10/10
pneklara 2014 dec. 31. - 08:24:07 10/10 Előzmény breeder
(242/302)
Ha teheted, olvasd el a regényt! Az jobban beenged a szereplõk lelkivilágába, és gondolkodásába!
breeder 2014 dec. 20. - 12:40:09
(241/302)
Valóban nagy film! És van egyfajta atmoszférája, ami a remek színészi játékon és a lebilincselõ történeten kívül magával tudja ragadni a nézõt. Legalábbis engem magával tud ragadni, pedig a hangulata csöppet sem mondható idillinek. :)
Csonger 2014 dec. 20. - 12:19:54 Előzmény Keló Scofield
(240/302)
Persze, hogy nem. De én nem is említettem ezt.
10/10
Keló Scofield 2014 dec. 18. - 20:36:26 10/10
(239/302)
SPOIL:



Nem õ ölte meg a lányt, legalábbis szerintem. Amikor lelõtte õt S. Penn, akkor jött át (nekem), hogy barátságok szakadnak meg pedofil állatok miatt, mert ez lett a vége.
Csonger 2014 dec. 18. - 13:53:31 Előzmény drabál
(238/302)
SPOILER

Igenis elkövetett: õ is gyerekeket rontott meg. Ha vissza tudsz emlékezni arra a jelenetre, mikor a feleségének sírva kifakad, elhangzanak olyan mondatok tõle, hogy:
"Én is olyanná váltam, mint akik elraboltak."
"Tudtad, hogy az xy utcában gyerekprostik vannak?"
Szóval bizony Dave is látogatta a gyerekprostikat, és azon a bizonyos éjszakán is õhozzájuk ment. Csakhogy akkor valami elpattant nála (többször is mondta a filmben, hogy nem hisz a saját agyának, meg hogy ki kell szellõztetni a fejét, szóval nála lehettek ilyen bekattanások), és a rajtakapott pedofilt jól megölte. A hullát a kocsija csomagtartójába rejtette (így került oda a vér).
Aztán hazament, és a feleségének elõadta a rablós sztorit. Hiszen mit is mondhatott volna, ha a nõ megkérdezi, hogy mit keresett a gyerekprostik utcájában? Ezért inkább mindenkinek hazudott azt illetõen, hogy mitõl sérült meg a keze.

SPOILER VÉGE

Én legalábbis így rakom össze a képet, bár ezt a rendezõ nem rágta a szánkba.
Veterano 2014 dec. 06. - 10:21:31
(237/302)
Megneztem, mert thriller mufajjal van feltuntetve, raadasul 9 pontos, kozben ez egy baromi hosszu, vontatott es unalmas drama. Pedig jol indult.
denizay 2014 nov. 13. - 23:37:53
(236/302)
Igaz, remélem utólag kiteszi valami admin, mindig elfelejtem. :/
10/10
offtopic
pneklara 2014 nov. 13. - 17:31:34 10/10
(235/302)
Jó lenne egy spoilert kitenni az elõzõ hozzászólás elé, mert nem lenne jó, ha a film nézésekor úgy ül le valaki, hogy tudja, ki a gyilkos.Szerintem nagyon izgalmas, idegfeszítõ film, s éppen a vége robban, s fogalmazódik meg egy fiatal lány halála kapcsán, hogy MIÉRT, MIÉRT?
denizay 2014 nov. 13. - 15:44:32
(234/302)
***SPOILER PÓTOLVA***Elég elcseszett egy film lett belõle, pedig nagyon jól indult. Ennél nagyobb klisé nem létezik, hogy nem a pszichopata, zavarodott, sorozatgyilkos hajlamú, gyermekkori traumát megélt fickó a gyilkos, hanem két kölyök, akik még a egy pisztolyt nem bírnak felemelni. Bullshit.
ray198910 2014 márc. 25. - 04:04:51
(233/302)
10/10-es film! Mindenki parádésan alakított és a történet meg a rendezés is kiváló!A 3 fõszereplõ a feleségeik a családjaik néma Ray a bátyja a néger rendõr karaktere is rendkívül jók a színészek hitelesek a hangulat életszerû.De aki még is a legérdekesebb volt számomra (ami még sose esett meg velem)aki pedig nem is szerepelt a filmben Szimpla Ray!A film óta mindenhol Ray a nevem Ray Allen a kedvenc kosarasom Ray Liotta kedvenc szanész Ray Chalres a kedvenc zenészem!
3/10
Meklód fia 2013 máj. 10. - 10:57:40 3/10
(232/302)
rég láttam ennyire vontatott, unalmas, hosszú filmet. Csak úgy bírtam végig nézni, hogy közbe folyamatosan tekertem benne. A 2 és fél órából 2-õt nyomoznak, majd történik egy kiszámítható befejezés. Csak a jó színészek mentik meg az egy ponttól a filmet. A film azért áll ilyen jól pontszámban, mert itt hozzá nem értõ emberek is szavazhatnak bármikor.
1/10
tazmanch 2013 ápr. 04. - 15:01:15 1/10
(231/302)
Sajnos ezzel egyet kell, hogy értsek. Nagyon bírom Eastwood fajsúlyos drámáit, rendezéseit.
Ez is komoly film, de valahogy nem adta azt a pluszt a végén, amit pl egy Nincs bocsánat, Tökéletes világ, Millió dolláros bébi, Gran Torino.
Régóta szemezgettem a DVD megvételével, mert tényleg jókat hallottam errõl az alkotásról és jók az értékelések is. Tegnap leadta a retek klub (nyilván f12-es kezdéssel és ötven reklámmal), de fent maradtam. Nem azt modnom, hogy kár volt, de a nagy hype kapcsán többet vártam. Ahogy linkininside is írta, rohadt vontatott volt, idegesített, hogy a párbeszédek nyögvenyelõsek, a feleségek totál alkalmatlanok és valahogy a végére belefáradtam a filmbe.
Már nem tudott robbanni a finálé, számomra szenvedõsre sikerült a befejezés. Amilyen a mozi is volt. Szóval egynek elment (kár, h emiatt n3-ig fent voltam), de nem fogom a polcra tenni.

