Téma: Thor

Joe Hallenbeck 2011 máj. 07. - 21:47:50
(119/299)
Szopóka-nyalóka Hollywood-ban !
Utcán árulják a The Avengers forgatókönyvét !

http://filmtrailer.hu/filmhirek/utcan-aruljak-a-the-avengers-forgatokonyvet/
8/10
offtopic
Képkockaördög 2011 máj. 07. - 21:23:35 8/10
(118/299)
Tony Stark szülei is meghalnak. És amúgy tényleg a képregények komolyabbak (még a Kázmér és Huba is komoly filozófiai tartalommal bír), de azért csinálnak belõlük mesét, mert el akarják kerülni a korhatáros besorolást. Amit én személy szerint nem értek, vagyis így nyilván megnézik a gyerekek is, ami komoly profit, de nagyon leegyszerûsítik a történeteket. Kár értük.
Rozsomák meg nem csak, hogy mogorva, de kb. egy gyilkológép, pl. a Wolverine filmben meg azért elég messze állt ettõl :)

A Nolan-féle Batmanekrõl hogyhogy nem írt senki? :) Ezzel a neo-noiros beütéssel, a karakterábrázolással nem éppen csilivili mese.
8/10
offtopic
Képkockaördög 2011 máj. 07. - 21:20:33 8/10 Előzmény johnny91
(117/299)
Stark azért kerül a csapatba, mert Avenger, nem? :) (Szóval nem a filmesek találták ki.) Van köze Hulkhoz, vagyis nyilván azért is jelent meg õ a Hulk végén, de pl. ami Avengers-történeteket én olvastam, ott Thor, Amerika kapitány, Vasember, Hangya (Óriás), Darázs és Hulk voltak tagok (mondjuk Hulkot inkább elkapni kellett xD ). Persze, tudom, többféle felállásban voltak már.
8/10
Sureka 2011 máj. 07. - 18:25:27 8/10
(116/299)
Én sem értek egyet Csodakapitány véleményével. Ez a film egy mese, és ha eleve úgy ülünk le elé, hogy egy rossz, elcsépelt filmet fogunk látni akkor valószínû, hogy nem fog annyira tetszeni. Tény ,hogy nem egy "Hét év Tibetben" vagy egy "A király beszéde" , de ettõl függetlenül élvezhetõ. Ajánlom mindenkinek :)
Io 2011 máj. 07. - 18:08:10
(115/299)
Szerintem igen is jó film! Aki teheti, nézze meg, hátha hasonló véleménnyel lesz. :)
Engem lekötött, pláne a látványvilága. A tudományos és a fantasy részével is elégedett vagyok. A. Hopkinsból pedig, mint mindig, árad a bölcsesség. Jobb színészt nem tudok elképzelni erre a szerepre.
Nem mondom, hogy tökéletes alkotás, mindig lehetne még jobb egy film, de nem hiszem, hogy olyan negatív kritika illetné, mint amit itt olvastam.
Bevallom, ha A. Hopkins nem szerepel benne, lehet meg sem nézem az itt olvasottak alapján.
Igazán kár lett volna kihagynom.
Csodakapitány 2011 máj. 07. - 01:25:45
(114/299)
Vontatott, többségében üres fecsegés,3d hatás nem sok van, "akció" nincs benne pl elhajol leüt 3x +egy birkózás, ez a sátoros részlet. Nagyon gyenge.
Tömegharc féle jelenet szintén gyenge. Kevés szereplõs az egész film, és lényegében ami nagyobb láttér az a puszta, és a tenger a teleport kapu hídja alatt, aminek a háttere a kristály város-néhány kiálló rúd a földbõl fehéres barnában. A film nagy része egy nagyobb faluban játszódik a semmi közepén. A trónörökléses elmebajos xar inkább dokumentum jellegû. A szerelmi szál, most két nem szûz között játszódik, de annak is elmennének. A gólem elleni küzdelem unalmas, lényegében csak Thor visszatérésének megmagyarázó eleme. Igazából nem érzõdik a film egyetlen részében sem az alkotás. A jégbolygónál szintén nagyon érzõdik a kisebb látószög, kevesebb munka élménye. Amikor valami szakadéknál vannak, ami roha-túl magasan van, akkor se látszik semmi. Ah.. 9-kilenc világról beszél, de csak 3 falu van a filmben. Mirõl szólt nem tudom. De akik leírták a film cselekményét azok sokat szépítettek a film méretén. Háború nincs, kis csapatok ütik egymást, a tömegjelent annyi mint pl a gyûrûk urában amikor a két sereg egymásnak ront 5 sc. Ez visszaemlékezés itt is. Lényegében nincs válasz arra, hogy a jégóriások miért akarták megfagyasztani a halász falut és miért kellettek ahhoz több ezren. A földön, a gólemes harc játszódik, azon kívül semmi. "Amikor világának legveszélyesebb gonosztevõje a legsötétebb erõket küldi a Föld ellen, Thor megtudja, mit jelent igazi hõsnek lenni." Ilyen jelenet nincs.
