbõl? Vagy ott vannak a katonák... Eléggé megerõsödtek volna, ha azokat a képzett katonákat befogadják... de talán ezt még meg is értem, mert mi van ha a katonák nem akarnak csatlakozni de attól még a fegyverek kellenek... Viszont amit nem értek, hogy a börtönlakókat miért akarják kiirtani? :D nincs semmijük se... Még akkor mondta Merle-nek hogy nem kell neki a börtön csak ki nyírja õket, mielõtt Rickék mentek volna a Maggieért és Glennért... Semmi értelme... tisztába lehetne vele, hogy elég ütõképes csapat ha elfoglalták a börtönt és talán az õ embereinek egy része is oda veszhet a harcba. Egyébként meg egy 70 fõs városhoz, simán csatlakozna minden csapat mint ahogy Rick-éknek is jobb lett volna egy biztonságos városban. És együtt még erõsebbek, még jobban tudnának terjedni. Semmi logika nem volt a Kormányzó döntéseiben.
Azzal nem lehet megmagyarázni az egészet, hogy a Kormányzó egy pszichopata állat... Mert valami alapján össze gyûltek 70-en de nem ennyien kezdték mert még mondta, hogy emlékszik mikor még csak néhányan voltak egy házban. Neki is érdeke lenne, és neki is sokkal jobb lenne, ha minél több ember lenne legalábbis minél több harcedzett jó embere lenne annál jobban bírnának gyarapodni és annál nagyobb esély lenne a túlélésre.

A másik meg Rick "átalakulása" 1-2 évadban egy rendes jószívû bárkinek bármikor segítõ karakter volt. Megmentette az a srácot is aki elõtte lõtt rá. A 3. évadban meg ott volt az a táskás csávó azt is teljesen figyelmen kívül hagyta had egyék meg... Vagy mikor vissza megy a városába és ott van Morgan. Lõtt Morgan egy figyelmeztetõ lövést, és mondta, hogy menjenek el.. Erre Michonne mondta, hogy le kell szedni kell a fegyvere... És csak azért az egy gépfegyverért (mert akkor még nem tudták hogy olyan sok van) lelõtt volna egy embert. Vagy mikor a néger páros és a két srác mentek be a börtönbe... ugyan úgy könyörögtek neki, mint ahogy annó Hershel-nek könyörgött... és még Shane-t állították be rossz karakternek pedig szerintem azon kívül, hogy Rick-re fegyvert fogott végig jó döntéseket hozott és elég erõs karakter volt szerintem hiányzik a sorozatból. Korábban írta már valaki, hogy Glennt valahogy nem tudja komolyan venni mikor "keménykedik" hát én sem... rendesen irritál a kis csávó. Lori halála is teljesen értelmetlen volt. Minden szempontból baromság volt a gyerek szülés. Ha ennyi esze lenne egy embernek a való életben meg is érdemelné, hogy meghalljon.

