Téma: Tigristej

ildorka 2008 márc. 01. - 16:40:33
(105/1365)
Jól van! Nem kérdezek többet Tiszirõl, a választ amúgy is megkaptam! A film egyébként a Kis Tigris mellett van, ha valakinek ez nem lenne világos! Hogy mostani-e, vagy nem mostani, az mindegy, mert a nézõ a filmbõl nem tud meg semmit arról, hogy milyen a mostani, cak annyit a végehúzósból, hogy változások voltak! Úgyhogy ez mindegy.
10/10
editor333 2008 márc. 01. - 16:33:57 10/10
(104/1365)
Nem értem kérem, miért nem arra válaszol, amit írtam, az anyaggyûjtésrõl és a keltezésrõl. A további mondatait szintén nem értem. Nem Derdák Tiborhoz jóhiszemû, hanem mindenkihez, ahhoz is akihez nem kellene. Így értettem. Az, hogy önök utálnak valakit, és õ nem utálja ez a problémájuk. Az igazgatóhelyettes a filmben nem attól lesz ellenszenves, hogy Juli annak állítja be, hanem attól ahogyan viselkedik. A kérdés az, hogy bevágja-e egyáltalán, mert ha bevágja abból nem tud máshogyan kijönni. Azzal pedig, hogy bevágta egyet értek, hiszen hozzá tartozik a képhez. A pofonra vonatkozó kérdését nem értem, mi a köze a keltezéshez, a cikkhez vagy a paphoz.
1/10
kadred 2008 márc. 01. - 16:21:37 1/10
(103/1365)
És te is azt támasztod alá, amit mondok a javíthatatlan jóhiszemûséggel. DT-hez való jóhiszemû viszony szerint keletkeznek jók és rosszak a filmben.
Ja, és a pofon mikor volt a Népszabadság cikkhez képest?
ildorka 2008 márc. 01. - 16:19:57
(102/1365)
Így már érthetõ! Az iskolát károsnak tartja, ezért hangolja a falut a film ellen, mert a film meg hasznosnak tartja. Kérdés, hogy a falu hasznosnak tartja-e az iskolát! Ha igen, akkor tudják, hova álljanak, persze ha nem, akkor is tudják, ez igaz.
1/10
kadred 2008 márc. 01. - 16:17:15 1/10
(101/1365)
Persze, nem reagált! Az EU-ig elmegy, csak a maga nyiltan semmit fel nem vállaló módján. Itt zajlott Pesten, emlékszem rá! És az a cikk talán elõzmény nélküli? És Mánfa?
Itt mindenki szerelmes valakibe. Szederkényiék a gáncstalan DT-be, Kafa SA-ba. Ideje letenni rózsaszín szemüveget!
10/10
editor333 2008 márc. 01. - 16:00:22 10/10
(100/1365)
Tisztelt kadred, amit ön ír, akkora tévedésekkel és rosszindulattal van tele, hogy nem tudom válasz nélkül megállni. Elõször is beütve a keresõbe az Alsószentmárton és a plébános szavakat, kijön egy cikk, amiben az áll hogy a plébános végtelenül ellenzi az iskolát, mert helyben van. Derdák Tibor pedig erre nem reagál. Rendben van. Csakhogy megnézte a cikk keltezését? 2007. április. Ebbõl derül ki, hogy mi a véleménye a papnak az iskoláról. Az összes korábbi keltezésû írásos dokumentumban semmi erre utalás nincs. Nem tudom ön szerint mikor kell a rendezõnek anyagot gyûjteni a témájához? Hát nem a forgatás után, kérem szépen. Ami pedig a forgatás elõtti, abban semmi ilyen nem olvasható. Mindezt csak azért írtam le, mert aki csak minimálisan ismeri Szederkényi Julit, annak nevetséges a felvetése is annak, hogy rendelésre dolgozik, annak pedig, hogy valaki iránti negatív beállítódásból kezd dolgozni, egyenesen abszurd. Nem is naivitásnak kell ezt nevezni, hanem javíthatatlan jóhiszemûségnek, amin gyakran a tények sem változtatnak nála akkor sem, amikor pedig már kellene. Ennyit errõl, tisztelettel.
misike28 2008 márc. 01. - 15:30:01
(99/1365)
A filmet nem láttam, de van olyan is, hogy valaki azt mondja az elején, hogy nem akar szerepelni, azután 5 perc múlva már ott lubickol a gép elõtt. A metakommunikáción múlik, hogy leállítom a gépet, vagy nem. Az emberek érzik, ha rajtuk van a kamera. Akit zavar, az a képben mindig mutatja, belenéz, bosszús, vagy ilyenek, hacsak nem rejtett kamera van.
1/10
kadred 2008 márc. 01. - 15:28:27 1/10
(98/1365)
Jubileumi ujjongásom után elolvastam én is elmaradásomat. Napnál világosabb. A filmen keményen átsüt, hogy rendelésre készült, a fõhõs ábrázolásából, és utána ügyes eltüntetésébõl. Szederkényi Júlia kivételével mindenki tud Derdak sorozatos bukásairól. A saját alapítású egyháza honlapján el is indított egy „malacmosdató” sorozatot „Történet” címmel megmagyarázni, „miért távozott a Gandhiból”, meg ilyesmik. Kíváncsian várom a Kis Tigris rovat megírását, bár a Kis Tigrisesek helyében ezt nem tûrném.
Az is kibukott, hogy talán nem is az a szerencsétlen Takács lett volna az ellenpólus, hanem a pap, csak õ bölcsen elzárkózott. Nem is akarok róla írni, mert valóban illetlenség, de csak egy kis Google keresés, és teljesen egyértelmû, mi a viszonya a fõhõshöz. Aki dokumentumfilmet készít, az ilyen elõmunkálatokat nem mulaszthatja el.
A film erényeit továbbra sem vitatom, bár érdemes lenne a helyiekkel tisztázni a félreértéseket! És erre ez a fórum nem alkalmas!
ildorka 2008 márc. 01. - 13:38:32
(97/1365)
Kafa, Tiszit nem én hoztam fel elsõként! És nem azért védem, mert valamelyik oldalon állok, hanem mert marha jó! Szederkényi Julit személyesen nem is ismerem, a filmet egy régi munkatársa küldte át. Az én védelmemre nem szorul!
10/10
szederkényi juli 2008 márc. 01. - 13:03:20 10/10
(96/1365)
Kedves fórumozók, sem módom, sem idõm nincs még pár napig beszállni a fórumozásba, a követésébe sem nagyon, bár nagyon izgalmas és tanulságos, amit látok. Nagyon röviden a közvetlen elõzményekre mégis reagálnék.

