alanis 2021 aug. 09. - 19:45:57 Előzmény zuzuzu777
(98/898)
Akkor ez a nő egy isten csapása lesz. És a két másik nő, hogy fér majd bele a képbe? Ellene vagy együtt fogják a sok gonoszságot elkövetni? Vagy így is meg úgy is....

Én eddig túl sok török sorozatot nem láttam. A legelső a Tiltott szerelem volt, elég megdöbbentő véggel, bár valahol érthető volt. Ugye a többi sorozatnál mindig nyálas vég van, na itt pont nem az történt. Még láttam az Ezelt, és most ez az újabb Tiltott sztori. Ez azért elég nyálasnak mondható az előző kettőhöz képest.
10/10
Helena25 2021 aug. 09. - 19:30:14 10/10 Előzmény zuzuzu777
(97/898)
A sorsok útvesztője című sorozat 401 részes volt, amibe annyi történetet belepakoltak, hogy a közepénél úgy éreztem, hogy már egy másik sorozatot nézek. Ez mire jó, nem értem. Akkor ennél a sorozatnál is ez lesz, úgy vélem. Szerintem nagyon túl akarják szárnyalni a mexikóiakat, nem elég a száz valahány rész, toldjuk meg. Csak szerintem, ha túl sok minden bekerül egy filmbe, pont azzal vész el a varázsa, és ahogy kezdtem az elején, az az érzése támad az embernek, hogy már másik sorozatot néz, nem azt, amit elkezdett nézni, más lesz a hatás, akár az eredeti mondanivalója is. De nézem továbbra is, mert tetszik, jobb lenne kevesebb piszkoskodás, több sutaság, humor.
10/10
Helena25 2021 aug. 09. - 19:20:29 10/10 Előzmény alanis
(96/898)
Az igaz, hogy a Törpilla soha nem mondta Dündar-nak, hogy szereti, de ezt akkor se érdemelte. Emiatt becsavarodott? Ez is jó nagy hülyeség! Pláne férfi létére, hihetetlen. Amikor elkezdenek dolgozni egy forgatókönyvön, szem előtt kellene tartani a következetességet. A karakterek megfelelő kidolgozását, és hogy nem kell feltétlenül ezer szereplőt, ezer eseménnyel beletenni, pláne nem hülyeségeket. A néző szeme előtt peregjenek az események, ne a néző fejében. Például a válás esete: Dündar apjával meg mákjuk van, hogy így állt a dolgokhoz, ő elintézi a válást, az oké, de valamit alá kellene írnia a Törpinek, nem? Nem kellene a levegőben hagyni dolgokat, a folytonosság miatt, kell a visszacsatolás, mert ez így nem valósághű. Egyébként jó kis sorozat ez, csak szépen kellene felépíteni. Yildiz régi barátnője kapott pénzt és elment, nekem ezzel nincs bajom, nem követelt többet, nem zsarolta tovább, elvarrták a szálat. Viszont ott az elején a férfit, akit megvádoltak, hogy elverte ezt a barátnőt, a rendőrség ment érte a munkahelyére (biztonsági őr volt), Halit kirúgta és nincs folytatása? Azóta is a rendőrségen ül? Nem hiszem. Hakan barátnője a karriert választotta, szerintem ez is rendben van. Viszont az a férfi, akinek az anyját elütötte Irim, az sok pénzt akart, azzal mi lett? Megkapta az 5 milliót? Mert erről se volt szó! Kemalt elválasztotta Halit a lányától, az is durva. Milyen jogon, pláne milyen erkölcsi alapon? A lányával soha nem foglalkozott, most meg beleszólt így az életébe, közben ő sem a hűség mintaképe. Halit megalázza sokszor Yildizt, a gyerekei előtt, ők meg kuncognak ezen, ez a durva. Halit- Yildiz, ők ketten a gócpontok, mindketten negatív szereplők, mindketten piszkoskodnak. Ők ezért vannak együtt, ezért rakták őket össze, pedig van közöttük kb. 30 év korkülönbség, a rendezőt nem érdekli. Alihan és Ender házassága talán a legérthetetlenebb számomra eddig, valószerűsége egyenlő a nullával.
zuzuzu777 2021 aug. 08. - 23:32:26 Előzmény alanis
(95/898)

Sahika, mert így hívják Svájcban élt milliomos férjével (hogy milyen nemzetiségű nem jegyeztem meg, mert a történés szempontjából érdektelen), akihez a pénze miatt ment, de nem bírta elviselni, ezért megölte vagy megölette. Idővel ez kitudódott és ezért el kellett menekülnie az országból. Mivel bátyja nem tudott erről, szívesen fogadta. Természetesen nem tudott nyugodtan ülni a hátsóján, ezért elkezdett a milliomosok körébe nézegetni és egymás után meg is találja őket (pl. még Halit menyasszonya is lesz, de nemcsak az övé)


Nem sok török sorozatot láttam, de az a gyanúm, hogy az ottani embereknek valahogy nagyon furcsa a szemük kék színe, legalább is máshol nem láttam ilyen színt.
Utána néztem és tudományosan bizonyított (érdemes utána nézned nagyon érdekes teória).

