Andy3 2012 ápr. 03. - 20:21:38
(155/915)
SPOILER!

Ezzel nem vagy egyedül, én is várom nagyon! Angolul elolvastam valamennyit a képregénybõl, így tudok dolgokat... a börtön tényleg érdekes lesz na meg új szereplõk is lesznek, így igaz :D Amúgy netrõl nem hiszem, hogy magyarul le lehetne tölteni, mert már az elsõ 3 kötet megjelent nálunk és ugye a jogcímek miatt nem hiszem, h fenn lehet... szerintem nagyobb könyvesboltban (mint az Alexandra) meg lehet találni, én nyáron fogom megvenni, vagy még most tavasszal az 1-t. Egyébként úgy mondták, egy ilyen kötetben 6 szám van a kr-bõl, szóval megéri :D
Igen, én is gondolkodtam ezen, hogy tv-ben leadnák-e, de biztos csak az éjféli/éjjeli sávban -.-" Pedig szerintem egyáltalán nem az a gagyi horror-kategória! Ok, vannak benne korhatáros jelenetek, de akkor sem. Hát messze még az október, ehh... ki kell bírni vhogy^^" Amúgy nekem Rick és Daryl a kedvenceim, Lori és Carl tényleg idegesítõek, Shane-t meg utáltam xD Andrea jó szerintem na és a megmentõje se lesz semmi :D
MILLA13 2012 ápr. 03. - 20:10:12
(154/915)
http://www.youtube.com/watch?v=4W-t98s0aok&list=FLocoPcxgvcCK-kEHos65eew&index=9&feature=plpp_video

nagyon jó kis számot találtam, a 2. évad végén volt valamelyik részben..nem akartam ennyit össze írogatni csak az a helyzet, h lányként kevés emberrel tudok csevegni a sorozatról :D
van kedvenc részetek?
MILLA13 2012 ápr. 03. - 20:00:49
(153/915)
még annyi, hogy a leghatalmasabb rész az az volt még az elsõ évadban amikor rick és a többiek magukra csapták a járkálók belsõségeit :D
abban a percben jöttem rá ,hogy ezt a sorozatot soha az életbe nem adják majd TV-be max 0:00 után vagy teljesen megvágják!
nagyon komoly volt..
MILLA13 2012 ápr. 03. - 19:55:59
(152/915)
jó a képregény ? érdemes elolvasnom? fenn van valahol vagy hol lehet megvenni?
MILLA13 2012 ápr. 03. - 19:51:10
(151/915)
SPOILER:
iszonyatosan tetszett a 2.évad utolsó része, képtelenség kivárni az õszt!
fõleg arra a katonai erõdítményre leszek kíváncsi, hogyan jutnak oda, mi lesz velük, ez nagyon jó alapötlet a folytatást tekintve mert már unalmas volt néha, hogy mindig a farmon vannak.. remekül megoldották!
és arra az alakra is nagyon kíváncsi vagyok aki megmentette Andreát a járkálótól! uhh olyan izgatott vagyok nagyon rossz, hogy õszig kell várni!
Rick viszont elég idegesítõ volt a végére, mondjuk azt nem értettem a többiekben pl. Loriban h miért akadt ki annyira azon h rick megölte shanet, ha nem teszi meg, shane öli meg õt, teljesen kiszámíthatatlan volt..engem kicsit a carl gyerek is idegesít annyit nyávog, más kisfiút kellett volna választani a szerepre..
daryl a legjobb szereplõ, de õsztõl biztos lesznek új arcok!
nagyon nagyon várom a folytatást!
Andy3 2012 ápr. 01. - 21:19:37 Előzmény Hellas Verona
(150/915)
Elõbb még szinkronizálják le... ahogy tudom, eddig még nem készült/tervben sincs ilyen :S
Andy3 2012 ápr. 01. - 21:15:40
(149/915)
Köszi az infót! Nem vagyok ugyan pesti, de megoldható lenne majd az õszi börzére elmenni, legalábbis nagyon igyekszem :D Van rengeteg olyan képregény, antológia vagy ilyen "gyûjteményes kötet" mint ez, amiket régóta beszereznék. Az biztos, hogy meg fogom venni õket, bár lehet, hogy egyesével fogom és most tavasszal már az elsõt szeretném beszerezni!
KurtWagner 2012 ápr. 01. - 14:21:38 Előzmény Andy3
(148/915)
Lesz 4. kötet. Most jelentették be a képregény.net oldalán. A május 12.-i fesztiválra jelenik meg. és ha minden igaz, vagy inkább jól megy az ötödik az öszi bõrzére, a hatodik meg a decembere hungarocomixra. Szóval egyelõre folytatják. Amúgy ha tényleg meg akarod venni õket, és nem kerül sokba az utazási költség (értsd vagy budapesti , esetleg környéki vagy, vagy netán véletlenül amúgy is fenn járnál a fõvárosban), akkor érdemes ilyen alkalmakor megvenni, mert jelentõs kedvezmények vannak rajtuk.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 27. - 07:54:22 10/10 Előzmény Desintegrator
(147/915)
Shane egy undorító visszataszító kiszámítható, rosszindulatú ember volt. :D Ennyit róla.

