liliom31 2012 máj. 14. - 15:27:00
(350/2630)
Én az elejétõl nézem ezt a sorozatot és néhány dologról másképp gondolkodom.

Leszögezném, hogy szerintem is nagyon jól össze illik a két karakter Bihter és Behlül külsõleg(gondolom nem véletlenül válogatták így ki õket), azonban én a kapcsolatukat közel sem látom ilyen ideálisnak, bár ami igaz az igaz nagyon izgalmas és veszélyes viszonyba kezdtek. Nem tudom emlékeztek e, hogy még a sorozat elején Bihter mesélt Adnannak arról, hogy amikor az apja meghalt õ nem is igazán az apját sajnálta, hanem saját magát, hogy vele mi lesz és ez mindig így volt az életében. Szerintem õ egy elveszett lány de kicsit önzõ. (Ahogy beszél néha az alkalmazottakkal az eképesztõ) Fõleg a keleti társadalmak szerint ahol még a nyugati individualizmus helyett az egyén a saját érdekeit alá rendeli magát a közösségnek.

Behlül pedig egy gyökerek nélküli gyermek, akinek nincs senkije a bácsikáján, Bülenten és Nihalon kívül. Talán a kémián kívül ezért is találnak Bihterrel egymásra, mert mind a ketten kívül állók, de Bihter nem ragaszkodik annyira ehhez a családhoz, mint Behlül. (Annyira szívszorító volt az utolsó részben, amikor a halász beszélt Adnannal és mondta, hogy nem talált a telefonjában senkit akit felhívhatott volna csak a bácsikája.) De ettõl még tõlem lehet bármilyen jóképû (bár nekem nem esetem) szerintem õ az aki nem akar felnõni 25 évesen még egyetemre jár, soha nem dolgozott. Jól mondta a halász az elmúlt részben, hogy ilyen nyalka legény és csak ott áll ahelyett, hogy segítene :)Adnan úgy erõltet rá minden munkát, mert igazából õ nem akar felelõsséget válalni semmiért.

Én egyébként Nihal karakterét nem találom annyira ellenszenvesnek mint ahogy sokaktól olvasom. Valószínüleg a forgatókönyv írók kicsit elrontották a karakterét. Ez a sorozat ugyanis egy regény alapján készült ami ha jól tudom a 19.sz végén játszódik és nem idomult a 21. századhoz. Szerintem Nihal nem együgyû, inkább tiszta és szuperérzékeny lény, bár az tény, hogy burokban nevelték és ez tényleg a családja hibája, hogy ettõl kiszolgáltatottá tették.

Az tény a tiltott gyümölcs mindig édes, de a bûnbe esésnek meg van az ára! :-(
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 máj. 14. - 07:03:00 10/10 Előzmény lilei
(349/2630)
Igen, miután feltettem õket, és elküldtem, akkor jutott eszembe, hogy nem írtam oda, hogy SPOILER!!! Elnézést!!!
Illiona 2012 máj. 13. - 14:24:04
(348/2630)
Pedig Deniz asszony nagyon érzéki nõ , lehet hogy amiatt mert francia, de teljesen alkalmazkodott a háziak szerelemmentességéhez. De az is lehet, hogy sosem ismerte meg az érzékiséget.
Mindenesetre mindent megérez, ha valahol a házban valakinek csak megdobban a szíve. Mindig tudja hol kell leskelõdni.
antsa10 2012 máj. 13. - 14:15:49
(347/2630)
Igen azt én sem értettem miért reagált Deniz asszony arra, hogy a srác meg akart csókolni Nihalt. Mintha az akkora bûn lett volna! Szegény lányt úgy elzárják az élettõl! Szegény semmi tapasztalatot sem tud szerezni. Milyen felnõtt lesz így belõle?!
Bár lehet, hogy ez a kultúrájukból adódik.
Illiona 2012 máj. 13. - 09:21:43
(346/2630)
szerintem Adnan azért nem veszi észre Bihter és Behlül szerelmét, mert csak azt vesszük észre a másikban (és ezt a jó és rossz tulajdonságokra is értem) ami bennünk is megvan, akár tudatalatt is.
Adnan a felesége halála óta senkivel nem találkozott, sehova nem ment el társaságba, és ez akár 8-10 év is lehetett.
Ha ennyi idõ alatt nem volt igénye az érzelmi életre, ( és az erotikára, hogy finoman fogalmazzak) akkor ezek annyira kívül vannak a személyiségén, hogy akkor sem ismeri fel ha a szeme elõtt van.

Firdeusz asszony viszont mindent átélt és megtapasztalt már az életben, és azt el is raktározta magában, így fel is ismeri rögtön a másikban.