Magáról a gonoszságról alkotott elképzelés a jéggel, hideggel lehet összhangban, mert máshogy nem. Ezenkívül a jégóriások látszatra férfiak, "látszólag" szexualitástól mentesek. Csavar a filmben, hogy találnak tõlük bébit. De innentõl kezdve esik a film szórakoztató hatása.
agarik 2011 máj. 06. - 22:40:45
(113/299)
Azért elárulhatnád mit vártál Marvel-Thor alakjától?
Nem az a bonyolult karakter...
Captain Americanál egy közepes történetet majd el lehet várni, de lássuk be, a legtöbb képregényfigura nem épp a megkapó/elgondolkodtató történetekrõl híres...
Loiren 2011 máj. 06. - 22:31:05
(112/299)
Mindenképpen érdemes megnézni, de elsõsorban Imax moziban. Imádtam. Kicsit sajnálom, hogy bár a technika és a vizuális látványtervezés fejlõdik, a forgatókönyv írók egyre jobban lazsálnak. A story 2 pontot kap tõlem, mindent ki lehetett elõre találni, de összességében nagyon élveztem :o) Kíváncsian várom Captain Amerikát, bár az tényleg röhejes, hogy Fáklya lesz az.... no comment.
9/10
Miss Arizona 2011 máj. 06. - 21:19:01 9/10
(111/299)
Fúúú nekünk nagyon bejött 3D-ben.
Nagyon látványos, leköti a figyelmet, mindenkinek ajánlom, van benn pár akció és egy kis érzelem is.
3D-ben pedig, ha csak néznéd is ellennél hang nélkül :)
Nekem nem volt csalódás, sõt..
10/10
Rolle 2011 máj. 06. - 19:39:13 10/10
(110/299)
Úgy látom nagyon másképp látjuk a dolgokat!De rátapintottál a lényegre hogy a batman filmekben nem sok van a képregénybõl, meglehetõsen komolyra csinálták a filmeket ami a batman estetében nagyon jól mûködik(nagyon szeretem is õket fõleg a sötét lovagot)de ennél a filmnél a magam részérõl nem tudtam volna máshogy elképzelni,nem csináltam volna egy komoly mitológiai filmet.Szerintem a Thor jól épített a képregényre és kellõen humorosra vette az egész filmet és ahogy a vasembernél is mûködött,itt is mûködik szerintem!Én így gondolom!Remélem érthetõ az álláspontom:):)Jah és a fantáziámat nem ismered hidd el nekem:):)
bugsbunny 2011 máj. 06. - 16:21:04 Előzmény tico999
(109/299)
Akkor jó, hogy nem ezt néztem meg, hanem a Forráskódot. Tegnap még ezen pörögtem, hogy melyiket. Az nem okozott csalódást. Ezen biztos, hogy felhúztam volna magam. Úgy értem, ha valaki egyszer már kitalált valamit, sõt a képregény szinte már egy forgatókönyv, storyboard, akkor nem kéne Istent játszani és újragondolni. Elõször csinálják meg rendesen, aztán nem bánom 10 év múlva a remakeben, már spirázhatják.
A Forráskód legaláb azt hozta, amit vártam. Tök jó volt.
fmaci38 2011 máj. 06. - 15:06:47 Előzmény Rolle
(108/299)
szerinted azért mert képregényben is feldolgoznak egy történetet akkor a filmnek ugyanarról kell szólni? mert ha így gondolod akkor elég baj az neked, a fantáziád egyenlõ a 0-val. a batman is képregény de a film legjobb részeinek köze nincs a képregényekhez. thor legendája, története a mitológiában százszor izgalmasabb érdekesebb mint ebben a gagyi filmben, ezért mondtam hogy sokkal többet is ki lehetett volna hozni belõle. persze akit csak a látvány érdekel az nem fog csalódni.
9/10
Spidercide 2011 máj. 06. - 04:01:19 9/10
(107/299)
Nekem tetszett a film szerintem nem volt rossz. Aminek kifelyezetten örültem az az volt hogy nem a képregényben használt nyelvezetet használta ott ugyanis régies nyelven beszél(és ha angol nyelvü képregényt olvasok azt néha nem csak én nem értem de a többi hõs se akikhez beszél Thor :D) Egy fö hiba volt benne mint a legtöbb marvel filmben mégpedig az hogy a szutyok ultimate univerzumbol táplálkozik. Rühellem az ultimate univerzumot olyan mintha egy baromi hosszu what if- et olvasna az ember amiben összegyurják a legfontosabb eseményeket melyek a hösökkel történtek azt anyi. Erre pedig a legjobb pálda a néger Nick Furry. Remélem se Thor 2 se Amerika Kapitány 2 nem lesz hanem csak Bosszú Angyalai filmek :)
Amugy a képregény filmeknél megfeledkeztek a jo öreg Penge filmröl mely igenis jo és a zenéje is annak a legjobb.