1. Tiszinek nem fõszerepet szántam, hanem beszélgetést kértem tõle többször is, egyszerûen azért, mert a falu életében nagysúlyú tényezõnek láttam és látom, fontosnak tartottam volna tehát megtudni, mit gondol a gimnázium színrelépésérõl a faluban. A mánfai elõtörténete, nyilván az én hibám, de eszembe sem jutott. Olvastam elõzõleg róla persze, de azt, hogy a Collegium Martineumban neki lett volna konfliktusa Derdák Tiborral, most, itt hallom elõször. Nyilván vétkes tájékozatlanság, de ha hajlandó velem beszélni, erre is fény derülhetett volna.

2. A kamera elõtti nyilatkozatot õ mindannyiszor "az újságírókkal" való rossz tapasztalataira hivatkozva hárította el, amit én nem éreztem ugyan hitelesnek, de minden kérésem és érvem lepergett róla. Sajnálom. Én mindannyiszor igyekeztem empatikus és diplomatikus is lenni, õ kevésbé. Döntését tiszteletben tartottam, az viszont igaz, hogy ha egy totálkép közepébe közterületen beleállt, nem tudtam kihagyni.

3. Tilbert ezirányú kívánságára nem tudok visszaemlékezni. Az esti tagozaton volt egy fiatalasszony, aki nem kívánt képben lenni, vért izzadtam az órán, hogy kikomponáljam, végül sikerült. Kedves Kafa, kérlek, ezt a vádat azért tényleg ne vágd hozzám, hogy a "nagy fehér plébános" versus "kis cigány Tilbert" felállásban én így döntenék. Köszönöm, most ennyit írnék csak. Üdvözlet mindenkinek.
nakiez 2008 márc. 01. - 13:02:29
(95/1365)
Forgatni, interjuzni, nem értek hozzá. Nem engedte, hogy SZJ felvegye.

Kedves Kafa! Szentmárton internetes helyzetét ismerve valószínüleg nincs a Tiszi online. Viszont Te is említesz olyan neveket, akik, nem szóltak hozzá! Derdák Tibor, vagy a te Somogyi Antalod talán reagált a személyükkel kapcsolatos felvetésekre?
1/10
Freeman és Kafa 2008 márc. 01. - 12:42:14 1/10
(94/1365)
A francba! Hallgatni akartam!

