6/10
stupek2 2015 dec. 19. - 15:02:42 6/10
(245/305)
Clint Eastwood rendezõ, zene és producer egyben. Nem is rossz a többi rendezéséhez képest. Viszont hosszú. Sok oldalszállal, üresjárattal. Inkább maffiás filmnek gondolnám mint bûnügyinek és semmiképpen sem akciónak. Talán dráma. Igen, dráma. Ha valaki a fõsodorirányban tud maradni a történettel, akkor még érthetõ is. Sajnos a hosszúsága miatt lepontozom, mert már-már átment életrajzi filmbe a történet. Ebbena filmben nem tudok azonosulni a fõszereplõkkel, így ezért sem kiváló.
9/10
lessmessino 2015 okt. 23. - 01:52:13 9/10 Előzmény Csonger
(244/305)
spoiler

én még olyat sose hallottam, hogy valakinek ilyen hajlamai legyenek, ha egyszer áldozat volt, szerintem egyáltalán nem volt pedofil, ha beteg lett volna akkor ott lett volna a fia is, viszont az ilyen áldozatok sokszor elfojtják, ahogy õ is, ezt mondja is a feleségének mikor meséli, hogy még senkinek se beszélt errõl, persze ez logikátlan mert a film elején rendõrségi ügy lett belõle miután hazakerült és nekik valószínû beszámolt... csak a bosszúvágy hajthatta mikor megölte a pedofilt és a gyilkosság terhe miatt kezdett bekattanni
a végén mikor Jimmy zsarolja, hogy vallja be az eléggé élethû volt, Dave nehéz döntést hozott, hogy hazudott és bevallotta, annak ellenére, hogy azt ígérte Jimmy elengedi, ha megteszi, talán a lelkiismerete miatt nem tudta volna megölni, ha nem vallja be, nagyon sajnáltam, hogy így tett :(

spoiler vége


9 pontot adtam rá, végig érdekes, a színészek nagyon jók
6/10
fantyoyo 2015 júl. 22. - 11:27:37 6/10
(243/305)
érdekes: nagyon bírom a rendezõt, nagyon szeretem sean penn arcát, nagyszerû a történet, és valahogy mégse...
10/10
pneklara 2014 dec. 31. - 08:24:07 10/10 Előzmény breeder
(242/305)
Ha teheted, olvasd el a regényt! Az jobban beenged a szereplõk lelkivilágába, és gondolkodásába!
breeder 2014 dec. 20. - 12:40:09
(241/305)
Valóban nagy film! És van egyfajta atmoszférája, ami a remek színészi játékon és a lebilincselõ történeten kívül magával tudja ragadni a nézõt. Legalábbis engem magával tud ragadni, pedig a hangulata csöppet sem mondható idillinek. :)
Csonger 2014 dec. 20. - 12:19:54 Előzmény Keló Scofield
(240/305)
Persze, hogy nem. De én nem is említettem ezt.
10/10
Keló Scofield 2014 dec. 18. - 20:36:26 10/10
(239/305)
SPOIL:



Nem õ ölte meg a lányt, legalábbis szerintem. Amikor lelõtte õt S. Penn, akkor jött át (nekem), hogy barátságok szakadnak meg pedofil állatok miatt, mert ez lett a vége.
Csonger 2014 dec. 18. - 13:53:31 Előzmény drabál
(238/305)
SPOILER

Igenis elkövetett: õ is gyerekeket rontott meg. Ha vissza tudsz emlékezni arra a jelenetre, mikor a feleségének sírva kifakad, elhangzanak olyan mondatok tõle, hogy:
"Én is olyanná váltam, mint akik elraboltak."
"Tudtad, hogy az xy utcában gyerekprostik vannak?"
Szóval bizony Dave is látogatta a gyerekprostikat, és azon a bizonyos éjszakán is õhozzájuk ment. Csakhogy akkor valami elpattant nála (többször is mondta a filmben, hogy nem hisz a saját agyának, meg hogy ki kell szellõztetni a fejét, szóval nála lehettek ilyen bekattanások), és a rajtakapott pedofilt jól megölte. A hullát a kocsija csomagtartójába rejtette (így került oda a vér).
Aztán hazament, és a feleségének elõadta a rablós sztorit. Hiszen mit is mondhatott volna, ha a nõ megkérdezi, hogy mit keresett a gyerekprostik utcájában? Ezért inkább mindenkinek hazudott azt illetõen, hogy mitõl sérült meg a keze.