Amugy érdekes, ha most ez valóban így történne a mi világunkban, mint a sorozatban, és ehhez a bandához csatlakoznék mint magyar turista aki elvesztette barátjait és utastársait a zombitámadásban, akkor valahogy így nézne ki az egész:

Rick-el néha beszélnék, Lori-val is, Shane-t meg utálnám mint a sz*rt. :D

Összehaverkodnák T-Dog-al, és Glenn-el, és nagyon jó barátja, és lelki társa lennék Andreának és Maggie-nek. :D Maggie-vel talán még össze is jönnék. :D Mert ugye azt nem mondtam, hogy a dolgok úgy is történnének mint a kérpregényben vagy a sorozatban, most csak a csapatra gondoltam. Carl-al meg néha-néha váltanék pár szót, meg Darylel és Dale-el is. A többieket meg úgy kb. lesz*rnám. :D Szép mi? xD
10/10
Hellas Verona 2012 márc. 26. - 20:42:23 10/10
(146/915)
Várható valaha , hogy megjelenik legalább dvd formátumba itthon a sorozat ?
Desintegrator 2012 márc. 23. - 16:28:01
(145/915)
Nem mondom, hogy en Rickel teljesen azonosulni tudnek, mert neki is voltak rossz döntesei, de Shane magatartasa egyertelmüen visszataszito szamomra. Hazug, es idegbetegebb tud lenni a tarsai jelenleteben, mint zombikkal körülveve. Nyilvanvaloan csak a csaj meg a gyerek tartotta vissza, hogy lelepjen... pedig le kellett volna lepnie. "Megszoksz vagy megszöksz". Ö egyiket se tette.
Talan az azsiai gyerek az, akivel szerintem egy ilyen közössegben talalnek közös pontot. Ha nem lenne egy ember se akivel jol kijönnek, biztos lelepnek elöbb-utobb. Mivel szerintem hülyek mellett kisebb a tuleles eselye, mint egyedül. En legalabbis az eletemet nem biznam senkire sem közülük :) De persze a filmbe kell egy kis drama, mert amugy nem lenne olyan izgalmas.

Amugy nemreg olvastam az indexen egy ugandai betegsegröl, amit bologatokornak hivnak. Hasonlitanak a tünetei a zombik viselkedesehez: celtalan bolyongas, fejlobalas, teljes zavarodottsag... mar köztünk vannak :)
Mikor az elejen egy napon neztem meg több reszt a sorozatbol, ejjel arrol almodtam, hogy en is zombikra vadaszok. Pedig ritkan emlekszem tisztan mit almodtam...
Kiskoromban ök vadasztak volna ram, ugyhogy vegülis nem panaszkodom:)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2012 márc. 23. - 15:24:16 10/10
(144/915)
ááááááááá... bakker. köszi hogy nem tetted ki a SPOILER-t.
nekem még hátra volt az utolsó 2 rész!! :(((
Andy3 2012 márc. 23. - 15:20:31 Előzmény KurtWagner
(143/915)
Köszönöm a felvilágosítást, így már tiszta minden :D Egyébként nagy képregényfan vagyok, szóval tényleg meg fogom venni, csak még gyûjtök rá és akkor az eddigi 3-at egy kalap alatt letudom.
KurtWagner 2012 márc. 22. - 15:41:44 Előzmény Andy3
(142/915)
Ezek a kiadványok a képregénysorozatot magát tartalmazzák. A képregény egy ongoing vagyis folyamatosan megjelenõ havi vagy ki tudja milyen rendszereséggel megjelennõ 24 oldalas füzeteket tartalmazó sorozat. Amerikában, meg máshol is, most már inkább nálunk is (sõt nálunk inkább, mert a most induló Pókember és Marvel+, meg talán a Garfield kivételével újságosnál nem nagyon fogsz találni képregényt, csak könyvesboltban vagy képregényboltban) jó pár évtizede tendencia, hogy a történeteiket megjelentetik egyben gyüjteményes formában. Egy könyv több történetet tartalmaz, egyben és vágatlanul. Néha plusz dolgokkal (bórítógaléria, elõszó, dokumentáció, concept art stb), sok gyüjtõ ezekre is hajt. A Walking dead egy ilyen gyüjteményes kiadás és ezen alapul:

