rapidf30 2012 okt. 12. - 11:24:38 Előzmény liliom31
(2270/2630)
Szia Liliom31! Nem sokat tudunk - mi akik napról napra várjuk egymás hozzászólását - egymásról. Személy szerint egy kellemes légkört éreztem. A nap részévé vált már nemcsak a film hanem ez a lehetõség is.Megismertük mások észrevételeit. Ez nem egy bólogató-hozzászóló lap, kellenek az építõjellegû mégis nagyon kulturált viták. Szerettem olvasni mások véleményét, ki, hogy látja.
...és most az egyik kis társam elköszön. Nem elég, h vége a filmnek nincsenek a "többiek" akik szintén nézték és véleményük volt. Köszönöm, hogy olvashattalak. Én még úgy gondolom nem köszönök el mert azért a mai részt még remélem megvitatjuk.
_Selma 2012 okt. 12. - 11:00:20
(2269/2630)
Olvasva benneteket, és a tényleg különbözõ látásmódokat, úgy gondolom, hogy sok fantáziadús ötletet adhatnánk!:)))
Különben nem kell feltétlenül a legvégétõl folytatnia, már hamarabb is belenyúlhat a történetbe, sõt, akár még új szereplõket is beleírhat, ez még bõven belefér egy fic-be.
Mindenesetre nekem személy szerint hiányérzetem lenne Bihter nélkül:)
rapidf30 2012 okt. 12. - 10:22:40 Előzmény ehajno
(2268/2630)
Valahogy pont így tudnám elképzelni "megmenteni" ezt a sötétszürke szenvedést befejezést. Egy folytatással ahol van remény, hogy a dolgok jóra is fordulhatnak. Idõvel. Nem kell, h rózsaszínû legyen. Sõt. Az unalmas. De ha Behlül esélyt kapna /mert bebizonyítaná Nihalnak és a bácsikájának is persze nem kis idõ elteltével/ azért lenne bennünk mindig egy kis izgalom meddig tart a "jó Behlül", hogyan folytatódna Hilmi harca, Peykerék sorsa, Firdevs ezentúl milyen jellem lenne? De most vége. Ez így nem ér.
liliteve 2012 okt. 12. - 10:09:27
(2267/2630)
Az idõ mindent megold? Hm. Azt hiszem. Vagy inkàbb ez a bûnök súlyátòl függ. Ha a saját életemet veszem alapul, En is bocsátottam már meg olyat, amit nem kellett volna. És lássuk be, amit Bchter és Behlül mûveltek, nehezen lehet/ne megbocsátani. En személy szerint nem tudnék sek Adnan, sem Nihal helyében Behlülnek...


A jelenet az erdõben nagyon tetszett. Sztem Bichter már akkor eldöntötte, hogyan tovább Behlül nélkül. Nekem nagyon tetszik a film zenéje, de azt hiszen már írtam. Sztem ma elõre sejteti a baljós véget. És jók voltak a tegnapi lassitasok is.

Hogy õszinte legyek En meg mindig nem tudok sokszor elmenni Behlülön. Egy kicsit nekem is visszás volt, h Bichterrel való beszélgetès közben még sírt, aztán alig 5 perc múlva még önfeledten mondta Nihalnak, szeretlek. És nekem is feltûnt a 2 mulatság közti kontraszt...de Behlül vajon miért volt bánatos? Mert nem szereti Nihalt, mert inkàbb Bichtert választanà, csak fèl a következményektõl? Számomra még mindig nem világos. REM a mai részben mindenre választ kapok/kapunk.