Egy ilyen akarnok egyáltalán szerethet? Nem vitatkozni akarok, mert nem emlékszem, hogy mit mondott az üzlettárs, a lényeg, hogy a sorozatban is és az életben is megkapta a magáét!
alanis 2021 aug. 08. - 19:35:40 Előzmény zuzuzu777
(94/898)
Egy nőt szeretett, legalábbis az ex-üzlettárs szerint, Alihan anyját.

Ez a szem ügy... nálam az Alihan színésznél is felmerült, mert sok helyen olvastam, kék szeme van, de én nagyon sokszor komolyan mondom zöldnek láttam. Lehet a világítás vagy színtévesztő lettem idővel vagy simán rosszul látok már... :)

Kaya huga valami szándékkal érkezik vagy csak úgy beállít és gonoszkodik majd? Valami céllal érkezik és bosszúra éhezik vagy hogy lesz? Spoilerként megírnád kérlek? :)
zuzuzu777 2021 aug. 08. - 18:59:10 Előzmény alanis
(93/898)
Szerintem egyiket sem, hisz látszik rajta, hogy egoista, mindenkivel lekezelően viselkedik és saját magán kívül senki nem létezik. (ezt az elkövetkezendő bölümökre is alapozom )
Az első feleségéről nem tesznek említést, de úgy néz ki, hogy Zerrin miatt hagyhatta el.
Érdekes módon a lánya se tesz említést róla.
Zerrin? Őt a vagyona miatt vette el, az após ráírta a kötvények nagy részét, hogy vegye el a lányát, aki anno beleszeretett.
Ender? Lóti-futi volt a cégnél, nem emlékszem, de azért vette el, mert terhes lett? Iskolázatlan, buta, de szembetűnő, nagyratörő lány volt.
Van egy olyan gyanúm, hogy cserélgetik a szemén a lencséket, mert amikor nagyon mérges, akkor teljesen más kék a színe.
Yildiz, ugye őt Ender fektette a férje ágyába azzal a céllal, ha elválnak, akkor nagyot kaszál, de 15 év alatt nem ismerte ki Halitot.
Yildiz is hol a felesége, hol nem, de amíg "révbe" jut, hát szenved sokat.
A legjobbat és legtöbbet a Kaya-Ender páros nyújt. Ahogy írtad, Ender nem szerethető, de Kaya ellensúlyozza, amíg meg nem jelenik a harmadik grácia, a húga Sahika, aki mindenben felülmúlja Endert, a felülmúlhatatlant!
Így emlékszem, nem innék rá mérget!
alanis 2021 aug. 08. - 09:13:22 Előzmény zuzuzu777
(92/898)
Nagy kérdés, Halit egyáltalán szerette bármelyik feleségét? Szerintem nem. Őt talán egyedül Zerrin, bár az is inkább egy beteges ragaszkodás mint igaz szerelem. Hogy Zehra anyjával milyen volt a házasság, arról semmit sem tudunk, még azt sem, hol van Zehra anyja. Valahogy mélyen a tippem az, hogy az a feleség meghalt.

Igen, valahol ezt érzem a Kaya - Ender pároson, hogy szeretik ezek egymást. Ráadásul ahogy egymásnak mennek, elég nagy potenciál van a két emberben. Nagyon jól passzolnak, élvezem minden közös jelenetüket.
zuzuzu777 2021 aug. 08. - 00:02:54 Előzmény alanis
(91/898)
Köszönöm szépen a korrekt válaszokat, amiket írtál. Nagyon odafigyeltél a filmre!
Már nem emlékszem pontosan, tudod ezek a részek már több mint 2 éve voltak, de Ender mindenképpen bosszút akart állni volt férjén és pontosan úgy, hogy lassanként innen-onnan bekebelezi Halit körül a részvényeket, ő lesz a fő részvényes és kirúgja Halitot.