http://www.comics.org/series/15337/covers/

Eddig az elsõ hármat adták ki, ami az elsõ 18 részt tartalmazza, kötetenként 6 részt. Egyébként azért is írtam freddynek, hogy nem biztos, hogy teljes egészében követi a képregényt, mert bár én még nem láttam a sorozatot, de az itt leírtakból, most hagyták el a farmot, a végén a látkép a börtönnel, de már megjelent a kardos csaj a zombikkal, úgy következtettek, hogy csak nagyjából, mert már rég a börtönben vannak és a kardos csaj ott még csak most fog felbukkani.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 22. - 15:32:41 10/10 Előzmény Andy3
(141/915)
Az utolsó két részen kívül mindegyik unalmas volt :D Mennyi idõt elcsesztek annak a csajnak a keresésével, kb 7 részen át keresték...
Desintegrator 2012 márc. 21. - 21:21:57
(140/915)
SPOILER
kicsit csodálkozom, hogy mindenki ennyire ostobán néz Rickre mikor elmondja az igazat Shane-rõl meg hogy mindenki fertõzött...
azt tudtam, hogy Lori egy logikátlan p*csa, de azt hittem a többiek megértõbbek lesznek. Többet néztem ki legalábbis 1-2 emberbõl.
Fõleg azok után, hogy Shane mennyire kiszámíthatatlan és közveszélyes volt...

SPOILER VÉGE

Bár a való életben is ilyen "változékonyak" az emberek. Ez csak azt jelenti, hogy belül üresek és nem képesek önállóak
lenni. Ha ez idõsebb korukban is igaz, akkor õk a született vesztesek vagy az alárendeltek, mert már képtelenek a változásra is.
Ha valaki tud logikusan gondolkodni, akit nem tudnak irányítani pusztán az érzelmei, sõt tisztában van vele, hogy
az érzelmei mibõl erednek és ezáltal irányítani is tudja õket, akkor annak az illetõnek minden esélye megvan a sikerre.
Mert végeredményben senki sem lehet túlélõ vagy vezetõ típus, aki saját magával küzd (gyakran öntudatlanul).
Akiknek sok ellensége van, valójában önmagukat sem tudják elfogadni. Önmegismerés nélkül az ember hogy tudná kihozni
magából a maximumot? A mai világban könnyû életben maradni, így a kényelemben sokan elfelejtenek küzdeni.
Nekik ez a kényelem átvitt értelemben egy "inkubátor"...
Ha viszont beüt egy krach (mint a zombiarmageddon is egy alternatíva a filmben), az inkubátorból kiszabadulva mi
esélyük marad a túlélésre ? Szóval aki sikeres túlélõ az egyik világban, jó eséllyel lesz az a másikban is, viszont
aki gyenge az egyikben, az a másikban talán már eleve halott. Mindenki meg tudja mondani a saját helyzetét elemezve
melyik kategóriába tartozik. Aki saját magát is becsapja, az jó úton halad a vesztes kategória felé.
Nyugi a sikerért megdolgozni sokkal nagyobb munka, mint kitalálni a kérdésekre a választ.
Andy3 2012 márc. 21. - 18:00:35
(139/915)
Ja és a sorozat azért is érdekes, mert nem mindenben/nem teljesen követi a képregény fonalát és hozzátesz... bár a 2. évad nagy része, valljuk be, kicsit unalmas lett :S Azért mindenképp maradok a 3-ra, csak el ne rontsák! :D
Andy3 2012 márc. 21. - 17:57:54
(138/915)
Még én se olvastam (magyarul), igaz tudok róla, hogy már 3 kötetet kiadtak... csak õszintén szólva azt nem tudom, hogy ezek a képregény-sorozat (mert elvileg az alapján készül a tv-sori, ami most jár a 95. számnál) tömörített számait tartalmazzák, vagy mást. Nyáron tervezem megvenni, bár remélem, folytatják, mert egy ideje várat magára a 4. kötet... meglátjuk :D
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 21. - 16:27:16 10/10
(137/915)
Neten találtam egy csomó mindent. Nem csak ezek vannak, hanem elvileg 2004-ben is megjelent egy Walking dead magyar sorozat. Meg van 94. részig angol képregény.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 21. - 16:23:58 10/10
(136/915)
The Walking Dead - Élõhalottak 1. - Képregény

The Walking Dead - Élõhalottak 1. : Holtidõ

Csak ezeket találtam. 144 oldalasak. Durván 2000Ft-os áron megvásárolhatóak. Ezek csak az elsõ két rész akar lenni?