http://www.youtube.com/watch?v=kN4yC2SBJ_U

Az volt az ujabb generácis marvel filmek közül az elsö. A régebbiek közül is az egyik legjobb a Dolph Lundgren féle Megtorló volt annak ellenére hogy egyszerse volt a poloján a fehér koponya szerintem mind a 2 ujabb Megtorló filmnél jobb volt. Van egy régebbi Amerika Kapitány film is ami szintén nem volt rossz és persze ne feledkezzünk meg a régi Hulk sorozatrol sem mely szintén nagyon jo vol (melyben 1 rész erejéig Thor is feltünik). Szerintem az utobbi idõk legjobb képregényböl készült élö szereplös alkotása a The Walking Dead sorozat, igaz hogy teljesen más kategoria és Image képregény (tényleg ott a Spawn is az se volt rossz)de nagyon jo kár hogy csak 6 rész készült még el belöle (a képregény már a 84. résznél jár). De hogy vissza kössek a Marvelhez, a Walkind Dead iroja irta például a Marvel Zombies történetet is mely egy alternativ világban játszodik és a hösök zombik na arrol igazán megnéznék egy filmet, a képregény olvasása közben többször majdnek kiestem a székböl a nevetéstõl :D.

Ja igen és megtaláltam Stan Leet a filmben :) külön örömöt jelent minden filmben megkeresni :D (kivéve a Pengét és a Megtorlót mivel öket nem ö találta ki). Amugy meg asszem most már télleg levadászom az Avengers elsö számát és jol átolvasom majd raktározom a gépen hogy bövitse az 50 gigányi képregény gyüjteményem :)

Amugy a kincses kamrában erösen Agamoto Szeme gyanus tárgyat véltem felfedezni. A nagy darab fekete ficko akivel hadakozik Thor pedig nekem Luke Cage gyanus volt bár lehet csak én akarok sokat képzelni a filmhez. Ha van kocka jöhet Thanos begyüjteni pár egyéb cucc kiséretében hogy kiradirozza az egész univerzumot :D
tico999 2011 máj. 06. - 00:44:15
(106/299)
Nekem a képregény adaptációk közül, ez egy erõs 6/10 vagy egy gyenge 7-es. Szerencsére vagy épp nem, úgy néztem meg a filmet hogy elõtt jól utána olvastam a Marvel univerzum Thor-ra vonatkozó részének. Ezért a történet nagy meglepetést nem hozott, de ez ebben az esetben pozitívum is lehet. Mellesleg akik a mitológia hûségre panaszkodnak nincs igazuk, azt a rész is rendben volt nem is csalódtam benne. Bár én azért nem vagyok történész vagy mi és a viking történetek nagy része inkább csak a "Valkyrie Profile" játékokból ragadtak rám (valaki még?) azokat rogyásig játszottam, na meg az Eric a Vikingbõl.