(plusz magánvélemény: nekem nem bír átjönni Sean Penn játéka. Nem csak itt, máshol sem. Valahogy nem tudom átérezni az õ általa nyújtott karakterek hitelességét. Elnézést, ha valaki SP rajongót megbántottam, de hát ízlések és ízlésficamok)
Senor Grande 2013 ápr. 03. - 23:06:17
(230/302)
Egy SPOILER az elejére lökhettél volna, cseszd meg!!! :(
lacyka0317 2013 márc. 20. - 05:11:13
(229/302)
WARNING! SPOILER ALERT!

Egy egész jó kis thriller lenne, de az, hogy a végén az ízig-vérig bûnözõ, többszörös gyilkos Jimmy és pszichopata felesége büntetlenül ússzák meg a lányuk szomorú esetéhez semmilyen módon nem köthetõ szellemileg zavart Dave meggyilkolását, nálam kiverte a biztosítékot. A rettenetes befejezés miatt én max. hat pontot adnék rá a tízbõl. (tudom, hogy a feleségnek közvetlenül semmi köze sem volt a gyilkossághoz, de a férje szemében szükségesnek tüntetni fel egy "ártatlan" ember megölését majdnem akkora bûnnek tartom mint magát a gyilkosságot)
10/10
hjoci1980 2013 márc. 16. - 13:05:54 10/10
(228/302)
Clint Eastwood egy zseni,nagyon jó film! Minden a helyén van,a színészek tökéletesek.
10/10
10/10
Dexter82 2012 szept. 29. - 14:58:41 10/10
(227/302)
10/10 Eastwood zseniális rendezése, Sean Penn, Tim Robbins, Kevin Bacon nagyszerû színészjátékával, csatanós fordulattal a film végén!!! Nagyon-nagyon izgalmas, élvezhetõ thriller!!! Mindenképpen nézzétek meg, megéri!!!
olahmiki1959 2012 szept. 14. - 20:04:36
(226/302)
"Tehát még egyszer, NEM vagyok sem kém, sem beépített ember, sem James Bond."

Még jó! James Bond ugyanis én vagyok, ezt jó lesz, ha mindenki az eszébe vési!
10/10
-greghouse- 2012 szept. 14. - 10:27:44 10/10 Előzmény olahmiki1959
(225/302)
akkor most még egyszer válaszolok. NEM vagyok újságíró, és NEM furakodtam be sehová. Sok más területen is fizetnek azért ha ír valaki (pl. tankönyvet, vagy novellát, és - akármilyen hihetetlen - humoreszket is, ilyesmi. Ezen kívül szintén sok évvel ezelõtt a közszolgálati médiának is dolgoztam. Ennyi.) Évekkel ezelõtt sütöttem el utoljára egy újságcikket, lényegtelen. Annak sem a filmhez volt köze. Annyi az igaz az én "újságíróskodásomból" mint a viccbeli szovjet hírbõl: "igaz, hogy Leningrádban Mercédeszeket osztogatnak, csak némi helyreigazítással, nem Leningrádban hanem Vlagyivosztokban, nem Mercédeszeket hanem Zaporozseceket, és nem osztogatnak hanem fosztogatnak..a többi stimmel."
Tehát még egyszer, NEM vagyok sem kém, sem beépített ember, sem James Bond. Legutoljára olyan könyvfejezetet írtam, ami nem hiszem, hogy itt sokakat érdekelne, sok benne az egyenlet meg a matek, s kis hazánkban illik azzal dicsekedni, hogy "hülye vagyok a matekhoz", nem tudom miért lenne ez érdem. Sajnálom, én nem vagyok hülye a matekhoz.
Na, ezt muszáj volt kicsit hosszabban elmondani, mielõtt megkapnám a befurakodó sátán bélyegét...:-)
olahmiki1959 2012 szept. 14. - 06:45:43
(224/302)
Már másodszor válaszoltál a hsz-emre, ami megtisztelõ a számomra. (Nem mintha olyan jelentõs embernek gondolnám magam, akinek az írására többször is válaszolni kell, valószínûleg elfelejtetted, hogy egyszer már megtörtént).
Viszont ami szöget ütött a fejembe, és nem hagyhatom szó nélkül, az a mondat utolsó része.
"Szeretek írni. Fõleg, hogy néha fizetnek is érte"...
Hoppácska! Hivatásosak vagyunk, greggie barátom? Befurakodtunk az amatõrök közé? Mi meg kígyót melengettünk a keblünkön? Nono!
A hülyéskedést félretéve, újságíró vagy?
Ha igen, az azt jelzi, hogy mennyire felhígult manapság a szakma. (hihi!)
Egyébként tényleg jól írsz, jók a meglátásaid, ami nem hátrány, és a stílusod is majdnem olyan gördülékeny, mint az enyém. (Fú, ez kemény volt, bocs!)
"Természetesen", anélkül, hogy konkrétan rákérdeznék, hogy hova szoktál írni, az azért érdekel, hogy fõleg politikai, vagy inkább kulturális téren szoktál-e megnyilvánulni.
Szia, és ne vedd komolyan az ökörködéseimet...
Azazelious 2012 szept. 14. - 01:04:41
(223/302)
Szerintem a film szenzációs, nagyszerûek a színészek, és a történet felépítése. Egyesek szerint az Eastwood filmeken be lehet aludni, van is benne valami, de ennél a filmnél ez pont ellenkezõleg hat.