Nihal pedig egy ilyen torz érzelmû család tagjaként nõtt fel, így õ is másolja az apai mintát. A felnõttkor küszöbén még nem csókolták meg soha, az elsõ próbálkozást is úgy minõsítette a család minden tagja, mintha meg akarták volna erõszakolni, pedig az a fiú csak egy csókra szerette volna elkapni. És õ el is hitte egy szóra, hogy ez valami természetellenes rossz lett volna.
9/10
lilei 2012 máj. 13. - 01:30:57 9/10
(345/2630)
A videók SPOILER-ek !!! ...de azért köszi:-)
9/10
lilei 2012 máj. 12. - 23:19:06 9/10
(342/2630)
Azt észrevettétek, hogy Firdeus szobájában dupla olyan széles az ágy, mint a Bichteréké?:-) Biztos az "ifjú"párnak elég, mert õk úgyis összebújnak.
De amúgy Adnan tényleg nem veszi észre, hogy ez a két fiatal vonzódik egymáshoz??? (csak Firdeus lát át mindenen:-)
10/10
luna20 2012 máj. 12. - 22:56:37 10/10 Előzmény malczikaantaika@gmail.com
(341/2630)
Nekem Bihter a legjobb csaj, termeszetes szepseg. Egyre jobb ez a sori :) Behlult imadom. <3
9/10
lilei 2012 máj. 12. - 18:38:39 9/10 Előzmény Illiona
(340/2630)
Igen, valóban így van ahogy mondod... Behlül sztem rögtön elkezdte más szemmel nézni Bihtert ahogy az Adnan felesége lett...sztem is valami rosszat akart felfedezni benne amivel Adnan-nak bebizonyítaná, hogy nem jó választás volt. Aztán egészen más érzelmeket fedezett fel magában...amit még sosem érzett...na nekem annyira bejönnek ezek a dolgok, fõleg ha ilyen fiatalember éli így át:-)
Illiona 2012 máj. 11. - 20:46:48
(339/2630)
Amikor Behlül Peykernek udvarolt, akkor az egy felszines kapcsolat volt csak a részérõl. És bár akkor már ismerte Bihtert, de õk egymást csak érintõlegesen, elõítéletekkel terhelten ismerték. Hiszen amikor megvolt Bihter és Adnan esküvõje, akkor is felhozta Adnannak, hogy nem volt jó döntés Bihtert elvenni.
Csak késõbb, fõleg a temetõi jelenet után kezdték egymást mélyebben megismerni, és azután kezdték egymás komolyabb, emberi tulajdonságait is látni. és szerintem tetszik nekik, amit a másikban most meglátnak.
És ha vétenek a Házi nyúlra nem lövünk törvény ellen, hát majd meg is fizetik az árát. De van olyan mindent elsöprõ szerelem, szenvedély, amikor az önfegyelem nem mûködik.
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 máj. 11. - 14:34:20 10/10 Előzmény lilei
(338/2630)
persze, ebben is igazad van, de "házi nyúlra nem lövünk"! Amikor Peykernek udvarolt, akkor kellett volna Bihternek udvarolnia!!!
Szerintem Ezel a legjobb csaj, utána Bihter, majd Peyker!
Illiona 2012 máj. 11. - 07:54:28
(337/2630)
Ezel tényleg gyönyörû és nõies nõ, de hát a kémia az már csak ilyen, az elérhetetlen mindig nagyobb kihívás. Behlül tipikus férfi, és a vadászösztöneit nem elégíti ki Ezel. És a kaland sem elég már neki, ez a tegnapi részbõl lejött. Ha tényleg összeházasodnának Ezellel, szerintem 1-2 év alatt ki is hûlne a kapcsolatuk.
9/10
lilei 2012 máj. 11. - 07:17:38 9/10
(336/2630)
...azért csak menjen inkább Bihterhez...õk illenek jól össze. Habár Ezel is gyönyörû nõ, nem üresfejû, megfontolt...de a mi Behlülünknek elment az esze kicsit:-) Nagyon jó volt ahogy a kocsiban szenvedett:-)
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 máj. 11. - 06:46:47 10/10
(335/2630)
Itt egy kép Róluk!!!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 máj. 11. - 06:44:10 10/10
(334/2630)
Firdeusz undorítóan viselkedik, jobb lenne, ha meghúzná magát! Sajnálom, hogy ekkora befolyása van a lányaira! Kátyát el kellene zavarni, semmi keresni valója nincs a házban!
Behlül jobban tette volna, ha Ezelhez megy, nem a tengerpartra!!! Ezel tényleg szereti Õt!!!!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 máj. 11. - 06:41:19 10/10 Előzmény antsa10
(333/2630)
köszi, megnéztem, meggyõztél! én nem néztem az Ezelt, mert a Seherezádéval ment egy idõben és inkább azt néztem, mert utálom az erõszakos filmeket!
Illiona 2012 máj. 11. - 05:50:59
(332/2630)
még nem tudja.
9/10
lilei 2012 máj. 10. - 23:50:42 9/10
(331/2630)
Szerintem Firdeusz gazdagon sem volt elviselhetõbb...akkor is minél több pénzre vágyott, undok, pletykaéhes, sznob volt.
Egyébként azt nem tudom, hogy Peyker tudja-e, hogy az anyja miatt halt meg az apjuk? Mert õ mindíg sokkal kedvesebb az anyjával, mint Bihter.