Mindenesetre sajnálom, h vége a sorozatnak. Sztem ismételni fogják ezt is a fem3-ön, sztem nézem majd az elejétõl.
9/10
lilei 2012 okt. 12. - 09:43:47 9/10 Előzmény ehajno
(2266/2630)
Szeretném én is olvasni...ha egyszer megszületik a folytatás a Te tolladból!:-)
9/10
lilei 2012 okt. 12. - 09:42:55 9/10 Előzmény malczikaantaika@gmail.com
(2265/2630)
Nem cserélték fel a két részt...ez így van eredetiben is....kiirták:egy nappal korábban...utána visszatértek: esküvõ napja.
9/10
ehajno 2012 okt. 12. - 09:01:01 9/10
(2264/2630)
„Ettõl függetlenül Behlül csak akkor érdemelhetné ki Nihal szerelmét, ha talán hosszú évek alatt sikerülne jóvátennie azt a sok bûnt amit elkövetett.”
Mivel én úgy érzem, hogy Behlül õszintén szereti Nihalt, ezért az idõ múlásával szerintem összejöhetnek. (Sem az eredeti filmet nem láttam, sem a regényt nem olvastam, csupán ez az érzés jött le nekem a filmbõl.) Van egy mondás, miszerint az idõ mindent megold - ez valójában így nem igaz. Tenni kell érte, hogy megoldódjanak a gondok, és szerintem Behlül mindent el fog követni, hogy visszakerülhessen nagybátyja kegyei közé és Nihal is megbocsásson neki. Én így gondolom. :)
9/10
ehajno 2012 okt. 12. - 08:52:41 9/10
(2263/2630)
Na látod ez az, hogy mindenki máshogy látja! :) Gondolom nem csak az elmúlt évek nyomják rá a bélyegét a lelkünkre (és a szemünkre), hanem az aktuális idegállapotunk is. :)
Az én "látatomban" amikor Behlül a kocsiban beszélt Nihallal, akkor úgy éreztem, hogy egy hatalmas kõ esett le a szívérõl, és valamiféle nyomás alóli felszabadultsággal mondta ki, hogy szereti.
9/10
ehajno 2012 okt. 12. - 08:48:34 9/10
(2262/2630)
Liliom! Olyan rossz volt olvasni, hogy búcsúzol. :(
Sok mindenben egyezett a véleményünk, de egyben különbözött is, ez így természetes. Örülök, hogy olvashattalak.
9/10
ehajno 2012 okt. 12. - 08:45:31 9/10
(2261/2630)
20 éves vagy és ilyen érett gondolataid vannak? Ez igen! Szívesen olvasnám, ha leírnád a történet folytatását. Mivel azt hiszem, hogy mások is vevõk volnának rá, ezért javaslom, hogy a neten nyiss egy oldalt, ahol tudnánk beszélgetni.
Nem vagyunk nagy ország, de nagyon rossz a közlekedés és anyagilag is megterhelõ már egyre több embernek egy utazás. Egy szegedi találkozó Bp-rõl min. 6 óra utazás és hol van még az éjszakába nyúló baráti beszélgetés? :)
9/10
ehajno 2012 okt. 12. - 08:32:12 9/10
(2260/2630)
Ezek szerint nem így készült a film, hogy összekeverték a napokat?
Kiábrándító számomra az a sok reklám, már attól is kikészültem, hogy nem engednek kikapcsolódni, beleélni a történésbe, de hogy fel is vagdalják! Ez szerintem a bûntett, nem amit a szerelmesek mûveltek (azt erkölcsileg ítélem el).
alanis 2012 okt. 12. - 08:25:18
(2259/2630)
Behlül csak akkor érdemelhetné ki Nihal szerelmét, ha talán hosszú évek alatt sikerülne jóvátennie azt a sok bûnt amit elkövetett. Talán sikerül egyszer neki.