SPOILER VÉGE

Én legalábbis így rakom össze a képet, bár ezt a rendezõ nem rágta a szánkba.
Veterano 2014 dec. 06. - 10:21:31
(237/305)
Megneztem, mert thriller mufajjal van feltuntetve, raadasul 9 pontos, kozben ez egy baromi hosszu, vontatott es unalmas drama. Pedig jol indult.
denizay 2014 nov. 13. - 23:37:53
(236/305)
Igaz, remélem utólag kiteszi valami admin, mindig elfelejtem. :/
10/10
offtopic
pneklara 2014 nov. 13. - 17:31:34 10/10
(235/305)
Jó lenne egy spoilert kitenni az elõzõ hozzászólás elé, mert nem lenne jó, ha a film nézésekor úgy ül le valaki, hogy tudja, ki a gyilkos.Szerintem nagyon izgalmas, idegfeszítõ film, s éppen a vége robban, s fogalmazódik meg egy fiatal lány halála kapcsán, hogy MIÉRT, MIÉRT?
denizay 2014 nov. 13. - 15:44:32
(234/305)
***SPOILER PÓTOLVA***Elég elcseszett egy film lett belõle, pedig nagyon jól indult. Ennél nagyobb klisé nem létezik, hogy nem a pszichopata, zavarodott, sorozatgyilkos hajlamú, gyermekkori traumát megélt fickó a gyilkos, hanem két kölyök, akik még a egy pisztolyt nem bírnak felemelni. Bullshit.
ray198910 2014 márc. 25. - 04:04:51
(233/305)
10/10-es film! Mindenki parádésan alakított és a történet meg a rendezés is kiváló!A 3 fõszereplõ a feleségeik a családjaik néma Ray a bátyja a néger rendõr karaktere is rendkívül jók a színészek hitelesek a hangulat életszerû.De aki még is a legérdekesebb volt számomra (ami még sose esett meg velem)aki pedig nem is szerepelt a filmben Szimpla Ray!A film óta mindenhol Ray a nevem Ray Allen a kedvenc kosarasom Ray Liotta kedvenc szanész Ray Chalres a kedvenc zenészem!
3/10
Meklód fia 2013 máj. 10. - 10:57:40 3/10
(232/305)
rég láttam ennyire vontatott, unalmas, hosszú filmet. Csak úgy bírtam végig nézni, hogy közbe folyamatosan tekertem benne. A 2 és fél órából 2-õt nyomoznak, majd történik egy kiszámítható befejezés. Csak a jó színészek mentik meg az egy ponttól a filmet. A film azért áll ilyen jól pontszámban, mert itt hozzá nem értõ emberek is szavazhatnak bármikor.
1/10
tazmanch 2013 ápr. 04. - 15:01:15 1/10
(231/305)
Sajnos ezzel egyet kell, hogy értsek. Nagyon bírom Eastwood fajsúlyos drámáit, rendezéseit.
Ez is komoly film, de valahogy nem adta azt a pluszt a végén, amit pl egy Nincs bocsánat, Tökéletes világ, Millió dolláros bébi, Gran Torino.
Régóta szemezgettem a DVD megvételével, mert tényleg jókat hallottam errõl az alkotásról és jók az értékelések is. Tegnap leadta a retek klub (nyilván f12-es kezdéssel és ötven reklámmal), de fent maradtam. Nem azt modnom, hogy kár volt, de a nagy hype kapcsán többet vártam. Ahogy linkininside is írta, rohadt vontatott volt, idegesített, hogy a párbeszédek nyögvenyelõsek, a feleségek totál alkalmatlanok és valahogy a végére belefáradtam a filmbe.
Már nem tudott robbanni a finálé, számomra szenvedõsre sikerült a befejezés. Amilyen a mozi is volt. Szóval egynek elment (kár, h emiatt n3-ig fent voltam), de nem fogom a polcra tenni.

(plusz magánvélemény: nekem nem bír átjönni Sean Penn játéka. Nem csak itt, máshol sem. Valahogy nem tudom átérezni az õ általa nyújtott karakterek hitelességét. Elnézést, ha valaki SP rajongót megbántottam, de hát ízlések és ízlésficamok)
Senor Grande 2013 ápr. 03. - 23:06:17
(230/305)
Egy SPOILER az elejére lökhettél volna, cseszd meg!!! :(
lacyka0317 2013 márc. 20. - 05:11:13
(229/305)
WARNING! SPOILER ALERT!

Egy egész jó kis thriller lenne, de az, hogy a végén az ízig-vérig bûnözõ, többszörös gyilkos Jimmy és pszichopata felesége büntetlenül ússzák meg a lányuk szomorú esetéhez semmilyen módon nem köthetõ szellemileg zavart Dave meggyilkolását, nálam kiverte a biztosítékot. A rettenetes befejezés miatt én max. hat pontot adnék rá a tízbõl. (tudom, hogy a feleségnek közvetlenül semmi köze sem volt a gyilkossághoz, de a férje szemében szükségesnek tüntetni fel egy "ártatlan" ember megölését majdnem akkora bûnnek tartom mint magát a gyilkosságot)
10/10
hjoci1980 2013 márc. 16. - 13:05:54 10/10
(228/305)
Clint Eastwood egy zseni,nagyon jó film! Minden a helyén van,a színészek tökéletesek.
10/10
10/10
Dexter82 2012 szept. 29. - 14:58:41 10/10
(227/305)
10/10 Eastwood zseniális rendezése, Sean Penn, Tim Robbins, Kevin Bacon nagyszerû színészjátékával, csatanós fordulattal a film végén!!! Nagyon-nagyon izgalmas, élvezhetõ thriller!!! Mindenképpen nézzétek meg, megéri!!!
olahmiki1959 2012 szept. 14. - 20:04:36
(226/305)
"Tehát még egyszer, NEM vagyok sem kém, sem beépített ember, sem James Bond."

Még jó! James Bond ugyanis én vagyok, ezt jó lesz, ha mindenki az eszébe vési!