ez így is lesz! miután nagyon tetszik neked az Ender Kaya páros, ők is össze fognak házasodni a közös gyermekük és olthatatlan szerelmük miatt


Ender nem szerelemből ment hozzá, mert ő mindig is (?) Kayát szerette, de Halitot se kell félteni nagy nőfaló volt, van és lesz. (ez most csúnya magyar)
Elnézést, ha néha előre "beszélek".
Mondhatnánk azt, hogy az egész sorozat a részvényekről szól - lehet, hogy meglátjátok a többi részben (kívánom nektek, hogy folytassák)
zuzuzu777 2021 aug. 07. - 23:46:47 Előzmény Helena25
(90/898)
Alanis olyan szépen válaszolt minden kérdésedre, hogy nekem nem is maradt semmi.
Dündar gyerek ment a szülőfalujába, oda száműzte az apja.
Eleinte tényleg (de nagyon az elején) szimpatikusak voltak Törpi és Góliát.
Úgy emlékszem, hogy Góliát észbe kapott, nem akarta Endert, csak Törpiről álmodozott, de akkor jött a fényképes trükk, amivel Ender el akarta szakítani őket egymástól. Itt megint Yildiz játszott közre!
Yildiz és Halit, nahát ők tényleg egy csoda házaspár, a fehér hajú hányszor fogja kirúgni Yildizt és ő hányszor fogja magát "visszatrükközni". Az öreg viszont minden feleségével egyformán bánt, emlékszem Enderrel miket csinált!

és nem ő lesz az utolsó felesége


alanis 2021 aug. 07. - 22:16:56 Előzmény Helena25
(89/898)
Kemal... nem lett részletezve, de visszakapta Halittől a befektetett pénzét és továbbállt - hogy hol azt nem mondták - és új életet kezdett.

Dündar meg nagy valószínűséggel egy klinikán kötött ki a pszichés zavara miatt.

Sinan is anno elég kurta-furtán került ki a képből, kétszer is. Valahogy az írók, akiket kiírnak, nagyon gyorsan teszik, csekély magyarázattal. Ugye ott van Yildiz volt barátnője is, azt is ripsz-ropsz kiírták. Hogy hova ment és mit csinált a kizsarolt pénzzel, senki sem tudja. Vagy én nem emlékszem rá már.
alanis 2021 aug. 07. - 21:52:30 Előzmény Helena25
(88/898)
Dündar apja vállalta, hogy elintézi a házasság érvénytelenítését. Szerintem azon már rég túl vannak, csak nem beszélnek róla.

Na igen Kemal... nekem ő egyik nagy kedvencem volt. Vele lehetett volna tényleg kezdeni sok mindent. Nem is értem, miért hozták be, mert szerencsétlent csak arra használták, hogy Yildiz után koslasson, féltékennyé tegye. Jól elpazarolták erre a szerelmi nyűglődésre, mert az Enderral való egyezséget nagy ritkán érintették és valójában semmi sem történt.

Hakan is szimpatikus, bár az ő karaktere meg Alihannak van alárendelve. Róla sem tudunk sok mindent, a szerelmi életét is letudták pár részben, azóta megint csak Alihan és Zeynep között vándorol. Nagyon nem bántak túl kegyesen vele sem az írók. Kár érte.
alanis 2021 aug. 07. - 21:47:16 Előzmény Helena25
(87/898)
Mondjuk Zeynep végig mondta Dündarnak, hogy nem szerelmes belé. Bár tény, az egész idióta házasságot ő találta ki, ráadásul az esküvő előtt 5 perccel lelépett.
Ha innen nézem, semmivel sem különb Alihannál, aki minden szó nélkül elvett egy nőt érdekből, miközben állítólag olyan őrülten szerelmes volt másba.
Úh. valahol passzolnak egymáshoz.