a Bihterrel való viszony nem olyan, amit csak úgy meg nem történtté lehetne tenni vagy jóvátenni. fõleg figyelembe véve a családi összefonódást.
ráadásul ez a házasság egy nagy hazugságra épülne. egy olyan hazugságra, amely sokak életét tenné tönkre, ha kiderülne. és minél késõbb derül ki, annál nagyobb a fájdalom. emiatt szerintem ez a házasság nem tartana túl sokáig. hiszen egy ember képtelen egy életen át hazudni. ha igen, ott elég nagy baj van az illetõvel. mert akkor minden másban is hazudik.
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 okt. 12. - 08:22:23 10/10
(2258/2630)
Nem tudom, hogy felfigyeltetek-e rá, hogy a rendezõ és a dramaturg milyen zseniálisan oldotta meg a leány-, és a legénybúcsút? Míg Behlül búcsúja majdnem unalomba fulladt, mesterségesen nevettették magukat a fiúk, erõltetett volt az egész, Behlül arcán egy (fél)mosoly sem volt, addig Nihal búcsúja fergeteges hastánc parti volt!!! Tehát a két jelenet hûen kifejezte, hogy ki mit érez, mennyire boldog.
Ne felejtkezzünk meg Toygar Isiklirõl sem, a film zenéje - hasonlóan a Szív útjai zenéjéhez - ezúttal is csodálatos volt!
A TV 2 viszont bakot lõtt ezzel, hogy felcserélte a két részt!
handi99 2012 okt. 12. - 00:16:24
(2257/2630)
Azt hiszem most Te értettél félre: ne kérj bocsánatot, mert más a véleményed, pont ezért olvastam szívesen a hozzászólásaidat. Annyira markánsan eltért valamennyiünk véleményétõl, hogy ilyenkor mindig elgondolkoztam rajta, hogy vajon mit nem vettem észre, v. melyik volt az a jelenet amit még egyszer, más szemmel is meg kellene nézni.

"Attól függetlenül félre értesz, ha azt gondolod, hogy én Behlült erõs személyiségnek látom. Egyáltalán nem sõt úgy gondolom nem érdemelte meg sem Bihter szerelmét sem pedig Nihalét."
Bocsánat, rosszul fogalmaztam. A hozzászólásod alapján az jött le, hogy Te Behlül döntését látod teljesen határozottnak, én viszont ezt nem éreztem annak. Éppen Behlül személyisége miatt. ... de, hogy ne különbözzön mindig/sokszor a véleményünk: itt a közös pont: Behlül szerintem sem érdemelte meg egyik lány szerelmét sem. :)
liliom31 2012 okt. 12. - 00:02:24
(2256/2630)
A megélt évek száma csak lehetõséget ad arra, hogy tapasztalatokat és tudást gyûjtsünk. Én sok nálam fiatalabb embertõl tanultam már életem során. Soha nem szabad azt gondolni, hogy az ember nem tanulhat és az õ véleménye kizárólagos. Mindig lehet tanulni csak nyitottnak kell lenni rá. Én életkortól függetlenül olvastam a hozzászólásokat, anélkül, hogy bárkit is ez alapján ítéljek meg és tõled is nagyon sok értékes gondolatot olvastam. Én már fejben kitaláltam több történetet is a folytatásról, de én Budapesti vagyok így nem hiszem, hogy tudnánk találkozni. A mai nap után pedig nem is hinném, hogy ez a folytatás sokakat érdekelne. :-) Nekem is nagy élmény volt itt leírni a gondolataimat, fõleg, mert nekem is szakmám az írás, és bár most inkább csak hobbiból de az életem része.

Sajnálom ha valakit kiakasztottam a ma leírt véleményemmel, de nagyon sok kedves és értékes emberrel és gondolattal is találkoztam itt, akiket úgy éreztem jó volna megismerni személyesen is, bár tudom, hogy ez elég nehéz lenne. Hiányoztok kedves fórum társaim akik már régen nem írtatok! Remélem tudjátok kikre gondolok :-) Holnap én már nem írok, mert a mai nap után nem találom értelmét, de mindenkinek sok szépet és jót kívánok az életben!