Összegezve az egészet, elég jó sorozat ennek ellenére is tetszik nagyon. Csak nem értem miért arra építenek, hogy az emberek egymással háborúznak mikor együtt sokkal könnyebb lenne. A pár fõs útonálló bandákat még megértem. De egy 70 fõs biztonságos városhoz mindenki csatlakozna szívesen ilyen helyzetben.
10/10
iolaus1980 2014 aug. 13. - 11:20:26 10/10
(567/915)
Az elmúlt pár hétben néztem meg a S01-tõl, a S04-ig. Elképesztõen jó sorozat! Jól megírt karakterek, jó forgatókönyv/színészek, elgondolkodtató szituációk szinkronnal is jó (hála Árvai Zsuzsa szinkronrendezõnek és a remek szinkronszínészeknek).
Nem egy agyatlan zombis sorozat, hanem többek között valós erkölcsi problémákat boncolgató alkotás. Sokszor elgondolkodtatott. A szereplõk rájöttek, hogy abban a világban nem is a zombik jelentik számukra a legnagyobb veszélyt, hanem saját embertársaik. Akárcsak most.
9/10
cardas 2014 aug. 09. - 17:58:57 9/10 Előzmény Sz Peter
(566/915)
Nem játszok rá, csak szerintem a "Akkor a harmadik évad vége tetszeni fog" kb takarhat mindent, csonkítástól kezdve a kiközösítésig.
Valahogy így volt az a hsz hogy "Hú de irritál XY, remélem hogy meghal."
Erre Freddy vagy akárki azt írja, hogy "akkor tetszeni fog neked a 3. évad vége". Ezt nem arra válaszolta, hogy "remélem hogy meghal", hanem arra a mondatrészre, hogy "hú de irritál". Ezt jelezte is azzal a félreértések elkerülése végett, hogy utána mondta, hogy azt azért nem közli, hogy meghal-e (ebbõl következik: csak azt sejteti, hogy valami rossz történik a karival - ezért tetszeni fog a másiknak az évadzáró -, de ismerve ezt a sorozatot a halálon kívül még számtalan szörnyû dolog történhet.) Szóval szerintem nem spoilerezett semmi halált, csak azt hogy ez az illetõ valahogy megszívja. Az meg nem valami érdemre méltó spoiler tekintve, hogy elõbb utóbb mindenki szenved valahogy.
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 08. - 18:35:26
(565/915)
Te most direkt rájátszol?
Ha neked abból a hozzászólásból nem derül ki (tegyük fel csak addig láttad amíg az olvtárs), hogy mi fog történni azzal a szereplõvel, akkor kár itt magyaráznom neked.
9/10
cardas 2014 aug. 08. - 10:54:13 9/10
(564/915)
Bocs hogy kétszer küldtem el, elsõre nem jelent meg :/
9/10
cardas 2014 aug. 08. - 10:52:37 9/10 Előzmény Sz Peter
(563/915)
Bocs, de csak azt mondta, hogy a filmbe nem közli, hogy meghal e a kövi évadban, csak azt, hogy a képregénybe még él. Mi ebbe a spoiler, elmondanád?
9/10
cardas 2014 aug. 08. - 10:50:36 9/10 Előzmény Sz Peter
(562/915)
Bocs de szerintem nem spoilerezett. Közölte, hogy nem mondja el, hogy a filmbe meghal-e vagy sem, csak azt, hogy a képregénybe él. MEgmondanád, hogy mi ebben a spoiler a filmre nézve?
Sz Peter 2014 aug. 05. - 17:47:15
(561/915)
Akkor olvasd már el még egyszer mit írt és értelmezd.
Pontosan a sorozatban lévõ egyik szereplõ halálára utalt. Ha neked ez nem spoiler, akkor mi az?
9/10
cardas 2014 aug. 05. - 12:23:57 9/10 Előzmény Sz Peter
(560/915)
Nem spoilerezett semmit. a Képregényre tett tualást, amit a sorozat csak nagyon halványan követ. Ha ott valaki él vagy hal, semmit sem befolyásol a sorozatban.
9/10
cardas 2014 aug. 05. - 12:18:10 9/10
(559/915)
Már elnézést, de ha annyira tudod hogy a legenda vagyok könyv, gondolom azzal is tisztában vagy hogy ott a könyvbe vámpírokká változnak az emberek, nem zombikká, és a fõszereplõ karókkal döfködi õket, szóval nehogy azt mond hogy a Walking Dead az ennek a koppintása... -.-
teardrops 2014 aug. 02. - 22:24:58
(558/915)
*** Spoiler 2x03 ***

Egy golyóval max. 1 zombit tudott volna lelõni, a többi attól még rátámad, Otis lelövésével viszont "kaját adott" mindegyiknek, és így nem vele foglalkoztak.

Érdekes megoldás, nem éppen humánus, de Shane szerint ez volt az egyetlen lehetõség arra, hogy legalább egyikük túlélje és ezzel megmenthetik a kissrácot.
Amúgy ... igen, itt kezdõdik Shane "változása".
10/10
H. Zita 2014 aug. 02. - 14:31:15 10/10
(557/915)
Szerintem pont attól jó mert nincsenek benne agyonsztárolt színészek. És hogy nem ismertek annyira csak elõny, szerintem. Pláne, hogy majd ezek után azok lesznek... mert nagyon nagy sikere van.
Egyébként minisorozatnak indult ezért is csak 6 részes az elsõ évad. A nagy sikerre való tekintettel lett belõle 2. 3. 4.évad. Én nagyon várom az 5.-et!
8/10
Johnny14 2014 júl. 31. - 23:20:14 8/10 Előzmény tamast2
(556/915)
Ahoz képest hogy milyen híres, és nagynézettségû sorozat, egy ismert színész sincs benne! Már mint a sorozat elõtt még nem láttam egyiket sem játszani más filmben, persze biztosan játszottak más filmben is, csak az kevésbé lett sikeres, de vannak azért kivételek mint pl.: Emma Bell(Amy) aki meghal a 4részben, ez is olyan egyértelmû, hogy még az elsõ évadban pont az halmeg aki ismertebb a többieknél, ja és Lauren Cohan(Maggie) õ még szerencsére benne van! Hát azt kell mondanom hogy nem vitték túlzásba a szereposztást, gondolom így a rendezõknek is olcsóbb!xD
De amúgy a sorozat jó, talán még sikeresebb lett volna ha ismertebbek a színészek, és akiket az emberek szeretnek, és már csak miattuk is szívesen nézik a sorozatot, pl. én is ilyen vagyok!
Értékelve az egész 10/8! :)