Én valahol ezt a Halit-Yildiz házasságot, párost nem tudom hova tenni. Mi a fészkes fenének vannak ezek még mindig együtt? Főleg Halit miért nem rúgta még ki? Állandóan csak ordít vele, kioktatja, hogy szégyent hoz rá és elsősorban a nagy Argun névre, hogy nem tud viselkedni, csak a pénzt költi stb. Ez hol házasság már? Oké egy fiatal, dekoratív feleséget mondhat magának, aki rafinált ugyan, de nem túl eszes.
alanis 2021 aug. 07. - 21:40:53 Előzmény zuzuzu777
(86/898)
Ender - Alihan házasság? Ott nem az volt, hogy Alihan bosszút akart állni Haliton, és ezt a cégen keresztül akarta elérni? Ehhez Ender bejelentkezett, hogy segít neki. Persze nem a nagy semmiért. A feltétel az volt, ha elveszi feleségül, megkapja a részvényeit és azzal már többségbe kerülhetett volna Alihan. Vagy valami ilyesmi....
alanis 2021 aug. 07. - 21:37:48 Előzmény zuzuzu777
(85/898)
Az elején érdekes párosnak tűntek pedig, legalábbis számomra. Talán az egyetlen párosnak, ahol igaz érzelmek domináltak a két ember között. Szemben pl. Halit-Yildiz párossal.
De tény idővel, ami az elején tetszett, Zeynep sziporkái, beszólogatásai Alihan irányába, ma már frászt kapok tőle én magam is. Kissé túlzásba vitték az írók. Ahogy a kinézetét is szépen eltolták. Én három fázisra osztottam, és talán a 2. jött be egyedül. A haja pl. ott volt a legtermészetesebb, a 3.-ban túltolták ezt a hajvasalást hogy komoly üzletasszonynak nézzen ki.
Alihan is... egyfelől egy kegyetlennek tűnő, hidegfejű üzletembernek mutatták. Másfelől meg ami a nőket illeti, úgy cserélte őket érzelem nélkül mint más a fehérneműjét, tehát nagyon tapasztaltnak próbálták eladni, miközben kiderült, mekkora naiv is ami a nőket illeti.
10/10
Helena25 2021 aug. 07. - 20:46:18 10/10 Előzmény zuzuzu777
(84/898)
Akkor Zehranak nem szántak valami jó sorsot, pedig én bírom. Szegénykém csak szeretetre éhes, az apja se szereti igazán. A férfiak is kihasználták, pedig szép nő (picit nagy az orra) és szerethető. Yildiz adott neki rendesen, az is szégyellje magát. Ebben hasonlít egymásra a két nővér: tudják mindketten hogyan kell elintézni valakit. Amúgy külsőre nem hasonlítanak. A többi sem: sem Zerrin és Alihan, sem Ender- Cennar testvérpáros nem hasonlítanak egymásra, nem igazán testvérformák. Szerintem elég sok évkülönbség van közöttük és a kinézetük is nagyon más. Alihan és Hakan már jobban elmenne testvérpárnak. Endert Zerrinnel kellett volna összerakni.
A Törpilla válásával nem is foglalkoznak, semmit nem mutatnak belőle, semmit nem mondanak róla, fel se hozzák, csak Alihannal az esküvőről beszélnek, de előtte el kellene válni, nem? Engem nagyon idegesít, hogy csak úgy otthagynak dolgokat, félbehagynak, akár az ötmillió líra a gázolásért. Csönd van. Mire jó. Mindig behoznak újabb szereplőket, lásd Elif, ahelyett, hogy az elkezdetteket befejeznék. Dündar esete, mi lett vele, hol van? Vagy akár Kemal. Elváltak, oké és megszűnt létezni? Mi van a cégével? Hova lett? Jött helyére Kaya. Jönnek-mennek a szereplők, de a karaktere egyiknek sincs rendesen kidolgozva, mennek a kukába egy idő után.
Majd rákeresek a török változatra, meghallgatom eredetiben egy kicsit, főleg Zehrat.
zuzuzu777 2021 aug. 07. - 14:25:22 Előzmény Helena25
(83/898)

Törpi "csak" utánozta Góliátot! Góliát helyébe nem is venném el! Kis méregzsák. Amilyen kicsi olyan fene nagy a büszkesége!
Az Elif az most nekem fekete lyuk! Esetleg egy 2,5 méteres csontváz?
Már régen, de írtam, hogy Halit szexuális botrányba keveredett a való életben!
Cenner és Zehra összejönnek egy kis időre, sőt még csókolózni is fognak!
Szegénykém, azért rajta is átmentek néhányan és fognak is!
Nincs lehetőséged meghallgatni Zehra eredeti hangját?