Puszi mindenkinek!
_Selma 2012 okt. 11. - 23:52:48
(2255/2630)
Szerintem sokszor egyezett a véleményed velem is (igaz én elég késõn csatlakoztam), illetve más is osztotta a gondolataid nem egyszer, szóval nem feltétlenül vagy a pálya másik oldalán.
Értem és elfogadom, amirõl írsz, sõt egy picit irigykedik is arra, hogy te képes voltál minden karaktert megszeretni:))

Jó éjt mindkinek!:)
liliom31 2012 okt. 11. - 23:43:35
(2254/2630)
Így van lehet más a véleményünk dolgokról. Nagyon unalmas lett volna ez a fórum, ha mindenki ugyanazt a véleményt fújja végig. :-)
9/10
pankor 2012 okt. 11. - 23:34:40 9/10
(2253/2630)
Tényleg mindenki máshogy látja.

Bihternek Behlül sosem mondta ki, hogy szereti Nihalt (legalábbis tuti nem sokszor), most is csak azt mondta, hogy Nihal meghalna ha elhagyná!
Én soha semmilyen jelét nem láttam annak, hogy õ szerelemmel szeretné Nihalt! Egyszer sem!

A kocsiban nekem az a "szeretlek" minden volt csak felszabadult, meg õszinte nem.
Amúgy meg szerintem a kulcs a legénybúcsús Behlül volt....olyan volt, mint aki a kivégzésére készül, még Bülent is megjegyezte ("Neked kéne a legboldogabbnak lenni, nem?"). Valaki ezen a fórumon nekem azt mondta anno, hogy akkor azért vágott szomorú képet, mert Bihter zaklatta és azért volt szomorú :D, nos ez nagyon nem igaz, hiszen pont elõtte "búcsúztak el" egymástól, és Bihter pont békén hagyta, csak utána hívta fel a válás hírével. Egyértelmû számomra, hogy Behlül a "feláldozom a boldogságomat" érzés miatt volt összetörve.
_Selma 2012 okt. 11. - 23:34:06
(2252/2630)
Igazán kedves és toleráns vagy!:) jó ezt olvasni!
Igen, néha elszabadulnak az indulatok, de a lényeg, hogy mindig embernek kell maradni.
A fan fiction-ra vevõ vagyok, pláne, ha te írod, a stílus az eddigi hozzászólásaid alapján garantált;) Sok sikert hozzá!
liliom31 2012 okt. 11. - 23:27:00
(2251/2630)
Én örülök annak, hogy a te házasságod szenvedélyes szerelem eredménye és még mindig tart. Sok ilyen legyen a világban. De gondolom téged a férjeddel más is összetart, mint maga a vonzalom?

Érdekesek ezek az emberi sorsok. Talán azért is ellenkezik veletek a véleményem, mert szeretem látni mindennek a másik oldalát. Talán azért látom így a dolgokat, mert ha Bihter és Behlül gyalázatos és mocskos viszonyában láthatjuk a szerelmet és a szépséget, akkor Behlül és Nihal megtervezett és hazugságra épülõ kapcsolatában is láthatjuk az õszinteséget és az igaz érzéseket. Én így látom nekem ettõl érdekes ez a film. Minden szereplõt megkedveltem valamiért és átéreztem az érzéseiket. Nekem a holnapi rész az igazság szolgáltatásról szól. Mindenkinek szembesülnie kell azzal amitõl a legjobban félt. Bihternek azzal, hogy már semmit nem irányít és Behlült végleg elveszítette. Nihanak fel kell nõnie, Behlülnek egyedül kell vállalnia minden felelõsséget, Adnannak meg kell élnie, hogy elárulták, és a lánya fájdalmát stb.

Azt is leírtam már, hogy nekem tetszett a vége, de ha tovább gondolnánk a filmet érdekes lenne látni azt, hogy az élve maradt szereplõkkel mi történik. Arra utaltam vissza amit Behlül mond majd a holnapi részben, hogy örökké vezekelnie kell majd a bûnéért. Felvetõdött benne, hogy vajon meg fogja tudni ezt a nélkül tenni, hogy szembe nézne azokkal akik ellen mindezt elkövette. Bocsi, hogy nem Spoilerben írok, de szerintem már mindenki tudja a végét.