Vegyétek már észre, hogy a Tiszit a filmet mindenben támogató oldal hozta ide, és egymástól kérditek, mi baja a filmmel! Elõszór tudni kellene, hogy tényleg filmellenes! Aztán õt kérdezzétek! Ott, ahol válaszolni is tud, és nem a háta mögött tárgyaljuk ki!
ildorka 2008 márc. 01. - 12:34:42
(93/1365)
Már bocsánat, mi az, hogy nem engedte meg, hogy forgasson? Rendõr õ? Hogy õ nem interjúzik, az egy dolog! Ráadásul interjúzott már egy csomó filmben, (egyik gyengébb, mint a másik) én is onnan ismerem. Két filmben is láttam, mind a kettõben körülbelül õ volt a filmek egyetlen érdeme! Azért, mert nem interjúzott most hangolja a falut e film ellen? Nem értem, mi más baja lehet, ezt kérdeztem!
1/10
Freeman és Kafa 2008 márc. 01. - 12:27:29 1/10
(92/1365)
Nagyon jó! A nagy fehér plébános ha szól, nem szerepel a filmben, a kis cigány Tilbertnek ez a joga már nincs!
El tudom képzelni milyen a Tiszi fõszerepe a mánfai Tiszi-DT konfliktus után.
Díjazom a kompromisszumkészségedet Nakiez, de azért vegyétek észre, hogy a Tiszit ti kevertétek itt bele!
(Visszavonulok újból a hallgatásba, Ne provokáljatok!)
nakiez 2008 márc. 01. - 12:19:02
(91/1365)
Valamit nem tudsz Kafa! SZJ a filmben a Tiszinek az egyik fószerepet szánta. A Tiszi nem engedte meg, hogy forgasson.
ildorka 2008 márc. 01. - 12:13:45
(90/1365)
??? Azt írta NAKIEZ, hogy Tiszi hangolja a falut a film ellen. Könyörgöm, miért??? Mi a baja, azt kérdeztem! Ugyanis elképzelni sem tudom.
1/10
Freeman és Kafa 2008 márc. 01. - 11:56:01 1/10
(89/1365)
Na ez a pont, ahol fogadott hallgatásomat fel kell adnom.
NEM HAGYNÁTOK KI A TISZIT!!!!!
Én ugyan nem vagyok vallásos, de aki a Tiszit ismeri, tudja, hogy a cigányokért senki nem tett többet! DT a nyomába se léphet, csak fujjon rá mánfai bukásáért, köhög a bolha!

KÉREM A TISZI SZEMÉLYÉT MELLÕZNI! Õ SEM KOMMENTEL ITT, TI SE PROVOKÁLJÁTOK! A FILMBEN SEM SZEREPEL. MIÉRT KELL MINDENKIT BELERÁNGATNI?
ildorka 2008 márc. 01. - 11:29:20
(88/1365)
Mi baja Tiszinek ezzel a filmmel? Terjesztenie kellene inkább, ahogy csak tudja! Ha pedig idegen jön a faluba, annak osztogatnia! Pályázatokhoz csatolnia! Megbolondult? Ilyen reklámot még nem kapott a faluja!
nakiez 2008 márc. 01. - 09:46:50
(87/1365)
Kösz, leesett, a Tilbert polgári neve Péter. Õ meg a Palacsint, akit csak sejtek, hogy ki, személyükben érzik magukat sértve, és ahogy értesültem a tisziék is hangolják a falut a film ellen. Állítólag a Taki nem, pedig az elején azt hittem. Neki érdeke, mert õ a negatív fõszereplõ, meg a Derdákot se bírja, aki a pozitív fõhõs.

Kafa hiperárzékeny vagy, és SA iránt beteges rajongással vagy. Viszont némi igazságod van. SA-t régebben hullarablónak tartottam, mert beleült a Derdák által megteremtett készbe. Azóta árnyaltabban látom. DT-t az egyháztanács eleve nem akarta, de Takit sem, ezért tényleg valamelyest "megmentette" az iskolát, de ezt nem kell túllihegni. Ha a Taki nem megy neki a Derdáknak, nincs ilyen helyzet. Hogy Kafának legyen igaza, le kellene hagyni az SA személyét érintõ végfeliratot. Semmit nem változtatna a filmen, de nem nyitna újabb "frontot".
Amit meg DT és SA találkozásáról írsz, annak értékelésekor elfelejted, hogy DT-t Taki már régóta idegileg is ki akarta készíteni. Felépít egy iskolát, és bemutatják neki azt, aki elveszi tõle. Az õ nézõppontja ez.
palacsint 2008 márc. 01. - 09:01:20 Előzmény zzzümi
(86/1365)
Pedig elolvastam mit írtam. Nem fröcsköl és érthetõ. Olvassák el, talán megértik. Minek irjam le még.