10/10
Helena25 2021 aug. 07. - 09:57:55 10/10 Előzmény zuzuzu777
(82/898)
Így értem, amúgy nem értem, mire volt jó? Egy erőltett vonal, semmi életszaga. Annyi logikátlan dolog van benne! Szeretek egy csajt, de elveszek felelségül egy nálam jóval idősebb nőt, brrr., mert apám megcsalta anyámat, még a hideg is kiráz ilyen ostobaságoktól. Kicsi Törpillám vonulhatott volna kolostorba is. 10 bölüm az ő zárdai élete. Lehet, hogy a muszlimoknál nincs kolostor, erről elfeledkeztem, mindenestre ocsmány dolog volt, amit művelt, erkölcsi határokat lépett át. Én azért Alihan helyében elgondolkodnék, hogy milyen nő az ilyen, aki ilyet megtesz bárkivel is. Hogy mondogatta itt a tegnapi részben, hogy Elif nem őszinte, valami hátsó szándéka van stb. Pont ő!!!! Karaktere már kiváltott bennem olyan ellenszenvet, mintha legalábbis gyilkos lenne, mélyen elítélem. Na, végre Ender-re egyszerűbb ruhát adtak, ékszerek nélkül, jobban illik a filmhez. Aki egyre jobban tetszik az Cenner, szegénykém próbál csajozni. Felkeresi Zehrat, ül a nappaliban és a csaj jön le az emeletről körömcipőben.
Halitból simán kinézem, hogy botrányba keveredett, ellenszenves ő is, kezdettől.
zuzuzu777 2021 aug. 06. - 23:17:22 Előzmény Helena25
(81/898)
A házasság mire volt jó? Tisztázódott Góliát apjának szerepe és Halité (jaj de nem szeretem, különösen azóta, amióta kiderült, hogy miért is írták ki a sorozatból! )
Akkor Törpi nem kezdett volna Dündarral, Endernek nem lett volna új háza, és legalább 10-11 bölümmel rövidebb lett volna.
Kezd már tisztázódni Ender - Kaya?
zuzuzu777 2021 aug. 06. - 23:10:32 Előzmény alanis
(80/898)
A legmesszebb menőkig egyetértek majdnem mindennel, a kivétel Törpi és Góliát!
Rossz nézni őket, külön külön még csak csak, de együtt, borzadály! Ez a nő mindent összeszedett magába, ami negatív. Külsőleg is - belsőleg is (jó erről nem ő tehet).
Jó, hogy kiírták őket, mert jön az igazi ármány trió: Ender, Yildiz és Sahika! (no itt is megállnék egy szóra, nem vagyok kárörvendő és rosszindulatú, de jönnek a még szebb ruhák, cipők, villák, bútorok, szerelmek, stb)

Az egész 110 bölümben egyetlen pozitív szereplőt láttam és nagyon tetszett - és az KAYA! (félreértések elkerülése végett - nem mint férfi, hanem mint karakter)
Jól megkavarta a dolgokat? Nem! Vihart csinált! Amennyiben jól emlékszem egyetlen bölümből sem hiányzott.

Megfigyeltétek, hogy az éttermekben a szereplők állandóan hadonásznak a késsel és villával?
alanis 2021 aug. 06. - 11:27:06 Előzmény zuzuzu777
(79/898)
Az bosszant még a fordítás mellett, hogy senki sem olvassa át a szövegeket, amit végül oda adnak a színészeknek? Nem tűnik föl senkinek, hogy némelyiknek se füle se farka, nincs értelem, kapcsolódás a mondatok között? Én elhiszem, hogy rohamtempóban csinálják, de akkor adják ritkábban a részeket vagy mittomén. De így ez a félcmunka nagyon gáz. Főleg annak ismeretében, milyen zseniális volt régebben a magyar szinkron.

Na igen a Zehrat alakító színésznő.... tényleg nagyon karakteres mély hangja van, már csaknem férfias. De nagyon jó. Szeretem hallgatni.

Párok közül bevallom én pont a Zeynep-Alihan párost kedvelem. Természetesen mindkét oldalon rengeteg sok hibás lépés, döntés született, amiért lehet őket szidni, nem szeretni. De még talán ezek ketten vannak a legreálisabban öltöztetve is. Otthon Zeynep papucsban, otthoni göncben, nem kiöltözve kisestélyiben flangál mint a többi nő. Alihan is irodán kívüli jelenetekben nem öltöny, hanem laza, melegítő akár. Oké adidas csukában, de őt valahogy nem is tudom elképzelni papucsos lábbal. :)

Zeynep előző pasijai... hát Cem ritka unalmas egy tag volt, én halálra untam szegényt. Rendes egy pasas volt ezt tény, én családcentrikus is. De végtelenül unalmas, megaludt a tej a szájában. Ez a Gündar gyerek meg egy maffiozó volt, egyedül szerintem ezt pont Zeynep nem látta. Egyik sem illett hozzá szerintem.

Kaya így elsőre szimpatikus, és főleg érdekes egy karakter. Na ő jól megkavarta a dolgokat. Endert hiába nem bírom, de vele jó páros lehetnének.