SPOLIER (talán)! -------------------------------
Számomra a legnagyobb talány hogy minek raktak bele egy 2 mp jelentet Galactus-sal ha az égadta világon semmi szerepe nem volt a történtében. Majd kiderül a 51. Marvel mozifilmbõl?!
medihatas 2011 máj. 05. - 23:53:53
(105/299)
Nagyon tetszett!!!! 8/10 Izgalmas, látványos, elképesztõ.
Pedig se az akciófilmek, sem a tipikus világ megmentése mellett elcsendülõ poénok, sem a kiszámítható szerelmi szálak nem tartoznak a kedvenceim közé.
Mindenkinek IMAX-ben ajánlom, mert rettenetes különbség van hagyományos 3D és egy IMAX 3D között... Igaz majd szétfagytam a légkonditól a 2 óra alatt, de esküszöm, hogy néztem volna még..

SPOILER!!!!ha még nem láttad, ne olvasd tovább..
Lehet ostobán hangzik a kérdés, de nem értem miért törte össze a szivárványhidat?:) köszi a választ
9/10
johnny91 2011 máj. 05. - 21:04:27 9/10
(104/299)
Na igen a Sin City az tényleg nem semmi, valóban a legjobbak kötött a helye.Azzal a filmmel úgy van az ember, hog vagy imádja, vagy azt mondja rá hogy mi volt ez a sz*r?
És még Daredevilt nem is említetted, aki megvakult többek között, de valahogy az õ storyját is elviccelték.Én valahogy nem tudtam komolyan venni olyan ellenséggel szemben, mint Célpont.
Ja és kifelejtettem a 6. kategóriát, ami a Batman & Robin után következik:
Macskanõ / Elektra
Ezek tényleg szégyenfoltok mindennemû képregényadaptációval szemben
10/10
Rolle 2011 máj. 05. - 20:33:25 10/10
(103/299)
A Kick/Ass-t is naon szeretem azon is behaltam!De persze morbidabb sokkal mint ez:):)pont az volt a jo:):)
9/10
johnny91 2011 máj. 05. - 20:04:06 9/10
(102/299)
Valószínûleg az Avengers-ben Loki megszállja majd a Hulk-ot.Így azért mégiscsak lesz elég ellenfél azt gondolom:D
Hulk ellen csak a Vasemberrel lesz esélyük gyõzni, gondolom ezért kerül majd bele Stark a csapatba.Amerika kapitányt meg sztem a kozmikus kocka miatt olvasztják majd ki, Thor pedig természetesen Loki miatt settenkedik vissza valahogy a Földre.Ez az elképzelésem, de lehet totál más lesz.
Spoiler:
http://www.youtube.com/watch?v=jak9touGavI
Ez a zene azért nem kicsit odab*sz!!!
Ez a zene megy az alatt a jelenet alatt amikor elõször meglátjuk az idõsebb arrogáns Thor-t.
Sztem nagyon jó kis soundtrackja lett ennek is, mint a legtöbb marvel filmnek. pl:
http://www.youtube.com/watch?v=K7oZgN_ITKU
http://www.youtube.com/watch?v=5XNfDQS6q9c
http://www.youtube.com/watch?v=aIt8C9_b3HY
de ez a csúcs:
http://www.youtube.com/watch?v=I9PhfUsFvj0
Vasti 2011 máj. 05. - 19:33:01 Előzmény Sonic8
(101/299)
Nem kell az Amerika Kapitányig várni a válasszal, a nagy filmes adatbázison már fenn a jövõ évi szuperfilm stáblistája: http://www.imdb.com/title/tt0848228/
Remélem ezzel nem lövök le nagy poént.:) Mindenesetre eszerint benne van Amerikai Kapitány, Thor, Vasember, Hulk, Loki, Sólyomszem -SPOILER aki Thort le akarta nyilazni SPOILER VÉGE-, a Fekete Özvegy, valamint a SHIELD is. Csak azt nem tudom, hogy lesz-e más fõellen. Ennyi szuperhõs nekem kicsit soknak tûnik Loki ellen. :D
10/10
Rolle 2011 máj. 05. - 17:13:56 10/10
(100/299)
Ez egy képregényfilm ember!!!:):)A képregény valamelyest a skandináv mitológiára épül de mégis csak képregény!Mégis milyen történetet vártál?!:):):)